[20/5/2009] Μαθηματικά Κατεύθυνσης

Πώς σας φάνηκαν τα θέματα;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Δύσκολα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μέτριας δυσκολίας

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Εύκολα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν έδινα σήμερα / Δε δίνω πανελλαδικές

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ε, εντάξει, δεν πρόκειται να το σχολιάσω. Αυτό που ξέρω είναι πως όσοι αξίζουν πραγματικά δεν το κάνουν βούκινο. Προσωπικά σήμερα έγραψα καλύτερα από οποιοδήποτε άλλο διαγώνισμα μέσα στη χρονιά και γνωρίζω καλά ότι ανήκω σε μια μικρή μειοψηφία. Προσωπικά, όμως, δεν έχω καμία ανάγκη να το πλασάρω, αν άλλοι έχουν την ανάγκη αυτή προφανώς πρέπει να ψάξουν για συμπλεγματικά αίτια.
Φαντάζομαι ότι είναι οι ίδιοι που έλεγαν προχθές για τη Γενική "χα, πάμε για το πρώτο κατοστάρι", κι όταν έρθει η κεραμίδα το βουλώνουν. Καλύτερα να το βουλώνετε από πριν κι αν σας κάτσει, να πανηγυριζετε μετά. Εκτός κι αν έχετε τέτοια ανάγκη να φανείτε που δε μπορείτε να περιμένετε ούτε ένα μήνα...
Άλλωστε εγώ τον ανταγωνισμό τον κάνω στην αίθουσα των εξετάσεων, δεν κάνω πόλεμο νεύρων σε κανέναν. Εκεί αποδεικνύω σε ποιο επίπεδο είμαι και προφανώς άλλοι που αποδεικνύονται πουλώντας μούρη είναι ανίκανοι να αναδειχθούν επί της ουσίας. Κρίμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasalpa

Νεοφερμένος

Ο vasalpa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Παιδια ενα εχω να πω... ΕΛΕΟΣ!!!Ειμαι και ημουν παντα μαθητης του 19-20 και ειχα και εχω ιδιαιτερη εφεση στα μαθηματικα...ΑΛΛΑ....Μην ακουω @@@@ περι ευκολοτερων θεματων και νηπιαγωγιου και τετοια...Ειμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι πολλοι (οχι ολοι) απο αυτους που λενε γραψαν τελεια λενε βλακειες μην πω τιποτα αλλο...Εχω χαρακτηριστικο παραδειγμα μια κοπελα που με ανταγωνιζοταν στο φροντιστηριο...Εγω στα διαγωνισματα εγραφα 90-100 κι αυτη 35-50 (θα μου πειτε τι ανταγωνισμος)...Σημερα ειπε οτι εκανε λαθος μονο το τελευταιο ερωτημα κι εχασε 7 μον στα 100!!!Ειμαι σιγουρος οτι ειναι Α Δ Υ Ν Α Τ Ο Ν...Γι αυτο λοιπον λεω ενα,Μ Η Ν ακουτε ΤΙΠΟΤΑ!!!Οι περισσοτεροι λενε @@@@ και αμφιβαλω αν πηραν το 100 που περιμενουν (ή λενε ετσι τουλαχιστον)...Προσωπικα χαρακτηριζω τα θεματα σε βαθμο δυσκολιας 8,5/10...Δεν ζητουσαν να κανεις και τιποτα το τρομερο ΑΛΛΑ καλυπταν ΟΛΗ σχεδον την υλη, αρα ηθελε πολυ προετοιμασια και βεβαιως καθαρο μυαλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

margarita

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

geogytheio

Νεοφερμένος

Ο giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γύθειο (Λακωνία). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
παιδια δεν ξερω τι λετε εγω εγραψα χαλια!!!!!!!
βασικα εχω γραψει γυρω στο 14 που απο οτι φαινεται φετος ειναι κατω απο το Μ.Ο. Και ειχα λυσει τοσες ασκησεις ολη τη χρονια.....
δεν εγραψα το 3α(!!!) και το 3δ απεδειξα λαθος το 4γ (το πηγα με θετ κατι που δεν ισχυει) και δεν ολοκληρωσα το 4δ.....
επισης στην αποδειξη στο πρωτο ξεχασα να γραψω την προταση που λεει αν χ1=χ2 τοτε προφανως f(χ1)=f(χ2). λετε να μου κοψουν τιποτα για αυτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

margarita

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
οτι και να λετε παιδια δεν ηταν ουτε δυσκολα ουτε ευκολα εγω ημουν μαθητρια του 17 κ περιπου τοσο εγραψα κι αυτο επειδη δεν παρατηρησα σωστα στο τριτο θεμα καποια πραγματα
αν καποιος ειχε κανει σωστη προετοιμασια θα μπορουσε να πει οτι ειναι ευκολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Είναι τουλάχιστον γελοίο να προσπαθούν ορισμένοι, πάντως, να μειώσουν την προσπάθεια ενός που αρίστευσε και να βγάλουν άχρηστο έναν που απέτυχε πατώντας πάνω στα θέματα. Στην τελική ΚΑΘΕ χρόνο στα Μαθηματικά γράφεις ανάλογα με το τι ψυχή έχεις δώσει όλη τη χρονιά. Δεν υπάρχει θέμα τύχης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
εγω περσι μαθηματικα κατευθηνσησ εγραψα 6.5 φετοσ εκατσα και ξεσκιστικα στο διαβασμα. εμενα μου φανηκαν μετρια προσ ευκολα.εγραψα 16 με 16.5.... ασσοε η παπει σου ερχομαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
παιδια δεν ξερω τι λετε εγω εγραψα χαλια!!!!!!!
βασικα εχω γραψει γυρω στο 14 που απο οτι φαινεται φετος ειναι κατω απο το Μ.Ο. Και ειχα λυσει τοσες ασκησεις ολη τη χρονια.....
δεν εγραψα το 3α(!!!) και το 3δ απεδειξα λαθος το 4γ (το πηγα με θετ κατι που δεν ισχυει) και δεν ολοκληρωσα το 4δ.....
επισης στην αποδειξη στο πρωτο ξεχασα να γραψω την προταση που λεει αν χ1=χ2 τοτε προφανως f(χ1)=f(χ2). λετε να μου κοψουν τιποτα για αυτο;

