[28/5/2012] Μαθηματικά Κατεύθυνσης

Πως θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 164)
  • [Άριστα] 18-20

    Ψήφοι: 51 31.1%
  • [Πολύ καλά] 15-18

    Ψήφοι: 46 28.0%
  • [Καλά] 12-15

    Ψήφοι: 21 12.8%
  • [Μέτρια] 10-12

    Ψήφοι: 20 12.2%
  • [Οχί καλά] 5-10

    Ψήφοι: 22 13.4%
  • [Καθόλου καλά] 0-5

    Ψήφοι: 4 2.4%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Ναι!!!Αντί να πάνε να παίξουν με κάτι άλλο παίζουν με τα νεύρα και τη ψυχολογία των υποψηφίων!
Εμεις εδω περα δεν εχουμε υποψηφιους.Την MASA εχουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
πέρσι να δεις τρολάρισμα στο φέις :D ήταν μία τάχα Δανάη Μεταξά που την δεχτήκανε στο harvard medical school και παρόλα αυτά έγραφε πανελλήνιες για πλάκα, και σε όλα, μα όλα, ακόμα και στην έκθεση, έγραφε 20 :Ρ μιλάμε για μεγάλη πλάκα... είχε σπάσει τα νεύρα ολωνών ώσπου έφτασε στο σημείο να γίνει ban στο γκρουπ και να εξαφανιστεί το γκρουπ και αυτή μαζι xD πωωω δεν θα την ξεχάσω όμως... κρίμα που διαλύθηκε το γκρουπ και κανείς δεν μπόρεσε να της την μπει όταν βγήκαν οι βάσεις :Ρ


Εγώ τον αξιόπιστο του edu4u θυμάμαι!!!Καλά τί γέλιο είχα ρίξει δε λέγεται!!!Τον έπαιρναν μερικοί στα σοβάρα και του έριχναν ΤΟ μπινελίκι!!!Νομίζω ήταν από το i-school κιόλας...


Εμεις εδω περα δεν εχουμε υποψηφιους.Την MASA εχουμε!
Πραγματικά είμαι πολύ περίεργη να δώ τις επίσημες βαθμολογίες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
Εγώ τον αξιόπιστο του edu4u θυμάμαι!!!Καλά τί γέλιο είχα ρίξει δε λέγεται!!!Τον έπαιρναν μερικοί στα σοβάρα και του έριχναν ΤΟ μπινελίκι!!!Νομίζω ήταν από το i-school κιόλας...



Πραγματικά είμαι πολύ περίεργη να δώ τις επίσημες βαθμολογίες!
καλά ο αξιόπιστος, άλλο φρούτο από κει. έλεγε θυμάμαι σε μία ότι η τελευταία ιατρική θα είναι στα 18900 και της έλεγε ότι δεν έχει ελπίδες να περάσει και να μην δηλώσει καν.... κ η άλλη συζητούσε μαζί του σοβαρά!!!
κοίταξε, ότι θα υπάρξουν παιδιά με πολύ υψηλές βαθμολογίες, θα υπάρξουν. κ πέρσι ο 1ος της ελλάδας π πέρασε φυσικό αθήνας με 19990 δν ήταν? κ φέτος θα έχει τέτοια, αλλά θα είναι ακόμα λιγότεροι από πέρσι.... εκτός αν γίνει κανένα θαύμα στα επόμενα μαθήματα....

