6ο μάθημα για Πανελλήνιες

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Γεια σας..για οποιον ενδιαφερεται να παει θεωρητικη εγω προτεινω να διαλεξει βιολογια γενικης. Ειναι πολυ ενδιαφερον μαθημα κ πολυ ευκολο μπορειτε να γραψετε ανετα εναν πολυ καλο βαθμο. με την βιολογια μπορειτε να δειλωσετε το 1ο και το 3ο πεδιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

breaking_dawn

Νεοφερμένος

Η breaking_dawn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
θα το έκανα αλλά το 3ο πεδίο δεν έχει και πολλέσ σχολέσ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Αν δεν ειχεσ κενα μαθηματικα θα στα προτεινα με τα χιλια!!Τωρα αμαν εχεις ταλεντο (:P) στην αποστιθηση παρε βιολογια και η παναγια μαζι σου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos45

Νεοφερμένος

Ο nikos45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Παιδια απο οτι βλεπω μαλλον οι περισσοτεροι μου προτεινετε να παρω Βιολογια που εχω περισσοτερες πιθανοτητες να τα παω καλυτερα σε σχεση με τα Μαθηματικα που εχω πολλα κενα.Πειτε λοιπον πως παιρνω Βιολογια.Τι θα κανω ομως που στο χαρτι που μας δωσαν φερος για το ποιο μαθημα επιλογης θελουμε ειχα δηλασει ΑΟΘ και Μαθηματικα.Μου εχουν πει οτι μπορω να το αλλαξω στην αρχη της χρονιας.Σωστα ή δν γινεται?Και επιπλεον στο χαρτι που μας ειχαν δωσει δν ειχε τη Βιολογια για να την επιλεξεις.Λενε οτι το ανοιγεις μετα το 3ο πεδιο.Δηλαδη εγω θα με το ξεκινημα της σχολικης χρονιας θα παω στο γραφειο και θα πω οτι θελω να αλλαξω το μαθημα επιλογης και θα δηλωσω Εγαρμογες Λογισμικου που δν εξεταζεται στο τελος της χρονιας και Βιολογια ποτε θα την παρω??Για βοηθηστε με λιγο και σε αυτο.Σας ευχαριστω ολους παντως για την πολυτιμη βοηθεια σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Εσύ μάλλον έχεις δηλώσει να κάνεις οινομία σαν μάθημα επιλογής.Αυτό διορθώνεται.Αλλά ακόμα και να τη διδάσκεσαι σαν μάθημα,μπορείς αν δεν θέλεις να μην την δώσεις στις πανελλήνιες.Η βιολογία είναι υποχρεωτικό μάθημα,θα το κάνεις έτσι κιαλλιώς.
Και αφού έχεις κενά στα μαθηματικά τότε καλύτερα να δώσεις βιολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos45

Νεοφερμένος

Ο nikos45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Ναι για να επιλεξουμε μαθημα επιλογης ηταν το χαρτι αλλα δν καταλαβα.Δηλαδη εγω δν χρειαζεται να παω να αλλαξω το μαθημα επιλογης και το αφηνω οπως ειναι???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Αν δεν θες να κάνεις οικονομία τότε άλλαξε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos45

Νεοφερμένος

Ο nikos45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Δηλαδη αμα αφησω το μαθημα επιλογης οπως εχει θα με ωφελησει σε κατι??εγω νομιζω πως εφοσον δν με ενδιαφερει και δν θα το δωσω πανελλαδικα το μαθημα θα ειναι χασιμο χρονου για μενα.Εγω λεω καλυτερα να παρω Εφαρμογες Λογισμικου που δν εξεταζεται στο τελος,ενω αν αφησω ως μαθημα επιλογης το ΑΟΘ θα πρεπει να το δινω και στο τελος.Ετσι δν ειναι???Εσυ τι λες???Συγνωμη που σε πρηζω αλλα εχω πολλες αποριες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elias_138

Νεοφερμένος

Ο elias_138 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
nikos45 Εγω έδωσα φετος πανελλαδικες απο θεωρητικη με μαθηματικα Γ.Π. κ ΑΟΘ....Τα μαθηματικα μη τα φοβασαι καθολου....Ειναι στο συνολο 3 κεφαλαια...Το 1ο μονο εχει σχεση με αυτα που κανεις φετος στην Αλγεβρα....Το 2ο κ το 3ο δεν εχουν καμια μα καμια σχεση....Ειναι Στατιστικη κ Πιθανοτητες.....Εμενα φετος τα Μαθηματικα παντως μου φανηκαν πολυ ενδιαφεροντα και θα σου τα προτινα ανεπιφυλακτα.....Τωρα για το ΑΟΘ...δεν ειναι μονο θεωρια...εχει κ ασκησεις οι οποιες ομως στηριζονται στη θεωρια.....Συνηθως ειναι πολυ ευκολες αυτες που βαζουν στις πανελλαδικες....ειδικα φετινες.....Το συγκεκριμενο μαθημα ομως παρολο ποθ ειναι αρκετα ευκολο δεν πρεπει καθολου να το αφησεις μεσα στη διαρκεια της χρονιας γιατι θα σε αφησει κ αυτο.....Ειναι παντως μια πολυ καλη επιλογη για να μην εισαι περιορισμενος στις σχολες του 1ου πεδιου.....Η επιλογη δικη σου και καλη επιτυχια για του χρονου.....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taratata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηρώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
τι να σου πω...
εγώ Φυσική Γ.Π. θα πάρω γιατι η φυσική είναι το πάθος μου...

