Erasmus

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Καλησπερα

Επειδη τα περισσοτερα ιδρυματα εχουν παλιους καταλογους για τα εντυπα που χρειαζονται μετα την ολοκληρωση της μετακινησης, ξερει κανεις εκτος απο το transcript of records τι αλλο χρειαζεται να προσκωμισει κανεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

himforlife

Νεοφερμένος

Η himforlife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Καλησπερα

Επειδη τα περισσοτερα ιδρυματα εχουν παλιους καταλογους για τα εντυπα που χρειαζονται μετα την ολοκληρωση της μετακινησης, ξερει κανεις εκτος απο το transcript of records τι αλλο χρειαζεται να προσκωμισει κανεις;

Εμένα που τελειώνω τώρα ερασμους μου είπαν θέλουν και το supervisors report που είναι για να πάρεις και τα υπόλοιπα λεφτά της υποτροφίας. Πέρα από αυτό και το transcript of records δεν ξέρω για κάτι άλλο. Αν μάθεις και για άλλο πες μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Εμένα που τελειώνω τώρα ερασμους μου είπαν θέλουν και το supervisors report που είναι για να πάρεις και τα υπόλοιπα λεφτά της υποτροφίας. Πέρα από αυτό και το transcript of records δεν ξέρω για κάτι άλλο. Αν μάθεις και για άλλο πες μας!

Γεια και ευχαριστω.
Στο site του πανεπιστημιου μου ειχε transcript of records, supervisor report τα οποια και καλα τα κανει το ιδρυμα υποδοχης καθως επισης ενα ερωτηματολογιο και επιβεβαιωση απολαβης υποτροφιας που τα κανει ο φοιτητης.

Στελνοντας στο γραφειο ερασμους του παν αποστολης μου ειπαν:

Από το Πανεπιστήμιο εκεί σύμφωνα με τα νέα έντυπα του Erasmus+ θα συμπληρώσουν στην τελευταία σελίδα "Section to be completed after the mobility" τους βαθμούς σου (Transcript of Records), το οποίο είτε θα στο δώσουν φεύγοντας είτε θα μου το στείλουν εμένα ή και σε εσένα μετά από ένα μήνα. Η αναγνώριση των μαθημάτων θα γίνει στη συνέχεια από το Τμήμα σου. Δεν χρειάζεται να συμπληρώσεις κανένα δικαιολογητικό για τη βεβαίωση λήψης της υποτροφίας. Μάλλον κοιτάς δικαιολογητικά που αφορούν σε προηγούμενα έτη. Αυτό που θα χρειαστεί να συμπληρώσεις και το οποίο θα έρθει μέσω e-mail από την κοινότητα θα είναι ένα ερωτηματολόγιο (survey) μετά την ολοκλήρωση της περιόδου του Erasmus.

νομιζω οτι αν ισχυει τοτε παει η χαρτουρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
'Εχει πάει κανείς erasmus στην Γερμανία???

Δεν έχω παει αλλα είχαν παει κάτι φίλοι μου στο Βερολίνο και πέρασαν υπέροχα! Αν μπορείς μη το χάσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mirto.dr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mirto.dr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά, χρειάζομαι τα ''φώτα'' σας :P

Θέλω να συμμετάσχω στο πρόγραμμα erasmus+ και σκεφτόμουν να το κάνω κατά το δεύτερο ή το τρίτο έτος.Στην περίπτωση του δεύτερου έτους όμως δεν έχω καταλάβει ακριβώς πώς γίνεται η αξιολόγηση και η επιλογή αφού οι ετήσεις γίνονται από το προηγούμενο έτος, αν δεν κάνω λάθος στην διάρκεια του δεύτερου εξαμήνου.Οπότε την περίοδο που θα γίνονται οι ετήσεις δεν θα έχει γίνει ακόμα η εξεταστική του εαρινού εξαμήνου.

Το ερώτημά μου λοιπόν αφορά τον αριθμό των μαθημάτων στα οποία θα πρέπει να έχω εξεταστεί επιτυχώς αν θέλω να πάω erasmus στο δεύτερο έτος(3ο εξάμηνο).

ΥΓ:Μιας και είμαι από Πάντειο θα εκτιμούσα ιδιαίτερα την βοήθεια από όσους φοιτούν στο ίδιο uni ΑΛΛΑ όλες οι απαντήσεις είναι φυσικά Καλοδεχούμενες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Προσωπικά δεν έχω ακούσει κάποιον να πηγαίνει στο 2ο έτος... Δεν ξέρω αν γίνεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Δεν γίνεται να πας Erasmus στο δεύτερο έτος. Προϋπόθεση για να κάνεις την αρχική αίτηση είναι να έχεις περάσει έναν ορισμένο αριθμό μαθημάτων του πρώτου έτους (νομίζω να χρωστάς μέχρι 3 αλλά μπορεί να διαφέρει σε κάθε ίδρυμα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Βλέπω το πόσο ανυπομονούσα κάποτε να έρθει η στιγμή..τώρα πλέον μένει 1 μήνας μόνο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mirto.dr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mirto.dr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Βλέπω το πόσο ανυπομονούσα κάποτε να έρθει η στιγμή..τώρα πλέον μένει 1 μήνας μόνο :)


Σε ποια χώρα θα πας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Καλά να περάσεις! Ειναι υπέροχη εμπειρία! Πού θα πας;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ιταλία ..για την πτυχιακή μου και θα παρακολουθήσω και ένα μάθημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Σε ποια πόλη; Είναι νωρίς ακόμα αλλά ενδιαφέρομαι και εγώ για Ιταλία στο μέλλον :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Ιδανική πόλη για Erasmus! Κοιτα να το ευχαριστηθείς!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Σε ποια πόλη; Είναι νωρίς ακόμα αλλά ενδιαφέρομαι και εγώ για Ιταλία στο μέλλον :hehe:
Στην Παβια ...30 χλμ έξω από το Μιλάνο!
Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας ε? καλό κουράγιο με την συννενόηση χαχααχαχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Καλά σε όλα τα πανεπιστήμια ειναι απίστευτο το τρεξιμο! Πολλη χαρτούρα και γραφειοκρατια!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Καλά σε όλα τα πανεπιστήμια ειναι απίστευτο το τρεξιμο! Πολλη χαρτούρα και γραφειοκρατια!!!!!!
μπορεί κάποια να έχουν πιο συννενοήσιμους ανθρώπους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
μπορεί κάποια να έχουν πιο συννενοήσιμους ανθρώπους!

Για πες εντυπώσεις. Καλύτερο από το Κρατικό Πανεπιστήμιο της Θεσσαλίας; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
Αχ κι εγώ ανυπομονώ τόσο πολύ....28 Φλεβάρη αναχωρώ για Deutschland
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Σας ζηλεύω πολυ που φευγετε!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

happiness123

Νεοφερμένος

Η happiness123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Απο τι μεσο ορο και πανω σε δεχονται συνηθως για Ερασμους ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top