[22/5/2013] Φυσική Κατεύθυνσης

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 113)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 28 24.8%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 20 17.7%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 24 21.2%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 16 14.2%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 18 15.9%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 7 6.2%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι επειδη τώρα το θυμήθηκα?
Στο Γ4 δεν έκανα Θμκε για να βρω τη μέγιστη επιμήκυνση. Είπα ότι η κινητική ενέργεια που προσφέρεται στο σώμα θα με μετατραπεί σε δυναμική ελατηρίου και σε έργο της τριβής και πήγα να λύσω την δευτεροβάθμια που προκύπτει. Αποτέλεσμα δεν έβγαλα γιατί μάλλον δεν μου βγήκε καλή η διακρίνουσα. Ο τρόπος ομως ειναι σωστός? Το λέω γιατί δεν το έχω δει στις λύσεις κανενός φροντιστηρίου, ο καθηγητής μου μου είπε ότι είναι σωστός τρόπος αλλά έχω την εντύπωση ότι δεν του εξήγησα καλά τι έκανα... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δρ. Σπίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δρ. Σπίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι επειδη τώρα το θυμήθηκα?
Στο Γ4 δεν έκανα Θμκε για να βρω τη μέγιστη επιμήκυνση. Είπα ότι η κινητική ενέργεια που προσφέρεται στο σώμα θα με μετατραπεί σε δυναμική ελατηρίου και σε έργο της τριβής και πήγα να λύσω την δευτεροβάθμια που προκύπτει. Αποτέλεσμα δεν έβγαλα γιατί μάλλον δεν μου βγήκε καλή η διακρίνουσα. Ο τρόπος ομως ειναι σωστός? Το λέω γιατί δεν το έχω δει στις λύσεις κανενός φροντιστηρίου, ο καθηγητής μου μου είπε ότι είναι σωστός τρόπος αλλά έχω την εντύπωση ότι δεν του εξήγησα καλά τι έκανα... :hmm:
Ουσιαστικά ΘΜΚΕ έκανες και δεν το κατάλαβες. Η λύση είναι σωστή αλλά μάλλον έκανες λάθος στις πράξεις, γι' αυτό δε σου βγήκε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι επειδη τώρα το θυμήθηκα?
Στο Γ4 δεν έκανα Θμκε για να βρω τη μέγιστη επιμήκυνση. Είπα ότι η κινητική ενέργεια που προσφέρεται στο σώμα θα με μετατραπεί σε δυναμική ελατηρίου και σε έργο της τριβής και πήγα να λύσω την δευτεροβάθμια που προκύπτει. Αποτέλεσμα δεν έβγαλα γιατί μάλλον δεν μου βγήκε καλή η διακρίνουσα. Ο τρόπος ομως ειναι σωστός? Το λέω γιατί δεν το έχω δει στις λύσεις κανενός φροντιστηρίου, ο καθηγητής μου μου είπε ότι είναι σωστός τρόπος αλλά έχω την εντύπωση ότι δεν του εξήγησα καλά τι έκανα... :hmm:
Αυτό έκανα κι εγώ, τι σε προβληματίζει; Μια χαρά, διακρίνουσα 676 έβγαινε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Δεν θυμάμαι πόσο την έβγαλα πάντως σίγουρα ήταν 5ψήφιος αριθμός. :P Με το να ελέγχω τις απαντήσεις μου δεν τό χω γιατί είμαι ανίκανη να βρω το λάθος μου οπότε από το να ψάχνω τη ρίζα ενός αριθμού που λογικά δεν υπάρχει το παράτησα εκει.
Είπα ότι με προβλημάτισε το ότι δεν είδα τη λύση αυτή σε κανένα φροντιστήριο και νομιζω δεν εξήγησα καλά στον καθηγητή μου τι έκανα. Αυτός βέβαια κατάλαβε και μου ειπε οτι ειναι σωστή μεθοδολογία και χάνω 1-2 μόρια μόνο από κει αλλά ντάξει, κουβέντα να γίνεται. ;) Ανασφάλειες...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δρ. Σπίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δρ. Σπίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Αυτό έκανα κι εγώ, τι σε προβληματίζει; Μια χαρά, διακρίνουσα 676 έβγαινε. :P
Τα έξυπνα πουλιά πριν κάνουν πράξεις στη διακρίνουσα βγάζουν κοινό παράγοντα το 4=2^2 και μένει 169=13^2 :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scof

