[20/5/2009] Μαθηματικά Κατεύθυνσης

Πώς σας φάνηκαν τα θέματα;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Δύσκολα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μέτριας δυσκολίας

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Εύκολα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν έδινα σήμερα / Δε δίνω πανελλαδικές

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Michael2393

Νεοφερμένος

Ο Michael2393 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Ναι χιχι!!!
-----------------------------------------
Και τα καταλαβαίνουν σίγουρα όλα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Για την Πόπη Τσαπανίδου στο Συμβαίνει Τώρα λέω. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Michael2393

Νεοφερμένος

Ο Michael2393 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Ωχ τί σούργελο είναι αυτό;!:jumpy: Πρώτη φορά την βλέπω! Τι χάνω τόσο καιρό...:(
-----------------------------------------
(καλούλα όμως...χιχι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Πως τα πήγες εσύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Michael2393

Νεοφερμένος

Ο Michael2393 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Γύρω στο 11... Έκανα όλο το 1ο και το 3ο κι έχασα το 2ο μόνο το Αα, Β ερώτημα(για το Αβ έθεσα συνάρτηση και βρήκα το ελάχιστο μέτρο!!) και από το 4ο το πρώτο ερώτημα έκανα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν τα ήξερες ή αγχώθηκες εκείνη τη στιγμή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Michael2393

Νεοφερμένος

Ο Michael2393 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Το 2ο το προσπάθησα μέχρι ένα σημείο αλλά δεν έβαλα ότι ψ=1 και δεν μπορούσα να το συνεχίσω... Ολοκληρώματα αν και δεν τα είχα διαβάσει καλά μπορούσα να κάνω και το β αλλά λόγω άγχους έκανα την βλακεία να φύγω σχετικά νωρίς.:( Εσύ καλά απ'ότι θυμάμαι ε;:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Θεού θέλοντος κατοστάρι. Αλλά νομίζω το άξιζα γιατί το πάλεψα πολύ στο τελευταίο ερώτημα και, για μένα, όχι επειδή είμαι εγώ, πρέπει να το πάρω. Τώρα θα δούμε...Απλά είναι κάποιες στιγμές που λες "θα το λύσεις ρε μαλάκα" και τελικά το λύνεις. Αυτό έκανα κι εγώ. Αν είχα μείνει στο "δεν πειράζει, το τελευταίο ερώτημα είναι για λίγους", το οποίο σκέφτηκα σε κάποια φάση, δεν θα το έλυνα.
Γιατί λεει ότι εισαι 15 το προφιλ ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Michael2393

Νεοφερμένος

Ο Michael2393 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Μπράβο! Στο εύχομαι!:no1:Όπως και στα υπόλοιπα! Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ το προφίλ του αδερφού μου;) αλλά πάω να μπω με το δικό μου τώρα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
παντως χωρις να τα εχω μελετησει πολυ, πιο δυσκολο μου φανηκε το 4γ παρα το 4δ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
παντως χωρις να τα εχω μελετησει πολυ, πιο δυσκολο μου φανηκε το 4γ παρα το 4δ

Εντάξει, δε νομίζω. Αφού στο 4γ σε πήγαινε απ'το χεράκι το προηγούμενο ερώτημα. Στο δ δεν ήταν τόσο προφανές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Θεού θέλοντος κατοστάρι. Αλλά νομίζω το άξιζα γιατί το πάλεψα πολύ στο τελευταίο ερώτημα και, για μένα, όχι επειδή είμαι εγώ, πρέπει να το πάρω. Τώρα θα δούμε...Απλά είναι κάποιες στιγμές που λες "θα το λύσεις ρε μαλάκα" και τελικά το λύνεις. Αυτό έκανα κι εγώ. Αν είχα μείνει στο "δεν πειράζει, το τελευταίο ερώτημα είναι για λίγους", το οποίο σκέφτηκα σε κάποια φάση, δεν θα το έλυνα.
Γιατί λεει ότι εισαι 15 το προφιλ ?
μπορεις να μου πεις ποια συναρτηση θεωρησες ακριβως στο τελευταιο ερωτημα με το ρολ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δε σου είχα πει;

h(x)=-G(x)-x (ολοκλήρωμα απ'το 0 στο α f(t)dt προς α)

