[21/5/2012] Νεοελληνική Γλώσσα

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 158)
  • [B]Άριστα[/B] 18-20

    Ψήφοι: 15 9.5%
  • [B]Πολύ καλά[/B] 15-18

    Ψήφοι: 71 44.9%
  • [B]Καλά[/B] 12-15

    Ψήφοι: 45 28.5%
  • [B]Μέτρια[/B] 10-12

    Ψήφοι: 21 13.3%
  • [B]Όχι καλά[/B] 5-10

    Ψήφοι: 4 2.5%
  • [B]Καθόλου καλά[/B] 0-5

    Ψήφοι: 2 1.3%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Καλα απο λεξεις και εγω τις 650-700 πρεπει να τις εφτασα...αλλα η παραγραφοποιηση ηταν μετρημενη,ισες σειρες σε καθε πραγραφο και ομοια αριθμημενες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τώρα, όσον αφορά τα θέματα: ΡΕ ΒΛΑΚΑ το κείμενο ήταν πιο δύσκολο από την έκθεση. Μας δουλεύουν; Οι ασκήσεις με δυσκόλεψαν πολύ για κάποιο λόγο. Εννοώ την ανάπτηξη παραγράφου πιο πολύ, που δεν ήξερα τι να γράψω και απλά έγραψα ό,τι μαλακία μου ερχόταν. Την περίληψη την έκανα ΧΑΛΙΑ, επειδή το κείμενο ήταν ΣΚΑΤΑ. Άσε που στους τρόπους πειθούς σκάλωσα και δεν έβγαζα άκρη. Δε ξέρω, ίσως φταίει το ότι δεν έφαγα το πρωί, οπότε σε κάποια φάση το στομάχι μου έκανε γούρου γούρου και άρχισα να κάνω θόρυβο με τις καρέκλες και τα θρανία για μην ακουστεί.

Ναι ήταν δυσκολάκι το κείμενο, δεν μπορούσα να εντοπίσω εύκολα τα σημαντικά από τα ασήμαντα γιατί όλα στο ίδιο στυλ μου φάνηκαν. Αλλά ρε συ στους τρόπους πειθούς ΜΠΑΜ έκανε, αφού δεν είχε επίκληση στην αυθεντία και ζητούσε ΔΥΟ, είναι η επίκληση στο συναίσθημα και η επίκληση στην λογική. Αυτό με το στομάχι έγινε μια φορά και σε εμένα :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kelli

Νεοφερμένος

Η kelli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
αα, εγω προνοησα εφαγα πρωϊνό. αλλα παλι εκανε θορυβο η κοιλια μου. xD
οι καρεκλες ειναι καλη ιδεα! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^natasa666^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
εμένα τα θεματα δεν που φανηκαν ιδιαιτερα δυσκολα
νομιζω εγραψα καλα
αλλα εκθεση ειναι δεν θελω να λεω μεγαλα λογια...
τωρα παμε για το επομενο!!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Ψόφος στην κάθε ηλίθια ιστορικό που γράφει ηλίθια κείμενα. Ψόφος επίσης στην επιτροπή που το διάλεξε. Και στους ηλίθιους που έβαλαν τις ασκήσεις. Αυτά.
Κατά τα άλλα έγραψα καλά. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Στην θεση σας θα αρχιζα σιγα σιγα το διαβασμα για τα Μαθηματικα Γενικης
Φυσική Γενικής.

