[2010] Πρώτη επιλογή Μηχανογραφικού?

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Φίλε μια απορία γιατί να πας στρατιωτική σχολή δεν σε ενδιαφέρει η πληροφορική?

Αν δεν με ενδιέφεραι δεν θα δήλωνα ούτε θα επέλεγα πληροφορικη σαν ειδηκότητα!Απλα οπως ειπε και ο kostas (agia) ξέρω οτι αν μπω εκεί θα έχω εξασφαλίσει το μέλλον μου!Βέβαια και η πληροφορική μια χαρά αποκατάσταση έχει αλλά στις στρατιωτικές σχολες είσαι ίσιχος!Αλλά μου αρέσει η Αεροπορία!Γι'αυτο και την δήλωσα και πρώτη!Και φυσικά μου αρέσει και η πληροφορική!Δεν υπάρχει κάποιο τέτοιο ζήτημα!Όπου και αν περάσω απο τις 3 επιλογές μου θα χοροπηδάω φυσικά!Και που ξέρεις...μπορεί να είμαστε κ συμφοιτητές του χρονου;):no1: Καλα αποτελέσματα να έχουμε!!!:no1::no1::no1::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Σωστος....:no1:Και εγω το ιδιο ακριβως πραγμα θα κανω του χρονου.:D:D
Καλα αποτελεσματα παιδια :D
-----------------------------------------
Να ρωτησω,για τ παιδια της πληροφορικης θα ξερουν μαλλον
απο τν τομεα πληροφορικης γινεται να περασω στ Τ.Ε.Ι Πληροφορικης και ΜΜΕ ????
Με ενδιαφερει τ τμημα..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Οκ απλά πιστεύω αν έχεις όνειρο ζωής όπως εγώ να σπουδάσεις κάτι σχετικό με πληροφορική(προγραμματιστής στην περίπτωση μου)το βάζεις πρώτο και δεν σκέφτεσαι τα λεφτά.Μ αυτό το σκεπτικό σε ρώτησα...
-----------------------------------------
Να ρωτησω,για τ παιδια της πληροφορικης θα ξερουν μαλλον
απο τν τομεα πληροφορικης γινεται να περασω στ Τ.Ε.Ι Πληροφορικης και ΜΜΕ ????
Με ενδιαφερει τ τμημα..:)

Οχι δεν μπορείς τουλάχιστον φέτος του χρόνου άκουσα ότι θα προστεθούν κι άλλες...
P.S Έχω ποστάρει σε προηγούμενη σελίδα το μηχανογραφικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Οκ απλά πιστεύω αν έχεις όνειρο ζωής όπως εγώ να σπουδάσεις κάτι σχετικό με πληροφορική(προγραμματιστής στην περίπτωση μου)το βάζεις πρώτο και δεν σκέφτεσαι τα λεφτά.Μ αυτό το σκεπτικό σε ρώτησα...


Ναι φίλε μου!Κατάλαβα!Το δικό μου αντίστοιχο όνειρο είναι η Αεροπορία!Τώρα θα μου πεις γιατί πήγα ΕΠΑΛ και πληροφορική...γιατί δεν ξέρεις πως στα φέρνει η ζωή και επειδή μου αρέσει και η πληροφορική πάρα πολύ διάλεξα ΕΠΑΛ!Αλλά με τις πληροφορίες που έχω για τις βάσεις με βλέπω συμφοιτητή σου στο ΤΕΙ Αθήνας!!!Μια χαρά όμως!Δεν έχω παράπονο!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Οκ απλά πιστεύω αν έχεις όνειρο ζωής όπως εγώ να σπουδάσεις κάτι σχετικό με πληροφορική(προγραμματιστής στην περίπτωση μου)το βάζεις πρώτο και δεν σκέφτεσαι τα λεφτά.Μ αυτό το σκεπτικό σε ρώτησα...
-----------------------------------------


Οχι δεν μπορείς τουλάχιστον φέτος του χρόνου άκουσα ότι θα προστεθούν κι άλλες...
P.S Έχω ποστάρει σε προηγούμενη σελίδα το μηχανογραφικό...


Καλο....:no1::no1::no1: Τ μηχανογραφικο που ποσταρες τ εχω δει ναι,αλλα θα ορκιζομουν οτι αυτη τν σχολη τν εχω ξαναδει σε μηχανογραφικο ΤΕΕ νομιζω.Δλδ σιγουρα θα υπαρχει τ χρονου????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

azor

Νεοφερμένος

Ο azor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Αστυφυλακων....Αν δεν κατσει ξανα πανελληνιες του χρονου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzanakos

Νεοφερμένος

Ο tzanakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
παιδια καλα αποτελεσματα σε ολους εγω πρωτα εβαλα ΣΤΥΑ μετα αστυνομια και ασπαιτε..:jumpy:αναμενω τα αποτελεσματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Καλή εεπιτυχία σας εύχομαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostashh

