[28/5/2010] Ανάπτυξη Εφαρμογών σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον Κατεύθυνσης

Πώς τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 132)
  • Πολύ καλά

    Ψήφοι: 54 40.9%
  • Καλά

    Ψήφοι: 25 18.9%
  • Μέτρια

    Ψήφοι: 18 13.6%
  • Άσχημα

    Ψήφοι: 2 1.5%
  • Χάλια

    Ψήφοι: 3 2.3%
  • Δεν είμαι υποψήφιος

    Ψήφοι: 30 22.7%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Εμενα με δυσκολεψαν πολυ τα θεματα!!! Αν δεν εχω κανει καποια βλακεια Α και Β θεμα πρεπει να τα εχω ολοσωστα οποτε το 11-12 το χω σιγουρο
Εκεινο το Γ θεμα μου βγαλε την ψυχη εψαχνα να βρω τροπο στην αρχη δεν σκεφτηκα με πινακες αλλα δεν μπορουσα να το βγαλω αλλιως... και τελικα το ελυσα με πινακες! Το θεμα Δ μου φανηκε πιο ευκολο αν και το τελευταιο ερωτημα δεν προλαβα να το αρχησω :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aristsikno

Νεοφερμένος

Ο aristsikno αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
εχω κανει το ιδιο λαθος αλλα με εκτυπωσε σε καποια βοηθητικα το αναφερει κ το εκτυπωσε σε γλωσσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AthensFinest

Νεοφερμένος

Ο AthensFinest αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γρανίτσα (Ευρυτανία). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
και γώ εκτύπωσε έβαλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aLmOsT_nOrMaL

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Εγώ το κατάλαβα τελευταία στιγμή!! Γέμισα το τετράδιο μουτζούρες,...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AthensFinest

Νεοφερμένος

Ο AthensFinest αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γρανίτσα (Ευρυτανία). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Πειράζει που στα παραδείγματα εκχωρήσεως μεταβλητών έβαλα ονόματα μεταβλητών όπως : ο_γαυρος_ειναι_ομοφυλοφιλος , πεντε_ευρωπαικα,τσο_και_λο_13 ?
άμα πέσω σε κανά κολλημένο γαύρο παίζει να μου τα κόψει? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CallOfDuty4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μεσολόγγι (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Εγραψα αρκετα καλα, δυσκολα τα θεματα μου φανηκαν, ειχαν αρκετες πονειριες!!

Καλη συνεχεια σε οσους γραφουν ΑΟΘ, καλα μπανια σε οσους τελειωσαν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CleverCitizen

Νεοφερμένος

Ο CleverCitizen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Πειράζει που στα παραδείγματα εκχωρήσεως μεταβλητών έβαλα ονόματα μεταβλητών όπως : ο_γαυρος_ειναι_ομοφυλοφιλος , πεντε_ευρωπαικα,τσο_και_λο_13 ?
άμα πέσω σε κανά κολλημένο γαύρο παίζει να μου τα κόψει? :P

Χμμμμ, μπορεί να θεωρηθεί σύνθημα για το βαθμολογητή ότι είστε συνεννοημένοι:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AthensFinest

Νεοφερμένος

Ο AthensFinest αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γρανίτσα (Ευρυτανία). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Χμμμμ, μπορεί να θεωρηθεί σύνθημα για το βαθμολογητή ότι είστε συνεννοημένοι:devil:
σοβαρά τώρα?δε κάνω πλάκα έτσι τα έβαλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CleverCitizen

Νεοφερμένος

Ο CleverCitizen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
δε ξέρω, τι να σου πω, χλωμό το κόβω να σου κόψουν, το πολύ πολύ να γελάσουν οι βαθμολογητές xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crisdirk41

Νεοφερμένος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
ρε παιδια τελικα δε με νοιαζει.. θα ειναι τεραστια μαλακια να κοπει η χρηση πινακα.. ακουστε εκει με τους αντε μη πω.. δε θα το κοψουν.. με τιποτα.. σκεφτειτε ποσο σκατα θα ειναι οσοι εχουν γραψει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paparounas

Νεοφερμένος

Ο paparounas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Τα θεματα ηταν δυσκολοτερα απο αλλες χρονιες (μονο η ερωτηση θεωριας ηταν η πιο ευκολη απο ολες τις χρονιες). Τα θεματα των αλλων χρονων τα ελυνα το περισσοτερο σε 2 και κατι ωρες, Αυτο μου πειρε ολη την ωρα. Και δεν εκανα απο το Δ4 για τους τρεις πρωτους απο τις κατηγοριες, μαλλον θα μου κοψουν το μισο... Κατα τα αλλα εγραψα, θελω να πιστευω, γυρω στο 90% περιπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Εγώ δεν νομίζω να πάρουν λάθος τη χρήση πίνακα,αφου οι μισοί μαθητές με τέτοιο τρόπο πήγαν να λύσουν το Γ λέτε να τους κόψουν όλους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

V@gos

Νεοφερμένος

Ο V@gos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Παιδια εγω εβαλα στου τυπους μεταβλητων στις πραγματικες χ<--Τ_Ρ(3).λετε να χασω τιποτα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostaspotter

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Παιδια από τη στιγμή που δεν έδιναν διευκρίνηση για το εαν μπορουμε να χρησιμοποιήσουμε πίνακα ή όχι σωστός είναι ο τρόπος!
Εξάλλου κατά τη διάρκεια της χρονιάς θυμάμαι που ο καθηγητής στο σχολείο μας έλεγε πως εαν κρίνουμε πως χρειάζεται πίνακας να τον χρησιμοποιούμε χωρίς δεύτερη σκέψη και πιστεύω πως δε θα πάρουν τπτ λάθος!
Εγώ έγραψα 100 απ' όσο φαίνεται :D

