6ο μάθημα για Πανελλήνιες

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Γιατί δεν ακούτε και έναν (λίγο) μεγαλύτερό σας που έδωσε πανελλήνιες και στα 2 (και όχι μόνο) και λέει ότι τα μαθηματικά γενικής είναι πιο εύκολα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Γιατί δεν ακούτε και έναν (λίγο) μεγαλύτερό σας που έδωσε πανελλήνιες και στα 2 (και όχι μόνο) και λέει ότι τα μαθηματικά γενικής είναι πιο εύκολα;
Εγώ τον ακούω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Εγώ τον ακούω.:P

Μπράβο cris@to. Εσύ είσαι καλό παιδί και σέβεσαι τους μεγαλύτερους:P. Όχι σαν τον Wean που δεν ακούει κανένα:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ister

Νεοφερμένος

Ο ister αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Κρόκος (Κοζάνη). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Τοτε αφου ειναι ευκολοτερη η φυσικη γενικης της Γ απο τν φυσικη κατ. της 2ας που μου φανηκε παιχνιδακι,γιατι να μην παρω φυσικη γενικης?

μα η επιλογή είναι δική σου και ο Γολγοθάς δικός σου...και η ευθύνη της επιλογής δικής σου!!! τη γνώμη μου σου είπα, τίποτα παραπάνω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elias_138

Νεοφερμένος

Ο elias_138 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Κοιταξε...Μεσα σε 2 μαθηματα δεν μπορεις τωρα στο πνευμα των μαθηματικων......Ειναι σιγουρο οτι πρεπει να κανεις τουλαχιστον 1 μηνα....(να δεις δλδ τα ορια και τις παραγωγους) που ειναι το πιο βασικο σημειο της υλης.....Παντως αν εχεις καπια βαση στα Μαθηματικα σου τα προτεινω ανεπιφυλακτα....Εγω εγραψα 19....Και ΑΟΘ 19.5.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wean

Νεοφερμένος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Γιατί δεν ακούτε και έναν (λίγο) μεγαλύτερό σας που έδωσε πανελλήνιες και στα 2 (και όχι μόνο) και λέει ότι τα μαθηματικά γενικής είναι πιο εύκολα;

Γιατι η δυσκολια των μαθηματων ειναι αντικειμενικη.Και τα δυο μαθηματα ειναι ιδιας δυσκολιας.Το θεμα ειναι πιο μας συμφερει να επιλεξουμε,και απ'οτι φενεται εμενα συμφερει η φυσ.γεν :D

Kαι Civilara δεν ειναι οτι δεν ακου κανεναν,απλα δεν ακους αυτους που εχουν επιχειρηματα.Δεν θα παιξω το μελλον μου κορονα γραμματα μονο και μονο επειδη σε ενα φορουμ μου ειπαν οτι ειναι ευκολα.Το αντιμετωπιζω πολυ σοβαρα το θεμα οπως και ολοι οι αλλοι θα επρεπε να εκαναν,κριμα ομως που οι περισσοτεροι ακολουθουν το συνολο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Γιατι η δυσκολια των μαθηματων ειναι αντικειμενικη.Και τα δυο μαθηματα ειναι ιδιας δυσκολιας.Το θεμα ειναι πιο μας συμφερει να επιλεξουμε,και απ'οτι φενεται εμενα συμφερει η φυσ.γεν :D