δεν μπορώ να είμαι αντικειμενική:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Αν είμαι θετική είναι καλύτερο να δώσω μαθηματικά από βιολογία ε;
Sorry αν είναι λίγο οφ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos45

Νεοφερμένος

Ο nikos45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Μια ακομα ερωτηση.Επειδη και παλι ειμαι αρκετα επιφυλακτικος με τα Μαθηματικα σχετικα με το αν θα μπορεσω να τα καταφερω και να τα παω καλα σε αυτο το μαθημα σκεφτομαι να κανω στα καλοκαιρινα του φροντηστηριου εκτος απο ΑΟΘ και Βιολογια που ειναι μονο 1 ωρα την εβδομαδα.Δηλαδη μεσα σε δυο με τρια μαθηματα πιστευω οτι θα εχω καταλαβει αν μπορω να τα βγαλω περα με τα Μαθηματικα.Ναι μεν μου αρεσουν παρα πολυ οι σχολες του 5ου,αν ομως δω οτι μου φαινονται ακαταλαβιστικα τα Μαθηματικα θα τα σταματησω και θα συνεχισω Βιολογια που δν θα εχω χασει και κανενα μαθημα αν το κανω αυτο οποτε θα ειμαι ok.Λεω να το κανω αυτο και το σκεφτομαι σοβαρα γιατι η Βιολογια ειναι μονο μια ωρα,αλλα αν ηταν δυο ουτε που θα το συζητουσα αλλα ετσι οπως ειναι τα πραγματα δν χανω και τιποτα.Εσας ποια ειναι η αποψη σας για αυτο??Θα εχω καταλαβει αμεσως μεσα σε δυο με τρια μαθηματα αν ειναι ευκολα τα μαθηματικα ή χρειαζονται παραπανω μαθηματα πχ ενας μηνας???Το λεω αυτο γιατι οπως καταλαβαινετε αν χρειαστει τοσος καιρος για να το καταλαβω εκτος απο τη παραπανω κουραση που θα εχω θα ειναι παραπανω και το κοστος.Γι αυτο βοηθηστε με παρακαλω γιατι δν μου απομενει και πολυς καιρος μεχρι να αποφασισω.Τη Δευτερα βλεπετε ξεκιναω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ister

Νεοφερμένος

Ο ister αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Κρόκος (Κοζάνη). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Παιδια ειμαι σε αδιεξοδο,δεν ξερω τι να διαλεξω για του χρονου ως μαθημα επιλογης!!Ειμαι αναμεσα σε Φυσικη γενικης και Μαθηματικα γενικης αλλα δεν ξερω τι απο τα δυο :(

Αν μπορειτε να με παροτρυνετε καπου θα ηταν πολυ καλο.Παρακαλω δεν θελω να ακουσω σχολια του τυπου "Παρε μαθηματικα ειναι πιο ευκολα" η δυσκολια των μαθηματων ειναι αντικειμενικο πραγμα.



ως φυσικός, θα σου πω να επιλέξεις μαθηματικά.....
είναι πανέμορφο και ενδιαφέρον το μάθημα της φυσικής γενικής παιδείας γ΄λυκείου, αλλά είναι κατά τι δυσκολότερο από τα μαθηματικά γενικής.
και επειδή μαζεύετε κουκιά για τις εξετάσεις, φρόνιμο είναι να πάρεις το ευκολότερο. όσον αφορά στη φυσική γενικής, μπορείς να ζητήσεις το βιβλίο από τον καθηγητή σου και να το μελετήσεις αργότερα, εφόσον θες να ασχοληθείς με αυτή την ύλη....αλλά γιατί να εξεταστείς κιόλας;:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wean

