[24/5/2008] Μαθηματικά / Νεοελληνική Λογοτεχνία Κατεύθυνσης

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

StevenT

Νεοφερμένος

Ο StevenT αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
πεδεια το 4ο το (α) το πιγα με αλο τροπο....λολ διαιρεσε δια 10χ^3 + 3χ και παραγαωγισα και μετα 3ανα ολοκληρωσα.. ΧD ΠΙστευεται οτι 8α το παρουν σωστο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CleverCitizen

Νεοφερμένος

Ο CleverCitizen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Εγώ κάπου στο 14... όχι κάτω απο 13 σίγουρα. Ζορίστηκα αρκετά μπορώ να πώ. Τα θέματα δυσκολότερα απο πέρσι, το 3ο κυρίως...Θεωρια απλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Στα Σ/Λ είχε απλά κάτι που πρέπει να προσέξεις: Το (β) είναι ΛΑΘΟΣ γιατί δεν ορίζει την f σε ΔΙΑΣΤΗΜΑ.

Αντιπαράδειγμα η
Συνεχέστατη (:P), δεν έχει ρίζες, αλλά δεν διατηρεί πρόσημο στο πεδίο ορισμού της.


Σχολικό βιβλίο , σελίδα 102. Προφανώς έχεις λάθος!



Το ότι ισχύει αυτό που έγραψες εσύ δεν αναιρεί το Σωστό/Λάθος των εξετάσεων.





Στέλιος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,854 μηνύματα.
40-45% θα 'γραψα. :(




-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheTr00p3r

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Για το Σ/Λ που λέει ο Γιώργος σκέφτηκα με τον ίδιο τρόπο και το έβαλα λάθος...

EDIT: Άκυρο, για άλλο μιλούσα. Σωστά τα έχω όλα τελικά,.

Γενικά δεν έγραψα πολύ καλά, γύρω στο 13-14. Μου έφαγε σχετικά πολύ ώρα ο 2ο αν και το ήξερα (το έλυσα γεωμετρικά), όπως και η απόδειξη την οποία τελικά δεν έγραψα. Αποτέλεσμα: μου έμεινε ένα μισάωρο για το 4ο, πανικοβλήθηκα και δεν έγραψα σχεδόν τίποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick29

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Τσέκαρα τις λύσεις και όλα ΟΚ, εκτός βέβαια από το 3β, που δεν το έκανα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insider

Νεοφερμένος

Ο Insider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Στο θεμα 3 εκανα βλακεια με την μονοτονια..Λετε να μου το κοψουν ολο?Επισης κατα ποσο θα επηρεασει το 3γ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
O Μαθηματικός μου μου είπε πως ήταν σωστό (και δεν είναι κανένας άσχετος)

Οκ, οκ, έχω καιρό ν' ανοίξω το σχολικό. Αφού είναι αυτούσια πρόταση του σχολικού είναι ΣΩΣΤΟ τελικά.
Απλά θα μπορούσε να διευκρινίζει ότι είναι ορισμένη σε διάστημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Οκ, οκ, έχω καιρό ν' ανοίξω το σχολικό. Αφού είναι αυτούσια πρόταση του σχολικού είναι ΣΩΣΤΟ τελικά.
Απλά θα μπορούσε να διευκρινίζει ότι είναι ορισμένη σε διάστημα...


Σε αυτό έχεις δίκαιο !





Στέλιος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnaCroN

Νεοφερμένος

Ο AnaCroN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Σωστό είναι αυτό που λέει ο Γιώργος.. Ευτυχώς έβαλα Σ.
Ίσως Γιώργο να είχες 100% δίκιο αν δεν έλεγε διαστήματα και έλεγε ένωση διαστημάτων μιας και το 0 δεν ανήκει στο ΠΟ της 1/χ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NENA!

