[22/5/2009] Βιολογία Θετικής Κατεύθυνσης

Πόσο υπολογίζετε ότι γράψατε;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • 90-100

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 80-90

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 70-80

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 60-70

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 50-60

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 40-50

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 30-40

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 20-30

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 10-20

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 0-10

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν εξεταζόμουν.

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Hristos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
και εγω ετσι το βρηκα ετσι ειναι τ ελεγξα
-----------------------------------------
εγω παντως στην καλυτερη περιπτωση εχω γραψει 92 ενταξει βσκ φοβαμαι λιγο μν μ κοψει γτ εχω γραψει παραπανω απο οσα χρειαζοταν!
Τα παραπάνω δεν βαθμολογούνται αρνητικά εκτός αν τα χεις λάθος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rinaki

Νεοφερμένος

Η κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
εκανα κατι μλκιες...μα κατι μλκιες,,,,,
θα βαλω τα κλαματα γαμω το μου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zoezaxariadi

Νεοφερμένος

Η ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Βασικά άμα τα έγραψες ανάποδα λογικά θα στο κόψουν όλο. Αυτό με την ecori στην αρχή κάποιοι μου λέγανε ότι κόβει και με τρέλαναν αλλά ευτυχώς να ναι καλά το βιβλίο.:P
Ήταν η ιδέα μου ή ήταν πολυ απαιτητικά κατά γενική ομολογία;'Ηθελε πολλά να γράψεις.Και αυτή η γενετική καθοδήγηση πια!!! Πιο αντισος δεν μπορούσαν να βάλουν;:P


ηταν αρκετα απαιτητικα!!!εγω εγραψα σχεδον 20 σελιδες!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rinaki

Νεοφερμένος

Η κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
20 σελιδες??????????τι λες τωρα???????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hristos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
ηταν αρκετα απαιτητικα!!!εγω εγραψα σχεδον 20 σελιδες!!!
Εγώ αν και έγραφα έγραφα έγραφα δεν έγραψα ότι και οι ιοι δεν έχουν συνεχή γονίδια(μέσα στην παρένθεση που να το θυμάμαι):P Τελικά ρε παιδιά διάγραμμα ήθελε στο 3Β ή όχι άλλοι μου λένε άλλοι όχι με έχουν ζαλίσει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγω 15 σελιδες εγραψα (αν και κανω σχετικα μεγαλα γραμματα). Και εκανα και κατι ψιλοπατατες στο 4ο θεμα εκτος απο το ερωτημα που ξεχασα (ξεχασα να πω για ιους στο 4α και ειπα για εσωνια και οχι για περιοχες που δεν εκφραζονται στο 4στ). Κατα τα αλλα ολα ολοσωστα. Οποτε στην καλυτερη ενα 93-94...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bill12

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Στρατώνιο (Χαλκιδική). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Τα παραπάνω δεν βαθμολογούνται αρνητικά εκτός αν τα χεις λάθος

Σίγουρα δεν κόβουν για τα παραπάνω; Γιατί και εγώ έγραψα μερικά και τ έβαλα μέσα σε παρενθέσεις. Λέτε να μου κόψουν; Πήγα πολύ καλά γύρω στο 95 εκτός και αν χάσω πολλές μονάδες απο τα παραπάνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hristos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Εγω 15 σελιδες εγραψα (αν και κανω σχετικα μεγαλα γραμματα). Και εκανα και κατι ψιλοπατατες στο 4ο θεμα εκτος απο το ερωτημα που ξεχασα (ξεχασα να πω για ιους στο 4α και ειπα για εσωνια και οχι για περιοχες που δεν εκφραζονται στο 4στ). Κατα τα αλλα ολα ολοσωστα. Οποτε στην καλυτερη ενα 93-94...
Και γω από το τέταρτο μόνο τους ιούς έκανα λάθος τα άλλα τα απάντησα σωστά.Δεν μπορώ να βάλω το χέρι στην φωτιά μόνο για το 3Β και τα σχετικά περί σχήματοςόπου μπορεί να με κόψουν αρκετα και βέβαια ο μεγάλος παράγοντας δεν τα έχω γράψει παπαγαλία όλα στο δεύτερο:P Αλλιώς θα λεγα ένα 90
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
και εγω ετσι το βρηκα ετσι ειναι τ ελεγξα
-----------------------------------------
εγω παντως στην καλυτερη περιπτωση εχω γραψει 92 ενταξει βσκ φοβαμαι λιγο μν μ κοψει γτ εχω γραψει παραπανω απο οσα χρειαζοταν!