Νεοφερμένος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
ως φυσικός, θα σου πω να επιλέξεις μαθηματικά.....
είναι πανέμορφο και ενδιαφέρον το μάθημα της φυσικής γενικής παιδείας γ΄λυκείου, αλλά είναι κατά τι δυσκολότερο από τα μαθηματικά γενικής.
και επειδή μαζεύετε κουκιά για τις εξετάσεις, φρόνιμο είναι να πάρεις το ευκολότερο. όσον αφορά στη φυσική γενικής, μπορείς να ζητήσεις το βιβλίο από τον καθηγητή σου και να το μελετήσεις αργότερα, εφόσον θες να ασχοληθείς με αυτή την ύλη....αλλά γιατί να εξεταστείς κιόλας;:bye:

τα δυο μαθηματα(φυσ.γεν,μαθ.γεν) ειναι ακριβως το ιδιο σε θεμα δυσκολιας.δεν πιστευω πως η φυσικη γενικης ειναι δυσκολη,το μονο δυσκολο που εχει ειναι οι συγχρονες ορολογιες της.αλλα ειναι κατι που συνηθιζετε ευκολα,και πιστευω πως
οι φυσικοι λενε στα παιδια να παρουν μαθ.γεν επειδη δεν μπορουν να παρουν τν ευθηνη ενος τετοιου συγχρονου μαθηματος.
φιλικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ister

Νεοφερμένος

Ο ister αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Κρόκος (Κοζάνη). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
τα δυο μαθηματα(φυσ.γεν,μαθ.γεν) ειναι ακριβως το ιδιο σε θεμα δυσκολιας.δεν πιστευω πως η φυσικη γενικης ειναι δυσκολη,το μονο δυσκολο που εχει ειναι οι συγχρονες ορολογιες της.αλλα ειναι κατι που συνηθιζετε ευκολα,και πιστευω πως
οι φυσικοι λενε στα παιδια να παρουν μαθ.γεν επειδη δεν μπορουν να παρουν τν ευθηνη ενος τετοιου συγχρονου μαθηματος.
φιλικα


δεν ξέρω από που βγάζεις αυτό το συμπέρασμα για τους φυσικούς και το μάθημα γενικής παιδείας. Μήπως είναι επικίνδυνο να γενικεύουμε; δεν ξέρω αν συνάδελφοι ενδόμυχα σκέφτονται αυτό που υποστηρίζεις...αλλά πίστεψέ με, είναι ευκολότερο να κάνεις φυσική γενικής γ΄λυκείου, παρά φυσική κατεύθυνσης β΄λυκείου... (ταπεινή μου γνώμη).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wean

Νεοφερμένος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
δεν ξέρω από που βγάζεις αυτό το συμπέρασμα για τους φυσικούς και το μάθημα γενικής παιδείας. Μήπως είναι επικίνδυνο να γενικεύουμε; δεν ξέρω αν συνάδελφοι ενδόμυχα σκέφτονται αυτό που υποστηρίζεις...αλλά πίστεψέ με, είναι ευκολότερο να κάνεις φυσική γενικής γ΄λυκείου, παρά φυσική κατεύθυνσης β΄λυκείου... (ταπεινή μου γνώμη).

Τοτε αφου ειναι ευκολοτερη η φυσικη γενικης της Γ απο τν φυσικη κατ. της 2ας που μου φανηκε παιχνιδακι,γιατι να μην παρω φυσικη γενικης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Τοτε αφου ειναι ευκολοτερη η φυσικη γενικης της Γ απο τν φυσικη κατ. της 2ας που μου φανηκε παιχνιδακι,γιατι να μην παρω φυσικη γενικης?
Γιατί τα μαθηματικά είναι ακόμα πιο εύκολα καιθα σου τρώνε λιγότερο χρόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wean

Νεοφερμένος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Γιατί τα μαθηματικά είναι ακόμα πιο εύκολα καιθα σου τρώνε λιγότερο χρόνο.


Φιλε κανεις ΤΕΡΑΣΤΙΟ λαθος ! Ολοι λενε οτι η φυσικη ειναι λιγοτερη σε ωρες..δεν το εχεις ψαξει και καλα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chem22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο chem22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Η φυσική Γ.Π. για κάποιον που του αρέσουν οι φυσικές επιστήμες είναι καλύτερη επιλογή από τα μαθηματικά ΓΠ γιατί έχει μεγαλύτερο ενδιαφέρον και έτσι μπορεί να τη διαβάζεις με μεγαλύτερη άνεση. Τα θέματα που ζητάνε δεν είναι και πολύ απαιτητικά. Επίσης αν ο μαθητής είναι και από θετική κατεύθυνση έχει και άμεση σχέση με το 1ο Κεφ της Χημείας και διευκολύνει τα πράγματα ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Φιλε κανεις ΤΕΡΑΣΤΙΟ λαθος ! Ολοι λενε οτι η φυσικη ειναι λιγοτερη σε ωρες..δεν το εχεις ψαξει και καλα ;)
Το έχω ψάξει πολύ καλά.Εγώ δεν ξέρω κανέναν να λέει ότι θέλει λιγότερες ώρες η φυσική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top