18 ετών - πώς να βρω δουλειά;

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Γεια σας πριν λίγο τελείωσα το λύκειο (18 ετών δηλαδή ) όπως καταλαβαίνετε δεν έχω ξανά εργαστεί κ δεν έχω εμπειρία. Ψάχνω για δουλειά στη περιοχή μου είτε πάω από κοντά είτε τηλεφωνικώς μου λένε στείλε σε μειλ το βιογραφικό σου κ θα σε ειδοποιήσουμε κ δεν ειδοποιούν ποτέ . Τόσο δύσκολο είναι πια ;; Έλεος δηλαδή είμαι πάρα πολύ πρόθυμη να μάθω οτιδήποτε χρειάζεται!!! Τι να κάνω πως να βρω ???
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
Γεια σας πριν λίγο τελείωσα το λύκειο (18 ετών δηλαδή ) όπως καταλαβαίνετε δεν έχω ξανά εργαστεί κ δεν έχω εμπειρία. Ψάχνω για δουλειά στη περιοχή μου είτε πάω από κοντά είτε τηλεφωνικώς μου λένε στείλε σε μειλ το βιογραφικό σου κ θα σε ειδοποιήσουμε κ δεν ειδοποιούν ποτέ . Τόσο δύσκολο είναι πια ;; Έλεος δηλαδή είμαι πάρα πολύ πρόθυμη να μάθω οτιδήποτε χρειάζεται!!! Τι να κάνω πως να βρω ???

Τι είδους δουλειά ψάχνεις;
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
Γιατί δεν πας να μάθεις μια τέχνη, κομμωτική, νυχού, μασατζού;


Η Πόπη με το μασατζίδικο είχε δουλειά...

1625588262162.png
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Γιατί δεν πας να μάθεις μια τέχνη, κομμωτική, νυχού, μασατζού;


Η Πόπη με το μασατζίδικο είχε δουλειά...

View attachment 83097
Παιδί μου θα πάω τον Οκτώβριο το θέμα είναι μέχρι τότε θέλω να βρω κάτι. Κ δεν βρίσκω . Έχω θέμα αν δεν μπορείς.να βοηθήσεις κόψε την ειρωνεία
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδί μου θα πάω τον Οκτώβριο το θέμα είναι μέχρι τότε θέλω να βρω κάτι. Κ δεν βρίσκω . Έχω θέμα αν δεν μπορείς.να βοηθήσεις κόψε την ειρωνεία
Αν είσαι υπεύθυνο άτομο μπορείς να ξεκινήσεις σαν babysitter
 

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Παιδί μου θα πάω τον Οκτώβριο το θέμα είναι μέχρι τότε θέλω να βρω κάτι. Κ δεν βρίσκω . Έχω θέμα αν δεν μπορείς.να βοηθήσεις κόψε την ειρωνεία
Καλησπέρα , ψάξε σε call center δουλειά , εξυπηρέτηση πελατών ή να παίρνεις τηλέφωνα για να λες προσφορές εταιριών πχ.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Αν είσαι υπεύθυνο άτομο μπορείς να ξεκινήσεις σαν babysitter
Που να βρω τέτοια αγγελία δεν βρίσκω
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλησπέρα , ψάξε σε call center δουλειά , εξυπηρέτηση πελατών ή να παίρνεις τηλέφωνα για να λες προσφορές εταιριών πχ.
Δεν βρίσκω τέτοιες αγγελίες
 

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 799 μηνύματα.

Ψάξε εδώ τηλεφωνητές-τηλεφωνήτριες που λέει στην περιοχή σου , κάτι θα βρεις λογικά.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Ψάξε εδώ τηλεφωνητές-τηλεφωνήτριες που λέει στην περιοχή σου , κάτι θα βρεις λογικά.
Κι όμως τθποτα 🤗
 

