18 ετών - πώς να βρω δουλειά;

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Ελληνικά εστιατόρια σου δίνουν ένα δωμάτιο με μάλλον άλλη μια μέσα, αν είσαι τυχερή μόνη σου. Το πρόβλημα είναι ότι ζητάνε λάντζα πιο πολύ, αλλά κια κοπέλες για σαλάτες. Υπάρχουν κάποια γραφεία για τέτοια εστιατόριο πάρε τηλέφωνο να σου πουν αν υπάρχει κάτι
Ναι λάντζα ψάχνω κ εγώ συνήθως !
 

Guest 387112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ειναι τοσο ευκολο, θεωρώ ειναι τεράστιο βημα μολις τελειώσεις το σχολείο η πρώτη σου δουλειά να ειναι εκτός Ελλάδας.
Ετσι και αλλιώς θα δουλεύει 12 ώρες σε ένα κτήριο θα είναι, τι Ελλάδα τι Γερμανία, μετά θα κατεβαίνει στο δωμάτιο
Ναι λάντζα ψάχνω κ εγώ συνήθως !
Για σαλάτες καλύτερα, θα σε βάλουν και λάντζα, αλλά από καθαρή λάντζα καλύτερα είναι. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι οι Έλληνες του εξωτερικού είναι ι όπως του εσωτερικού με διπλάσια υπεροψία. Οπότε θέλεις υπομονή με αυτούς και να μην τους δίνεις και πολύ σημασία. Αν βρεις Ολλανδία τυχερή είσαι, εκεί έχει κατώτατο 1400
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,868 μηνύματα.
H σερβιτόρα είναι η μόστρα του μαγαζιού. Γκαρσόνα Α γκαρσόνα Β...:wheel:

Ετσι και αλλιώς θα δουλεύει 12 ώρες σε ένα κτήριο θα είναι, τι Ελλάδα τι Γερμανία, μετά θα κατεβαίνει στο δωμάτιο

Για σαλάτες καλύτερα, θα σε βάλουν και λάντζα, αλλά από καθαρή λάντζα καλύτερα είναι. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι οι Έλληνες του εξωτερικού είναι ι όπως του εσωτερικού με διπλάσια υπεροψία. Οπότε θέλεις υπομονή με αυτούς και να μην τους δίνεις και πολύ σημασία. Αν βρεις Ολλανδία τυχερή είσαι, εκεί έχει κατώτατο 1400

Να μην μπλέξει με Έλληνες εργοδότες του εξωτερικού. Μακριά. :bye2: Καλύτερα να έχει Ολλανδό ή Γερμανό αφεντικό.
 

Guest 387112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
H σερβιτόρα είναι η μόστρα του μαγαζιού. Γκαρσόνα Α γκαρσόνα Β...:wheel:



Να μην μπλέξει με Έλληνες εργοδότες του εξωτερικού. Μακριά. :bye2:
Εννοείται, αλλά σε τέτοιες χώρες χωρίς γλώσσα και πτυχία δεν πας πουθενά αλλού
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Ετσι και αλλιώς θα δουλεύει 12 ώρες σε ένα κτήριο θα είναι, τι Ελλάδα τι Γερμανία, μετά θα κατεβαίνει στο δωμάτιο

Για σαλάτες καλύτερα, θα σε βάλουν και λάντζα, αλλά από καθαρή λάντζα καλύτερα είναι. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι οι Έλληνες του εξωτερικού είναι ι όπως του εξωτερικού με διπλάσια υπεροψία. Οπότε θέλεις υπομονή με αυτούς και να μην τους δίνεις και πολύ σημασία. Αν βρεις Ολλανδία τυχερή είσαι, εκεί έχει κατώτατο 1400
Θα δείξει. Γενικά ένας λόγος που φοβάμαι το εξωτερικό είναι η εγκληματικότητα . Όσο να ναι στην Ελλάδα είναι χαμηλή σε σχέση με έξω
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εννοείται, αλλά σε τέτοιες χώρες χωρίς γλώσσα και πτυχία δεν πας πουθενά αλλού
Παιδιά θα πάω σε σχολή δεν θα μείνω σερβιτόρα μια προσωρινή λύση ζητάω έλεος
 