Δεν ξέρω, είμαι πολύ απογοητευμένη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ψόφος στην κάθε ηλίθια ιστορικό που γράφει ηλίθια κείμενα. Ψόφος επίσης στην επιτροπή που το διάλεξε. Και στους ηλίθιους που έβαλαν τις ασκήσεις. Αυτά.
Κατά τα άλλα έγραψα καλά. :D
παμε ρε τζέεεεεεεειν :D πώς τα είδες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ναι ήταν δυσκολάκι το κείμενο, δεν μπορούσα να εντοπίσω εύκολα τα σημαντικά από τα ασήμαντα γιατί όλα στο ίδιο στυλ μου φάνηκαν. Αλλά ρε συ στους τρόπους πειθούς ΜΠΑΜ έκανε, αφού δεν είχε επίκληση στην αυθεντία και ζητούσε ΔΥΟ, είναι η επίκληση στο συναίσθημα και η επίκληση στην λογική. Αυτό με το στομάχι έγινε μια φορά και σε εμένα :confused:
Κι εγώ έτσι. Αφού πάντα άρχιζα από την περίπληψη, αυτή τη φορά, έκανα τις λεξολογικές και τις άλλες και μετά ασχολήθηκα με το κείμενο.
Ρε την επίλκηση στο συναίσθημα τη βρήκα, αλλά μετά έψαχνα την άλλη, για λογική δε μου' κανε ρε πούστη μου και δε το γράψα το μπάζο και έψαχνα να θυμηθώ μήπως υπάρχει κάποια άλλου είδους επίκληση, αλλά δεν βρήκα.:(
ΥΓΕΙΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Φυσική Γενικής.

Δεν ξέρω, είμαι πολύ απογοητευμένη.
Γιατι εισαι απογοητευμενη??Μια χαρα θα εγραψες απλα ειναι η απογοητευση της στιγμηες οπως ειπαν και πιο πανω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ψόφος στην κάθε ηλίθια ιστορικό που γράφει ηλίθια κείμενα. Ψόφος επίσης στην επιτροπή που το διάλεξε. Και στους ηλίθιους που έβαλαν τις ασκήσεις. Αυτά.
Κατά τα άλλα έγραψα καλά. :D
Ηλίθια δεν μπορούμε να την χαρακτηρίσουμε:P
Μπράβο βρε μορφή:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Κι εγώ έτσι. Αφού πάντα άρχιζα από την περίπληψη, αυτή τη φορά, έκανα τις λεξολογικές και τις άλλες και μετά ασχολήθηκα με το κείμενο.
Ρε την επίλκηση στο συναίσθημα τη βρήκα, αλλά μετά έψαχνα την άλλη, για λογική δε μου' κανε ρε πούστη μου και δε το γράψα το μπάζο και έψαχνα να θυμηθώ μήπως υπάρχει κάποια άλλου είδους επίκληση, αλλά δεν βρήκα.:(
ΥΓΕΙΑ.

Ήταν δύσκολο καθώς δεν είχε τεκμήρια, αλλά από την στιγμή που δεν είχε επίκληση την αυθεντία σκέφτηκα ότι μπορεί να είναι επιχείρημα. Καλή και δυνατή συνέχεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ρε παιδια να ρωτησω η λογοτεχνια θεωρειτε τεχνη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Πραγματικά σήμερα ήταν η πρώτη φορά (κ η τελευταία εννοείται!!) που έργαψα ολοκληρωμένη έκθεση.!!:) Επίσης δεν μου έχει ξανασυμβεί να τελειώσω 15-20 λεπτά νωρίτερα..!!:D Απ'τη χαρά μου όμως ξέχασα να μετατρέψω τη σύνταξη στις δύο προτασούλες από ενεργητική σε παθητική...:'( Δεν πειράζει όμως, μικρό το κακό -2,5/100... Πάμε δυνατά για μαθηματικά ΓΠ..!!!:)
Καλή συνέχεια σε όλους..!!!:smartass:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ναι θεωρειται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dubudubuza