Νεοφερμένος

Ο kostashh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Παιδια και εγω αστυφηλακων εβαλα.....αλλα δεν το βλεπω!!!!!!!!:(Ξερεται πιο ειναι το ποσοστο που παιρνουν απο εμας για την αστυνομια???????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Σ' αυτό το λίνκ https://www.alfavita.gr/ejetaseis05/ej5_3_09_643.php λέει
6.774 θέσεις στους μαθητές της Γ΄ τάξης ημερήσιων ΕΠΑΛ (ΟΜΑΔΑΣ Α΄) που θα λάβουν μέρος στις πανελλαδικές εξετάσεις των τεσσαρων μαθημάτων που αντιστοιχούν στο 15% των θέσεων των ΤΕΙ, της ΑΣΠΑΙΤΕ, των Ανώτερων Σχολών Τουριστικής Εκπαίδευσης, των Ανώτερων Στρατιωτικών Σχολών Υπαξιωματικών, των Σχολών Αστυφυλάκων και των Σχολών των Ακαδημιών Εμπορικού Ναυτικού. Τις θέσεις αυτές αναμένεται να διεκδικήσουν περίπου 13.000 μαθητές.
Αρα λογικά ισχύει.Ας μας επιβεβεβαιώσει κάποιος που ενδιαφέρετε για στρατιωτικές και το έχει ψάξει.
-----------------------------------------
Και άρα λοιπόν σύμφωνα με αυτή μου την πηγή αν ισχύει https://www.chiosjobs.gr/291008-deltio7.asp που λέει για τους συνολικούς εισαικτέους υπολογίζω σύμφωνα με το 15% τους εισακτέους για επάλ.

Σύνολο Εισακτέων Εισακτέοι από επάλ με 15%(τα κόκκινα είναι από επάλ)
1. Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών ΣΞ (ΣΜΥ)
- Όπλα: 205 31
- Σώματα: 70
11

2. Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών Ναυτικού (ΣΜΥΝ)

Σύνολο 100 15

. Σχολή Τεχνικών Υπαξιωματικών Αεροπορίας (ΣΤΥΑ): 215
Σύνολο 215 33


Εδώ στους αστυφύλακες δεν βγάζω άκρη(https://www.esos.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=1595&Itemid=232)
[FONT=arial,helvetica,sans-serif]Ι. ΣΧΟΛΗ ΑΣΤΥΦΥΛΑΚΩΝ[/FONT][FONT=arial,helvetica,sans-serif]α. Με σειρά επιτυχίας 1525[/FONT]
[FONT=arial,helvetica,sans-serif]β. Ειδικών κατηγοριών (γονείς και[/FONT]
[FONT=arial,helvetica,sans-serif]τέκνα πολύτεκνοι οικογενειών κ.λπ.) 177[/FONT]
[FONT=arial,helvetica,sans-serif]γ. Ειδική κατηγορία (γονείς και τέκνα τρίτεκνων οικογενειών) 70[/FONT]
[FONT=arial,helvetica,sans-serif]ΣΥΝΟΛΟ 1772[/FONT] 262
Αν ισχύει το σύνολο παίρνουν από επάλ 266(σαν πολλόι μου φένονται:P)


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Σ' αυτό το λίνκ https://www.alfavita.gr/ejetaseis05/ej5_3_09_643.php λέει
Αρα λογικά ισχύει.Ας μας επιβεβεβαιώσει κάποιος που ενδιαφέρετε για στρατιωτικές και το έχει ψάξει.
-----------------------------------------
Και άρα λοιπόν σύμφωνα με αυτή μου την πηγή αν ισχύει https://www.chiosjobs.gr/291008-deltio7.asp που λέει για τους συνολικούς εισαικτέους υπολογίζω σύμφωνα με το 15% τους εισακτέους για επάλ.

Σύνολο Εισακτέων Εισακτέοι από επάλ με 15%(τα κόκκινα είναι από επάλ)
1. Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών ΣΞ (ΣΜΥ)
- Όπλα: 205 31
- Σώματα: 70
11

2. Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών Ναυτικού (ΣΜΥΝ)

Σύνολο 100 15

. Σχολή Τεχνικών Υπαξιωματικών Αεροπορίας (ΣΤΥΑ): 215
Σύνολο 215 33


Εδώ στους αστυφύλακες δεν βγάζω άκρη(https://www.esos.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=1595&Itemid=232)
Αν ισχύει το σύνολο παίρνουν από επάλ 266(σαν πολλόι μου φένονται:P)



Δυστυχώς δεν είναι έτσι..!

ΣΤΥΑ=3
ΣΜΥΝ=2
ΣΜΥ ΟΠΛΑ=5
ΣΜΥ ΣΩΜΑΤΑ=2
ΑΣΤΥΦΙΛΑΚΩΝ=42

Και ειδικές κατηγορίες και γενική σειρά!(Θέσεις ΕΠΑΛ Ομάδα Α!!!!!!!!!)