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Η πλάκα είναι ότι θέματα σαν το Δ είχαμε κάνει 3-4 κατά τη διάρκεια της χρονιάς, αλλά ποτέ δεν έδωσα σημασία γιατί το θεωρούσα απίθανο να πέσουν και στα όρια του εκτός ύλης :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mandy96

Νεοφερμένος

Η mandy96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Φίλε satrapis αυτο ομως δε πρεπει να μεινει ετσι...ας γραφουμε βασεις αλλα τουλαχιστον ας μαθαινουμε κατι σωστα...οχι να τα μαθαινουμε σωστα και στο τελος να μας κοβουν. Καλη επιτυχια σου ευχομαι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Το συγκεκριμένο το έκανα και εγώ λάθος,είχα ζητήσει και διευκρινήσεις γιατί με μπέρδεψε και το υπουργείο απάντησε ότι ήταν σαφέστατο.Παίξανε ξεκάθαρα με τις λέξεις,γιατί και εγώ είχα στο νου μου τις λέξεις του σχολικού.

Μετά τον συνάδελφο απ'την Θεσσαλονίκη που έλυνε αβέρτα τις ασκήσεις με τους κυλίνδρους,μας λες ότι στην Καστορία πέσανε βροχή τα 20αρια στη φυσική και ετοιμάζονται για ομαδική απόβαση στις ιατρικές σχολές της χώρας...ρε τους φιδέμπορες,για να δούμε πόσοι καστοριανοί θα είναι στις εγγραφές...

τι εγινε ξεκινησαν οι ανασφαλειες??? :P 4 παιδια θελουν ιατρικη.. οι αλλοι θελουν ολοι βιολογοι μαζι και ο αδερφος μου.. Αλλα να η καταντια της χωρας, ακομα και παιδια 18 χρονων, που δινουν εξετασεις, πιστευουν οτι αυτοι με τα πολλα μορια πρεπει η θα πανε ιατρικη...... ενταξει δεν εμεινε να πω τιποτα αλλο...Αν θες να ξερεις ομως το φροντιστηριο που πηγαινα και που πανε ολοι οι θετικοτεχνολογικοι στην πολη μου πλην αυτων που κανουν ιδιαιτερο μας διδαξε ασκησεις σαν το Δ3 και το Δ4 τις οποιες θυμαμαι ακομα. Και δεν μας τις παρεδωσαν απλα, μας τις εβαλαν στο σπιτι να τις λυσουμε μονοι μας και μετα τα ειπαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔημήτρηςΠ95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔημήτρηςΠ95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
η αφαιρεση συμπαγους μερους ηταν ανεκδιήγητη -.- (Δ2)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Κι ομως σου λεω στο βιβλιο του φροντιστηριου υπηρχε θεμα σαν το Δ2 που παιδευτηκα να το λυσω μονος, τα καταφερα μετα απο πολυ ωρα και την επομενη μερα η καθηγητρια στο φροντιστηριο που μας εβαλε την ασκηση, τοτε μας παρεδωσε τη μεθοδο... Γι αυτο μου αρεσε το φροντιστηριο μου, γιατι δεν μας τα πεταγαν ετσι, μας εβαζαν πρωτα να σκεφτουμε μονοι μας και αυτο ειναι πολυ μεγαλο αβανταζ αν στις εξετασεις δεις κατι αγνωστο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔημήτρηςΠ95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔημήτρηςΠ95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
εγω που νομιζα οτι η μεγιστη συσπειρωση του ελατηριου ηταν το πλατος της ταλαντωσης ??:/ ελυσα ως προς Α(Πλατος ταλάντωσης) καιι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
μεγιστη συσπειρωση------> υ=0. Με αυτο οδηγο λυνεις την ασκηση.. Το πλατος της ταλαντωσης ειναι το μηκος στο οποιο υ=0. οποτε αν μου πεις τι εκανες θα σου πω αν ειναι σωστο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔημήτρηςΠ95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔημήτρηςΠ95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
μεγιστη συσπειρωση------> υ=0. Με αυτο οδηγο λυνεις την ασκηση.. Το πλατος της ταλαντωσης ειναι το μηκος στο οποιο υ=0. οποτε αν μου πεις τι εκανες θα σου πω αν ειναι σωστο...