κ γενικά η θετική όπως κ πέρσι μάλλον θα φάει το μακρύτερο οπότε παιδιά να είστε προετοιμασμένοι... όσον αφορά τα μαθηματικά, ήταν όντως ανεβασμένης δυσκολίας αλλά σε σχέση με τη φυσική σίγουρα υπήρξαν περισσότεροι που έγραψαν καλά, δεν μπορώ να το δικαιολογήσω ακριβώς αλλά γενικά στα μαθηματικά αν το βρεις το κόλπο και αν είχες λύσει παρόμοιες ασκήσεις το μεγαλύτερό σου θέμα ήταν ο ΧΡΟΝΟΣ, και η ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ. αλλά ένας μέσος έως καλός μαθητής δεν έγραφε καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Keratz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Ισως να ειμαστε το μονο συστημα που ενθαρρυνει τον ανταγωνισμο μεταξυ 18χρονων.(Λιγο ασχετο με το θεμα απλα το λεω γιατι βλεπω ΜΙΣΟΣ μεταξυ ατομων εδω για μερικα μορια σε μαθηματικα και φυσικη..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Να κάνω κι εγώ την ερώτησή μου:
Στο Δ1, πήρα την ανισότητα, τα μετέφερα όλα απ τη μια και την θεώρησα ως συνάρτηση g
Είπα ότι είναι συνεχής παραγωγίσιμη
Παραγώγισα
Έγραψα ότι g(1)=0
Fermat δεν έκανα
Στη συνέχεια είπα απ ΣΘΒ διατηρεί σταθερό πρόσημο
Έκλεψα το πρόσημο απ τον τύπο
Έκανα πράξεις στην τελευταία σχέση και κατέληξα σε μορφή (κάτι)'=κάτι, αλλά δεν το παρατήρησα, έκανα την παραγώγιση και δεν κατέληξα πουθενά
Το θέμα έπιανε 10 μόρια
Πόσα περίπου θα πάρω;


(ξέρω ότι είμαι για κλάματα...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loco13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 127 μηνύματα.
μετά το τρολάρισμα που μας έριξαν στην φυσική και ότι ακολούθησε, θεωρώ πως τα πήγα καλά...

το δ3 παιδιά πως το βγάλατε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
κλασικα θεματα μαθηματικων κατευθυνσης τα φετινα με κλιμακωση δυσκολιας.....πιο ευκολα απο περυσι και αντιστοιχα με των αλλων χρονων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZinaM

Νεοφερμένος

Η Ζήνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Πώς λύνεται με ταυτότητα παρ/μου; Και εγώ αλγεβρικά το έλυσα με τη βοήθεια της |ζ1-ζ2|...]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
|ζ1-ζ2|²+|ζ1+ζ2|²=2|ζ1|²+2|ζ2|² με μόνο άγνωστο το μέτρο αθροίσματος.
(βέβαια ήθελε απόδειξη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
το δ3 παιδιά πως το βγάλατε?

Δεν το έβγαλα με ΘΜΤ όπως λένε οι λύσεις των φροντιστηρίων αλλά με μονοτονία (σαν το Δ4 των μαθηματικών γενικής).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZinaM

Νεοφερμένος

Η Ζήνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Καλο...Ευχαριστώ πολύ!:)
Έχω ακούσει τρεις τέσσερις διαφορετικούς τρόπους επίλυσεις μέχρι στιγμής και μου χουν πεί πως από δω και πέρα έτσι θα είναι!Βέβαια δεν ξέρω αν αυτό είναι ακριβώς καλό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
κλασικα θεματα μαθηματικων κατευθυνσης τα φετινα με κλιμακωση δυσκολιας.....πιο ευκολα απο περυσι και αντιστοιχα με των αλλων χρονων...

Μη το πεις παραέξω, θα σε πάρουν με τις ντομάτες.
Η ίδια η ΕΜΕ είπε πως ήταν πιο δύσκολα, νομίζω κάτι παραπάνω ξέρει.

Δεν το έβγαλα με ΘΜΤ όπως λένε οι λύσεις των φροντιστηρίων αλλά με μονοτονία (σαν το Δ4 των μαθηματικών γενικής).

Κι εγώ με μονοτονία το έβγαλα... Έβγαινε πολύ γρηγορότερα σε σχέση με το ΘΜΤ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
εβγαινε με θμτ(ανισοτητα jensen λεγεται οποιος την εχει δει σε φροντιστιριακο ή σε βοηθημα). Kαι το Δ4 εκτος απο bolzano εβγαινε και με ΘΜΕΤ Κ ΘΕΤ.
Εγω πισευω οτι ειναι καλο να βαζουν ερωτηματα που να βγαινουν με αρκετους τροπους και οχι μοναδικους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Κι εγώ με μονοτονία το έβγαλα... Έβγαινε πολύ γρηγορότερα σε σχέση με το ΘΜΤ..

Σοβαρά, έβγαινε σε τρεις γραμμές. Δεν έχω ιδέα γιατί όλοι κάνανε ΘΜΤ, ούτε καν πήγε εκεί το μυαλό μου. Η συνάρτηση ήταν γν. φθίνουσα οπότε έπαιρνες τα διαστήματα χ, 2χ και 2χ,3χ και με ένα σύστημα έβγαινε απευθείας. Θύμισε πολύ Δ4 μαθηματικών γενικής.