Αν εχεις γραψει παραπάνω απλώς τα αγνοουν

Εγώ αν και έγραφα έγραφα έγραφα δεν έγραψα ότι και οι ιοι δεν έχουν συνεχή γονίδια(μέσα στην παρένθεση που να το θυμάμαι):P Τελικά ρε παιδιά διάγραμμα ήθελε στο 3Β ή όχι άλλοι μου λένε άλλοι όχι με έχουν ζαλίσει:P

Ναι

Εγω 15 σελιδες εγραψα (αν και κανω σχετικα μεγαλα γραμματα). Και εκανα και κατι ψιλοπατατες στο 4ο θεμα εκτος απο το ερωτημα που ξεχασα (ξεχασα να πω για ιους στο 4α και ειπα για εσωνια και οχι για περιοχες που δεν εκφραζονται στο 4στ). Κατα τα αλλα ολα ολοσωστα. Οποτε στην καλυτερη ενα 93-94...

Νομιζω πως ετσι κ αλλιως δεν χρειαζοταν να μιλησεις για περιοχες αλλά για γονίδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Και γω από το τέταρτο μόνο τους ιούς έκανα λάθος τα άλλα τα απάντησα σωστά.Δεν μπορώ να βάλω το χέρι στην φωτιά μόνο για το 3Β και τα σχετικά περί σχήματοςόπου μπορεί να με κόψουν αρκετα και βέβαια ο μεγάλος παράγοντας δεν τα έχω γράψει παπαγαλία όλα στο δεύτερο:P Αλλιώς θα λεγα ένα 90
Αν το κειμενο σου ειναι αναλυτικο μαλλον δε θα κοψουν. Εγω εγραψα μια σελιδα κατεβατο γι' αυτο το πραγμα, αλλα αισθανθηκα ανασφαλεια και ειπα να κανω κι ενα σχηματακι στην αλλη σελιδα για να το σιγουρεψω τελειως. :P
Νομιζω πως ετσι κ αλλιως δεν χρειαζοταν να μιλησεις για περιοχες αλλά για γονίδια
Στις απαντησεις ελεγε για τα γονιδια που δεν εκφραζονται στον συγκεκριμενο κυτταρικο τυπο κι εγω εγραψα για εσωνια. Θα δουμε στη βαθμολογια... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hristos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Σίγουρα δεν κόβουν για τα παραπάνω; Γιατί και εγώ έγραψα μερικά και τ έβαλα μέσα σε παρενθέσεις. Λέτε να μου κόψουν; Πήγα πολύ καλά γύρω στο 95 εκτός και αν χάσω πολλές μονάδες απο τα παραπάνω
Εμένα η καθηγήτρια μου που διόρθωνε κατετεύθυνση και δεν ήξερε την τύφλα της απο βιολογία όντας φυσικός μου είπε ότι τα παραπάνω δεν βαθμολογούνται λάθος εφόσον είναι σωστά.Ίσα ίσα που οι βιολόγοι θέλουν να γράψεις και λίγα παραπάνω για να σου βάλουν το άριστα.Για παράδειγμα στο δεύτερο εκεί που έλεγε για την γενετική καθοδήγηση έπρεπε να αναφέρεις τι είναι και 2 σειρούλεσ έτσι γενικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

internetnobody

Νεοφερμένος

Ο internetnobody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Έγραψα βιοοοολογιιιίαααααα !!!! (τι στο διάολο?) και χθες το βράδυ κοιμήθηκα προσπαθώντας να θυμηθώ όλες τις αόριστες παπαριές κοντά στο κεντρικό δόγμα και τον Mendel :) ( δεν είναι λίγο κουλο που μία θετική επιστήμη έχει δόγματα?) Ωραίαο το 4στ και χάρηκα πολύ που έστω και το μισό 3ο ήταν άσκηση αντί για παπαγαλία. Πιστεύω το γεγονός οτι η EcoR1 δεν έκοβε ήταν ψαρωτικό (άρχισα να αμφισβητώ ότι το υδροξύλιο πήγαινε στο 3 :P) Ενδεχομέμως κάποιος να τσαντιστεί και να κόψει μόνο απ τα γαμάτα γράμματα μου τα οποία δεν είχα χρόνο να επιμεληθώ γράφοντας γρήγορα και ασταμάτητα επι 3 ωρες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hristos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Αν εχεις γραψει παραπάνω απλώς τα αγνοουν



Ναι



Νομιζω πως ετσι κ αλλιως δεν χρειαζοταν να μιλησεις για περιοχες αλλά για γονίδια
Άντε επιτέλους κάποιος μου είπε την απάντηση:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natty

Νεοφερμένος

Η natty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
οτι να ναι ηταν τα θεματα.ξεσκιστικαμε στο διαβασμα και θεωρια βαλαν κατι παραγραφους ξεχασμενους απ τ θεο.και δεν τουσ εφτανε η μια ασκηση,ηθελαν κ δυο! το (στ) ερωτημα του τεταρτου θεματος ηταν επισης οτι να ναι!
παρ ολα αυτα καλα τ πηγα,αλλα οχι οσο περιμενα..πφφφ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
στο 4α εγραψα μονο οι ευκαρυωτικοι οργανισμοι,
Αλλα σε ενα επομενο ερωτημα εγραψα οτι και οι ιοι εχουν ασυνεχη γονιδια!Λετε να το λαβουν υποψην και να το δωσουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bill12

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Στρατώνιο (Χαλκιδική). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Εμένα η καθηγήτρια μου που διόρθωνε κατετεύθυνση και δεν ήξερε την τύφλα της απο βιολογία όντας φυσικός μου είπε ότι τα παραπάνω δεν βαθμολογούνται λάθος εφόσον είναι σωστά.Ίσα ίσα που οι βιολόγοι θέλουν να γράψεις και λίγα παραπάνω για να σου βάλουν το άριστα.Για παράδειγμα στο δεύτερο εκεί που έλεγε για την γενετική καθοδήγηση έπρεπε να αναφέρεις τι είναι και 2 σειρούλεσ έτσι γενικά.

