[21/5/2012] Νεοελληνική Γλώσσα

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 158)
  • [B]Άριστα[/B] 18-20

    Ψήφοι: 15 9.5%
  • [B]Πολύ καλά[/B] 15-18

    Ψήφοι: 71 44.9%
  • [B]Καλά[/B] 12-15

    Ψήφοι: 45 28.5%
  • [B]Μέτρια[/B] 10-12

    Ψήφοι: 21 13.3%
  • [B]Όχι καλά[/B] 5-10

    Ψήφοι: 4 2.5%
  • [B]Καθόλου καλά[/B] 0-5

    Ψήφοι: 2 1.3%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

helenoulini

Νεοφερμένος

Η helenoulini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά.. Καταρχήν χρόνια πολλά στους εορτάζοντες και εορτάζουσες... Καλή επιτυχία στις πανελλήνιες... Λοιπόν υπάρχει ένα ερώτημα.. Κάποιοι στην έκθεση δε μετέτρεψαν τη δευτερεύουσα... θα το πιάσουν λάθος;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
. Στα αντώνυμα την πάτησα με το "έλλογη". Δεν ήμουν σίγουρος τι σημαίνει και ήμουν μεταξύ του λογική και του αξιόλογη. Εν τέλει, έγραψα αναξιόλογη και έκαναν φτερά οι μονάδες. Στα υπόλοιπα καλούτσικα έγραψα.
Και εγώ για αξιόλογη την πήρα και έγραψα ασήμαντη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δηλαδη ρε παιδια εγω στο 2ο σκελος της εκθεσης αναφερθηκα στο μαθημα της λογοτεχνιας . Η καθηγητρια μου μου ειπε οτι σωστα τα εγραψα ελπιζω να πανε ολα καλα. Καλη συνεχεια σε ολους:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Natassa.SP

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Natassa.SP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά είμαι καταχαρούμενη (με ένα δεξί χέρι που έγινε κιμάς από το γράψε -γράψε)

Λοιποον έχουμε και λέμε, δεδομένου οτι το κείμενο ήταν """""πανεύκολο""""" (:mad:) :

1) Περίληψη: Καλούτσικα το προσπάθησα ήμουν νομίζω κοντά στο κείμενο και επειδή ήταν δύσκολο πιστεύω θα μας χαρίσουν 1 μοναδούλα αν δεν ξύπνησε στραβά ο καθηγητής.

2) Ανάπτυξη της φρασούλας: Εκεί δεν μου ερχόταν τίποτα να γράφω τσίμα-τσίμα τα έγραψα

3) συναντώνυμα εκεί τα πήγα αρκετά καλά με 1-2 λαθάκια μόνο

4) Π.Φ.-Ε.Φ.: ΑΡΙΣΤΑ!

5) τροποι πειθούς: ΑΡΙΣΤΑ

6) μεταφορές: Πρέπει να τα πήγα αρκετά καλά

7) έκθεση: ωραίες ιδέες

Δεν λέω και τίποτα παραπάνω ούτε παίρνουν τα μυαλά μου αέρα για να μην προσγειωθώ απότομα, όπως στα συναντώνυμα λέμε 2 λαθάκια για να μας φανεί το 1 (ή το κανένα) ΘΑΥΜΑ! :clapup:

Τώρα το μενού έχει βιολογία γενικής 1-2 κεφάλαιο κ αύριο τελειώνει η παράσταση με το 3 και """'δύσκολο"""" κεφάλαιο! :clapup:
Καλή επιτυχία ζουζούνια μου σε όλους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι θεωρείται τέχνη...γιατί όχι...
Τελικά το χαλιναγωγώ δεν πιάνεται σωστό για αντώνυμο του δαμάζω...;;;;
και εγώ χαλιναγωγώ έβαλα...

Μη λες τέτοια τώρα... όχι τώρα... πλζ :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Keratz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
αυτη η αθλιοτητα για κειμενο ηταν ελλεινα δυσκολη για αποκρυπτογραφηση εκεινη τη στιγμη με το αγχος.Το χαλιναγωγω ειναι ΟΛΟΣΩΣΤΟ.Οσο για αυτους που λενε"γελοιο"θεμα,1.ΜΗν κανετε ψυχολογικο πολεμο 2.Εξω απτο χορο πολλα λετε.Το θεμα ηταν βατο αν εχεις ιδεες.Εγω χωρις καμια ιδεα απτο φροντιστηριο εγραψα πολλα πραγματα.
ΓΕΝΙΚΑ:Περιληψη Κειμενο-Σπαστικο και εκνευριστικο
ΑΣΚΗΣΕΙΣ:Απλες.Γραμματικη δημοτικου η ενεργητικη παθητικη συνταξη
ΕΚΘΕΣΗ:Οποιος δεν ειναι ρομποτ γραφει μια χαρα ιδεες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Νομίζω ότι στις λεξολογικές έβαλα μια λέξη που δεν υπάρχει καν. :|

Πως τα πηγες Λαουριτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Δηλαδή είμαι ο μόνος που στο Β4 έγραψα για παρατακτική και υποτακτική σύνταξη;
Λίγο αόριστη η εκφώνηση...
Πολλοί μπερδεύτηκαν
τι σε δυσκόλεψε;:/:
Άλλο να δεις αρβελερ στο σπίτι ήρεμος αλλιώς να σαι από το πρωί και να χεις το άγχος.
Και εγώ για αξιόλογη την πήρα και έγραψα ασήμαντη.
Και γω.
Εγώ δεν είμαι ευχαριστημένος γιατί ξέφυγα από το χρονοδιάγραμμα μου και δεν έκανα καλά την περίληψη,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elka ♡