Kαι Civilara δεν ειναι οτι δεν ακου κανεναν,απλα δεν ακους αυτους που εχουν επιχειρηματα.Δεν θα παιξω το μελλον μου κορονα γραμματα μονο και μονο επειδη σε ενα φορουμ μου ειπαν οτι ειναι ευκολα.Το αντιμετωπιζω πολυ σοβαρα το θεμα οπως και ολοι οι αλλοι θα επρεπε να εκαναν,κριμα ομως που οι περισσοτεροι ακολουθουν το συνολο..
Εγώ δεν ακολουθώ το σύνολο και το θέμα το έχω ψάξει πολύ καλά γιατί ήμουν σε μεγάλο δίλημα για πολύ καιρό και ακόμα δεν είμαι εντελώς σίγουρος.Ας λήξει εδώ το θλεμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μαθηματικά θα πάρω τελικά.Το αποφάσισα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά, έχω μεγαλύτερη κλίση στα μαθηματικά... Οπότε μαθηματικά... Είναι και πιο ενδιαφέρον μάθημα κατά τη γνώμη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwanna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Αν και ήμουνα θεωρητική,μαθηματικά μέχρι και εμείς γράφουμε οπότε μην μπλεχτείς στη φυσική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Αν και ήμουνα θεωρητική,μαθηματικά μέχρι και εμείς γράφουμε οπότε μην μπλεχτείς στη φυσική...
Εκτός αν του αρέσει πάρα πολύ.Αν τη διαβάζει με περισότερη ευχαρίστηση ας τη δώσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ ΜΠΟΥΓΑΣ

Νεοφερμένος

Ο ΝΙΚΟΣ ΜΠ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
δινει η ξαδερφη μου του χρονου και το συζητουσαμε........ ψηφιζει μαθηματικα δαγκωτο... ειπε πως ενα κεφαλαιο της γενικης ειναι ιδιο με της κατευθ. γλιτωνεις και διαβασμα δηλαδη. εκτος κι αν σου αρεσει πολυ η φυσικη και εισαι και καλος, γιατι αυτη στα μαθηματικα πεταει, ενω φυσικη δυσκολευεται.... καλη επιτυχια!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasMetalhead

Νεοφερμένος

Ο KostasMetalhead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Λοιπόν βλέπω διεξάγεται μια ενδιαφέρουσα συζήτηση και λέω να δώσω και εγώ την απάντησή μου.Κοίτα nikos45 επειδή έχουμε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και οσον αφορά το μάθημα επιλογής και όσον αφορά τα κενά στα μαθηματικα.Εγώ λοιπόν προχθές έκανα ιδιαίτερο με έναν μαθηματικό φίλο της μητέρας μου.Αυτός από την εμπειρία του μου είπε οτι σε 15 λεπτα θα έχει καταλάβει τι ξέρω και αν θα πρέπει να κάνω μαθηματικά.Αποτέλεσμα μου είπε οτι αμα είμαστε τυχεροί και πέσουνε φετος ευκολα θέματα θα μπορέσουμε να πιάσουμε κανά 14-15 παραπάνω όχι.Ασε που με το διάβασμα που θα έριχνες για τα μαθηματικά και το ΑΟΘ θα παραγκώνιζες και τα θεωρητικά με αποτέλεσμα στις πανελλήνιες να πάτωνες.Εγώ λοιπόν ήθελα Αστυνομία τί να κάνουμε όμως, τελικά κατάλαβα οτι δεν πρέπει να παραμελούμε κανένα μάθημα γιατί στο μέλλον μπορεί να το βρούμε μπροστά μας.Πάντως αν θές την γνώμη μου Βιολογία!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos45

Νεοφερμένος

Ο nikos45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Οντως φιλε Κωστα εμεις οι δυο βρισκομασταν στην ιδια ακριβως κατασταση.Και οσον αφορα το μαθημα επιλογης και οσον αφορα τα κενα στα Μαθηματικα και οσον αφορα τη σχολη που θελαμε να περασουμε.Κι εγω Αστυνομια ηθελα αλλα τι να κανουμε.Βασικα στην αρχη ειχα δηλωσει Μαθηματικα αλλα μολις εκανα το πρωτο μαθημα καταλαβα οτι για να τα καταφερω πρεπει να ριξω παρα πολυ διαβασμα,κατι που θα εχει ως αποτελεσμα να παραγκωνισω τα μαθηματα κατευθυνσης οπως πολυ σωστα ανεφερες παραπανω.Ετσι επελεξα κι εγω Βιολογια που ειναι πολυ ευκολη οπως διαπιστωσα και μονος μου βλεποντας τη θεωρια του βιβλιου που δν ειναι μεγαλη σε εκταση αλλα και ευκολη προς αποστηθιση.Ας μην απογητευομαστε ομως.Και το 3ο πρεπει να εχει καλες σχολες με καλη επαγγελματικη αποκατασταση απο οτι εχω ακουσει.Σε ευχαριστω πολυ παντως φιλε Κωστα για τη βοηθεια σου.Ησουν πολυ κατατοπιστικος.Τελος ευχομαι να εχουμε καλη επιτυχια στις Πανελλαδικες και να περασουμε σε μια καλη σχολη οχι μονο εμεις αλλα ολοι μας!!!!