θα σε γελάσω !!! νούμερο γήινο δε βγηκε πάντως !! ελπίζω λογω της αδμε να ποιάσω τπτ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
αδμε?? με τριβη???? ΘΜΚΕ θα ελεγα.. ελπιζω να εβαλες το εργο της τριβης με αρνητικο προσημο τουλαχιστον... εμενα μου βγηκε 4/7 το κοιταξα και ηταν σωστο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dimosgr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δήμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Δεν θυμάμαι πόσο την έβγαλα πάντως σίγουρα ήταν 5ψήφιος αριθμός. :P Με το να ελέγχω τις απαντήσεις μου δεν τό χω γιατί είμαι ανίκανη να βρω το λάθος μου οπότε από το να ψάχνω τη ρίζα ενός αριθμού που λογικά δεν υπάρχει το παράτησα εκει.
Είπα ότι με προβλημάτισε το ότι δεν είδα τη λύση αυτή σε κανένα φροντιστήριο και νομιζω δεν εξήγησα καλά στον καθηγητή μου τι έκανα. Αυτός βέβαια κατάλαβε και μου ειπε οτι ειναι σωστή μεθοδολογία και χάνω 1-2 μόρια μόνο από κει αλλά ντάξει, κουβέντα να γίνεται. ;) Ανασφάλειες...:whistle:

Το επιβεβαιώνω! το πιθανότερο, 1 μόριο θα χάσεις!

θα σε γελάσω !!! νούμερο γήινο δε βγηκε πάντως !! ελπίζω λογω της αδμε να ποιάσω τπτ :P

Η κίνηση δεν είναι ΑΑΤ. Θα έπρεπε να το πας με ΘΜΚΕ ή ΑΔΕ ή οποιαδήποτε άλλη ενεργειακή σχέση. Για τον ακριβή προσδιορισμό θα πρέπει να μου πεις λίγο περισσότερα!....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Για το παιδακι που λεει για την Καστορια, και γουνες εχουμε και λιμνη εχουμε και πανεμορφη πολη εχουμε και μυαλα εχουμε και ολα τα καλα

Λοιπον υλη γ λυκειου κανονικα ξεκιναμε γυρω στις 25 ιουνιου, σταματαμε στις 10 και αρχιζουμε ξανα στις 20 αυγουστου ως το τελος... τωρα στη δευτερα λυκειου και μονο φυσικη και μαθηματικα κανουμε α) φυσικη γ λυκειου 1 ωρα την εβδομαδα κρουσεις και επαναληψη εννοιων οπως ορμη, εργο, ενεργεια, νομος του Hooke β) μαθηματικα γ λυκειου μιγαδικοι αριθμοι και συνδεση τους με την υλη της β λυκειου.. τους μιγαδικους τους κανουμε επαναληψη καθε φορα που γραφουμε διαγωνισμα στη γ
ααχ ωραια πραγματα!!:)

