[20/5/2009] Μαθηματικά Κατεύθυνσης

Πώς σας φάνηκαν τα θέματα;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Δύσκολα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μέτριας δυσκολίας

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Εύκολα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν έδινα σήμερα / Δε δίνω πανελλαδικές

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
οχι δεν εβαλα καθολου ισοδυναμιες :(

Και να τις έβαζες δεν θα μπορούσες να αιτιολογήσεις την ισχύ τους. Τι να πω, εγώ δε νομίζω να το δεχτούν, αν και δεν διορθώνω εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christ0s17

Νεοφερμένος

Ο christ0s17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
αααα και για ποιες ριζες λες ??? μετρα .... υψωσα τετραγωνω ... αντικατεστισα και κατεληξα σε κατι που ισχυει τι θελουν δηλαδη ??? να αποδιξω το ελαχιστο δυνατο μετρο μου ζιτησαν κ το απεδηξα δεν μου ζητισαν να κανω ολα αυτα που επρεπε στην τελικη :@
-----------------------------------------
+ εβγαλα τα μετρα (Η)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Μα δεν το απέδειξες. Απλά είπες ότι αν ισχύει αυτό που σου ζητάνε ν'αποδείξεις, τότε ισχύει και κάτι άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christ0s17

Νεοφερμένος

Ο christ0s17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
:( εγω σ'αγαπαω ακομα και ας με πληγονεις μικρε μου μιχαλη /cry
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Albatross

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Ούτε εγω πιστεύω ότι είναι σωστό...απέδειξες ότι το μέτρο του Ζο είναι το ελάχιστο. Αυτό δεν συνεπάγεται ότι ο Ζο είναι ο συγκεκριμένος...

Αν και παίζει να λέω και βλακείες, εαν δεν κατάλαβα καλά αυτό που έκανες :D
-----------------------------------------
Συνειδητοποιείτε ότι μέσα σε μιάμιση μέρα έχουν γραφεί 50 σελίδες (494 post);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christ0s17

Νεοφερμένος

Ο christ0s17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
ανυγουεη :P θα δειξη... ευχαριστω για τον χρονο σας παιδια παω να διαβασω αοδε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lostG

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 65 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Παιιδά είναι λάθος να προσπαθεί έδώ ένας μαθητής να διορθώσει τον άλλο.Ακόμη κι αν έχει δίκιο!Αφήστε να το κάνουν αυτό οι καθ' ύλην αρμόδιοι.Γιατί αν "διορθώσει" ένας μαθητής το γραπτό του άλλου δεν υπάρχει έτσι το στοιχείο της αξιοπιστίας.

Πάντως σε μένα όπως και στους άλλους συναδέλφους πιστεύω, φτάνουν στο mailbox ερωτήματα και απορίες γιά τα θέματα.Αντιλαμβάνεστε ότι πρέπει να απαντήσουμε αλλά δεν είναι καθόλου εύκολο να πείς σ' ένα μαθητή ότι έχει κάνει λάθος γιατί τον "σκοτώνεις".Εγώ θα έλεγα να μην κοιτάτε πίσω γιατί ότι γράψατε , γράψατε και πλέον δεν μπορείτε να αλλάξετε τίποτα μέχρι του σημείου αυτού.
Εστιάζετε λοιπόν στο επόμενο μάθημα και όταν με το καλό τελειώσουν οι εξετάσεις τότε έχετε καιρό να χαρείτε ή να απογοητευτείτε.
Καλή συνέχεια στον αγώνα.

Γώργος speaking!:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ναι, μόνο που το τελευταίο πράγμα που θέλω είναι να δώσω αύριο ΑΟΔΕ. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thewatcher

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thewatcher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Κάτσε. Εννοείς το θέμα 2Αβ ή το 2Β ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christ0s17

Νεοφερμένος

Ο christ0s17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
το 2ο θεμα το Α. β)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thewatcher

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thewatcher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Φυσικά και θεωρείται λύση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω που αποσκοπεί στο να βλέπεις τα θέματα ΜΚ Πανελληνίων αν δεν έχεις τελειώσει ακόμη την Α', αλλά οκ. Το 2Αβ εννοεί.