Guest 387112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα δείξει. Γενικά ένας λόγος που φοβάμαι το εξωτερικό είναι η εγκληματικότητα . Όσο να ναι στην Ελλάδα είναι χαμηλή σε σχέση με έξω
Ελπίζω να μην μιλάς σοβαρά. Ολλανδία και Γερμανία είναι πολύ καλύτερα από Ελλάδα. Θα σε κοιτάνε υπεροπτικά αλλά δεν σε πειράζουν. Στην Ελλάδα έχουμε μεγάλη εγκλήματικοτητα. Εκεί θα πας, θα ασφαλίστεις, θα σου δώσουν το δωμάτιο και όλη μέρα δουλειά. Θα ξανά δεις ήλιο όταν έρθεις Ελλάδα
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,868 μηνύματα.
Θα δείξει. Γενικά ένας λόγος που φοβάμαι το εξωτερικό είναι η εγκληματικότητα . Όσο να ναι στην Ελλάδα είναι χαμηλή σε σχέση με έξω

Σόρρυ αλλά εδώ μας τα χαλάς. Έχεις ασχετοσύνη από το εξωτερικό. Μάλλον το αντίθετο συμβαίνει. :P
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Ελπίζω να μην μιλάς σοβαρά. Ολλανδία και Γερμανία είναι πολύ καλύτερα από Ελλάδα. Θα σε κοιτάνε υπεροπτικά αλλά δεν σε πειράζουν. Στην Ελλάδα έχουμε μεγάλη εγκλήματικοτητα. Εκεί θα πας, θα σε ασφαλίστεις, θα σου δώσουν το δωμάτιο και όλη μέρα δουλειά. Θα ξανά δεις ήλιο όταν έρθεις Ελλάδα
Από ξένες γλώσσες μόνο αγγλικά ξέρω οπότε έχω αποκλείσει αυτές τις δύο χώρες.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σόρρυ αλλά εδώ μας τα χαλάς. Έχεις ασχετοσύνη από το εξωτερικό. Μάλλον το αντίθετο συμβαίνει. :P
Εμ η αδερφή Μ μένει 7 χρόνια Σρι Λονδίνο πίστεψε με δεν είμαι άσχετγ
 

Guest 387112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Από ξένες γλώσσες μόνο αγγλικά ξέρω οπότε έχω αποκλείσει αυτές τις δύο χώρες.
Μα σου λέω για ελληνικά εστιατόρια, ελληνικά θα μιλάς εκεί μέσα. Έξω αν πας μόνο σε δημόσια υπηρεσία που θα σε γράψει ο εργοδότης με αγγλικά καλα είναι. Φιλίες κτλ με Γερμανούς και Ολλανδός ξέχασε το ούτως ή άλλως. Μόνη σου θα είσαι
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,868 μηνύματα.
Από ξένες γλώσσες μόνο αγγλικά ξέρω οπότε έχω αποκλείσει αυτές τις δύο χώρες.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Εμ η αδερφή Μ μένει 7 χρόνια Σρι Λονδίνο πίστεψε με δεν είμαι άσχετγ

Εξωτερικό δεν είναι μόνο το Λονδίνο. Υπάρχουν και άλλες πόλεις και σε άλλες χώρες π.χ. Σουηδία ή κάποια μικρή πόλη στην Ισπανία.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Εξωτερικό δεν είναι μόνο το Λονδίνο. Υπάρχουν και άλλες πόλεις και σε άλλες χώρες π.χ. Σουηδία ή κάποια μικρή πόλη στην Ισπανία.
Ναι απλως επικεντρώνομαι σε αγγλόφωνα μερη
 

Guest 387112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βέβαια, μια μικρή κοπέλα να πάει μόνη της σε Έλληνα εργοδότη είναι λίγο επικίνδυνο. Αν είχες έναν και πηγαίνατε ζευγάρι θα ησασταν άρχοντες, θα νοικιαζατε μετά
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Μα σου λέω για ελληνικά εστιατόρια, ελληνικά θα μιλάς εκεί μέσα. Έξω αν πας μόνο σε δημόσια υπηρεσία που θα σε γράψει ο εργοδότης με αγγλικά καλα είναι. Φιλίες κτλ με Γερμανούς και Ολλανδός ξέχασε το ούτως ή άλλως. Μόνη σου θα είσαι
Ναι αλλά δεν θα μείνω σερβιτόρα... Αφού τελείωσω τη σχολή θα σκεφτόμουν να φύγω οπότε θα πρέπει να μιλάω κ την γλώσσα.
 

