Laptop Vs Desktop

Laptop ή Desktop?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 196)
  • Laptop

    Ψήφοι: 95 48.5%
  • Desktop

    Ψήφοι: 70 35.7%
  • Kαι τα δύο

    Ψήφοι: 31 15.8%

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
καλο ειναι τελικα ε;;;ποιες ειναι οι πρωτες αποψεις;;;(με γεια btw;):clapup::clapup::clapup:)
τελικα πηρα το σονυ με 2.53 επεξεργαστη το αλλο δεν υπηρχε...μια χαρα ειναι μωρε αν και η αναλυση ειναι μικροτερη απο αυτη που εγραφε στο σκρουτζ:P και φοβαμαι μηπως η γραφικων δεν ειναι 1gb γιατι δεν βρηκα καπου στο συστημα να λεει κατι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
τελικα πηρα το σονυ με 2.53 επεξεργαστη το αλλο δεν υπηρχε...μια χαρα ειναι μωρε αν και η αναλυση ειναι μικροτερη απο αυτη που εγραφε στο σκρουτζ:P και φοβαμαι μηπως η γραφικων δεν ειναι 1gb γιατι δεν βρηκα καπου στο συστημα να λεει κατι

Κατω δεξια λογικα θα εχει ενα εικονηδιο που θα ρυθμιζεις τα γραφικα..Εκει λογικα θα εχει στοιχεια για την καρτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pantera

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 46 μηνύματα.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
τελικα πηρα το σονυ με 2.53 επεξεργαστη το αλλο δεν υπηρχε...μια χαρα ειναι μωρε αν και η αναλυση ειναι μικροτερη απο αυτη που εγραφε στο σκρουτζ:P και φοβαμαι μηπως η γραφικων δεν ειναι 1gb γιατι δεν βρηκα καπου στο συστημα να λεει κατι
sony ε;;;ωραιος,ετσι να πουλαμε και μουρι:P:clapup::clapup::clapup:
ωραια λοιπον ολα μια χαρα!!!τωρα για την αναλυση κατι εχεις κανει λαθος απο τις ρυθμισεις;)
I'd vote Lenovo,top of the crop.
lenovo ή accer????(top ειναι toshiba κατ'εμε...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pantera

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
lenovo ή accer????

Lenovo.

Παντως οσοι θελετε HP(τα οποια,απο εμπειρια,εχουν προβληματα με θερμοκρασιες) προλαβετε :P Αποσυρεται απο τα λαπιτοπια σιγα,σιγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
τοσο σιγουρος ε;;;;μπραβο,εχεις δοκιμασει ποτε(για αρκετο καιρο χρηση 2+χρονια) διοτι απο ονομα απλα και μονο εχω ακουσει πολλους να λενε τα καλυτερα αλλα ποτε δεν ειχαν ενα....Το προβλημα με αυτα νομιζω ειναι η εγγυηση/service:whistle:

Παντως οσοι θελετε HP(τα οποια,απο εμπειρια,εχουν προβληματα με θερμοκρασιες) προλαβετε :P Αποσυρεται απο τα λαπιτοπια σιγα,σιγα.
ναι ισχυει αυτο,πανε οι εγγυησεις ολων παιδια,προσεχετε μην σας πεσουν διοτι απο ανταλλακτικα παπαλα,τελος:P:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pantera

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Nαι,βασικα ειχα ο ιδιος και εχει και ενας φιλος πια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Επιβεβαιωνω για τα ΗΡ πως στο 40λεπτο περιπου,αν ακουμπα σε σκληρη επιφανεια σβηνει λογω υπερθερμανσης.Μακρια απο ΗΡ.Εγω πηρα ενα cq50 σε σκοτωμενη τιμη και αλλαξα γνωμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

element skate

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βρασιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 950 μηνύματα.
αποριπτω το οτι η hp εχει προβληματα θερμοκρασιας μετα απο 18 ωρες uptime 3 ταινιες και ποσες σειρες 49 βαθμους temp 1 hdd 43 βαθμους :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Toshiba από εμένα. 4 χρόνια το ίδιο laptop, κανένα πρόβλημα;)

Εν αντιθέσει, το sony vaio του αδερφού μου, αποδείχτηκε κακής ποιότητας, μιας και χάλασε το πληκτρολόγιο και ανέβαζε συχνά θερμοκρασία, σε σημείο να καίγεσαι αν το πειράξεις.

