18 ετών - πώς να βρω δουλειά;

Guest 387112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΏΣ. Δεν έχω υψηλές απαιτήσεις από τον μισθό όχι μόνο γιατί είμαι ανειδίκευτη και χωρίς εμπειρία αλλά γιατί δεν έχω έξοδα αφού μένω με τους γονείς μου . Δεν μπορώ όμως να τους ζητάω 5 ευρώ γιατί θέλω να βγω για καφέ . Σιγά σιγά να ανεξαρτητοποίηθω σε αυτό κ αφού τελείωσω τη σχολή κ από την εμπειρία που θα έχω αποκομίσει ευελπιστώ να βρω κάτι καλό κ να μείνω μόνη !!! Θα δείξει ομως ας μην κάνουμε σχέδια
Πες το από την αρχή, χαλάμε χρόνο για το τίποτα. Όπως είπαμε υποστήριξη σε κοσμοτε και τέτοια ή σε μαγαζί εκεί που είσαι
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

reliazag

Νεοφερμένος

Η reliazag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας πριν λίγο τελείωσα το λύκειο (18 ετών δηλαδή ) όπως καταλαβαίνετε δεν έχω ξανά εργαστεί κ δεν έχω εμπειρία. Ψάχνω για δουλειά στη περιοχή μου είτε πάω από κοντά είτε τηλεφωνικώς μου λένε στείλε σε μειλ το βιογραφικό σου κ θα σε ειδοποιήσουμε κ δεν ειδοποιούν ποτέ . Τόσο δύσκολο είναι πια ;; Έλεος δηλαδή είμαι πάρα πολύ πρόθυμη να μάθω οτιδήποτε χρειάζεται!!! Τι να κάνω πως να βρω ???
εδώ και εδώ έχει δουλειές για τηλεφωνικά κέντρα, ψάξε τις αγγελίες και δες αν κάποιες θέλουν άτομα να δουλεύουν από το σπίτι ή έχει στην πόλη σου, πάντως σε πολλές από αυτές τις αγγελίες δεν απαιτείται προϋπηρεσία και ζητάν απόφοιτους λυκείου (πχ εδώ είναι στην Αθήνα, αλλά δεν έχεις να χάσεις κάτι με το να στείλεις βιογραφικό και να ρωτήσεις αν γίνεται να δουλεύεις από το σπίτι). Επίσης εδώ μπορείς να δεις αν υπάρχουν αγγελίες στην πόλη που μένεις ή σε κάποια άλλη πόλη που μπορείς να έχεις εύκολη μετάβαση. Άλλα site εδώ, εδώ, εδώ, εδώ, εδώ, εδώ, εδώ, εδώ, εδώ, εδώ, εδώ, εδώ, εδώ, δοκίμασε να γράφεις χωρίς προυπηρεσία ή την πόλη/πόλεις που σε ενδιαφέρουν. Γενικά έτσι μέσω ίντερνετ θέλει αρκετό ψάξιμο και να παρακολουθείς καθημερινά τα site που ανεβάζουν αγγελίες.

Φτιάξε το βιογραφικό σου ανέβασε το στα site αυτά ή στείλε το ανάλογα τι ζητάει το κάθε site/αγγελία και διευκρίνισε τί ψάχνεις (ότι είσαι άμεσα διαθέσιμη, θες κάτι προσωρινό και μόλις τελείωσες το λύκειο κλπ) σε μια συνοδευτική επιστολή. Ενημέρωσε συγγενείς, φίλους, γνωστούς ότι ψάχνεις απασχόληση για αυτό το διάστημα και ότι είσαι άμεσα διαθέσιμη.
Καλή επιτυχία! Και καλή αρχή στις σπουδές σου από φθινόπωρο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
εδώ και εδώ έχει δουλειές για τηλεφωνικά κέντρα, ψάξε τις αγγελίες και δες αν κάποιες θέλουν άτομα να δουλεύουν από το σπίτι ή έχει στην πόλη σου, πάντως σε πολλές από αυτές τις αγγελίες δεν απαιτείται προϋπηρεσία και ζητάν απόφοιτους λυκείου (πχ εδώ είναι στην Αθήνα, αλλά δεν έχεις να χάσεις κάτι με το να στείλεις βιογραφικό και να ρωτήσεις αν γίνεται να δουλεύεις από το σπίτι). Επίσης εδώ μπορείς να δεις αν υπάρχουν αγγελίες στην πόλη που μένεις ή σε κάποια άλλη πόλη που μπορείς να έχεις εύκολη μετάβαση. Άλλα site εδώ, εδώ, εδώ, εδώ, εδώ, εδώ, εδώ, εδώ, εδώ, εδώ, εδώ, εδώ, εδώ, δοκίμασε να γράφεις χωρίς προυπηρεσία ή την πόλη/πόλεις που σε ενδιαφέρουν. Γενικά έτσι μέσω ίντερνετ θέλει αρκετό ψάξιμο και να παρακολουθείς καθημερινά τα site που ανεβάζουν αγγελίες.

Φτιάξε το βιογραφικό σου ανέβασε το στα site αυτά ή στείλε το ανάλογα τι ζητάει το κάθε site/αγγελία και διευκρίνισε τί ψάχνεις (ότι είσαι άμεσα διαθέσιμη, θες κάτι προσωρινό και μόλις τελείωσες το λύκειο κλπ) σε μια συνοδευτική επιστολή. Ενημέρωσε συγγενείς, φίλους, γνωστούς ότι ψάχνεις απασχόληση για αυτό το διάστημα και ότι είσαι άμεσα διαθέσιμη.
Καλή επιτυχία! Και καλή αρχή στις σπουδές σου από φθινόπωρο.
Ευχαριστώ πάρα πολύ ♥️♥️
 

lansking

Νεοφερμένος

Ο lansking αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ειμαι στην ακριβως ιδια φαση με εσενα εδω και 1 μήνα. 18 χρονών και δε βρίσκω τίποτα. έχω πάει σε 2 καφε να δουλέψω αλλα οι συνθηκες ηταν αθλιες και ο εργοδοτης γελοιος εκμεταλλευτης οποτε εφυγα. εδω και 1 μηνα που ψαχνω χρηματα, εχω καταφερει να βγαλω 12,5 ευρω σε μια 4ωρη βαρδια χαχαχα.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
ειμαι στην ακριβως ιδια φαση με εσενα εδω και 1 μήνα. 18 χρονών και δε βρίσκω τίποτα. έχω πάει σε 2 καφε να δουλέψω αλλα οι συνθηκες ηταν αθλιες και ο εργοδοτης γελοιος εκμεταλλευτης οποτε εφυγα. εδω και 1 μηνα που ψαχνω χρηματα, εχω καταφερει να βγαλω 12,5 ευρω σε μια 4ωρη βαρδια χαχαχα.
Είναι απαράδεκτοι όντως ...
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
ειμαι στην ακριβως ιδια φαση με εσενα εδω και 1 μήνα. 18 χρονών και δε βρίσκω τίποτα. έχω πάει σε 2 καφε να δουλέψω αλλα οι συνθηκες ηταν αθλιες και ο εργοδοτης γελοιος εκμεταλλευτης οποτε εφυγα. εδω και 1 μηνα που ψαχνω χρηματα, εχω καταφερει να βγαλω 12,5 ευρω σε μια 4ωρη βαρδια χαχαχα.

μισθός 5 δολάρια το μήνα στην Κούβα :bye2: ...μέσα στο "σοσιαλιστικό" πνεύμα ο εργοδότης :clapping:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top