Guest 387112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Guest 387112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το ξανά λέω δεν θα μείνω σερβιτόρα οπότε αυτό για την Αγγλία ήταν άστοχο
Για τώρα λέμε, για την τωρινή σου κατάσταση τι θα κάνεις. Εσύ τι ακριβώς θέλεις, λεφτά για να σπουδάσεις? Θέλεις να είσαι στο πατρικό και ας παίρνεις εμένα 500αρι. Πρέπει να διευκρινήσεις. Εγώ σου λέω κάτι ώστε να έχεις χρήμα στην άκρη να βγάλεις το πτυχίο
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Δωρεάν θα είναι οι σπουδές μου τι εννοείς να βγάλω το πτυχίο . Να πάω ένα χρονο να δουλέψω να ξανά έρθω Ελλάδα κ με αυτά τα μαζεμένα λεφτά να κάθομαι ??? Θέλω εδώ στην πόλη μου κάτι να έχω όσο σπουδάζω .
 

Guest 387112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δωρεάν θα είναι οι σπουδές μου τι εννοείς να βγάλω το πτυχίο . Να πάω ένα χρονο να δουλέψω να ξανά έρθω Ελλάδα κ με αυτά τα μαζεμένα λεφτά να κάθομαι ??? Θέλω εδώ στην πόλη μου κάτι να έχω όσο σπουδάζω .
Άρα δεν έχεις ανάγκη για δουλειά. Είναι πολύ απλά τα πράγματα, ρώτησες σε όλα τα μαγαζιά δεν υπάρχει τώρα δουλειά. Ψάξε για τηλεφωνο σε τίποτα κοσμοτε και τέτοια ή εταιρίες ρεύματος. Εκεί υπομονή να έχεις και θα πέφτει το 500αρι
 

Necropolis

Νεοφερμένος

Ο Necropolis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Άρα δεν έχεις ανάγκη για δουλειά. Είναι πολύ απλά τα πράγματα, ρώτησες σε όλα τα μαγαζιά δεν υπάρχει τώρα δουλειά. Ψάξε για τηλεφωνο σε τίποτα κοσμοτε και τέτοια ή εταιρίες ρεύματος. Εκεί υπομονή να έχεις και θα πέφτει το 500αρι
Η ανάγκη είναι να κανεις κάτι ώστε να εισαι ανεξάρτητος. Είμαστε νεα παιδιά και απλα δεν θέλουμε ούτε να ζηταμε λεφτά απο γονείς ουτε να μένουμε άπραγοι μέχρι να πάρουμε πτυχίο. Τουλάχιστον αυτη ειναι η δική μου ανάγκη ,δεν μπορω να μιλήσω εκ μερους της κοπελας. Η αλήθεια ειναι οτι η ζήτηση ειναι μεγαλη και οι θεσεις εργασίας λιγοτερες, αλλα αναγκη υπάρχει και παντα θα υπάρχει για οποιον ψαχνει για δουλειά
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Η ανάγκη είναι να κανεις κάτι ώστε να εισαι ανεξάρτητος. Είμαστε νεα παιδιά και απλα δεν θέλουμε ούτε να ζηταμε λεφτά απο γονείς ουτε να μένουμε άπραγοι μέχρι να πάρουμε πτυχίο. Τουλάχιστον αυτη ειναι η δική μου ανάγκη ,δεν μπορω να μιλήσω εκ μερους της κοπελας. Η αλήθεια ειναι οτι η ζήτηση ειναι μεγαλη και οι θεσεις εργασίας λιγοτερες, αλλα αναγκη υπάρχει και παντα θα υπάρχει για οποιον ψαχνει για δουλειά
ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΏΣ. Δεν έχω υψηλές απαιτήσεις από τον μισθό όχι μόνο γιατί είμαι ανειδίκευτη και χωρίς εμπειρία αλλά γιατί δεν έχω έξοδα αφού μένω με τους γονείς μου . Δεν μπορώ όμως να τους ζητάω 5 ευρώ γιατί θέλω να βγω για καφέ . Σιγά σιγά να ανεξαρτητοποίηθω σε αυτό κ αφού τελείωσω τη σχολή κ από την εμπειρία που θα έχω αποκομίσει ευελπιστώ να βρω κάτι καλό κ να μείνω μόνη !!! Θα δείξει ομως ας μην κάνουμε σχέδια
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top