18 ετών - πώς να βρω δουλειά;

Guest 387112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ελλάδα και δουλειά δεν πάνε μαζί , κοίτα για σεζόν τώρα Ελλάδα και Κύπρο. Σερβιτόρα ή λάντζα αν αντέχεις. Σερβιτόρα αν βρεις καλά είναι έχεις και τιπσ
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Ελλάδα και δουλειά δεν πάνε μαζί , κοίτα για σεζόν τώρα Ελλάδα και Κύπρο. Σερβιτόρα ή λάντζα αν αντέχεις. Σερβιτόρα αν βρεις καλά είναι έχεις και τιπσ
Θέλω να μείνω στην Ελλάδα γενικά μου αρέσει ο τρόπος ζωής εδώ πέρα . επίσης θέλω να ασχοληθώ με την αισθητική κ αυτά τα επαγγέλματα που Απ ότι ακούω κ βλέπω έχουν ζήτηση ( δεν θα τα ακολουθήσω για αυτό το λόγο πάντα μου άρεσαν ) απλά τώρα ψάχνω κάτι προσωρινό. Ναι κ λάντζα δεν έχω πρόβλημα με καμία δουλειά. Ζητάνε όμως προϋπηρεσία δηλαδή έλεος που να την βρω
 

annfire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η annfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Όπως ειπε κ ο αείμνηστος" αν θες να πας μπροστά και σ'όλους να αρέσεις πρέπει να κάνεις δημόσιες σχέσεις, όλα εξαρτώνται απ τις δημόσιες σχέσεις" :dance3:

Τώρα πέραν της πλάκας επειδή μάλλον αρκετοί έχουμε βρεθεί στη θέση σου, πράξε όπως είπαν οι προλαλήσαντες κυριως με μπειμπισιττινγκ /λάντζα άντ κ προσπάθεια για σέρβις ,και προσπάθησε κυρίως μέσω γνωστών /συστάσεις απο φίλους αν εχεις και εργάζονται ήδη καπου κλπ
 

Necropolis

Νεοφερμένος

Ο Necropolis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ειμαι στην ιδια φαση με εσενα απλα εγω ειμαι 19. Δεν εχω προυπηρεσια. Ετοίμασε ενα καλό βιογραφικό οσον αφορά το παρουσιαστικο του, γιατι προφανως το περιεχομενο του θα ειναι καπως φτωχο χωρις προυπηρεσια,και στειλε το οπου πραγματικα σε ενδιαφέρει. Δεν ειναι κακό να υπάρχει καπου το βιογραφικό σου. Οι εργοδότες εφοσον κανουν σωστα τη δουλειά τους εξεταζουν ολα τα βιογραφικά επομενως σε αυτο το κομμάτι εχεις τις ιδιες πιθανότητες με ολους. Φυσικα η αληθεια ειναι οτι το πιθανοτερο ειναι να επιλεξουν καποιον με προυπηρεσια ομως ποτε δεν ξερεις. Επίσης , και μιας που εισαι κοπελα, ψαξε για εποχιακη εργασια σε καποιο νησι ως καμαριερα, υπάρχουν παρα πολλες αγκελιες, οπως στο skywalker και στο indeed. Εχω στειλει παρα πολλα βιογραφικά τις τελευταίες μερες και απλα ελπίζω οτι θα κατσει εστω και 1. Σου Ευχομαι να βρεις κατι και αν δεν τα καταφέρεις να σκέφτεσαι οτι προσπαθησες υπερβολικά και οτι τουλάχιστον δεν παραμενεις στην αδράνεια.
 

Guest 387112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θέλω να μείνω στην Ελλάδα γενικά μου αρέσει ο τρόπος ζωής εδώ πέρα . επίσης θέλω να ασχοληθώ με την αισθητική κ αυτά τα επαγγέλματα που Απ ότι ακούω κ βλέπω έχουν ζήτηση ( δεν θα τα ακολουθήσω για αυτό το λόγο πάντα μου άρεσαν ) απλά τώρα ψάχνω κάτι προσωρινό. Ναι κ λάντζα δεν έχω πρόβλημα με καμία δουλειά. Ζητάνε όμως προϋπηρεσία δηλαδή έλεος που να την βρω
Ούτε για σεζόν? Εδώ λένε δεν βρίσκουν προσωπικό και καλά. Αν θέλεις κάτι στον τόπο σου ξέχασε το, εγώ λέω σε κάνα νησί. Θα σε έχουν σε κοντεινερ ή σε δωμάτιο με 1-3 άτομα. Το ότι σου αρέσει ο τρόπος ζωής στην Ελλάδα δεν σε άδικο μικρή είσαι ακόμα, σε 2 χρονια θα θέλεις να φύγεις. Το ξανά λέμε οποίος έχει την δυνατότητα να φύγει από την μπανανία να φύγει εχθές
 

annfire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η annfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Ούτε για σεζόν? Εδώ λένε δεν βρίσκουν προσωπικό και καλά. Αν θέλεις κάτι στον τόπο σου ξέχασε το, εγώ λέω σε κάνα νησί. Θα σε έχουν σε κοντεινερ ή σε δωμάτιο με 1-3 άτομα. Το ότι σου αρέσει ο τρόπος ζωής στην Ελλάδα δεν σε άδικο μικρή είσαι ακόμα, σε 2 χρονια θα θέλεις να φύγεις. Το ξανά λέμε οποίος έχει την δυνατότητα να φύγει από την μπανανία να φύγει εχθές
*Και σε κάθε περίπτωση επειδή είσαι άπειρη ακόμα αν πας σεζόν πάντα μα παντα να ρωτάς συνθήκες διαμονής κλπ.
 

