[25/5/2009] Φυσική Θετικής & Τεχνολογικής Κατεύθυνσης

Πόσο υπολογίζετε ότι γράψατε;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • 90-100

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 80-90

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 70-80

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 60-70

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 50-60

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 40-50

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 30-40

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 20-30

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 10-20

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 0-10

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν εξεταζόμουν.

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

musicrain1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Χωρις να θελω να προσβαλλω τα παιδια που δε γραψανε σημερα θα πω το εξης:Οποιος δε καταφερε σημερα να λυσει το θεμα 3 τοτε καλυτερα ας το αφησει το αθλημα και να ασχοληθει με κατι αλλο.Ας γινει υδραυλικος-σουβλατζης ας παει σ ενα ΙΕΚ και γω δε ξερω τι αλλο, αλλα δε γινεται με το ζορι να περασουν ολοι σε πανεπιστημια και ΤΕΙ..!
Στα δικα μας τωρα αυτο το γαμ... το -3 μου στερησε το 100..:'(
Γιατι παντως ρε παιδια βρηκαμε τοσοι πολλοι -3 και οι αλλοι μισοι 1.?Τι να πω...

Δηλαδή όποιος δεν τα καταφέρνει στη φυσική πρέπει να γίνει σουβλατζής ή να μην περάσει στο πανεπιστήμιο;:nono: Ας συνέλθουμε λίγο! Και το 3ο θέμα δεν ήταν τόσο γελοίο: για πες μου που είχε το βιβλίο τέτοιο στιγμιότυπο; Και το γεγονός ότι ήταν 3ο θέμα πανελλήνίων εξετάσεων το κάνει ακόμα λιγότερο γελοίο: ακόμα και να ξέρεις κάτι, υπό πίεση και άγχος είναι πιθανό να μην το γράψεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikas Spyros

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Παιδες μεγαλη πατατα της επιτροπης. Στο στιγμιοτυπο του κυματος απο που ξεκιναμε; Απο τη θεση 0; Η απο τα αρνητικα γενικοτερα; Δεν υπηρχε τιποτα απολυτως που να διευκρινιζει απο που ξεκιναμε. Πως ξερω εγω οτι το κυμα ξεκιναει να διαδιδεται απο την αρχη των αξονων και δεν εχει ηδη διαδοθει στα αρνητικα; Εγω το σχεδιασα και στα αρνητικα (απο καποιο σημειο και μετα προς τα αριστερα εβαλα τελιτσες) και απο τα δεξια μεχρι τη θεση χ=5,5.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
χρειαζοταν να τον αποδειξουμε?εγω δεν τον απεδειξα...
Εγω τον απεδειξα παντως τον τυπο της Δφ για καλο και για κακο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
Φυσικα θελει αποδειξη δεν υπαρχει στο βιβλιο


δεν το ηξερα...:(λες και εχω ανοιξει πολλες φορες το σχολικο,μονο για λεπτομερειες το ανοιξα...ποσο λες να μου κοψουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DK1991

Νεοφερμένος

Ο DK1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι χρειαζόταν απόδειξη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Procomenos

Νεοφερμένος

Ο Μενέλαος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
δεν έκανα το σχήμα στο 4ο θέμα θα μου το κόψουν ; :'(

ο καθηγητής μου είπε πως δεν υπάρχουν οδηγίες στο υπουργείο να το κόψουν αν δεν κάνεις σχήμα αλλα θέλουν να βλέπουν τάσεις , δυνάμεις κλπ

ειναι εντελως μλκια να το κόψουν γιατι τα έκανα σχεδόν ολα σωστα ... αν δεν το κόψουν περιμένω γύρω στο 17

τα θέματα σε γενικές γραμμες ηταν δύσκολα ... απο τα πρώτα θέματα υπήρχαν ασάφειες ... γενικά όμως δυσκολα ηταν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

musicrain1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
τι να πω και εγω ρε παιδια..μιλαω μεσω του προφιλ του αδερφου μου...εχασα στο θεμα 2ο το γ και στο 30 το στιγμιοτυπο..αθτη η μ*****α που με δερνει να λυνω τα απαιτητικα και να χανω τ ευκολα!!