Βιολογια forever!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Eίναι εύκολη;
Χαζή ερώτησησ βασικά.Απλά νομίζω πως δεν θα αντέξω κι άλλη παπαγαλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilenaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριλένα.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 244 μηνύματα.
δινει η ξαδερφη μου του χρονου και το συζητουσαμε........ ψηφιζει μαθηματικα δαγκωτο... ειπε πως ενα κεφαλαιο της γενικης ειναι ιδιο με της κατευθ. γλιτωνεις και διαβασμα δηλαδη. εκτος κι αν σου αρεσει πολυ η φυσικη και εισαι και καλος, γιατι αυτη στα μαθηματικα πεταει, ενω φυσικη δυσκολευεται.... καλη επιτυχια!!!!!!!!




:lol:καλά δεν το συζητώ...
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑΑΑΑΑΑ............!!!!!!!!!!
Φυσική παίρνεις μόνο άμα σ'αρέσει πολύ και δεν είναι δύσκολη!!
μπορείς κι εκεί να γράψεις άνετα πάρα πολύ καλά, αν όχι 20άρι..
αλλά τα μαθηματικά είναι αλλιώς, μία φορά τη βδομάδα μόνο φροντηστήριο, 2 ωρίτσες στο σχολείο και ένα φρεσκάρισμα κάνεις μόνος σου αραια και που.....και τσααακ!!!!:no1::no1::no1:
θα είσαι number one.......!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bill12

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Στρατώνιο (Χαλκιδική). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά φέτος έδωσα φυσική γενικής.. Έγραψα 20 κ διάβαζα 2 ώρες την εβδομάδα χωρίς φροντιστήριο. Συνιστώ να δώσει φυσική γενικής κάποιος της τεχνολογικής και της θετικκής. Το 1 κεφάλαιο υπάρχει στην φυσική κατ και πολλά από το 2 στην χημεια κατ. Το 3 κεφάλαιο είναι κάτι εντελώς διαφορετικό αλλά αρκετά εύκολο (πυρηνική φυσική) και το 4 έχει 5 σελίδες θεωρία για τους λαμπτήρες. Η φυσική και τα μαθηματικά γενικής είναι δύο μαθήματα που μπορείς να γράψεις 19-20 χωρίς πολύ διάβασμα. Στη βιολογία γράφεις εύκολα 19-20 αλλά χάνεις πολύ χρόνο με την παπαγαλία. Όσο για την ιστορία γενικής δεν το συζητώ. Ήρωες όσοι την δίνουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
:lol:καλά δεν το συζητώ...
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑΑΑΑΑΑ............!!!!!!!!!!
Φυσική παίρνεις μόνο άμα σ'αρέσει πολύ και δεν είναι δύσκολη!!
μπορείς κι εκεί να γράψεις άνετα πάρα πολύ καλά, αν όχι 20άρι..
αλλά τα μαθηματικά είναι αλλιώς, μία φορά τη βδομάδα μόνο φροντηστήριο, 2 ωρίτσες στο σχολείο και ένα φρεσκάρισμα κάνεις μόνος σου αραια και που.....και τσααακ!!!!:no1::no1::no1:
θα είσαι number one.......!!!
1 ωρίτσα στο σχολείο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top