[29/5/2008] Φυσική / Αρχαία Ελληνικά Κατεύθυνσης

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

vamou90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Τι να πω... και μου το λέγανε αλλά δεν άκουγα.... Έχασα ένα Σ-Λ
Τα θέματα κατά την γνώμη μου ήταν απλά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Ευχαριστημένους σας βλέπω πάλι.
Καλά αποτελέσματα ....
Σάββατο και μετά ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Ευχαριστημένους σας βλέπω πάλι.
Καλά αποτελέσματα ....
Σάββατο και μετά ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ...

Αντε μικρε και στα δικα σου(ασε το pc και τρεχα να δεις τα ενδοσχολικα σου:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timteam

Νεοφερμένος

Ο timteam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Παιδια στο θεμα 2ο , στο 3ο εγω βρηκα την εξισωση της συνισταμενης ταλαντωσης και ουσιαστηκα απεδειξα το διακροτημα....
Κατεληξα ομως στο σωστο αποτελεσμα...Σωστο δεν ειναι??
Ειδα οτι επιανε 12 μορια και νομιζα οτι ειναι απαιτητικο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pablito

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
και εγω το ιδιο εκανα.για να εχω το κεφαλι μου ησυχο.και να μην το ζητουσε δεν το παιρνει λαθος.οτι παραπανω αν εχεις, αν ειναι σωστο απλα δεν το μετρανε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vorbulon

Νεοφερμένος

Ο Vorbulon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Και εγώ στην αρχή πήρα κατ'ευθείαν τον τύπο και μετά λέω 12 μόρια για αυτό το πράγμα; Και τελικά τον απέδειξα κι όλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Δεν περιμένετε να σχολιάσω τις μαλακίες που μας έβαλαν στη φυσική !

Να τα βάλουν αυτά τα θέματα εκεί που ξέρουν !


ΑΚΥΡΩΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΚΟΠΟΥΣ ΜΙΑΣ ΧΡΟΝΙΑΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΜΠΟΥΡΔΕΣ, ΤΟ 'ΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΧΑΜΠΑΡΙ ;





Στέλιος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Μετα τα μαθηματικα ομως ηταν μια εξισορροπηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

san_zoulapi

Νεοφερμένος

Ο san_zoulapi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Δεν περιμένετε να σχολιάσω τις μαλακίες που μας έβαλαν στη φυσική !

Να τα βάλουν αυτά τα θέματα εκεί που ξέρουν !


ΑΚΥΡΩΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΚΟΠΟΥΣ ΜΙΑΣ ΧΡΟΝΙΑΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΜΠΟΥΡΔΕΣ, ΤΟ 'ΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΧΑΜΠΑΡΙ ;





Στέλιος


Μαζι σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexia90

Νεοφερμένος

Η alexia90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
παιδιά ήταν πάρα πολύ εύκολα!!!δν τ περιμενα κ τοσο...ή 99 ή 100 εγραψα....ουφ.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

san_zoulapi

Νεοφερμένος

Ο san_zoulapi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Παιδια στο θεμα 2ο , στο 3ο εγω βρηκα την εξισωση της συνισταμενης ταλαντωσης και ουσιαστηκα απεδειξα το διακροτημα....
Κατεληξα ομως στο σωστο αποτελεσμα...Σωστο δεν ειναι??
Ειδα οτι επιανε 12 μορια και νομιζα οτι ειναι απαιτητικο!


Ρε παιδια μην τα λετε τωρα αυτα....Εννοειται οτι δεν το ηθελε...Θα ζητουσε να το αποδειξουμε αλλιως. Ουτε που μου περασε απο το μυαλο αν και την ηξερα για sos την αποδειξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Ε,βεβαια καιι ειναι σωστο!Οποιοσδηποτε τροπος επιστημονικα τεκμηριωμενος ειναι αποδεκτος;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris0705

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κρυονέρι (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Δεν περιμένετε να σχολιάσω τις μαλακίες που μας έβαλαν στη φυσική !

Να τα βάλουν αυτά τα θέματα εκεί που ξέρουν !


ΑΚΥΡΩΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΚΟΠΟΥΣ ΜΙΑΣ ΧΡΟΝΙΑΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΜΠΟΥΡΔΕΣ, ΤΟ 'ΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΧΑΜΠΑΡΙ ;





Στέλιος

Αυτό ξαναπές το τζάμπα διάβασμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Ηρεμα ρε παιδια!Με αυτη λογικη θα επρεπε καθε χρονια να βαζουν σαν τα θεματα του 2005;)Εμενα μου φανηκαν λιγο πιο δυσκολα απο τα περσινα και ισοτιμα με παλαιοτερων ετων....Μαλιστα το 3ο εμοιαζε λιγακι και με του 2003.Και μην αμελειτε οτι αρκετοι εκαναν λαθος σε αριθμητικα ή Σ-Λ οποτε easy
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dal_kos

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Δεν περιμένετε να σχολιάσω τις μαλακίες που μας έβαλαν στη φυσική !

Να τα βάλουν αυτά τα θέματα εκεί που ξέρουν !


ΑΚΥΡΩΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΚΟΠΟΥΣ ΜΙΑΣ ΧΡΟΝΙΑΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΜΠΟΥΡΔΕΣ, ΤΟ 'ΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΧΑΜΠΑΡΙ ;





Στέλιος

+1 Ένιωσα μ....ς και λυπήθηκα και το άλλο παιδί που κάναμε μαζί μάθημα, που έχασε κάτι μοριάκια, γιατί όλη τη χρονιά είχαμε ξεσκιστεί[μέχρι και θέματα πρωτοετών είχαμε κάνει] και αυτοί τα ΞΕΠΟΥΛΗΣΑΝΕ. Πρώτα ξεσκίζουν τα μαθηματικά και έρχονται εδώ να κάνουν τους καλούς...

ΥΓ: Και κάτι σχετικό με τις διευκρινήσεις. Σε ένα σχολείο έκαναν αιτηση για διευκρίνηση προχθές σχετικά με τη βιολογία κατεύθυνσης και αυτή απορρίφθηκε διότι "το θέμα ήταν ξακάθαρο"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achis

Νεοφερμένος

Ο Αχιλλέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Δεν περιμένετε να σχολιάσω τις μαλακίες που μας έβαλαν στη φυσική !

Να τα βάλουν αυτά τα θέματα εκεί που ξέρουν !


ΑΚΥΡΩΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΚΟΠΟΥΣ ΜΙΑΣ ΧΡΟΝΙΑΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΜΠΟΥΡΔΕΣ, ΤΟ 'ΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΧΑΜΠΑΡΙ ;





Στέλιος


Εντάξει και γω 100 εγραψα σχεδόν, αλλα χαλάρωσε, γιατί να στερήσουμε από μέτριους μαθητες έναν αξιοπρεπή βαθμό, και απο εναν κακό την βάση?
Μετά τον βιασμό στα μαθηματικά μονόδρομος ήταν να βάλουν λογικά θέματα στην φυσική για να σώσουν την βάση του 10...

Τα θέματα που μπήκαν ήταν στο επίπεδο του βιβλίου, αν εμείς καθόμαστε να ακούμε τα κουλά των φροντιστηρίων (και γω μαζί) ειναι δικό μας πρόβλημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Έβαλαν εύκολα θέματα και παρατήρησα να συμβαίνει το εξής παράλογο: καλοί μαθητές να χάνουν μονάδες από βλακείες και μέτριοι να γράφουν εξίσου καλά με τους πολύ καλούς. Αυτό πραγματικά είναι αδικία!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flaky

Νεοφερμένος

Ο Flaky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Λοιπον 1ο Θεμα απλα πραματακια 2 Σ-Λ μονο θελαν προσοχη α) και ε)

2ο σιγουρα πιο ευκολα απο τι θα περιμενε κανεις εχασα το γ μονο απο χαζαμαρα ειπα οτι Τδ=|f1-f2| ... και μου βγηκε το αναποδο ...

3ο σε μπερδευε λιγο στις δυναμεις στο α) αλλα αμα το ξεπερναγες τα αλλα ηταν ευκολα,γνωστες μεθοδολογιες ..

4ο πραγματικα εμεινα καγκελο σε μια φαση που ειπαν μην φυγετε ερχετε διευκρινηση λεω παει θα μας φερουν αλλο 4ο θεμα ...
μονο το ποσοστο δεν εβγαλα το γ) επειδη κολλησα ολα τα αλλα ολοσωστα

82/100 στη χειροτερη 88/100 στην καλυτερη υπολογιζω 16,4-17,6
Edit:το 2007 ειχα γραψει 9 με πολυ μικρη προσπαθεια ...Φετος πιστευα θα ειμαι στο 13

Πολλοι κανανε λαθος σε πραξεις..κομπλαρεις οταν ειναι ευκολα τα θεματα δυστηχως..Ουτε εγω πιστευα οτι εχω κανει σωστα καποιες πραξεις
3α με τις δυναμεις ακομα πολοι την πατησαν που δεν πειραν αρνητικη τι U1'

Αnyway,ευκολα θεματα στα πλαισια του βιβλιου κριμα για οσους ειχαν διαβασει πιο απαιτητικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,067 μηνύματα.
Αυτό ξαναπές το τζάμπα διάβασμα...
Κι εγώ έτσι έλεγα αλλά μάλλον πρέπει να το δούμε με άλλο μάτι...
Διαβάζουμε για να εξασφαλίσουμε τη βεβαιότητα της επιτυχίας.

Και πέρσι πχ στο ΑΟΔΕ, φτύναμε αίμα για να βγάλουμε το 2ο κεφάλαιο και δεν έπεσε η παραμικρή ερώτηση ανάπτυξης από 2ο. :D
(ενώ όλες οι ενδείξεις έλεγαν θα πέσει στανταρ 2ο)

Όσοι ακολουθήσουν θετικές επιστήμες, φυσικά και θα ανταμειφθούν επιπλέον στο μέλλον. :no1:



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epinephelus

Νεοφερμένος

Ο epinephelus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Αυτό ξαναπές το τζάμπα διάβασμα...
Αυτό ξανα πες το.ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ βγαλουν διαλεξαν οτι πιο γελοιο υπαρχει και απο τα γελοια,διαλεξαν τα ευκολότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top