[27/5/2009] ΑΕΠΠ Τεχνολογικής Κατεύθυνσης

Πόσο υπολογίζετε ότι γράψατε;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • 90-100

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 80-90

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 70-80

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 60-70

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 50-60

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 40-50

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 30-40

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 20-30

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 10-20

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 0-10

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν εξεταζόμουν.

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

dragonver

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dragonver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Είχαν πολλές τρίπλες τα θέματα κατα την γνώμη μου και κάποιος έπρεπε να είναι καλά προετοιμασμένος. Πάντως το θέμα 1Δ. με τον άν είναι ο -32,0 ακέραιος ή πραγματικός λίγο μαλακία γιατί το βιβλίο λέει απλά όπως γνωρίζουμε από τα μαθηματικά και δεν έχει κάποιο διαφωτιστικό παράδειγμα. Τέσπα ένα ακόμη μάθημα για μένα το ΑΟΘ και τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Ρε παιδια συναρτηση ηθελε.Αφου λεει να δεχεται τον πινακα και τον αριθμο μιας ημερας, οχι αλλες παραμετρους δηλαδη!Και το αλλο, στο 2ο θεμα, το αν...τοτε δεν κλεινει με τελοσ_αν!!!

Άμα γίνεται με συνάρτηση γίνεται και με διαδικασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leytis

Νεοφερμένος

Ο leytis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
γεια σας παιδια , σημερα μας βαλανε πολυ θεωρια... μλκια! εγω εχασα μονο απο θεωρια , ενα που ηθελε να την κανουμε σε "Για" εκει ο καθηγητης μ με ειπε οτι πειρα 2 απο τα 5 ! εκανα κ καποια λαθη στ θεωρια . απ οτι βλεπω πολλα παιδια χασατε την θεωρια . τελος παντων σημερα ηταν ευκολα τα θεματα αλλα με παρα πολλες παγιδες , καλη επιτυχια σ οσους δινουν κ ΑΟΘ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Ρε παιδια συναρτηση ηθελε.Αφου λεει να δεχεται τον πινακα και τον αριθμο μιας ημερας, οχι αλλες παραμετρους δηλαδη!

Δεν αναφέρει ρητά ότι πρέπει να δέχεται ΜΟΝΟ αυτά τα δυο. Εξάλλου έλεγε να αναπτυχθεί υποπρόγραμμα...

Και το αλλο, στο 2ο θεμα, το αν...τοτε δεν κλεινει με τελοσ_αν!!!

Όταν η εντολή Αν..τότε γράφετε σε μία γραμμή, δεν χρειάζεται το τέλος_αν. σχολικό σελ 33 μέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Ρε παιδια συναρτηση ηθελε.Αφου λεει να δεχεται τον πινακα και τον αριθμο μιας ημερας, οχι αλλες παραμετρους δηλαδη!Και το αλλο, στο 2ο θεμα, το αν...τοτε δεν κλεινει με τελοσ_αν!!!

αυτό με το ανύπαρκτο τέλος αν στο 2ο θέμα με προβλημάτισε και εμένα. υποθέτω οτι όταν λέει αντιμετάθεσε δέν το βάζουμε.
και διαδηκασία να βάλαμε δέν πειράζει, πρόβλημα θα υπήρχε άν σε ένα υποπρόγραμμα που επέστρεφε 2 τιμές βάζαμε συνάρτηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lola

Νεοφερμένος

Η lola αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
πόσο λέτε να μου κόψουν για την μετατροπή?έβαλα και μεταβλητή i που αγορευόταν..αλλά το υπόλοιπο σωστό..δεν μου ερχόταν τπτ άλλο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apostolis

Νεοφερμένος

Ο apostolis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Δεν νομιζω να το λεει καπου το βιβλιο αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
μηπως το δ<--- α mod 10
Για δ απο δ μεχρι 1 με βημα_ -1
.....
τελος_επαναληψης

αυτο εκανα και εγω!!! :S

αυτο εκανα και εγω. ειναι σωστο ομως ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Σελίδα 33 σχολικο βιβλίο στην μέση της σελίδας...
-----------------------------------------
και σελίδα 46 στο '6. Σχήματα λογικών υποθέσεων'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metal-Militiaman

Νεοφερμένος

Ο Metal-Militiaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
μηπως το δ<--- α mod 10
Για δ απο δ μεχρι 1 με βημα_ -1
.....
τελος_επαναληψης

αυτο εκανα και εγω!!! :S

ναι αυτό ακρίβως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panozi

Νεοφερμένος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Ρε παιδια συναρτηση ηθελε.Αφου λεει να δεχεται τον πινακα και τον αριθμο μιας ημερας, οχι αλλες παραμετρους δηλαδη!Και το αλλο, στο 2ο θεμα, το αν...τοτε δεν κλεινει με τελοσ_αν!!!
Και τα δύο δουλέυουν φίλε μην σκας :) στις λύσεις τα δίνουν και τα δυο. Εγώ έχασα 1 μοριο μονο στο -32.0 που το έβαλα πραγματική:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dafnousaki

Νεοφερμένος

Ο dafnousaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
στη Συναρτηση εστειλα μονο τον πινακα κρατ εχωντασ βαλει αυτο σε βρογχο επρεπε να στειλω και το ι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apostolis

Νεοφερμένος

Ο apostolis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Και τα δύο δουλέυουν φίλε μην σκας :) στις λύσεις τα δίνουν και τα δυο. Εγώ έχασα 1 μοριο μονο στο -32.0 που το έβαλα πραγματική:P
Και εγς εκει εχασα 2 μορια...Υπουλο ερωτημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Εγώ έχασα 1 μοριο μονο στο -32.0 που το έβαλα πραγματική:P

Καλά μην είσαι και σίγουρος ότι το έχασες,δεν έχουμε ξεκαθαρίσει ακόμη τί πραγματικά είναι! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apostolis

Νεοφερμένος

Ο apostolis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
στη Συναρτηση εστειλα μονο τον πινακα κρατ εχωντασ βαλει αυτο σε βρογχο επρεπε να στειλω και το ι?

Ναι, έτσι ανέφερε η άσκηση.

Καλά μην είσαι και σίγουρος ότι το έχασες,δεν έχουμε ξεκαθαρίσει ακόμη τί πραγματικά είναι!

Πραγματικά, το -32,0...δεν είναι πραγματικός αριθμός! είναι ακέραιος:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panozi

Νεοφερμένος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
ναι αυτό ακρίβως
Μπορούσεις κατευθείαν ΓΙΑ δ από αmod10 μέχρι 1 με_βήμα-1. αλλά δεν νομίζω να στο πιάσουν λάθος αφού δουλέυει.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leytis

Νεοφερμένος

Ο leytis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
μηπως το δ<--- α mod 10
Για δ απο δ μεχρι 1 με βημα_ -1
.....
τελος_επαναληψης

αυτο εκανα και εγω!!! :S

λαθος ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dafnousaki

Νεοφερμένος

Ο dafnousaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Και τα δύο δουλέυουν φίλε μην σκας :) στις λύσεις τα δίνουν και τα δυο. Εγώ έχασα 1 μοριο μονο στο -32.0 που το έβαλα πραγματική:P

πραγματικη ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apostolis

Νεοφερμένος

Ο apostolis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Ναι, έτσι ανέφερε η άσκηση.



Πραγματικά, το -32,0...δεν είναι πραγματικός αριθμός! είναι ακέραιος:)
Ειναι 2 ακεραιοι, το -32 και το 0
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top