Στο δια ταύτα, σου λέω ότι ξεκίνησες από κάτι ζητούμενο και πήγες σε κάτι που ισχύει. Αν είσαι τυχερός και ισχύουν οι ισοδυναμίες τότε οκ, αλλά μου είπες ότι δεν έβαλες καν. Πως πηδάς στην άλλη σειρά χωρίς σύμβολο λογικής επαγωγής;
Και πάλι πρέπει να δικαιολογήσεις δύο πράγματα. Πρώτον, ότι ο Zo ανήκει στην ευθεία και δεύτερον ότι δεν υπάρχουν άλλοι αριθμοί στον τόπο με το ίδιο μέτρο. Και μπορεί να είναι προφανή και τα δύο, αλλά αν δεν το έχεις τονίσει, τότε δεν είναι προφανές. Στην καλύτερη περίπτωση θα πάρεις λίγο παρακάτω απ'το σύνολο του βαθμού. Αλλά επειδή είναι πραγματικά περίεργος ο τρόπος σου, αναγκαστικά πρέπει να μείνεις με την αγωνία.
-----------------------------------------
Φυσικά και θεωρείται λύση.

Που το ξέρεις εσύ ότι θεωρείται λύση;
Θα ήταν σωστό και θα έπαιρνε, όπως το βλέπω εγώ, όλο το βαθμό αν ίσχυαν:
α) Να υπάρχουν ισοδυναμίες μεταξύ αρχικής και τελικής προτάσεως οι οποίες να ισχύουν.
β) Να τονίσεις ότι δε μπορεί να υπάρχει άλλος μιγαδικός με το ίδιο μέτρο, δεδομένου ότι σου ζητάει να βρεις ΤΟ μιγαδικό με το μικρότερο μέτρο και όχι το μικρότερο δυνατό μέτρο των Ζ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leytis

Νεοφερμένος

Ο leytis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
παιδια εγω στους μιγαδικους στο 3ο ερωτημα δεν καταλαβα κ πολυ τ ζητουσε κ βρηκα : w= 3-i η w=4-i (αν θυμαμαι καλα ) ,πατατια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
παιδια εγω στους μιγαδικους στο 3ο ερωτημα δεν καταλαβα κ πολυ τ ζητουσε κ βρηκα : w= 3-i η w=4-i (αν θυμαμαι καλα ) ,πατατια?

3+i και -4+i ήτανε. Κάποια μαλακία στις πράξεις, δεν θα στο κόψουν όλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
μιχαλη λυνοταν η ασκηση με ρολ το τελευταιο ποια συναρτηση θεωρησες ομως ειπες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
μιχαλη λυνοταν η ασκηση με ρολ το τελευταιο ποια συναρτηση θεωρησες ομως ειπες?

h(x)=-G(x)-x(ολοκλήρωμα απ'το 0 στο α f(t)dt /α)

Έβγαινε και με άλλες συναρτήσεις, δεν είναι η μοναδική. Αλλά οκ, το τσέκαρα με καθηγητή, σωστό είναι.
Για την ιστορία, μου έφαγε μισή ώρα και περίπου 6 σελίδες στο πρόχειρο για να τη βρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Albatross

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Ναι, μόνο που το τελευταίο πράγμα που θέλω είναι να δώσω αύριο ΑΟΔΕ. :D

+1000

Το κόβω να μην κοιμάμαι καθόλου...δεν παίζει αλλιώς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ούτε εγώ θα κοιμηθώ. Υπολόγισα ότι με 13 είμαι εντάξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Ούτε εγώ θα κοιμηθώ. Υπολόγισα ότι με 13 είμαι εντάξει.
Ξερω οτι ειναι αισχρο μαθημα αλλα προσπαθησε για μεγαλυτερο βαθμο ρε:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Ε, ούτε εγώ θα κοιμηθώ! Τουλάχιστον έχω βγάλει σχεδόν ΟΛΟ το 1ο και το 3ο κεφάλαιο :D Οπότε μένει μόνο το δεύτερο. Με λίγη ώρα για ξεκούραση και 1 μπάνιο θα το έχω τελειώσει μέχρι το πρωί:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top