Piercing

Chr96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Chr96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 154 μηνύματα.
@artemaki με γειές. :D

Λοιπόν εγώ έχω 3 τρύπες στο ένα αυτάκι και 2 στο άλλο.
Θέλω να κάνω και ένα piercing στα χείλη όμως. :redface:

Nα είναι κάπως έτσι δηλαδή:


ή έτσι

Ξέρεις κανείς πόσο κοστίζει περίπου?

Και αν μπορείτε να μου προτείνετε και κανένα καλό μαγαζάκι στη Θεσσαλονίκη που να ασχολείται με τέτοια,θα ήταν ότι καλύτερο. :redface:


Nico Tattoo στη Ναβαρίνου. Το καλύτερο μαγαζί στη Θεσσαλονίκη ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
Nico Tattoo στη Ναβαρίνου. Το καλύτερο μαγαζί στη Θεσσαλονίκη ;)

θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά να το επισκεφτώ , όταν ξεπεράσω τους φόβους μου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
artemaki με γεια σου!!!


Θέλω να κάνω και ένα piercing στα χείλη

Ξέρεις κανείς πόσο κοστίζει περίπου?

νομιζω οτι ειναι περιπου 20 με 30 Ευρω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Έλενα μη!
Στα χείλη δε μου αρέσει.

Η Αρτ τι είναι αυτό που έκανε; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Η Αρτ τι είναι αυτό που έκανε;

το piercing στο tragus??
tragus ειναι το σημειο στο αυτι που μπαινουν τα ακουστικα
συνηθως εκει φορας σκουλαρικι με ταπα
γιατι με κρικακι ή πεταλο(κυριως με το πρωτο) ειναι λιγο δυσκολο να φορεσεις ακουστικα

googlαρε το ντε....!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chr96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Chr96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 154 μηνύματα.
παντως εγω ειμαι υπερ των piercing..τα λατρευω, αλλα ως ενα οριο!
δεν θελω να καταντησω αντιαισθητικια :Ρ

Υ.Γ εσεις που εχετε στη μυτη, πως καταφερνετε και το κρατατε; διοτι εκανα 3 φορες και μου εμεινε περιπου 1 μηνα :@
σκεφτομαι να ξανακανω και 4η το πασχα, αλλα αν ειναι να μου φυγει παλι μη φαω τον πονο τζαμπα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Απ' όσο ξέρω δεν πρέπει να το αφήσεις χωρίς σκουλαρίκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
@artemaki με γειές. :D

artemaki με γεια σου!!!
Eυχαριστωω.:D
θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά να το επισκεφτώ , όταν ξεπεράσω τους φόβους μου:P
Ναι και γω φοβομουν παρα πολυ αλλα τελικα δεν ηταν τιποτα.Ο φοβος ηταν περισσοτερο το θεμα μου.:P
Έλενα μη!
Στα χείλη δε μου αρέσει.

Η Αρτ τι είναι αυτό που έκανε; :redface:

Voila.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
γιατι δεν δοκιμαζεις κρικακι???

Ναι και γω φοβομουν παρα πολυ αλλα τελικα δεν ηταν τιποτα
τελικα πιο πολυ ποναει ο φοβος απο τη βελονα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
γιατι δεν δοκιμαζεις κρικακι???


τελικα πιο πολυ ποναει ο φοβος απο τη βελονα!!!!

Εγω να δοκιμασω κρικακι?:s

Οντως ο φοβος ποναει περισσοτερο.:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
οχι εσυ:)

η chr96 !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chr96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Chr96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Δεν γινεται να φορεσω κρικακι κατευθειαν...βασικα πρεπει να περασει πολυς καιρος, γιατι αν βαλω απ'τους πρωτους μηνες θα πεθανω απ'τον πονο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
γιατι???
οταν σου κανει την τρυπα, θα περασει κρικακι στη βελονα
ουτως η αλλως δεν εχει καποιο χονδρο εκει για να πονεσει,
ετσι και δεν θα σου φυγει, και δεν το χρειαστει να το αλλαξεις μετα ωστε να πονεσεις.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
εγώ είμαι κατά του piercing και γενικά της παρέμβασης στο σώμα μας. Πρέμει να εκτιμήσουμε την πραγματική και φυσικιά μας ομορφιά... Φυσικά και το piercing γίνεται λόγω μόδας. Όποιος το αρνείται αυτό απλά θέλει να δικαιολογήσει τον εαύτο του. Δεν είναι όμως και τόσο κακό να ακολουθείς την μόδα όμως θα κάνεις ότι θες. Άμα δεν είχε εφευρεθεί το piercing σίγουρα δεν θα έκανε κανείς. Δεν μπορείς να ισχυριστείς ότι δεν ακολουθείς την μόδα αφού αυτό που θα κάνεις γίνεται στην κοινωνία μέσα στην οποία ζεις και σ' αρέσει που το βλέπεις. Είναι σαν να λες καπνίζω αλλά δεν νομίζω να είμαι καπνιστής. Αυτά σχετικά με την μόδα που μας ακούγεται άσχημο όταν μας λένε ότι είμαστε θύματα της, και θέλουμε να "λέμε" ότι δεν την ακολουθούμε... Κομφορμισμός:
starakia, vans, dc, wesc και δεν ξέρω τι άλλο φοράς? Άμα φοράς φυσικά και θα σου αρέσει πάνω σου. Αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορείς να πεις ότι δεν γίνεσαι θύμα της μόδας. Ζούμε στην εποχή της μαζοποίησης, του κομφορμισμού. Η μόδα μας έχει επιβληθεί και θέλουμε να "λέμε" ότι δεν είμαστε παρεσυρμένοι αυτό είναι ηλίθιο. Κάνε το piercing αφού σου αρέσει και μην σε νοιάζει που παρασύρθηκες για ΑΛΛΗ μια φορά από την ΜΟΔΑ. Τόσα πράγματα μας τα επιβάλλει η μόδα και δεν λέμε τίποτα. ΜΗΝ κρύβεσαι πίσω από το δάκτυλό σου ισχυρίζοντας ότι δεν σε επηρέασε η π@λιο-ΜΟΔΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Chr96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Chr96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 154 μηνύματα.
γιατι???
οταν σου κανει την τρυπα, θα περασει κρικακι στη βελονα
ουτως η αλλως δεν εχει καποιο χονδρο εκει για να πονεσει,
ετσι και δεν θα σου φυγει, και δεν το χρειαστει να το αλλαξεις μετα ωστε να πονεσεις.....

