DELF B2

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
κοιταξε δεν ειμαι απο θεσσαλονικη.αλλα αν κανεις εντατικα μαθηματα μπορεις να δωσεις συντομα!δεν ειναι τραγικγ η διαφορα β1 και β2!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Δεν έχει το πανεπιστήμιο μαθήματα σε ξένες γλώσσες; Αν βρεις τσέκαρε το, συνήθως οι τιμές είναι τραγικά χαμηλότερες από φροντιστήρια/ιδιαίτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hmmyτονο

Νεοφερμένος

Η hmmyτονο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Τι εννοείς να έχει το πανεπιστήμιο ξένες γλώσσες? :eek:
Μόνο κάτι σεμινάρια Ρώσικης/Αραβικής γλώσσας που ήταν δωρεάν είχε πάρει το μάτι μου... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Συνήθως στις εξωσχολικές δραστηριότητες που προσφέρουν τα πανεπιστήμια έχουν και εκμάθηση ξένων γλωσσών. Όχι δωρεάν, αλλά με μικρό αντίτιμο. π.χ. πέρυσι έκανα στην ΑΣΟΕΕ ένα χρόνο αγγλικά και έδωσα 250 ευρώ και 30 για τα βιβλία, όταν μου ζητούσαν κοντά 1000άρικο+ για να πάρω το proficiency έξω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hmmyτονο

Νεοφερμένος

Η hmmyτονο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Δεν έχω βρει κάτι αντίστοιχο στη Θεσσαλονίκη...
οπότε please ας απαντήσει κάποιος στο αρχικό ερώτημα... "Φροντιστήριο ή ιδιαίτερα στα γαλλικά στη Θεσσαλονίκη" για επίπεδο b1->b2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thelonafigo

Νεοφερμένος

Η thelonafigo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
φυσικα ιδιαιτερα. μπορεις ευκολα να βρεις μια φοιτητρια η αποφοιτο γαλλικης και να της δινεις 15 ευρω την ωρα.και να κανεις 3-4 ωρες την εβδομαδα.εγω την πατησα φετος εκανα ιδιαιτερα σε φροντιστηριο με 30 ευρω την ωρα!!ελεος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hmmyτονο

Νεοφερμένος

Η hmmyτονο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Ναι κ γω το σκέφτομαι, αλλά θέλω κάποιον/α συγκεκριμένο/η να μου προτείνει κανείς αν ξέρεις...
γιατί δεν ξέρω άτομα γαλλικής φιλολογίας που να παραδίδουν μαθήματα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thelonafigo

Νεοφερμένος

Η thelonafigo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
εχει πολλες αγγελιες στον αγγελιοφορο αλλα και στο ιντερνετ.θελεις να σου προτεινω προσωπικα?πρεπει να το ψαξω λιγο το θεμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Ρε παιδια τι γινεται?
Διαβαζα για το Β1 και το πηρα, ταχα για να προλαβω να παρω και το Β2, αλλα σε οποια φροντιστηρια παω, δεν υπαρχουν τμηματα. Ιδιαιτερα ζητανε 25/ωρα! Πως εχει γινει ετσι δλδ για να παρω Β2 πρπ να λιανισουν τους γονεισ μ????:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Πρωτα απ'ολα συγχαρητηρια.Δεν ειναι και ευκολο.:D
Στο δικο μου φροντιστηριο υπαρχει η δυνατοτητα να κανει καποιος μονος του μαθημα.
Για ψαξ'το λιγο παραπανω και ρωτα σ'αυτα τα φροντιστηρια εαν ξερουν κανενα αλλο που ισως σε δεχτει.
Τωρα νταξ.Οχι και 25/ωρα.Αν ειναι δυνατον.Πιο λιγα παιζει να ναι.
Απλα ψαξε λιγο παραπανω.Ρωτα αν υπαρχει περιπτωση να κανεις μονος σου σε καποιο φροντιστηριο και ρωτα συγγενεις και φιλους για καποια καθηγητρια Γαλλικων.
Δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο.Ελπιζω να βοηθησα.
Αν τελικα καταφερεις να βρεις καποιον να σου κανει μαθημα σου ευχομαι καλη επιτυχια.
Θελει κοτσια το Β2.
Καλη επιτυχια οτι κι αν κανεις.
:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Ρε παιδια τι γινεται?
Διαβαζα για το Β1 και το πηρα, ταχα για να προλαβω να παρω και το Β2, αλλα σε οποια φροντιστηρια παω, δεν υπαρχουν τμηματα. Ιδιαιτερα ζητανε 25/ωρα! Πως εχει γινει ετσι δλδ για να παρω Β2 πρπ να λιανισουν τους γονεισ μ????:mad:

Ρε παιδια, στα φροντιστήρια τα τμήματα ανοίγουν από Οκτώβρη. Κάποια ίσως και μέσα Οκτώβρη. Τώρα απλά δηλώνετε συμμετοχή. ;)

Α

Υπάρχει ήδη θέμα (αυτό θα κλείσει ή θα καταργηθεί αφού μεταφερθούν τα μηνύματα) :lock::sorry:

DELF B2

για να βοηθήσω τους μοντερατέρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Πρωτα απ'ολα συγχαρητηρια.Δεν ειναι και ευκολο.:D
Στο δικο μου φροντιστηριο υπαρχει η δυνατοτητα να κανει καποιος μονος του μαθημα.
Για ψαξ'το λιγο παραπανω και ρωτα σ'αυτα τα φροντιστηρια εαν ξερουν κανενα αλλο που ισως σε δεχτει.
Τωρα νταξ.Οχι και 25/ωρα.Αν ειναι δυνατον.Πιο λιγα παιζει να ναι.
Απλα ψαξε λιγο παραπανω.Ρωτα αν υπαρχει περιπτωση να κανεις μονος σου σε καποιο φροντιστηριο και ρωτα συγγενεις και φιλους για καποια καθηγητρια Γαλλικων.
Δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο.Ελπιζω να βοηθησα.
Αν τελικα καταφερεις να βρεις καποιον να σου κανει μαθημα σου ευχομαι καλη επιτυχια.
Θελει κοτσια το Β2.
Καλη επιτυχια οτι κι αν κανεις.
:D:D

δεν με βλεπω να το παιρνω. Η εξυπνη η μανα μ πηγε κ εκλισε ιδιαιτερα με μια γαλιδα π παιρνει 23/ωρα τελικα,αλλα θα κανω 2 ωρες την βδομαδα μονο. Στο β1 εκανα 3 ωρες και δυσκολευτικα να τελιωσω το βιβλιο, δλδ τωρα τι θα γινει? Καλυτερα φροντιστηριο με 4 ωρες παρα 2 ωρες ιδιαιτερα, σωστα δεν λεω? Νταξει δεν λεω στα ιδιαιτερα κανεις περισσοτερο "μαθημα" ας το πουμε, αλλα ειναι τελιος ζαβλακοτικο! 1 ωρα κακαριζει ο καθηγητης απο πανω σου και ζουζουνιζει τα γαλλικα του και μετα εχεις αλλο 2ωρω διαβασμα. Στο φροντιστηριο μπορεις να αφερεθεις λιγακι, στα ιδιαιτερα δεν υπαρχει περιπτοση... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
δεν με βλεπω να το παιρνω. Η εξυπνη η μανα μ πηγε κ εκλισε ιδιαιτερα με μια γαλιδα π παιρνει 23/ωρα τελικα,αλλα θα κανω 2 ωρες την βδομαδα μονο. Στο β1 εκανα 3 ωρες και δυσκολευτικα να τελιωσω το βιβλιο, δλδ τωρα τι θα γινει? Καλυτερα φροντιστηριο με 4 ωρες παρα 2 ωρες ιδιαιτερα, σωστα δεν λεω? Νταξει δεν λεω στα ιδιαιτερα κανεις περισσοτερο "μαθημα" ας το πουμε, αλλα ειναι τελιος ζαβλακοτικο! 1 ωρα κακαριζει ο καθηγητης απο πανω σου και ζουζουνιζει τα γαλλικα του και μετα εχεις αλλο 2ωρω διαβασμα. Στο φροντιστηριο μπορεις να αφερεθεις λιγακι, στα ιδιαιτερα δεν υπαρχει περιπτοση... :(
Ενταξει ρε συ.Αξιζει να προσπαθησεις.
Ειναι καλο πτυχιο και αμα προσπαθεις ειμαι σιγουρη οτι θα τα καταφερεις.Κι ας ειναι δυσκολο.
Τωρα για το αν μπορει να ταξιδεψει το μυαλο σου νταξ.Μην σκεφτεσαι και το πως θα χασεις λιγο μαθημα.
Θα κανεις λιγοτερες ωρες και φροντισε να τις αξιοποιησεις με αποριες, ασκησεις και να ακους οτι σου λεει η καθηγητρια.
Μπορεις να ξεσκασεις μετα το μαθημα.
Αν θες, θα τα καταφερεις.
Καλη επιτυχια.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vassia!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Μαλλον θα συνεχισω και β2 το β1,το πηρα ανετα. Πως σας φαινεται το β2;Δυσκολο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Ποσο χρονων εισαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vassia!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
15
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
το β2 ειναι αρκετα δυσκολο πλεον και ειδικα το ακουστικο αλλα με καλη προετοιμασια ,μην ανυσηχειτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vassia!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
α! οκ! γιατί αν ειναι τόσο δυσκολο,μπορει να δωσω το sorbonne,που ειναι πιο ευκολο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
α! οκ! γιατί αν ειναι τόσο δυσκολο,μπορει να δωσω το sorbonne,που ειναι πιο ευκολο:)
οχι !δωσε delf!ειναι μια παρα πολυ καλη εξεταση απ'οσο εχω ακουσει το σορμπον,ευκολη αλλα θεωρω το delf β2 κορυφη στο ειδος του!αυτη ειναι τουλαχιστον η αποψη μου!γιατι ομως δεν τα δινεις και τα 2?θα ειναι η καλυτερη εμπειρια!ασε που αν εχεις σορμπον β2,παιρνεις απαλλαγη απο την γραματικη του σορμπον γ1!εγω δεν πηρα σορμπον ,δεν εχω καμια σχεση αλλα μιας και εισαι σε αυτο την θεση ,καλο ειναι να μπεις και στο σκεπτικο της γαλλικης λογοτεχνιας!γιατι εγω τωρα δεν θα μπορουσα να σχοληθω με σορμπον,δεν εχω προηγουμενα με αυτο !και δεν εχω χρονο να ασχοληθω με γαλλικη λογοτεχνια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vassia!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
το ξέρω πως το delf B2 είναι πολύ καλύτερο , απλώς είχα ακούσει πως το σορμπον ειναι πιο εύκολο.Ευχαριστω για τη βοηθεια ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top