Νεοφερμένος

Η elka ♡ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
λυπάμαι αλλά πρέπει να είναι λάθος....:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dubudubuza

Νεοφερμένος

Ο dubudubuza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Τη λογική δεν την έγραψα (μλκ μου) ήξερα πως είχε και λογική μέσα αλλά δεν μπορούσα να αποδελτιώσω το επιχείρημα
για να το τεκμηριώσω.... ε και τελικά δεν την έγραψα τη λογική :(

Πρέπει να την πάτησαν αρκετοί με τον ίδιο τρόπο. :/: Αλλά ρε παιδιά, αφού λέει δύο τρόπους, πετάξτε έναν ακόμα εκτός από το συναίσθημα κι ας μην είστε σίγουροι (δε χάνετε και τίποτα), έστω να τσιμπήσετε κανα δυό μονάδες. Εγώ το έγραψα ότι είναι λογική, άφησα λίγο κενό χώρο για την αιτιολόγηση κι αφού τελείωσα την έκθεση και έμεναν κανά 2 λεπτά, πέταξα ένα "χρησιμοποεί τεκμήρια (αλήθειες) και επιχειρήματα" χωρίς παραπομπή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Πρέπει να την πάτησαν αρκετοί με τον ίδιο τρόπο. :/: Αλλά ρε παιδιά, αφού λέει δύο τρόπους, πετάξτε έναν ακόμα εκτός από το συναίσθημα κι ας μην είστε σίγουροι (δε χάνετε και τίποτα), έστω να τσιμπήσετε κανα δυό μονάδες. Εγώ το έγραψα ότι είναι λογική, άφησα λίγο κενό χώρο για την αιτιολόγηση κι αφού τελείωσα την έκθεση και έμεναν κανά 2 λεπτά, πέταξα ένα "χρησιμοποεί τεκμήρια (αλήθειες) και επιχειρήματα" χωρίς παραπομπή.
Εγώ έγραψα πως "χρησιμοποιεί επιχειρήματα και συγκεκριμένα..." και αναμάσησα την τελευταία φράση της παραγράφου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά.. Καταρχήν χρόνια πολλά στους εορτάζοντες και εορτάζουσες... Καλή επιτυχία στις πανελλήνιες... Λοιπόν υπάρχει ένα ερώτημα.. Κάποιοι στην έκθεση δε μετέτρεψαν τη δευτερεύουσα... θα το πιάσουν λάθος;;;;

Αν πρόσεξες, η πρόταση που είχε δύο σκέλη έπιανε 3 μονάδες, ενώ η άλλη δύο... οπότε, χάνεις τη μία αν δεν το έκανες :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Μέτρια μπέιμπι.
Το κείμενο μας γάμησε. :redface:

Παμε παρακατω. Μια χαρα ειμαστεεε.
Καλη υπομονη. :-*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dubudubuza

Νεοφερμένος

Ο dubudubuza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
και εγώ χαλιναγωγώ έβαλα...

Μη λες τέτοια τώρα... όχι τώρα... πλζ :worry:

Ναι ρε παιδιά, σωστό είναι, μην τρελαθούμε. Δαμάζω, χαλιναγωγώ, τιθασεύω - όλα τα ίδια σκ@τά είναι! :P Κι εγώ αυτό έβαλα... Δε νομίζω να μην το πιάσουν σωστό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helenoulini

Νεοφερμένος

Η helenoulini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Πληροφορήθηκα πως αν κάνουν πολλοί το ίδιο λάθος δε θα χαθεί ο βαθμός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

TreStOr

Νεοφερμένος

Ο TreStOr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Κρίμα ρε γαμώτο απο 16+ έπεσα σίγουρα και δεν ξέρω που θα φτάσω....Στο ουσιωδες δεν ξερω πως αλλα μου ηρθε και εβαλα επιτακτικο,λαθος το έλλογη,στη μεταβαση έβαλα εξελιξη,στη επικληση στη λογικη εβαλα τεκμηριο με παραδειγματα.....!!!Δεν εδωσα τα αντιστοιχα χωρια στη δικαιολογηση ποπο σκατα.....Παμε παλι του χρονου...:mad::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Tο κειμενο μου φανηκε αρκετα δυσνοητο και μαλλον εχω χασει στην περιληψη καποια μορια.
Στα συνωνυμα ,την πληροτητα λογικα εχω λαθος.
Η εκθεση ηταν καλο θεμα που ο καθενας μπορουσε να εκφρασει την αποψη του.
Παμε για τα επιλογης δυνατα παιδια!!!
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ArminVanBuuren

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ArminVanBuuren αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
αντι για ομιλια εκανα αρθρο.. ποσο θα κοψουν? :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Και γω εβαλα την εξελιξη γιατι ταιριαζε...

αντι για ομιλια εκανα αρθρο.. ποσο θα κοψουν? :S

Αν έβαλες και τίτλο μέχρι 4 μονάδες.Μη πεταχτείτε να με κράξετε έχω ρωτήσει .Μετράει πολύ το επικοινωνιακο πλαίσιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top