ναι ομως εγω κανω με πιστολακι στη μυτη :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
εγώ είμαι κατά του piercing και γενικά της παρέμβασης στο σώμα μας. Πρέμει να εκτιμήσουμε την πραγματική και φυσικιά μας ομορφιά... Φυσικά και το piercing γίνεται λόγω μόδας. Όποιος το αρνείται αυτό απλά θέλει να δικαιολογήσει τον εαύτο του. Δεν είναι όμως και τόσο κακό να ακολουθείς την μόδα όμως θα κάνεις ότι θες. Άμα δεν είχε εφευρεθεί το piercing σίγουρα δεν θα έκανε κανείς. Δεν μπορείς να ισχυριστείς ότι δεν ακολουθείς την μόδα αφού αυτό που θα κάνεις γίνεται στην κοινωνία μέσα στην οποία ζεις και σ' αρέσει που το βλέπεις. Είναι σαν να λες καπνίζω αλλά δεν νομίζω να είμαι καπνιστής. Αυτά σχετικά με την μόδα που μας ακούγεται άσχημο όταν μας λένε ότι είμαστε θύματα της, και θέλουμε να "λέμε" ότι δεν την ακολουθούμε... Κομφορμισμός:
starakia, vans, dc, wesc και δεν ξέρω τι άλλο φοράς? Άμα φοράς φυσικά και θα σου αρέσει πάνω σου. Αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορείς να πεις ότι δεν γίνεσαι θύμα της μόδας. Ζούμε στην εποχή της μαζοποίησης, του κομφορμισμού. Η μόδα μας έχει επιβληθεί και θέλουμε να "λέμε" ότι δεν είμαστε παρεσυρμένοι αυτό είναι ηλίθιο. Κάνε το piercing αφού σου αρέσει και μην σε νοιάζει που παρασύρθηκες για ΑΛΛΗ μια φορά από την ΜΟΔΑ. Τόσα πράγματα μας τα επιβάλλει η μόδα και δεν λέμε τίποτα. ΜΗΝ κρύβεσαι πίσω από το δάκτυλό σου ισχυρίζοντας ότι δεν σε επηρέασε η π@λιο-ΜΟΔΑ

Dude,are you sure you ain't on drugs?I think you need some professional help,mate.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Dude,are you sure you ain't on drugs?I think you need some professional help,mate.:hmm:

Βρε λες; :whistle:

Ελληνικα δεν???????????????

Γιατί, αγγλικά δεν


Αρτεμάκι με 'γεια! :D :D
Είμαστε ασορτί τώρα! :D (αλήθεια στο δεξί ή στ' αριστερό το έκανες?)

Σκέφτομαι να κάνω και στη μύτη, είναι υποχρεωτικό το πρώτο σκουλαρίκι που σου βάζουν να είναι ψιλομεγάλο;

Πρέμει να εκτιμήσουμε την πραγματική και φυσικιά μας ομορφιά..

Φυσικιά ; Σα να λέμε ανοργασμικιά; =/ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Dude,are you sure you ain't on drugs?I think you need some professional help,mate.:hmm:
Μια χαρά είμαι φιλαράκο, άμα δεν καταλαβαίνεις τι λέω πρόβλημα σου. Φαντάσου να γεννιόσουνα σε τριτοκοσμική χώρα να δούμε αν θα έκανες τίποτα από τα παραπάνω. Βεβαίως η δύναμη της διαφήμισης μπορεί να επιρεάσει και αυτές τις χώρες. Άμα για σένα μαζοποίηση και κομφορμισμός είναι άγνωστες λέξεις ή άσχετες επί του θέματος, τι να σου πω, λίγοι είναι οι άνθρωποι στις μέρες μας που δεν πέρνουν το σχήμα του "δοχείου" στο οποίο τους βάζουν...

Φυσικιά ; Σα να λέμε ανοργασμικιά; =/ :P

φυσική* xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Top