εγω που νομιζα οτι η μεγιστη συσπειρωση του ελατηριου ηταν το πλατος της ταλαντωσης ??:/ ελυσα ως προς Α(Πλατος ταλάντωσης) καιι....
κι εγω αυτο νομιζα:redface:

μεγιστη συσπειρωση------> υ=0. Με αυτο οδηγο λυνεις την ασκηση.. Το πλατος της ταλαντωσης ειναι το μηκος στο οποιο υ=0. οποτε αν μου πεις τι εκανες θα σου πω αν ειναι σωστο...
μα οταν ειναι υ=ο δεν ειναι το ιδιο με την ακραια θεση(Α)?:hmm:

θα σε γελάσω !!! νούμερο γήινο δε βγηκε πάντως !! ελπίζω λογω της αδμε να ποιάσω τπτ :P
νουμερα γηινα?ουυτε καν!αν πιασουν μεθοδολογια μπορει και κανα 11-12,αλλιως 8!:Ρ

αδμε?? με τριβη???? ΘΜΚΕ θα ελεγα.. ελπιζω να εβαλες το εργο της τριβης με αρνητικο προσημο τουλαχιστον... εμενα μου βγηκε 4/7 το κοιταξα και ηταν σωστο

vHSdis απο ποιον νομο εισαι πουλακι μου εσυ???? εμεις ειμαστε λιγοι αλλα ειμαστε καλοι, τι να κανουμε???
εγω απο οτι θυμαμαι θμκε εκανα και εβαλα και αρνητικο προσημο, αλλα δεν βρηκα νουμερο νομιζω..:worry:

Το επιβεβαιώνω! το πιθανότερο, 1 μόριο θα χάσεις!



Η κίνηση δεν είναι ΑΑΤ. Θα έπρεπε να το πας με ΘΜΚΕ ή ΑΔΕ ή οποιαδήποτε άλλη ενεργειακή σχέση. Για τον ακριβή προσδιορισμό θα πρέπει να μου πεις λίγο περισσότερα!....
αληθεια αυτο με την ΑΑΤ....εγω προσπαθησα να αποδειξω αατ γιατι ηθελα να χρησιμοποιησω μια εξισωση κινησης νομιζω, αλλα δεν μου εβγαινε και το θεωρησα οτι ισχυει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
ααχ ωραια πραγματα!!:)


κι εγω αυτο νομιζα:redface:


μα οταν ειναι υ=ο δεν ειναι το ιδιο με την ακραια θεση(Α)?:hmm:


νουμερα γηινα?ουυτε καν!αν πιασουν μεθοδολογια μπορει και κανα 11-12,αλλιως 8!:Ρ


εγω απο οτι θυμαμαι θμκε εκανα και εβαλα και αρνητικο προσημο, αλλα δεν βρηκα νουμερο νομιζω..:worry:

δεν ειναι ΑΑΤ η κινηση, ειναι φθινουσα ταλαντωση... αρα σε καθε περιοδο , υ=0 σε διαφορετικη θεση.. χαιρομαι που σ αρεσει το προγραμμα σπουδων του φροντιστηριου μου... τα νουμερα ηταν σχετικα νορμαλ.. το ΘΜΚΕ που επρεπε να γραψετε ειναι

ΘΜΚΕ για Σ2 απο ΘΦΜ εως θεση μεγιστης συσπειρωσης ΔΚ=Wολ <=> Κτ- Κα= - Wτ + Uελ αρχ - Uελ τελ <=> -Κα= - Wτ - Uα <=>

0,5KΔl^2 + TΔl - 0,5m ( υ2 τελ)^2=0 απο εδω βαζοντας σωστα τα νούμερα βγαίνει 10,5Δl^2 + Δl -4=0

Δ=169 αρα Δl= ( -1 + 13)/ 21= 4/7 η Δl= ( -1-13)/21 <0 αρα απορριπτεται. αρα Δl= 4/7 m
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔημήτρηςΠ95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔημήτρηςΠ95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
ααχ ωραια πραγματα!!:)