Εγώ δε νομίζω ότι θα αλλάξω το Toshiba laptop μου, για τα επόμενα 5-10 χρόνια:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Toshiba από εμένα. 4 χρόνια το ίδιο laptop, κανένα πρόβλημα;)

ετσι.toshiba και τα μυαλα στα καγκελα!!!:clapup::clapup::clapup:τελικα δεν εχω καταληξει αν ειναι καλα τα lenovo???καλυτερα απο τα toshiba δεν παιζει ε;;;(εννοω σαν ποιοτητα κατασκευης,να αντεχουν πολλες ωρες χρησης ακουμπισμενα σε γραφειο,πολυ gaming καμια τουμπα-κραδασμους περισσοτερο δλδ να τα μεταφερεις μαζι σου κτλπ-...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
ετσι.toshiba και τα μυαλα στα καγκελα!!!:clapup::clapup::clapup:τελικα δεν εχω καταληξει αν ειναι καλα τα lenovo???καλυτερα απο τα toshiba δεν παιζει ε;;;(εννοω σαν ποιοτητα κατασκευης,να αντεχουν πολλες ωρες χρησης ακουμπισμενα σε γραφειο,πολυ gaming καμια τουμπα-κραδασμους περισσοτερο δλδ να τα μεταφερεις μαζι σου κτλπ-...)

Εγω λεω toschiba δαγκωτο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.


Καλα πλακα μου κανεις? Ακομα και με το σκατα σερβις τους τα acer ειναι προτιμοτερα απτα lenovo. Στα lenovo ετσι και δεν τη ψαξεις πολυ τη δουλεια το πιο πιθανον ειναι να καταληξεις με λαπτοπ που διαθετει χαλια επεξεργαστη και καρτα γραφικων. Για τα χρηματα τους δηλαδη με πολλα lenovo που βλεπω πχ στον κωτσοβολο μου ρχεται να βαλω τα γελια. Κλεψιααα. Να τονισω ομως οτι lenovo δεν εχω ακουμπησει αρα μπορει να χει κρυφα ταλεντα τι να πω..


Σε σχεση με το "toshiba δαγκωτο" τωρα, πιστευω οτι και τα dell προσφερουν στην ιδια τιμη πολλες φορες πεισσοτερα πραγματα. Γι αυτο κερδιζουν και αυτα επισης ολο και πιο πολλους φανατικους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναρκίσσα

Νεοφερμένος

Η Ναρκίσσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Εγώ, παιδιά, παρήγγειλα σήμερα ένα turbo-x. Ήθελα κάτι σχετικά οικονομικό (γυρω στα 450Ε), αλλά και καλό! Και πήρα από το "πλαίσιο" αυτόhttps://www.plaisio.gr/Laptop-Netbook-GPS/Notebook/Laptop/Turbo-X-Steel-U-i323-433.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Εγώ, παιδιά, παρήγγειλα σήμερα ένα turbo-x

To αντιστοιχο των innovator tou eshop αλλα απο plaisio.. Με γεια σου και πες μας εντυπωσεις οταν το παραλαβεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
turbo-x παιδια δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα παντως,πολυ ασχημη κατασκευη(ποιοτητα)...τωρα με εχετε βαλει σε ενα διλημμα toshiba ή accer???οι τεχνικοι pc παντως που βλεπω ολοι accer εχουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
turbo-x παιδια δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα παντως,πολυ ασχημη κατασκευη(ποιοτητα)...τωρα με εχετε βαλει σε ενα διλημμα toshiba ή accer???οι τεχνικοι pc παντως που βλεπω ολοι accer εχουν...

Νομιζω πως δινουν 3 χρονια εγγυησης με τους υπολογιστες τους, οποτε οσο σκατα ποιοτητα και να εχουν, τα 3 χρονια ειναι εξασφαλισμενα πως θα δουλευει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
turbo-x παιδια δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα παντως,πολυ ασχημη κατασκευη(ποιοτητα)...τωρα με εχετε βαλει σε ενα διλημμα toshiba ή accer???οι τεχνικοι pc παντως που βλεπω ολοι accer εχουν...

τurbo -x και innovator εχουν τα ιδια μειονεκτηματα δυστυχως, αλλα νταξει χωρις κακοποιηση και χωρις βαριες εργασιες ε μαλλον πως επιβιωνουν κι αυτα τα καημενα..

Θεωρω τα acer ειναι ισχυροτερα σε επιδοσεις απο οτι τα toshiba. Οπως ανεφερα ομως και πριν τα σερβις στα acer εχουν κραχτει ασε που και οι εγγυησεις τους σε σχεση με τα toshiba νομιζω ειναι μικροτερες. Αμα ομως το προσεχεις το φορητο σου και δε τον εχεις του πεταματου τοτε πας σε acer.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Αποφεύγετε μάρκες καταστημάτων όπως turbo-X (και μόνο από το όνομα καταλαβαίνεις) ή innovator... προσωπική μου άποψη είναι από τις τελευταίες επιλογές που πρέπει να έχει κάποιος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Νομιζω πως δινουν 3 χρονια εγγυησης με τους υπολογιστες τους, οποτε οσο σκατα ποιοτητα και να εχουν, τα 3 χρονια ειναι εξασφαλισμενα πως θα δουλευει :P

ναι αμα το στελνεις καθε τρεις και λιγο για επισκευη δε νομιζω οτι στην τελικη θα σου καλοπαει. Εξαρταται παντα για τι το θες. Αλλα καλυτερα μακρια απο innovator kai turbo-x να χεις μια εγνοια λιγοτερη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top