Το τσέκαρα και βγαίνει όμως, εντάξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gialouris

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Καλή μας επιτυχία πάντως στα επόμενα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elsolar

Νεοφερμένος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Σωστοτατο ειναι φιλε.
Σιγουρα ομως ειπες οτι F(X)>1 για καθε χ<>1,2 για να βρεις +οο και -οο
στα ακρα.
οποτε ειναι σωστο:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leytis

Νεοφερμένος

Ο leytis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
ok , και κατι ακομα , στο 4ο θεμα το β ερωτημα που ελεγε να δειξουμε κατι , εγω το πηρα παραγωγο αλλα τ εκανα πολυ γρηγορα για να προλαβω κ απο εκει που εχω [Η(Χ)/χ]' πεταω ενα -Η'(Χ)/Χ^2 θα μ τ παρουνε για λα8ος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Δε σου είχα πει;

h(x)=-G(x)-x (ολοκλήρωμα απ'το 0 στο α f(t)dt προς α)

Το τσέκαρα και βγαίνει όμως, εντάξει.
αυτο σε παρενθεση εννοεις επι χ?δε ξερω αλλα ο νταβος λεει βεβαια οτι λυνοταν με ρολ αλλα θεωρει συναρτηση h(x)=G(X)+x/α επι ολοκληρωμα που βαζεις και μαλιστα λεει οτι ηταν η αρχικη δε θυμαμαι ποιας σου βγηκε εισαι σιγουρος?και απεδειξες πως εφτασες στη συναρτηση?
α οκ ειχες προς α δεν το ειδα τοτε σωστο μαλλον ειναι το - δεν χρειαζοταν ομως αλλα το ιδιο πρεπει να ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sentro

Νεοφερμένος

Ο Sentro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
καλησπερα....μια ερωτηση θελω να κανω...μπορει να εχει διατυπωθει και πιο νωρις αλλα 55 σελιδες ειναι καπως πολλες για να τις ψαξω ολες τωρα....:/ ειδα καπου κατι σχετικα με την βαθμολογηση των ερωτηματων 4γ και 4δ...δηλαδη αυτων που χρειαστηκαν διευκρινηση....την λεξη "τουλαχιστον"! ξερει κανεις εαν αυτα τα 2 ερωτηματα θα βαθμολογιθουν κανονικα?? εχει βγει καμια ανακοινωση μηπως??? ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
αυτο σε παρενθεση εννοεις επι χ?δε ξερω αλλα ο νταβος λεει βεβαια οτι λυνοταν με ρολ αλλα θεωρει συναρτηση h(x)=G(X)+x/α επι ολοκληρωμα που βαζεις και μαλιστα λεει οτι ηταν η αρχικη δε θυμαμαι ποιας σου βγηκε εισαι σιγουρος?και απεδειξες πως εφτασες στη συναρτηση?
α οκ ειχες προς α δεν το ειδα τοτε σωστο μαλλον ειναι το - δεν χρειαζοταν ομως αλλα το ιδιο πρεπει να ναι

Το ίδιο πράγμα είναι. Αφού εξισώσεις την παράγωγο με το μηδέν μετά (λόγω Rolle), θα φύγουν ούτως ή άλλως τα μείον. Απλά όταν την έψαχνα τη συνάρτηση τα έφερα στο άλλο μέλος και βγήκε το μείον μπροστά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasalpa

Νεοφερμένος

Ο vasalpa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ναι ειπα οτι το f(1) ελαχιστο και εβγαλα τις ανισοτητες...Σε ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top