Anime και manga

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
το deathnote κατα διαστιματα ηταν αρκετα ενδιαφερων ως ποροτικο αλλα ειχε σημεια που βαριομουν αφανταστα ιδιος προς το τελος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Εγώ από ανιμέ έβλεπα: pokemon, yu-gi-oh, στο star και kabamaru από τον αδερφό μου, που τα έγραφε σε video:P

Τώρα, μετά από 5-6 χρόνια που δεν έχω δει anime, άρχισα να βλέπω bleach και να διαβάζω συγχρόνως και το manga του. Δυστυχώς, μόνο τα πρώτα 27 επεισόδια βρήκα στα ελληνικά στο youtube. Τα υπολοιπα επεισόδια, τα βλέπω στα αγγλικά, από άλλη ιστοσελίδα, online. Το manga το διαβάζω στα αγγλικά, στην αυθεντική του μορφή από δεξιά προς τα αριστερά, σε μία άλλη ιστοσελίδα. Αυτά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Pokemon, Death Note <3
και τωρα εχω αρχισει Naruto..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Τα έχω κόψει πρόσφατα in favor of Homestuck :|

Περιοδικά περνάω καμιά βολτίτσα από mangareader.net :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
το deathnote κατα διαστιματα ηταν αρκετα ενδιαφερων ως ποροτικο αλλα ειχε σημεια που βαριομουν αφανταστα ιδιος προς το τελος
Ναι θα συμφωνήσω...βασικά άρχισα να το βαριέμαι λίγο απο το 25ο και μετά...
μετά τον θάνατο του L δηλαδή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Εγώ από ανιμέ έβλεπα: pokemon, yu-gi-oh, στο star και kabamaru από τον αδερφό μου, που τα έγραφε σε video:P

Τώρα, μετά από 5-6 χρόνια που δεν έχω δει anime, άρχισα να βλέπω bleach και να διαβάζω συγχρόνως και το manga του. Δυστυχώς, μόνο τα πρώτα 27 επεισόδια βρήκα στα ελληνικά στο youtube. Τα υπολοιπα επεισόδια, τα βλέπω στα αγγλικά, από άλλη ιστοσελίδα, online. Το manga το διαβάζω στα αγγλικά, στην αυθεντική του μορφή από δεξιά προς τα αριστερά, σε μία άλλη ιστοσελίδα. Αυτά:P
Πώς έγραφα έτσι ένα χρόνο πριν;


Από τότε, λοιπόν, η λίστα με τα anime που έχω δει έχει μεγαλώσει:

  • bleach
  • Death Note
  • Bakuman.
  • Bakuman. 2
  • High School DxD
  • Another
  • Neon Genesis Evangelion
  • Tις ταινίες του bleach
Επίσης, έχω βρει στα Ιαπωνικά σειρές που έβλεπα παλιά:

  • Yu-Gi-Oh
  • Pokemon
  • Sailor Moon (το άφησα:P)
Currently watching:

  • Hyouka
  • Elfen Lied
Αυτά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Orient.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Όρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Axis Powers Hetalia :clapup:

Κάνω μια μικρή διακοπή και θα το συνεχίσω το καλοκαίρι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
Όσοι είστε φανατικοί του DragonballZ τσεκάρετε αυτό το βιντεάκι.Είναι η καλύτερη παρωδία που υπάρχει στο youtube,με ωραίες ατάκες και καλοδουλεμένη!Αυτό που ποστάρω είναι το δικό μου αγαπημένο επεισόδιο!!!enjoy!!!!:D

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Yamcha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 271 μηνύματα.
Εγω εβλεπα yugioh pokemon dragonball one piece digimon και τελος μ'αρεσει το bleach.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teo_13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Full Metal Alchemist, Deathnote, One piece Και Fairytail.

Μόλις τελειώσουν οι εξετάσεις προβλέπεται ραγδαία αύξηση της παραπάνω λίστας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shiv

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Εγώ,έχοντας μπει εδώ και 1 χρόνο περίπου στον χώρο των anime έχω δει Death Note,Code Geass,Mirai Nikki και βλέπω One Piece,Naruto και Fairy Tail.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
Εχω διαβασει οτι οτι οι φανς αγνοουν την υπαρξη του GT και επισης δε γνωρισε πολυ μεγαλη επιτυχια, γιατι συμβαινει αυτο?