-----------------------------------------------------------------------------------

Προκήρυξη Αστυνομίας : https://www.astynomia.gr/images/stories/2009/PROKYR09/prokirijhidiwtwn2009.pdf


Προκήρυξη Στρατιωτικών Σχολών: https://www.geetha.mil.gr/media/DEKP/EDYETHA2009.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Πωπω ξεφτίλα πολύ λίγους...
Οπότε μόνη λύση αστυφυλάκων για όσους θέλουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Πωπω ξεφτίλα πολύ λίγους...
Οπότε μόνη λύση αστυφυλάκων για όσους θέλουν...

Ξεφτίλα δεν λες τίποτα!!Λένε όλη την χρονιά 15% και ξαφνικά...1% με 2%!!!:down::down:!!!Έλεος δηλαδή!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Δηλαδη δν υπαρχει η παραμικρη περιπτωση να παρουνε καποιον στρατο....:!::!::!:???
Τα ποσοστα ειναι πολυ μικρα.Γιατι γινετε αυτο ομως? Εφοσων μας δινεται η δυνατοτητα να περασουμε απο ΕΠΑ.Λ Α ομαδα στρατο και δν περνουν ατομα τοτε ποιος ο λογος να υπαρχουν στρατιωτικες σχολες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Δηλαδη δν υπαρχει η παραμικρη περιπτωση να παρουνε καποιον στρατο....:!::!::!:???
Τα ποσοστα ειναι πολυ μικρα.Γιατι γινετε αυτο ομως? Εφοσων μας δινεται η δυνατοτητα να περασουμε απο ΕΠΑ.Λ Α ομαδα στρατο και δν περνουν ατομα τοτε ποιος ο λογος να υπαρχουν στρατιωτικες σχολες.

Υπάρχει απλά πέρνουν στην καλύτερη περίπτωση 5 άτομα!Το αστείο είναι οτι στους απόφοιτους ΤΕΕ δίνουν ποιο πολλές θέσεις!

Ενδεικτικά...

ΑΣΤΥΦΥΛΑΚΩΝ: 21
ΣΜΥ ΟΠΛΑ: 13
ΣΜΥ ΣΩΜΑΤΑ: 5
ΣΜΥΝ: 7
ΣΤΥΑ: 13

Εκτώς απο την Σχολή Αστυφυλάκων οι διαφορές είναι μεγάλες!!(Οι θέσεις είναι για απόφοιτους ΤΕΕ!!!!!!!!!!!!!!!!)
Ο καθένας μπορεί να κάνει την σύγκριση με την προηγούμενη καταχώρησή μου παρακάτω...!!

--------------------------------------------------------------------------
Δυστυχώς δεν είναι έτσι..!

ΣΤΥΑ=3
ΣΜΥΝ=2
ΣΜΥ ΟΠΛΑ=5
ΣΜΥ ΣΩΜΑΤΑ=2
ΑΣΤΥΦΙΛΑΚΩΝ=42

Και ειδικές κατηγορίες και γενική σειρά!(Θέσεις ΕΠΑΛ Ομάδα Α!!!!!!!!)

-----------------------------------------------------------------------------------

Προκήρυξη Αστυνομίας : https://www.astynomia.gr/images/stori...diwtwn2009.pdf


Προκήρυξη Στρατιωτικών Σχολών: https://www.geetha.mil.gr/media/DEKP/EDYETHA2009.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Δεν μπορει να αλλαξει κατι σε αυτο τ χρονου....? Στοχευω στρατιωτικες γιαυτο σ λεω. (τ χρονου)
Παντως ειναι αδικο,αυτο εχω να πω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Δεν μπορει να αλλαξει κατι σε αυτο τ χρονου....? Στοχευω στρατιωτικες γιαυτο σ λεω. (τ χρονου)
Παντως ειναι αδικο,αυτο εχω να πω

Ελπίζω να αλλαξουν..!!Πια σχολη θέλεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
ΣΜΥ (σωματα) Αλλιως μετα πληροφορικη θεσσ/νικη:D
Τι να κανουμε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Καλή επιτυχία!Κάνε τον σταυρό σου κανε και καμία προσευχή μήπως αλλάξουν τα πράγματα του χρόνου, που το εύχομαι!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Μακαρι ρε συ να αλλαξουν..Αλλα ξερεις τι πιστευω εγω επειδη ειναι η 1 χρονια π τα παιδια των επα.λ δινουνε πανελληνιες και για στρατιωτικες γιατι πριν στα ΤΕΕ απο τι ξερω δν γινοταν και ισως ειναι επιφυλακτικοι στις επιλογες τους οσον αφορα τα παιδια των επα.λ παντα ;)
Ισως τ χρονου να ειναι διαφορετικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top