Ακριβώς τα ίδια και εγώ (+ένα αριθμητικό 460/20=46:P)! Δεν βαριέσαι... Μπορεί να δουν ότι είναι καλά γραπτά και να μην κόψουν τόσο πολύ:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pandelis

Νεοφερμένος

Ο Παντελής Γ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Ειδικής Αγωγής Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Παιδες μεγαλη πατατα της επιτροπης. Στο στιγμιοτυπο του κυματος απο που ξεκιναμε; Απο τη θεση 0; Η απο τα αρνητικα γενικοτερα; Δεν υπηρχε τιποτα απολυτως που να διευκρινιζει απο που ξεκιναμε. Πως ξερω εγω οτι το κυμα ξεκιναει να διαδιδεται απο την αρχη των αξονων και δεν εχει ηδη διαδοθει στα αρνητικα; Εγω το σχεδιασα και στα αρνητικα (απο καποιο σημειο και μετα προς τα αριστερα εβαλα τελιτσες) και απο τα δεξια μεχρι τη θεση χ=5,5.

Να ηταν η μονη... κοιτα μια σελ πριν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
Πραγματι τα θεματα ηταν "καλα" οχι δυσκολα. Ειχαν ομως ασαφειες.

Πχ 1: στο πολλαπλης επιλογης με το προσημο του α και του x τι γινεται οταν x=0; Το μηδενικο διανυσμα ειναι παραλληλο με καθε διανυσμα. Αριστοι μαθητες στην ταξη μου εχοντας την ικανοτητα να αμβαθυνουν επιλεγουν το δ (νομιζω αυτο ειναι). επρεπε να εδιναν περιορισμο καθως δεν εξεταζομαστε στα μαθηματικα!

Πχ 2: στο σχεδιασμο του στιγμιοτυπου επρεπε να γινει για x<0; Οσοι δεν το εκαναν εχουν λαθος; Η εκφωνηση αναφερει τον αξονα διαδοσης και την κατευθυνση (απο την εξισωση). Οσο ξεκαθαρο κι αν φαινεται σκεφτειτε οτι εχουμε αποκτησει τον τροπο σκεψης των βοηθηματων και γι αυτο μας ειναι ευκολο. Ετσι πρεπει να γινεται; :nono:

Ευχαριστω:bye: (Γραψτε σχολια. εχω δικιο?)​
Αυτο με το κυμα το εκανε και η αδερφη μου!Απτη μια ειναι σωστο απτην αλλη οταν βλεπεις μειον τοτε εννοειται πως το κυμα παει δεξια.Αλλωστε οσες λυσεις εχω δει μεχρι τωρα μονο δεξια το χουν.
το 1 ειναι υπαρβολικο κατα τη γνωμη μου.Αλλωστε και στην περιπτωση του 0 ισχυει.Το 0 μπορουμε να θεωρησουμε οτι ειναι αντιθετο με τον εαυτο του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgioSAc

Νεοφερμένος

Ο giorgioSAc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Παιδες μεγαλη πατατα της επιτροπης. Στο στιγμιοτυπο του κυματος απο που ξεκιναμε; Απο τη θεση 0; Η απο τα αρνητικα γενικοτερα; Δεν υπηρχε τιποτα απολυτως που να διευκρινιζει απο που ξεκιναμε. Πως ξερω εγω οτι το κυμα ξεκιναει να διαδιδεται απο την αρχη των αξονων και δεν εχει ηδη διαδοθει στα αρνητικα; Εγω το σχεδιασα και στα αρνητικα (απο καποιο σημειο και μετα προς τα αριστερα εβαλα τελιτσες) και απο τα δεξια μεχρι τη θεση χ=5,5.

νομιζω οτι οτι καπου ελεγε οτι ξεκιναει στο Οχ χωρις να ειμαι σιγουρος ομως..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pandelis

Νεοφερμένος

Ο Παντελής Γ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Ειδικής Αγωγής Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Αυτο με το κυμα το εκανε και η αδερφη μου!Απτη μια ειναι σωστο απτην αλλη οταν βλεπεις μειον τοτε εννοειται πως το κυμα παει δεξια.Αλλωστε οσες λυσεις εχω δει μεχρι τωρα μονο δεξια το χουν.
το 1 ειναι υπαρβολικο κατα τη γνωμη μου.Αλλωστε και στην περιπτωση του 0 ισχυει.Το 0 μπορουμε να θεωρησουμε οτι ειναι αντιθετο με τον εαυτο του.

