[24/5/2008] Μαθηματικά / Νεοελληνική Λογοτεχνία Κατεύθυνσης

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

NENA!

Νεοφερμένος

Η ΡΕΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
όχι ρε συ βατα ήταν κ εγώ τόσο περίμενα αλλά καμια βάση ή εκεί κοντα παρόλο που είμαι τελείψς άσχετη....την έγραψα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Undead

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Ρε παιδιά τα θέματα ήταν χαλαρά , άμα ψάξετε υπάρχουν αυτούσια στο βιβλίο του Σαββάλα ( Στεργίου -Νάκης )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fuxi!

Νεοφερμένος

Η Fuxi! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
παιδια και εγω χαλια εγραψα!!!!ουτε την αποδειξη!!!!υπολογιζω γυρω στο 4!!!ελεος!!!!!:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smiley

Νεοφερμένος

Ο smiley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Επίσης μια απορία:
Η f'(x)= lnx + 1 δεν είναι θετική για κάθε x > 0 και άρα η f αύξουσα στο (0,+οο) ;;; :(
Εγώ αυτό έγραψα, δε μπορώ να καταλάβω γιατί προχωράνε την ανισότητα...


Και εγώ αυτή τη βλακεία έκανα. Πόσο μπορούν να κόψουν από αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pablito

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
εγω εχασα 2 σωστο λαθος και απο απροσεξια δεν αλλαξα τα ορια στο Π.Ο λογω της μονοτονιας...αλλα τα υπολοιπα βγηκαν καλα...με δυσκολεψαν αρκετα μπορω να πω, εφαγα 8 σελιδες προχειρο.... γυρω στο 13 αν γραψω θα ειναι καλα! λογικα θα σου κοψουν πολυ γιατι χανεται πολυ πραμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NENA!

Νεοφερμένος

Η ΡΕΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
αοδε να δούμε τώρα....αν κ τ έχω χιλιοδιαβάσει άφησα τους ανθρώπ.πόρους γ τελευταία στιγμή..............πάντως................4 έμειναν............κ τελειώσαμε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insider

Νεοφερμένος

Ο Insider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Και εγώ αυτή τη βλακεία έκανα. Πόσο μπορούν να κόψουν από αυτό;

Ας μας απαντησει καποιος καθηγητης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanasis00

Νεοφερμένος

Ο thanasis00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
παιδια και εγω αυτο ακριβως εκανα....... υπολογιζω γυρω στο 7-8 ... χαλια!!! τωρα πρεπει να γραψω πανω απο 16 στα αλλα μαθηματα και σχεδον τελεια προγραμματισμο για να περασω εκει που θελω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,265 μηνύματα.
Και εγώ αυτή τη βλακεία έκανα. Πόσο μπορούν να κόψουν από αυτό;
Μακάρι ρε γμτ να μη το κόψουν όλο. Από δω κι από 'κει ζητιανεύω μονάδες τόσο χαμηλά που έγραψα. :(

Μια από τα ίδια thanasis!


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Ρε παιδιά δεν τα είδα δύσκολα τα θέματα, νομίζω ότι εκτός από το 4α που ήταν παλούκακι, τα άλλα ενας καλά προετοιμασμένος τα έβγαζε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Ανέβηκαν τα αποτελέμστα στο in , για όποιον ενδιαφέρεται ;).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theok2005

Νεοφερμένος

Ο theok2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Όντως δεν ήταν πολύ δύσκολα. Τα περίεργα ερωτήματα ήταν ίσως το 3γ, που έβγαινε με λίγη προσοχή, το 4α και το 4γ1. Όλα τα άλλα παλευόντουσαν πιστεύω από ένα μέτριο προς καλά διαβασμένο.

Εγώ μόνο από το 3γ ξέχασα να γράψω την περίπτωση που δεν έχει ρίζες, και όταν α=ο.
Σίγουρα όλο και κάτι θα χάσω από τη διατύπωση, αλλά γενικά είμαι ευχαριστημένος. Στο 2ο έγραψα και την εξίσωση των γεωμετρικών τόπων να είμαι καλυμμένος.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannis17

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Τα θεματα ηταν αρκετα δυσκολα πιστευω και ηθελαν μεγαλη ψυχραιμια ειδικα το 2ο να δεις τον σωστο δρομο και να μην χαθεις στις πραξεις το 4α ητανε αρκετα δυσκολο (εως πολυ :P) ειχε πεσει το 96 νομιζω κατι παρομια και ειχε γινει της κακομοιρας
Πετρο το lnx+1>0 ισχυει για χ>1/e και για χ<1/e ειναι lnx+1<0
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

noodlee999

Νεοφερμένος

Η noodlee999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
:'(εγώ χάλια έγραψα. . .

απο το 1ο θεμα τον ορισμο της συνεχειας τον εγραψα οπως το λεει στα μαθηματικα γενικης:Pοποτε παει λαθος......
στο θεμα 2 επιασα μονο το β ερωτημα την μεσοκαθετο:(
στο πρωτο ερωτημα για τον γ.τ του z δεν πηρα τα μετρα,αλλα εκανα αντικατασταση με x, y με αποτελεσμα να μου βγει κυκλος με κεντρο κ(-4,-4) και ακτινα ριζα 68! κ να φανταστειτε οτι ελενξα πολλες φορες τις πραξεις γιατι με παραξενεψαν τα αποτελεσματα...

στο 3ο εκει που ηθελε να αποδειξουμε οτι ειναι συνεχης...εγω πηρα κριτηριο παρεμβολης! τα μπερδεψα τελειως! ουτε κ αυτο δεν εκανα που τελικα ηταν πανευκολο!!...κ απο το 4ο επιασα μονο αυτο που ηθελε να δειξουμε οτι η g ειναι 1-1...:(



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick29

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Αντικειμενικά ήταν δύσκολα, αλλά έτσι έπρεπε να είναι. Όχι όπως τα περσινά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anestis

Νεοφερμένος

Ο anestis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ξεκινάω,λυνω το πρώτο!
Λύνω το δεύτερο!
Λύνω το τρίτο!
Λύνω απο το τέταρτο το β το γ!
Ελέχω
Ξανα!
ξανα!
Τελικά κατεληξα στο δευτερο οτι 2-2*2^(1/2)=1-2^(1/2)
και οτι f'(x)=lnx+1>0


Συμπέρασμα: Οι μς επιστρέφονται
Ενα 15 στρόγγυλο:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insider

Νεοφερμένος

Ο Insider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Αυτο το f'(x)=lnx+1>0 λετε να κοπει ολο?Ας μας πει καποιος καθηγητης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannis17

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Εχεις φαγωθει μπορει να μην ειναι καποιος ονλινε:P αλλα αφου δεν ισχυει λογικα θα σας κοψουν ισως αμα ειναι κανενας καλος βαθμολογητης και δει τα υπολοιπα σωστα να δωσει καποια μορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate 2in1

Νεοφερμένος

Η kate 2in1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
ρε παιδια πραγματικα πιστε8ετε οτι ηταν βατα???εμενα γτ με δυσκολεψαν τοσο??? ειδικα το 3ο του 4ου 8εματοσ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anestis

Νεοφερμένος

Ο anestis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Το οτι και οι άλλοι μπορεί να μήν τα πήγαν καλα δεν έχει σημασία,απλά με απογοήτευσα (οπώς θα με απογοήτευα αν έπαιρνα 19.9 δηλαδή....:(

ΛΟΙΠΟΝ δυναμικά για το πιό δυσκολο μάθημα απο όλα τωρα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top