Guest 387112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
*Και σε κάθε περίπτωση επειδή είσαι άπειρη ακόμα αν πας σεζόν πάντα μα παντα να ρωτάς συνθήκες διαμονής κλπ.
Γιατί παραθέτεις το σχόλιο μου? εντάξει είπαμε έρωτας όχι και έτσι
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Guest 387112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ή το άλλο που το πάτε που ζητάνε εμφάνιση??? Έλεος δηλαδή μοντέλα θέλουν?
Σερβιτόρα ναι, λάντζα πιο δύσκολα παίρνουν κορίτσια γιατί δεν αντέχουν και φεύγουν. Σε τηλέφωνα μπορείς και από σπίτι τώρα, 530 το μήνα 10 ώρες την μέρα και θα έχεις τον κάθε ένα να σε βρίζει. Μην μπεις ποτέ σε πυραμίδες τύπου χερμπαλαιφ κτλ
 

Necropolis

Νεοφερμένος

Ο Necropolis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Γεια σας πριν λίγο τελείωσα το λύκειο (18 ετών δηλαδή ) όπως καταλαβαίνετε δεν έχω ξανά εργαστεί κ δεν έχω εμπειρία. Ψάχνω για δουλειά στη περιοχή μου είτε πάω από κοντά είτε τηλεφωνικώς μου λένε στείλε σε μειλ το βιογραφικό σου κ θα σε ειδοποιήσουμε κ δεν ειδοποιούν ποτέ . Τόσο δύσκολο είναι πια ;; Έλεος δηλαδή είμαι πάρα πολύ πρόθυμη να μάθω οτιδήποτε χρειάζεται!!! Τι να κάνω πως να βρω ???
Επίσης οσον αφορά το βιογραφικό, γραψε εκπαίδευση, τα πιστοποιημενα πτυχια σου οσον αφορά τις γλώσσες η τους υπολογιστές , και τα ενδιαφέροντα σου. Επίσης προσθεσε αν εχεις ασχοληθεί ποτε σου με εθελοντισμο οπως ορισμενες αρμοδιότητες σε κατασκηνώσεις. Ακούγεται μαλλον πολυ απλοϊκό αλλα κερδίζει εστω και λίγους πόντους
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Σερβιτόρα ναι, λάντζα πιο δύσκολα παίρνουν κορίτσια γιατί δεν αντέχουν και φεύγουν. Σε τηλέφωνα μπορείς και από σπίτι τώρα, 530 το μήνα 10 ώρες την μέρα και θα έχεις τον κάθε ένα να σε βρίζει. Μην μπεις ποτέ σε πυραμίδες τύπου χερμπαλαιφ κτλ
Όχι βέβαια δεν μπαίνω σε πυραμίδες . Ναι η δουλειά της σερβιτόρας είναι να σερβίρει όχι να είναι η Σκλεναρίκοβα. Έλεος
 

Guest 387112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όχι βέβαια δεν μπαίνω σε πυραμίδες . Ναι η δουλειά της σερβιτόρας είναι να σερβίρει όχι να είναι η Σκλεναρίκοβα. Έλεος
Έχεις και εναλλακτική Γερμανία, Ολλανδία κτλ εστιατόρια. Σου προτείνω να ψάξεις Κύπρο σε ξενοδοχεία για σερβιτόρα ή καμαριέρα εκεί έχει δουλειές ακόμα
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Έχεις και εναλλακτική Γερμανία, Ολλανδία κτλ εστιατόρια. Σου προτείνω να ψάξεις Κύπρο σε ξενοδοχεία για σερβιτόρα ή καμαριέρα εκεί έχει δουλειές ακόμα
Ναι απλα το θέμα είναι ότι αυτές είναι προσωρινές λύσεις . Όταν γυρίσω από σεζόν πάλι στην περιοχή Μ θα ψάχνω
 

Guest 387112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι απλα το θέμα είναι ότι αυτές είναι προσωρινές λύσεις . Όταν γυρίσω από σεζόν πάλι στην περιοχή Μ θα ψάχνω
Προσωρινά έγραψες ότι ψάχνεις. Θέλεις κάτι πιο μόνιμο, πηγαίνε ελληνικά εστιατόρια στο εξωτερικό για καλύτερο μισθό απο1000-1500 ανάλογα γην χώρα
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Necropolis

Νεοφερμένος

Ο Necropolis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Guest 387112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι θα μπορούσα μετά τις σπουδές μου αλλά εκεί δεν θα έχω έξοδα ;; Σπίτι ενοίκιο λογαριασμούς κλπ ??
Ελληνικά εστιατόρια σου δίνουν ένα δωμάτιο με μάλλον άλλη μια μέσα, αν είσαι τυχερή μόνη σου. Το πρόβλημα είναι ότι ζητάνε λάντζα πιο πολύ, αλλά κια κοπέλες για σαλάτες. Υπάρχουν κάποια γραφεία για τέτοια εστιατόριο πάρε τηλέφωνο να σου πουν αν υπάρχει κάτι
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top