μπορουμε να πουμε ομως και ομοσημο. αρα το "δ"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιωργος Δεδες

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος Δεδες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
ρε παιδες 2 ερωτησουλες..αν μπορειτε βοηθηστε με.1)στο 3ο εκανα μια τεραααααααααστια μ @ λ @ κ ι @ και ειπα υμεγιστο=ωα^2.γκρρρρ...αλλα βρηκα σωστο το ω το οποιο ομως ειχα βρει στο α ερωτημα.πιανω τπτ γτ δν λεει να χασω ετσι 1.2 στα 20.2)στο γ του 4ου ειπα στα ρ/2 τυλιγονται 2 στα ρ ποσα και μου βγηκε 4 σωστο ειναι??καλη συνεχεια σε ολους.και αν μπορειτε απαντηστε καποιος παρακαλω ειτε μαθητης ειτε καθηγητης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παντελής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
στην θεση χ=5,5μ ειναι y=ο και το προηγουμενο ειναι χ=5μ και y=+A και το κυμα σκαει στην χ=ο στο y=-A.Eτσι δεν παει ρε μαγκες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefi17

Νεοφερμένος

Η Stefi17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι λενε οι περισσότεροι,πάντως εγώ συνάντησα δυσκολία και λόγω του άγχους,αλλα και γιατί ήταν κλιμακούμενης δυσκολίας..ειδικά το 4ο θέμα..αχχ:(:(
Αν και η χημεία είναι ετσι..καϊκαμε..:!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
μπορουμε να πουμε ομως και ομοσημο. αρα το "δ"
Οχι.Κανεις λαθος.Η περιπτωση που λες ειναι εκφυλισμενη .Αλλωστε αν θελουμε να ειμαστε ακριβεις λεει μερικες!(πληθυντικος) οχι μια φορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bigmix42

Νεοφερμένος

Ο bigmix42 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
η χημεια πιστευω θα ειναι βατη...ετσι και αλλιως δεβ εχουν πολλλες επιλογες οσον αφορα την ασκηση στο 3ο και4ο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akakikos

Νεοφερμένος

Ο akakikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Παιδιά στο 2ο θέμα στο γ, πήρα αδετ, εβγαλα μια σχέση χωρίς τα 1/2 και μαζα, μετά έγραψα και τις σχέσεις για μέγιστη ταχύτητα και μέγιστη επιτάχυνση αλλά τελικά δν μπόρεσα να φτάσω στη σωστή λύση.λέτε να μοθ δώσουν κανένα μόριο ή να μην ελπίζω???γενικά τα θέματα ήταν μέτριας δυσκολίασ αντικειμενικά...έγραψα γύρω στο 14, σπίτι μου θα έγραφα γύρω στο 17-18 εύκολα...αλλά είναι πανελλαδικές τεσπα...καλή συνέχεια, άντε τελειώσαμε σχεδόν...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pandelis

Νεοφερμένος

Ο Παντελής Γ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Ειδικής Αγωγής Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Οχι.Κανεις λαθος.Η περιπτωση που λες ειναι εκφυλισμενη .Αλλωστε αν θελουμε να ειμαστε ακριβεις λεει μερικες!(πληθυντικος) οχι μια φορα.

προσωπικα κι εγω α το εβαλα. δεν θα επρεπε να ειναι ομως αμφισβητησιμο. δεν ειναι φυσικη αυτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bigmix42

Νεοφερμένος

Ο bigmix42 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ρε παιδια..αν κανεισ λαθος το γ στο θεμα2οκαι το στιγμιοτυπο στο θεμα 3ο πως λετε να κοψουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

musicrain1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
ρε παιδια..αν κανεισ λαθος το γ στο θεμα2οκαι το στιγμιοτυπο στο θεμα 3ο πως λετε να κοψουν?

Εξαρτάται από το πόσο λάθος! Αν δεν τα έγραψες καθόλου τότε 6+7 μόρια. Τώρα ό,τι έγραψες υπέρ σου, π.χ. αν βρήκες που έχει φτάσει το κύμα, πόσα μήκη κύματος χωράνε κάτι θα πάρεις... Ελπίζω δηλαδή γιατί και εγώ τις ίδιες βλακείες έκανα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top