Eurovision 2013

Eurovision 2013 - Ποια χώρα πιστεύετε ότι θα νικήσει στον τελικό;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 47)
  • Αρμενία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Αζερμπαϊτζάν

    Ψήφοι: 2 4.3%
  • Λευκορωσία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Βέλγιο

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δανία

    Ψήφοι: 24 51.1%
  • Εσθονία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Φινλανδία

    Ψήφοι: 1 2.1%
  • Γαλλία

    Ψήφοι: 1 2.1%
  • Γεωργία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Γερμανία

    Ψήφοι: 2 4.3%
  • Ελλάδα

    Ψήφοι: 13 27.7%
  • Ουγκαρία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ισλανδία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ιρλανδία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ιταλία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Λιθουανία

    Ψήφοι: 1 2.1%
  • Μάλτα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μολδαβία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Νορβηγία

    Ψήφοι: 2 4.3%
  • Ρουμανία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ρωσία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ισπανία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Σουηδία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ολλανδία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ουκρανία

    Ψήφοι: 1 2.1%
  • Ην. Βασίλειο

    Ψήφοι: 0 0.0%

Limoncello

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Limoncello αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 199 μηνύματα.
Το Angel μου θυμίζει τόσο τόσο τόσο πολύ το Last Kiss-Ishtar https://www.youtube.com/watch?v=uWwh03rUdrI
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rocco

Νεοφερμένος

Ο Rocco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Δεν βλέπω κάτι πρωτότυπο σ'αυτά τα τέσσερα.

Το "Χίλιες Και Μία Νύχτες" είναι για σκυλάδικα.

Το "Angel" δεν είναι και άσχημο, όμως ξεχνιέται αμέσως. Ούτε θα πάει στον διαγωνισμό, ούτε θα μπορούσε να τον κερδίσει αν πήγαινε.

Το "Alcohol Is Free" είναι ενδιαφέρουσα περίπτωση. Έχουν μια εμφάνιση που τραβάει την προσοχή, αρκετά καλή μουσική με παραδοσιακά στοιχεία, όμως το συγκεκρημένο τραγούδι απαιτεί την κατανόηση της γλώσσας (χωρίς αυτήν το μήνυμα χάνεται, και οι θεατές απλά παρακολουθούν τους λεβέντες στη σκηνή). Έχουν καλή πιθανότητα να πάνε στον διαγωνισμό, γιατί είναι το πιο "ελληνικό" συγκρότημα από τα τέσσερα. Στη Eurovision έχουν έρθει αρκετές τέτοιες παρέες και εχουν κερδίσει κάποιους πόντους συμπάθειας, σε μερικές περιπτώσεις φτάνοντας αρκετά ψηλά. Δεν τους βλέπω να κερδίζουν πάντως.

Το "One Last Kiss" έχει τις καλύτερες πιθανότητες να κερδίσει, αν τελικά πάει εκεί. Είναι το πιο "πολιτικά ορθό" κομμάτι (όσον αφορά την εμφάνιση της τραγουδίστριας και απλό περιεχόμενο που δεν ξεχνιέται εύκολα, αν και θα την συμβούλευα να μην ανοίγει τόσο πολύ το στόμα της). Χάνει αρκετά εξαιτίας της ομοιότητας (ή απομίμησης) με το "Satellite", όμως αποτελεί μια μεγάλη βελτίωση αφού είναι πιο σοφιστικέ (οι στοίχοι του προηγούμενου ήταν για τα μπάζα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Απλα να θυμισω σε οσους κραζουν για τα λεφτα οτι φετος η συμμετοχη θα χρηματοδωθει εξ ολοκληρου απο χορηγους;).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Γενικά η eurovision είναι για τα σκουπίδια:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Ελα ρε Αγαθωνα με το Φαληρακι σου και το αλκοολ σου ! τρελανε κοσμο ! και τιμησε το Σμαραγδενιο Νησι !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
είδα αυτό εχθές και δεν μου έκανε καλή εντύπωση..

Από την αρχή μου άρεσε ο αγάθωνας αλλά θεωρούσα οτι και αυτό είναι καλό. Αναθεωρώ.


Ψώνιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Απλα να θυμισω σε οσους κραζουν για τα λεφτα οτι φετος η συμμετοχη θα χρηματοδωθει εξ ολοκληρου απο χορηγους;).
Μην περιμένεις ότι και αυτοί θα δώσουν τα πολλά τα χρήματα.Οι περισσότεροι για φήμη το κάνουν..
Γενικά η eurovision είναι για τα σκουπίδια:P

Γιατί ρε; Δεν είχαν φάση πέρσυ οι γριούλες από τη Ρωσία;:redface: Ήτανε πολύ γούτσου.Επίσης είναι απλώς για διασκέδαση δεν είναι για να καλλιεργήσεις το πνευματικό σου επίπεδο. Είναι απλώς για να σπάσεις πλάκα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
E καλά... αν είναι να σπάσουμε πλάκα να πάμε στην eurovision, αλλά ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ με ένα τραγούδι της προκοπής... αλλιώς θα είναι γελοίο το θέαμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
E καλά... αν είναι να σπάσουμε πλάκα να πάμε στην eurovision, αλλά ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ με ένα τραγούδι της προκοπής... αλλιώς θα είναι γελοίο το θέαμα...