Είμαι μία από αυτούς που την αγνοεί!Δεν το έχω δει ποτέ κι ούτε πρόκειται.Αυτό συμβαίνει διότι δεν ήταν βασισμένο σε manga του Ακίρα Τοριγιάμα.Φτιάχτηκε αποκλειστικά και μόνο για τη τηλεόραση και αν θες τη γνώμη μου προσπάθησαν να βγάλουν από τη μύγα ξύγκι αφού ούτε καν το ύφος των προηγούμενων db δε διατήρησαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lordi13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
είδα τα πρώτα 7 επεισόδια του "avatar legend of korra " τι να πω ρε παιδιά εντυπωσιάστηκα, φοβερό σενάριο , φοβερες μάχες και χαρακτήρες και ιδαίτερα όμορφα γραφικά!

7 επεισόδια είδα και πωρώθηκα ειλικρινά ,ακόμα και αν δεν σας άρεσε το πρώτο avatar , σας συνιστώ ανεπιφύλακτα αυτό.

και αν κρίνω από το πως έχει εξελιχθεί το σενάριο έως τώρα δεν έχουμε δει τίποτα ακόμα...


a και κάτι ακόμα , δεν ξέρω αν θα πρέπει να το χαρακτηρίσω "ανιμε" η όχι και ούτε ξέρω τι πιστεύετε εσείς αλλα για μένα και το πρώτο αλλα και αυτό μου άρεσαν τόσο που θα τους κάνω την τιμή όχι μονο να τα αποκαλώ "ανιμε" αλλα μοναδικά και εκπληκτικά σε σχέση με πολλά "αυθεντικά"!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
Έχει δει κανείς το InuYasha???Λέει τίποτα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Αααχ, μόλις τελείωσε. :inlove:

Τι τελείωσε... Shugo Chara! :D

Το ανακάλυψε η αδελφή μου (δε βλέπει καθόλου άνιμε) και με έπρηξε να το δω. Καλά έκανε. Είναι τελείως κοριτσίστικο, έχει πολύ γέλιο και όμορφες ατάκες. :) Και πολύ ωραία love story. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Χθες το βράδυ τελείωσα το Death Note!
Δεν έχω να πω πολλά - το τέλειο χαρακτηρίζεται από μονάχα μία λέξη! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilakos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Linköping University και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 999 μηνύματα.
Θα σας προτεινα και το Bleach....Ειναι ΤΕΛΕΙΟ....Σκετη πορωση....οπου να' ναι το τελειωνω!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Θα σας προτεινα και το Bleach....Ειναι ΤΕΛΕΙΟ....Σκετη πορωση....οπου να' ναι το τελειωνω!!!!!
Μην ξύνεις πληγές:'(

Θέλω να βγει και το τελευταίο arc του manga σε anime:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Athr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 238 μηνύματα.
Το bleach εχει χαλασει παρα πολυ τελευταια..Το τελευταια arc ειδικα το ετρεξαν τρελα γρηγορα..Δεν ειχε καθολου αγωνια σε καθε επισοδιο ο Ichigo εκανε power up.. Και οι μαχες στο τελος μισο επισοδιο η καθε μια και αν..Αντε να δουμε το τελευταιο arc τωρα για να δουμε και τα bankais που εμειναν μπας και σωσουν τιποτα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Το bleach εχει χαλασει παρα πολυ τελευταια..Το τελευταια arc ειδικα το ετρεξαν τρελα γρηγορα..Δεν ειχε καθολου αγωνια σε καθε επισοδιο ο Ichigo εκανε power up.. Και οι μαχες στο τελος μισο επισοδιο η καθε μια και αν..Αντε να δουμε το τελευταιο arc τωρα για να δουμε και τα bankais που εμειναν μπας και σωσουν τιποτα..
Έχω βάσιμες υποψίες ότι το έκαναν αυτό για να "ανεβάσουν τις μετοχές" του naruto:P

Η παραγωγή τόσο του bleach, όσο και του naruto είναι του Studio Pierrot.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top