Παιδιά μιας και ήταν το τελευταίο μάθημα (για τους περισότερους απο εμάς) εύχομαι καλή ξεκούραση και καλά αποτελέσματα!!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KillemallOo

Νεοφερμένος

Ο KillemallOo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδια το Γ3 ηταν υπουλο..Ελεγε πως αν δν υπαρχει κανεις που να εχει περασει το ρεκορ τοτε να κοιταξουμε αυτους π τ πλησιασαν..επομενως επρεπε πρωτα να κοιταξουμε αν υπαρχει καποιος να βαλουμε μια μεταβλητη σαμ και αν υπαρχει να παει +1..Επειτα αν το σαμ=0 τοτε κανουμε ερευνα και εμφανιση αυτων που πλησιασαν,αυτο ακριβως ελεγε το ερωτημα αυτο εκανα..Τωρα ο καημος μου,θελω να περασω Επιστημες Υπολογιστων (περασα δηλαδη) και εκανα λαθος στον πινακα τιμων και μπηκα αλλη μια επαναληψη χωρις να ξερω γιατι!!Παρακμη δηλαδη,ενω ολα τα αλλα τα ειχα σωστα..Τα θεματα ηταν δυσκολοτερα απο αλλες χρονιες και ειχαν πολλα σημεια που ηθελαν προσοχη.Αλλα αυτο π ξερω ειναι οτι ο προγραμματισμος ο φετινος δν ειναι τιποτα μπροστα σε αυτο π θα επρεπε να ηταν.Τελος παντων,καλο καλοκαιρι και καλα αποτελεσματα.
Υ.Γ οι σταθερες δν ειναι μεταβλητες,για αυτο λεγονται και σταθερες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Spyros2309

Νεοφερμένος

Ο Ποιο να &#039;ναι.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Εγώ πάλι για 100 πίστευα μέχρι πριν περίπου πέντε λεπτά..
Μετά κατάλαβα ότι έκανα λάθος ταξινόμηση... Αύξουσα -.-
Χρόνους ρε μαλάκα Σπύρο, χρόνους!
Πφφφ..
Όλα τα άλλα ολόσωστα.. Ακόμα και το Γ, χωρίς πίνακες :)
Πόσο παίζει να μου κόψουν απ' αυτή τη μαλακία μου? -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kandy

Νεοφερμένος

Ο kandy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
και γω παιδιά το Γ το έκανα με πινακες... Ελπίζω να μην το πάρουν λάθος γιατί δεν ειχε και καμία διευκρίνηση και το πρωί ο καθηγητής που με πίνακες το έλυνε όταν πήγα. Στο Α.2 μπερδεύτικα και έβαλα τις μεταβλητές των αλγορίθμων αλφαριθμιτικες, λογικες, αριθμιτικες. Λέτε να μου δώσουν κανα μόριο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christos4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Πειράζει που στα παραδείγματα εκχωρήσεως μεταβλητών έβαλα ονόματα μεταβλητών όπως : ο_γαυρος_ειναι_ομοφυλοφιλος , πεντε_ευρωπαικα,τσο_και_λο_13 ?
άμα πέσω σε κανά κολλημένο γαύρο παίζει να μου τα κόψει? :P

καννονικά ούτε πρέπει να σου κόψουν ούτε να θεωρηθεί διακριτικό...σύμφωνα με το βιβλίο είναι σωστό όνομα...
απλά ίσως προιδεάζεις λίγο αρνητικά τον βαθμολογητή και μπορεί να μην σου "χαριστεί" σε κανα χαζολαθάκι...
και εγώ έλεγα να βάλω Αλγόριθμος μαλάκας, αλλά τελικά δεν το έκανα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Illeg

Νεοφερμένος

Ο Illeg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν το αναφέρατε πριν γιατί δεν μπόρεσα να διαβάσω όλες τις σελίδες, αλλά στο θέμα γ, για να βρουμε τη νέα θέση του προηγούμενου πρωταθλητή, βρίσκουμε μεν τον αριθμό Κ ,με όσους τον ξεπέρασαν, αλλά η νέα του θέση είναι η Κ+1 και όχι η Κ όπως λένε κάποιες λύσεις που ανεβάσατε. Για παράδειγμα αν στα 10 άτομα με πέρασαν οι 9 δεν ειμαι 9ος αλλά 10ος. Γενικά τα θέματα πιστεύω ήταν δύσκολα αναλογικά για το μάθημα, αλλα το 100ρι ήταν "έυκολο" με λίγη προσοχή για όσους ήταν έτοιμοι. Καλά αποτελέσματα! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

genealex

Νεοφερμένος

Ο genealex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Παιδιά & καθηγητές,
στο Α4 έκανα τη βλακεία:

12 row <-- row+m
13 col[j] <-- col [j]+n[j]
14 sum <-- sum+m+n[j]

Από τα έξι τί λέτε να πήρα;


Η εισαγωγή τιμών στις σωστές μεταβλητές, και η χρήση της λογικής της συνεχούς μεταβολής (όχι ολικής αλλαγής) των τιμών, δε θα μου προσφέρουν έναν αριθμό μορίων; Δηλαδή, δεν αποτελούν κάποιο μέρος της επίλυσης του προβλήματος; Ή βαθμολογείται η άσκηση μόνο με 0 ή 5, 6;
:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top