κι εγω αυτο νομιζα:redface:


μα οταν ειναι υ=ο δεν ειναι το ιδιο με την ακραια θεση(Α)?:hmm:


νουμερα γηινα?ουυτε καν!αν πιασουν μεθοδολογια μπορει και κανα 11-12,αλλιως 8!:Ρ


εγω απο οτι θυμαμαι θμκε εκανα και εβαλα και αρνητικο προσημο, αλλα δεν βρηκα νουμερο νομιζω..:worry:

αχαχα αμάν καταστρόφα ~!!:PP μια απο τα ιδια:s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimosgr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δήμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 195 μηνύματα.
αληθεια αυτο με την ΑΑΤ....εγω προσπαθησα να αποδειξω αατ γιατι ηθελα να χρησιμοποιησω μια εξισωση κινησης νομιζω, αλλα δεν μου εβγαινε και το θεωρησα οτι ισχυει:P

Δηλαδή δεν έκανες ΘΜΚΕ ή κάτι παρόμοιο; Αν μπορείς (και θέλεις) γράψε μου στο περίπου τι έκανες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitcaki07

Νεοφερμένος

Η mitcaki07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Κοιταξε, εγω δε γυρευω καβγα. Οτι λεω το λεω με καλή διάθεση. Το ονειρο μου ειναι μια αξιοκρατικη διαδικασια. Μια αξιοκρατικη παιδεία. Μια αξιοκρατική κοινωνία. Είμαστε συναγωνιστές τόσο οι φοιτητές όσο και οι μαθητές. Για αυτό ζητάμε δύσκολα θέματα ώστε να μπαίνουν στην τριτοβάθμια παιδιά που έχουν την ικανότητα, το πάθος, και τη διάθεση να δουλέψουν για να γίνουν καλύτεροι. Να εργαστούν δίχως παράπονα. Να ΖΗΤΑΝΕ τον μόχθο, κατανοώντας ότι είναι αναγκαία η οδός του μαρτυρίου εφόσον επιθυμούν την βελτίωση τους. Βελτίωση ατομική που θα οδηγήσει με σταθερά βήματα στην συλλογική. Εαν θέλουμε να λεγόμαστε άνθρωποι πρέπει να λειτουργούμε σύμφωνα με αυτά τα πρότυπα. Μπράβο σε αυτούς που έθεσαν τα θέματα, που αν και δεν ήταν αρκετά δύσκολα, τουλάχιστον δεν ήταν γελοία σαν τα του <2011. Ζητάμε σταδιακή αύξηση της δυσκολίας. Δε γίνεται όλοι οι τεμπέληδες να γίνουμε επιστήμονες. Ζήτω στην αξιοκρατία.

Υ.Γ. εκεινοι που λενε οτι τα θεματα ηταν παλουκια και δεν θελουν ΕΜΠ ιατρική κλπ, γιατι παραπονιουνται; Οι βασεις καθοριζονται απο τα θεματα. Εφοσον οπως λενε ειναι δυσκολα, θα πεσουν οι βασεις και στο τέλος θα πάρουν αυτο που αξίζουν. Και παράλληλα τα παιδιά αστέρια θα έχουν την ευκαιρία να διακριθούν χωρίς να καθορίσει η έκθεση το ποιος θα μπει στο ΕΜΠ και στο ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟ.


Φιλος απλα δεν την παλευεις...βλεπεις να γκρινιαζανε στο παρελθον για τα θεματα?!τα τελευταια χρονια παιζεται αυτο τ παιχνιδι...+++ οτι δεν αναφερομαι σε ατομα απο ιδιωτικα,η π κανουν ιδιαιτερα με 200 ευρω επειδη παιρνουν καθηγητες που ειναι στην επιτροπη...εγω προσωπικα ελυνα ασκησεις απο 4 βοηθηματα τετοια πραγμα δεν ειχα ξαναδει..τ ν λεμε τωρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top