Έτσι το έκανες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
εβγαινε με θμτ(ανισοτητα jensen λεγεται οποιος την εχει δει σε φροντιστιριακο ή σε βοηθημα). Kαι το Δ4 εκτος απο bolzano εβγαινε και με ΘΜΕΤ Κ ΘΕΤ.
Εγω πισευω οτι ειναι καλο να βαζουν ερωτηματα που να βγαινουν με αρκετους τροπους και οχι μοναδικους!

Η Jensen θέλει απόδειξη και είναι κάπως χρονοβόρα...:/:

Απ'ότι είδα στις προτεινόμενες λύσεις, σχεδόν όλα στο Δ τα έχω λύσει διαφορετικά (αλλά σωστά :Ρ )... :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
εβγαινε με θμτ(ανισοτητα jensen λεγεται οποιος την εχει δει σε φροντιστιριακο ή σε βοηθημα). Kαι το Δ4 εκτος απο bolzano εβγαινε και με ΘΜΕΤ Κ ΘΕΤ.
Εγω πισευω οτι ειναι καλο να βαζουν ερωτηματα που να βγαινουν με αρκετους τροπους και οχι μοναδικους!

Σαφώς. Εγώ πχ το Δ1 δεν το έκανα με fermat αλλά έδειξα ότι αφού κρατάει σταθερό πρόσημο, βάζοντας μια τυχαία τιμή στην ανίσωση το ολοκλήρωμα έβγαινε αρνητικό, και συνεπώς η f(x) είναι αρνητική. Δεν ξέρω, σωστό θεωρείται αυτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Σοβαρά, έβγαινε σε τρεις γραμμές. Δεν έχω ιδέα γιατί όλοι κάνανε ΘΜΤ, ούτε καν πήγε εκεί το μυαλό μου. Η συνάρτηση ήταν γν. φθίνουσα οπότε έπαιρνες τα διαστήματα χ, 2χ και 2χ,3χ και με ένα σύστημα έβγαινε απευθείας. Θύμισε πολύ Δ4 μαθηματικών γενικής.

Έτσι το έκανες?

Έτσι ακριβώς, αν και δεν ξέρω για τα μαθηματικά γενικής, δεν τα επέλεξα.
Τα παιδιά που πήραν ΘΜΤ δεν πρόλαβαν να πάνε στο Δ.4.

Συνολικά το Δ θέμα μου πήρε : 15 λεπτά για δικαιολογήσεις κλπ στο Δ1, 5 λεπτά για το όριο στο Δ2, 5 λεπτά για το Δ.3 και άλλα 5 για το Δ.4 και δεν πρόλαβα να τελειώσω την παράγουσα στο Δ1, επειδή ως γνωστός ηλίθιος καθόμουν 30 λεπτά στην αρχή και αγνάντευα τα σύννεφα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Έτσι ακριβώς, αν και δεν ξέρω για τα μαθηματικά γενικής, δεν τα επέλεξα.
Τα παιδιά που πήραν ΘΜΤ δεν πρόλαβαν να πάνε στο Δ.4.

Συνολικά το Δ θέμα μου πήρε : 15 λεπτά για δικαιολογήσεις κλπ στο Δ1, 5 λεπτά για το όριο στο Δ2, 5 λεπτά για το Δ.3 και άλλα 5 για το Δ.4 και δεν πρόλαβα να τελειώσω την παράγουσα στο Δ1, επειδή ως γνωστός ηλίθιος καθόμουν 30 λεπτά στην αρχή και αγνάντευα τα σύννεφα. :P

Εγώ αγνάντευα γενικά και δεν πρόλαβα να τελειώσω το Γ3 :( Έκανα και λάθος στο Σ-Λ και μίσησα τον εαυτό μου :mad:

Κατά τ'άλλα, και εγώ έχω κάνει διαφορετικά το μεγαλύτερο μέρος του Δ από ότι προτείνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Σήμερα βρήκε να έχει λιακάδα που δίναμε ΜΚ.... :Ρ

Το όριο στο Δ.2 μου είπε ο μαθηματικός μου πως ζόρισε πολλούς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
ως γνωστός ηλίθιος καθόμουν 30 λεπτά στην αρχή και αγνάντευα τα σύννεφα. :P

Δεν πειράζει... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top