Έτσι κι'αλλιώς το θέμα eurovision για τις συμμετοχές που έχει στείλει η Ελλάδα έχει γελιοποιηθεί. Απλώς φέτος θα το πουν δημοσίως.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
παρόλο που δεν μου αρέσει ο όλος θεσμός της eurovision, θα έλεγα τους koza mostra... τα παιδιά είναι θεοί... balkan music ρε! :Ρ
(αν δεν τους ξέρετε ψάξτε το desire)

είναι και ψιλονούμερα :Ρ και αρκετά νέοι, ένας από αυτούς τα έχει με μία γνωστή μ. :Ρ

Αλλά: δεν πρόκειται να το καταλάβουν το song οι κρυόκωλοι ευρωπαίοι. :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Ρε αίσχος:P

Πάλι καλά που την οργάνωση την ανέλαβε εξ ολοκλήρου το MAD και η ΕΡΤ πλήρωσε μόνο τα δικαιώματα προβολής. (+από τα 80αρια-90αρια θα έχει έσοδα).

Μικρό το κακό:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Με μπέρδεψες γέροντα. Τελικά εγώ τι να παίξω στο κουπόνι;:confused:
εγώ δεν παίζω στοιχημα αλλά είμαι σιγουρος 100% για το ποιος θα νικήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
ρε για όσους αποθεώνουν το angel πείτε μου υπάρχουν πιο σάπια lyrics; Ενώ των Koza το τραγούδι έχει αλληγορική σημασία με βαθύ νόημα. Δεν είμαι Eurovision fan προφανώς ούτε με ενδιαφέρει ιδιαίτερα ούτε τα τραγούδια είναι καλά αλλά σίγουρα είναι καλύτερα από τα περσυνά και αν είναι να στείλουμε κατι Alcohol out of question. Άσε που θα γαμήσουν σε live.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

karv2

Νεοφερμένος

Η Sandra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Εεεεπ που ήμουνα εγώ τόσση ώρα;

Οπότε η δικιά μου κρητική:

Χίλιες και μία νύχτες : -______________________________________________- WTF?
Angel: Επόμενος..
One Last Kiss: Το μόνο κακό με αυτό είναι ότι μοιάζει με της Λένας. Πιστεύω ότι από αυτά τα στυλ καταλαβαίνουν οι Ευρωπαίοι. Σίγουρα δεν θα έπαιρνε 1η 2η ή 3η θέση αλλά έστω θα ήταν κάπου κοντά ή μέσα στην 10καδα... Πιστεύω ότι απλώς χρειάζεται μια καλή σκηνική παρουσία και *ΤΣΑΦ* να μια καλή θεσούλα! :clapup:
Των Koza Mostra (που μου διαφεύγει παντελώς πως λέγετε) είναι πανηγυρικό τραγούδι αλλά κυμαίνεται στα ελληνικά στυλ. :hmm: Θα φαίνεται στους Ευρωπαίους σαν ένα χλεχλέδικο τραγούδι.. ακόμα μεγαλύτερο ρεζίλι. Όχι, δεν εννοώ ότι είναι χάλια εμένα προσωπικά μου αρέσει , αλλά αυτό είναι το ελληνικό στυλ Οι ξένοι θα βλέπουν μόνο 5 άτομο να τραγουδάνε κάτι αλαμπουρνέζικα πάνω στην σκηνή και να πετάνε κάπου κάπου και ένα "Alcohol is free". Που να καταλάβουν τώρα από πανηγύρια και γλέντια.. κρυοκολικά πράγματα.. ελπιζω να καταλαβαίνετε τι εννοώ και να μην με πάρετε με τις πέτρες .. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
ρε ναι, το πιο καλό για ευρώπη είναι το one last kiss.
εμένα πάντως δεν μου θυμίζει το satellite αλλά κάποιο άλλο που μου διαφεύγει :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Το κοζα μοστρα δεν μου αρεσει καθολου οπως και της Ηλιαδη... Τωρα δεν θα με χαλαγε να παει το εντζελ ουτε το ουαν λαστ κις ειναι και τα 2 πολυ ομορφα τραγουδια....
υ.γ εμενα το ουαν λαστ κις μου μοιαζει λιγο λενα γερμανια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
δεν υπάρχει περίπτωση να μην πάνε οι Koza Mostra είμαι 90% σίγουρος ότι αυτούς θα στείλουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
δεν υπάρχει περίπτωση να μην πάνε οι Koza Mostra είμαι 90% σίγουρος ότι αυτούς θα στείλουμε

Κι εγω αφου ολο αυτο ακουγεται στο ραδιο αλλα ρε συ τι θεση θα παρουμε με αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Κι εγω αφου ολο αυτο ακουγεται στο ραδιο αλλα ρε συ τι θεση θα παρουμε με αυτο?
σίγουρα καλύτερη από αυτή που πήρε το περσινό έκτρωμα της Ελευθερίας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
σίγουρα καλύτερη από αυτή που πήρε το περσινό έκτρωμα της Ελευθερίας

Καλα περυσι ημασταν.... Αλλα ηταν πιο σε στιλ ευρωπης... το των κοζα μοστρα δεν θα το καταλαβουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top