Anime και manga

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Τα digimon είχαν αλλάξει 10 φορές ώρες.
Άσχετα με τα anime αλλά με πήγατε πολλά χρόνια πίσω τότε που και το mega έβαζε κινούμενα σχέδια με τον μικυ μαους και ένα αγαπημένο μου παιδικό που ο main χαρακτήρας έτρωγε πολύ φυστικοβούτυρο :P
Και τώρα βάζεις σταρ το σκ και σε πιάνει μια μελαγχολία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Eγώ που είμαι 16 τα πρόλαβα:D Αν και πιστεύω ότι η γενιά μου τα πρόλαβε τσίμα-τσίμα, αφού αν ρωτήσεις οι μισοί έβλεπαν άκυρα.
Ναι, το Star είχε βάλει cardcaptor Sakura το 2006:P "Οι περιπέτειες της Νίκι":hehe:
Digimon δεν έβλεπα. Δεν πιάναμε Alter:/:

Σε τοπικό κανάλι έχω δει "Ταρό, ο γιος της Δράκαινας" και ένα άλλο ποιοτικό, που μου διαφεύγει ο τίτλος :/:
Η πρώτη σεζόν προβλήθηκε στο σταρ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

morphine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 297 μηνύματα.

A Distant Neighborhood

Middle-aged salaryman Hiroshi Nakahara accidentally takes a train ride back to his old hometown to visit his mother’s grave. Then for reasons he can’t explain, Hiroshi is transported back in time, and discovers that he’s an 8th grader again, but with all of his adult memories intact.Can he, or should he try to change the decisions he made before? But more importantly, can he find his way back to the present day, or is he stuck in the past?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
να φανταστεις το ψαχνω τωρα...
ταινια ειναι, ποσες φορες να το εβαλαν σε επαναληψη?
Tatsu no ko Tarō, λέγεται. Σε κανάλι εθνικής εμβέλειας δεν το έχω δει ποτέ. Μόνο σε τοπικό.
Η πρώτη σεζόν προβλήθηκε στο σταρ.
Δεν την είχα πετύχει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μήνα

Νεοφερμένος

Η Nemo Nobody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
παιδιά εκτός από ταινίες μήπως έχετε να προτείνετε καμία σείρα anime;:/:

Σημείωση συντονιστή: Τα μηνύματα 925 ως 935 προήλθαν από άλλο θέμα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πολλές, εξαρτάται τι θες να δεις και τι έχεις δει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μήνα

Νεοφερμένος

Η Nemo Nobody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
(εμμμ... αναλόγα με τη διαθεδή μου κανονιζεται κ το genre :)) τα βλεπω ολα εκτός horror
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
(εμμμ... αναλόγα με τη διαθεδή μου κανονιζεται κ το genre :)) τα βλεπω ολα εκτός horror

Υπάρχουν πολλά anime.

Εγώ έχω δει λίγα, σχετικά, οπότε θα σου προτείνω μόνο ότι έχω δει και μου άρεσε, και όχι ότι λένε οι άλλοι ότι είναι καλό.

  • Fullmetal Alchemist: Brotherhood
  • Death Note
  • Code Geass και Code Geass R2
  • Elfen Lied
  • Dragon Ball Kai
  • One Piece αν θες κάτι μεγάλο, είναι το αγαπημένο μου "μεγάλο" anime

Το FMA: Brotherhood είναι MUST. Το Death Note επίσης.

Όλα είναι καλά τα παραπάνω, βέβαια το elfen lied είναι κάπως... "ειδικό".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μήνα

Νεοφερμένος

Η Nemo Nobody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Υπάρχουν πολλά anime.

Εγώ έχω δει λίγα, σχετικά, οπότε θα σου προτείνω μόνο ότι έχω δει και μου άρεσε, και όχι ότι λένε οι άλλοι ότι είναι καλό.

  • Fullmetal Alchemist: Brotherhood
  • Death Note
  • Code Geass και Code Geass R2
  • Elfen Lied
  • Dragon Ball Kai
  • One Piece αν θες κάτι μεγάλο, είναι το αγαπημένο μου "μεγάλο" anime

Το FMA: Brotherhood είναι MUST. Το Death Note επίσης.

Όλα είναι καλά τα παραπάνω, βέβαια το elfen lied είναι κάπως... "ειδικό".

α το death note είχα σκοπό να ξεκινήσω, (το dragon ball δεν ξέρω αν μπορώ να το δω),
εμμμ.. τι εννοείς ειδικό το "elfen lied";;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
α το death note είχα σκοπό να ξεκινήσω, (το dragon ball δεν ξέρω αν μπορώ να το δω),
εμμμ.. τι εννοείς ειδικό το "elfen lied";;;:hmm:
Καταρχάς να σου πω ότι υπάρχουν όλα τα παραπάνω με ελληνικούς υπότιτλους.