Κάτσε μωρέ να δεις πως έχει διαμορφωθεί ο Μέσος Όρος και μην ακούς ό,τι μαλακία λέει ο καθένας. Λες και γνωρίζει ή έχει καλύτερη κρίση ο κάθε μούφας καλύτερα από τους καθηγητές με 35 χρόνια εμπειρία στη διόρθωση, τους οποίους και ρώτησα απ'το πρωί. Δηλαδή έλεος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

margarita

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
παιδια δεν ξερω τι λετε εγω εγραψα χαλια!!!!!!!
βασικα εχω γραψει γυρω στο 14 που απο οτι φαινεται φετος ειναι κατω απο το Μ.Ο. Και ειχα λυσει τοσες ασκησεις ολη τη χρονια.....
δεν εγραψα το 3α(!!!) και το 3δ απεδειξα λαθος το 4γ (το πηγα με θετ κατι που δεν ισχυει) και δεν ολοκληρωσα το 4δ.....
επισης στην αποδειξη στο πρωτο ξεχασα να γραψω την προταση που λεει αν χ1=χ2 τοτε προφανως f(χ1)=f(χ2). λετε να μου κοψουν τιποτα για αυτο;


δεν πιστευω
το 3α υστερα απο μιση ωρα που το δουλευα εβγαινε με fermat εγω δεν εκανα καθολου το 3δ που εβγαινε με bolzano και δεν το παρατηρησα και στο 3γ εκανα καποα βλακεια κ εφτασα σε εωα σημειο που δεν απεδειξα οτι αλλαζη προσημο στο 0 αλλα το εβαλα απευθειας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Albatross

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
επισης στην αποδειξη στο πρωτο ξεχασα να γραψω την προταση που λεει αν χ1=χ2 τοτε προφανως f(χ1)=f(χ2). λετε να μου κοψουν τιποτα για αυτο;

Γι' αυτό θα κόψουν σίγουρα. Ελπίζω όχι πάνω από 2 μόρια...Κατά κάποιο τρόπο είναι το 1/3 της απόδειξης, άσχετα αν πιάνει μόνο μία σειρά. Όπως και το ότι έπρεπε να αναφέρεις ότι ανάλογα αποδεικνύεται για χ2>χ1.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasalpa

Νεοφερμένος

Ο vasalpa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Τι εννοεις δεν ολοκληρωσες το 4δ?Νομιζω οτι το 4δ χρειαζοταν Θ.Μ.Τ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν το τελείωσε εννοεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

margarita

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είναι τουλάχιστον γελοίο να προσπαθούν ορισμένοι, πάντως, να μειώσουν την προσπάθεια ενός που αρίστευσε και να βγάλουν άχρηστο έναν που απέτυχε πατώντας πάνω στα θέματα. Στην τελική ΚΑΘΕ χρόνο στα Μαθηματικά γράφεις ανάλογα με το τι ψυχή έχεις δώσει όλη τη χρονιά. Δεν υπάρχει θέμα τύχης.


ετσι ακριβως
αμα εχεις δουλεψει σωστα και προσεχτικα τοτε γραφεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

margarita

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι εννοεις δεν ολοκληρωσες το 4δ?Νομιζω οτι το 4δ χρειαζοταν Θ.Μ.Τ...


κι εγω με ΘΜΤ πρεπει να εβγαλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
ετσι ακριβως
αμα εχεις δουλεψει σωστα και προσεχτικα τοτε γραφεις

,Μπορεί και να μη γράψεις αλλά αυτό που έδωσες όλη τη χρονιά δεν το ακυρώνει κανένας.
-----------------------------------------
κι εγω με ΘΜΤ πρεπει να εβγαλα

Μόνο εγώ μου φαίνεται το έβγαλα με Rolle και μου πήγε η καρδιά στη Κούλουρη μέχρι ν'ακούσω στο δελτίο της ΝΕΤ "...το τελευταίο ερώτημα πήγαινε με απλή εφαρμογή του ΘΜΤ, ή με Rolle διαφορετικά...". Μου έφαγε μισή ώρα να βρω την αρχική και ένα τέταρτο για να το αποδείξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasalpa

Νεοφερμένος

Ο vasalpa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
,Μπορεί και να μη γράψεις αλλά αυτό που έδωσες όλη τη χρονιά δεν το ακυρώνει κανένας.

Αυτο ειναι πραγματικα σωστο...Και να μην εγραψες η προσπαθεια ολη τη χρονια ειναι που μετραει..Και στο κατω κατω μαθηματικα ειναι οχι διοικηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Τώρα παίζεις με τον πόνο μου...;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasalpa

Νεοφερμένος

Ο vasalpa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Γιατί εδώ και δύο μήνες φαντασιώνομαι τη στιγμή που θα καίω το γαμημένο το ΑΟΔΕ, γι'αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

serenity33

Νεοφερμένος

Η serenity33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
αχ παιδια υπάρχουν και χειρότερα ... το δικό μου γραπτό μάλλον θα είναι το πιο αστείο καθώς δεν έλυσα το 2 θέμα με τουσ μιγαδικούς ρεζίλιιιιιιιιιιιιιι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top