Τώρα με καθησυχάζεις λίγο.. Θέλω ιατρική και μετά από τα μαθηματικά που έγραψα (95-100) είχα αρχίσει να το πιστέυω. Άν όμως βιόλογια πας κάτω από 18 χαιρέτα την
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hristos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
στο 4α εγραψα μονο οι ευκαρυωτικοι οργανισμοι,
Αλλα σε ενα επομενο ερωτημα εγραψα οτι και οι ιοι εχουν ασυνεχη γονιδια!Λετε να το λαβουν υποψην και να το δωσουν;
Δεν νομίζω γιατί είναι σε λάθος ερώτημα λογικά και συ σαν και μένα θα το χάσεις το μοριάκη απο το α.Αν και ποτέ δεν ξέρεις μπορεί να είναι κανένας καλός.Πάντα σε αυτές τις περιπτώσεις ελπίζεις ένας εκ των 2 τουλάχιστον να είναι βιολόγος ή αν δεν είναι να την διδάσκει πάνω απο 15 χρόνια αλλιώς δύσκολα τα πράγματα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperSayian

Νεοφερμένος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
τα θεματα τα φετινα οπως τα ειδα τωρα με αναλυτικη ματια καθως ειδα και απαντησεις ηταν ασυγκριτως πιο ευκολα απο περσι με εξαιρεση το τελευταιο ερωτημα του τεταρτου θεματος που εκει δυστυχως ηταν ακραιο γιατι ηταν απο το δυσκολο κεφαλαιο δυστυχως απο τα υπολοιπα το 18,4 πλην αυτης της βλακειας για πλακα πιανοταν θα μου πειτε σε κουραζαν οι περιπτωσεις ε δεν ηταν και κατι το τρομερο και στο τεταρτο πραγματικα απορω με τα 17 μορια που δοθηκαν στον αερα ηταν υπερβολικα ευκολα μορια ε τωρα για το τελευταιο δυστυχως ισως αυτο κρινει τις υψηλοβαθμες σχολες του τριτου πεδιου και λεω δυστυχως γιατι το 18 ειναι πολυ καλος βαθμος και δυστυχως θα ευνοηθουν οι τυχεροι που θα πιασαν κοντα το απολυτο διοτι ειχαν κανει αυτη τη χαζομαρα στο τελευταιο ερωτημα νομιζω το παρακαναν

Ρε φίλε όπου σε έχω δει μιλάς για την απίστευτη δυσκολία των περσινών θεμάτων και την βατότητα των φετινών!Χαλάρωσε λίγο ρε φίλε γιατί κρίνεις απίστευτα υποκειμενικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
στο 4α εγραψα μονο οι ευκαρυωτικοι οργανισμοι,
Αλλα σε ενα επομενο ερωτημα εγραψα οτι και οι ιοι εχουν ασυνεχη γονιδια!Λετε να το λαβουν υποψην και να το δωσουν;

Προσωπικά θα το έδινα, αλλά ποτε δεν ξερεις απο ποιον και υπο ποιες συνθηκες διορθωνεται το γραπτο σου;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hristos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Τώρα με καθησυχάζεις λίγο.. Θέλω ιατρική και μετά από τα μαθηματικά που έγραψα (95-100) είχα αρχίσει να το πιστέυω. Άν όμως βιόλογια πας κάτω από 18 χαιρέτα την
Από ότι το κόβω τα φετινά θέματα ήταν δύσκολα και το άριστα θα είναι γύρω στο 17.Αν γράψεις πάνω απο 17 με τα φετινά θέματα βιολογίας νομίζω πέρασες(μαζί με έναν αξιοπρεπή βαθμό χημεία).Με τέτοια θέματα υπάρχουν πιθανότητες να πέσουν λίγο τα τμήματα που είναι μόνο στο τρίτο αλλά όπως με διόρθωσε ένα φίλος είναι ακόμη νωρίς να μιλάς για τις βάσεις:)
-----------------------------------------
Προσωπικά θα το έδινα, αλλά ποτε δεν ξερεις απο ποιον και υπο ποιες συνθηκες διορθωνεται το γραπτο σου;)
Επειδή είσαι καλή διορθώτης δεν θα μου έκοβες πολλά επειδή δεν έκανα το σχήμα ε;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top