Κοίτα Death Note εφόσον δεν το έχεις δει.

Το Elfen Lied ας πούμε είναι ένα ιδιαίτερο anime

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μήνα

Νεοφερμένος

Η Nemo Nobody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Καταρχάς να σου πω ότι υπάρχουν όλα τα παραπάνω με ελληνικούς υπότιτλους.
Κοίτα Death Note εφόσον δεν το έχεις δει.

Το Elfen Lied ας πούμε είναι ένα ιδιαίτερο anime


μπα προτιμώ τους αγγλικούς υπότιτλους:) (άσχετο αλλά έχω τύχει σε ένα korean drama έναν τραγουδιστή και η μετάφραση στα ελληνικά έγραφε Σάκης Ρουβάς...ε και ψιλό φρίκαρα),
WOW! μου φαίνεται το Elfen Lied ψιλό horror ή κάνω λάθος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά, υπάρχει αντίστοιχο θέμα https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=39041&page=93
Όσο για το elfen lied, με απογοήτευσε από άποψη πλοκής. Υποτίθεται ότι έπρεπε και σε κάποια σημεία να με συγκινήσει; Δεν τα κατάφερε. Δεν θα το πρότεινα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μήνα

Νεοφερμένος

Η Nemo Nobody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Παιδιά, υπάρχει αντίστοιχο θέμα https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=39041&page=93
Όσο για το elfen lied, με απογοήτευσε από άποψη πλοκής. Υποτίθεται ότι έπρεπε και σε κάποια σημεία να με συγκινήσει; Δεν τα κατάφερε. Δεν θα το πρότεινα.

α δεν το ειχα δει το "anime και manga", well οταν το δω θα σας πω και τη δική μου άποψη:)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
α δεν το ειχα δει το "anime και manga", well οταν το δω θα σας πω και τη δική μου άποψη:)!

Ας το για μετά δες το Death Note πρώτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μήνα

Νεοφερμένος

Η Nemo Nobody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Ας το για μετά δες το Death Note πρώτα.

okay ευχαριστώ! όταν δω το death note θα σου πω και τις δικες μου εντυπώσεις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Το Elfen Lied sucks στο anime. 109 chapters τα χώρεσαν σε 13 επεισόδια. Μάλιστα, επειδή δεν τελείωσε το manga, έκαναν ένα ό,τι να 'ναι τέλος:hehe:

Διαβάστε το manga για το elfen lied. Θα πρότεινα και το manga του death note, αλλά από ένα σημείο και μετά γίνεται πολύ βαρετό με τους συνεχείς διαλόγους των "μεγάλων" (καθώς εξελισσεται η ιστορία). Ακόμη και στο anime, στους αντίστοιχους διαλόγους, βαρέθηκα τη ζωή μου:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Προσωπικά, τη βρίσκω με τους διαλόγους του Death Note :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Προσωπικά, τη βρίσκω με τους διαλόγους του Death Note :D
Στο πρώτο μισό τους λατρεύω κι εγώ. Στο δεύτερο, μετά από συγκεκριμένο γεγονός, γίνονται πολλοί βαρετοί οι διάλογοι.
Συγκεκριμένα:
(ΠΡΟΣΟΧΗ: Όσοι δεν έχετε ολοκληρώσει το death note ΜΗΝ ανοίξετε το spoiler)
Μετά το θάνατο του L και τις βλακειούλες με τη διαρκή ανταλλαγή των τετραδίων, βαρέθηκα πάρα πολύ. Οι διάλογοι των "μεγάλων" της interpol, αν θυμάμαι καλά, ήταν από τους πιο βαρετούς ever. Στο manga δε, οι διάλογοι ήταν υπερβολικά πολλοί. Βέβαια, αυτό είναι και το ταλέντο του/της Ohba, αφού δημιούργησε μία ιστορία που δεν μπάζει από πουθενά. Αν και πάλι, το anime ενώ άρχισε πολύ καλά και σωστά στα ίδια πλαίσια με το manga, προς το τέλος δημιούργησε κοιλιά. Άλλωστε, μετά το θάνατο του L, τα γεγονότα στο anime επισπεύθησαν, σε αντίθεση με το manga, που διατήρησε την αρχική ροή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αυτή η ομιλία gives me chills



ΥΓ Δεν είναι spoiler γίνεται στο 6ο επεισόδιο ενός anime με 50 επεισόδια οπότε όσοι δεν έχετε δει Code Geass μπορείτε να το δείτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτή η ομιλία gives me chills



ΥΓ Δεν είναι spoiler γίνεται στο 6ο επεισόδιο ενός anime με 50 επεισόδια οπότε όσοι δεν έχετε δει Code Geass μπορείτε να το δείτε.
Καλά μιλάμε, όταν την είχα πρωτοδεί αυτήν την φάση μου ήρθε να σπάσω την οθόνη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top