Νεοφερμένος

Ο dubudubuza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Το κείμενο ήταν πολύ περίεργο ρε φίλε, σε κάποια χωρία φάνταζε εντελώς ασυνάρτητο. Κατ' εμέ, η υπέρμετρη χρήση σχημάτων λόγου και μεταφορικής γλώσσας, όταν καταντά το κείμενο δυσνόητο γίνεται ανούσια. Τα θέματα δεν ήταν ιδιαίτερα δύσκολα, αλλά δεν ήταν και του γούστου μου. Αν και είχα διαβάσει ελάχιστα τις περσινές θεματικές ενότητες (την τέχνη μάλιστα ούτε που την άγγιξα), μου κατέβηκαν επί τόπου ιδέες κι έγραψα μέτρια προς καλά. Στα αντώνυμα την πάτησα με το "έλλογη". Δεν ήμουν σίγουρος τι σημαίνει και ήμουν μεταξύ του λογική και του αξιόλογη. Εν τέλει, έγραψα αναξιόλογη και έκαναν φτερά οι μονάδες. Στα υπόλοιπα καλούτσικα έγραψα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.

elka ♡

Νεοφερμένος

Η elka ♡ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι θεωρείται τέχνη...γιατί όχι...
Τελικά το χαλιναγωγώ δεν πιάνεται σωστό για αντώνυμο του δαμάζω...;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Γιατι εισαι απογοητευμενη??Μια χαρα θα εγραψες απλα ειναι η απογοητευση της στιγμηες οπως ειπαν και πιο πανω..
Είμαι απογοητευμένη γιατί από το ΠΟΥΣΤΙΚΟ κείμενο έβγαλα μία μετριότατη περίληψη, γιατί μπορεί να έχω χάσει κι άλλο συνώνυμο/αντώνυμο και επειδή φοβάμαι και τη μετατροπή της ενεργητικής σε παθητική.
ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ δηλαδή.

Εντωμεταξύ κατά τη διάρκεια της εξέτασης ήμουν πολύ χαλαρή αλλά ζαλιζόμουν οπότε σταμάτησα να γράφω για λίγο για να συνέλθω -ενημερώνοντας τους επιτηρητές φυσικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
Το κείμενο: Ο λόγος πιστεύω ήταν ανεβασμένος... εγώ προσωπικά δυσκολεύτηκα πολύ στην αρχή.
Ελπίζω να έπιασα όλα τα κύρια σημεία.
Οι ασκήσεις: μπορώ να πω πως ήταν γελοίες... αν και έκανα μια βλακεία στους τρόπους πειθούς
Τη λογική δεν την έγραψα (μλκ μου) ήξερα πως είχε και λογική μέσα αλλά δεν μπορούσα να αποδελτιώσω το επιχείρημα
για να το τεκμηριώσω.... ε και τελικά δεν την έγραψα τη λογική :(

Εκθεση: Βατό θέμα, όλοι το περίμεναν εκτός απο μένα :P
περίμενα κάτι σε Τουρισμό-Φυσικό περιβάλλον-Πολιτισμό... τέχνη δεν την διάβασα χθες
ντάξει με τόσα ομως που είχα διαβάσει για τον Πολιτισμό... έγραψα

Το κακό είναι πως δεν μου έφθανε ο χρόνος και για το β σκέλος δεν έγραψα και παρα πολλά
ίσα ίσα 2 πραγματάκια και την έκλεισα γρήγορα...

Anyway... έκθεση είναι, δεν μπορώ να προσδιορίσω πως ακριβώς έγραψα xD

Ρε την επίλκηση στο συναίσθημα τη βρήκα, αλλά μετά έψαχνα την άλλη, για λογική δε μου' κανε ρε πούστη μου και δε το γράψα το μπάζο και έψαχνα να θυμηθώ μήπως υπάρχει κάποια άλλου είδους επίκληση, αλλά δεν βρήκα.:(
ΥΓΕΙΑ.
Και εγώ το ίδιο έπαθα... τελικά όμως μου έκοψε πως ήταν λογική
αλλά δεν το έγραψα γιατί δεν μπορούσα να το τεκμηριώσω xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Νομίζω ότι στις λεξολογικές έβαλα μια λέξη που δεν υπάρχει καν. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top