Νεοφερμένος

Η ΡΕΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
έψαχνα επί πόση ώρα για τις απαντήσεις των θεμάτων στα μαθ κατ πραγματικά θεψρψ ότι τα θέματα ήταν αν όχι εύκολα-εκτός τ 4ου που με δυσκόλεψε-βατά...αντε....4 έμειναν!!!:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Βασικά είναι μλκία του σχολικού αυτό, που το γράφει έτσι. Αλλά οκ, εφόσον είναι πρόταση του σχολικού, be my guest.



Πάντως είχαν επίπεδο τα θέματα, όπως το περίμενα. Έτσι αντισταθμίστηκαν οι 2 πρώτες μέρες κατ' εμέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bekatsas

Νεοφερμένος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
σκ@τ@.....τίποτα άλλο δεν λέω.... από ηλίθια λάθη πρέπει να εχω γράψει μόνο ~60%
cr@p.... άντε του χρόνου καλά να είμαστε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JOY23475

Νεοφερμένος

Η JOY23475 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
τι θεματα ηταν αυτα ρε παιδια??εγραψα πολυ χαλια!κ η αποδειξη αυτη πως τους ηρθε,δεν μπορω να καταλαβω...τεσπα..αντε καλη επιτυχια κ στα υπολοιπα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,854 μηνύματα.
Εγώ έκανα βλακεία και έχασα 21 μονάδες από το 2ο θέμα. :'(:'(:'(

(ακόμα και στο πρώτο, στην αρχή είχα βγάλει σωστό αποτέλεσμα αλλά κατά τη μεταφορά στο καλό κάτι δεν μου πήγαινε καλά και το ξανά έλυσα καταλήγοντας σε κύκλο με ρ=4 :'( ).

Μακάρι να καταφέρω να καλύψω το σημερινό κενό στα άλλα μαθήματα. :(:(

Επίσης μια απορία:
Η f'(x)= lnx + 1 δεν είναι θετική για κάθε x > 0 και άρα η f αύξουσα στο (0,+οο) ;;; :(
Εγώ αυτό έγραψα, δε μπορώ να καταλάβω γιατί προχωράνε την ανισότητα...



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aligatoras

Νεοφερμένος

Ο aligatoras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Τι έγινε παιδιά ...πήραμε τα τρία?!:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pablito

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Εγώ έκανα βλακεία και έχασα 21 μονάδες από το 2ο θέμα. :'(:'(:'(

(ακόμα και στο πρώτο, στην αρχή είχα βγάλει σωστό αποτέλεσμα αλλά κατά τη μεταφορά στο καλό κάτι δεν μου πήγαινε καλά και το ξανά έλυσα καταλήγοντας σε κύκλο με ρ=4 :'( ).

Μακάρι να καταφέρω να καλύψω το σημερινό κενό στα άλλα μαθήματα. :(:(

Επίσης μια απορία:
Η f'(x)= lnx + 1 δεν είναι θετική για κάθε x > 0 και άρα η f αύξουσα στο (0,+οο) ;;; :(
Εγώ αυτό έγραψα, δε μπορώ να καταλάβω γιατί προχωράνε την ανισότητα...



-petros


οχι δεν ειναι παντα θετικη...ο λογαριθμος μεταξυ 0-1 ειναι αρνητικος...αρα απο το 0 εως το 1/e ειναι αρνητικη η παραγωγος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flaky

Νεοφερμένος

Ο Flaky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Ελεος απλα με το Α.1 δεν ειναι αποδειξη αυτο το πραμα ....
Οι μογληδες κοιτα δω τι βαλαν!!!!
Αν θες να το βαλεις βαλτο ρε ατιμε αλλα βαλτο σωστα :
"ΝΑ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΕΤΕ ΤΟ (LN|x|)' για καθε χεR*"
αν ειναι δυνατον δηλαδη που τους μαζεψανε ρε γμτ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insider

Νεοφερμένος

Ο Insider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
πετρο το χ=e^-1 >0
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kavazis

Νεοφερμένος

Ο kavazis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Καθώς το χ τεινει στο μηδέν, το lnx +1 τείνει στο μείον άπειρο

Καλά τα θέματα ήταν όντως παλούκια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top