ρενακι 13

Νεοφερμένος

Η ρένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Β' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Πάτμος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 112 μηνύματα.
βαλε μια αγγελια σε περιπτερα στην γειτονια σου,με το κινητο σου,ως μπειμπυ σιττερ,ως καθαριστρια σε σπιτια,ως βοηθος σε μαθηματα σε μικροτερα παιδακια,ως φυλαξη ζωων,τωρα που πανε διακοπες οι περισσοτεροι,ως οτι δηποτε μπορεις εσυ να κανεις η δουλεια δεν ειναι ντροπη,ντροπη ειναι να εισαι μορφωμενος και να ειρωνευεσαι τον ανεργο,καλη επιτυχια,μια ιδεα να πας σε νησι αν εχεις γνωριμιες να βρεις δουλεια,στα νησια το καλοκαιρι ζητανε παντα υπαλληλους.
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
Παιδί μου θα πάω τον Οκτώβριο το θέμα είναι μέχρι τότε θέλω να βρω κάτι. Κ δεν βρίσκω . Έχω θέμα αν δεν μπορείς.να βοηθήσεις κόψε την ειρωνεία

Κάναμε λίγη πλάκα και το πήρες σοβαρά. :hehe: Λοιπόν θα σου πρότεινα κάτι σε λάτζα σε καφετέρια ή εστιατόριο ή ταμίας σε κάποιο super market. Είναι μια δουλειά που δεν θέλει ειδίκευση.

@Ioannidou γενικά απέφυγε τις τηλεφωνικές ή ηλεκτρονικές μεθόδους εύρεσης εργασίας. Προσπάθησε να πηγαίνεις φυσική παρουσία στον εργοδότη κατά προτίμηση και να λες με πάσα ειλικρίνεια ότι έχεις ανάγκη για δουλειά. Δεν είναι ντροπή. Το εκτιμούν καλύτερα και δίνεις το στίγμα σου ποια είσαι και τι χαρακτήρας είσαι που δεν φαίνεται μέσα από το τηλέφωνο ή από κάποιο email. Άλλη εικόνα σχηματίζεις όταν βλέπεις κάποιον και διαφορετική εικόνα όταν διαβάζεις ένα άψυχο βιογραφικό κάποιου προσπαθώντας να καταλάβεις τι προσωπικότητα είναι.

Καλή επιτυχία ολόψυχα!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
γενικά απέφυγε τις τηλεφωνικές ή ηλεκτρονικές μεθόδους εύρεσης εργασίας. Προσπάθησε να πηγαίνεις φυσική παρουσία στον εργοδότη κατά προτίμηση και να λες με πάσα ειλικρίνεια ότι έχεις ανάγκη για δουλειά. Δεν είναι ντροπή. Το εκτιμούν καλύτερα και δίνεις το στίγμα σου ποια είσαι και τι χαρακτήρας είσαι που δεν φαίνεται μέσα από το τηλέφωνο ή από κάποιο email. Άλλη εικόνα σχηματίζεις όταν βλέπεις κάποιον και διαφορετική εικόνα όταν διαβάζεις ένα άψυχο βιογραφικό κάποιου προσπαθώντας να καταλάβεις τι προσωπικότητα είναι.
ναι θα γυρναει ολη την Αθηνα αν ειναι απο μεγαλουπολη, με φυσικη παρουσια και θα γυρναει απο περιοχη σε περιοχη , εναν προς εναν εργοδοτη για να ζηταει δουλεια. εκτος αν ειναι απο επαρχια. εκει ειναι αλλο θεμα
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
ναι θα γυρναει ολη την Αθηνα αν ειναι απο μεγαλουπολη, με φυσικη παρουσια και θα γυρναει απο περιοχη σε περιοχη , εναν προς εναν εργοδοτη για να ζηταει δουλεια. εκτος αν ειναι απο επαρχια. εκει ειναι αλλο θεμα

Aν είναι επαρχία βολεύει. Για την Αθήνα, ας πάει κάπου επιλεγμένα.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Aν είναι επαρχία βολεύει. Για την Αθήνα, ας πάει κάπου επιλεγμένα.
Μένω σε μια μικρή πόλη σε προάστια οπότε ναι ας πούμε σήμερα γύρισα όλα τα καταστήματα κ ήθελαν όλοι προϋπηρεσία εννοείται ότι τις περισσότερες φορές πάω φυσική παρουσία το προτιμώ αλλά μου ζητάνε βιογραφικό οπότε ναι !!! Δηλαδή σε βλέπουν μπροστά τους κ σου ζητάνε ένα χαρτί... Και ναι πήγα σε μαγαζιά για πωλήτρια σε ρούχα κυρίως και ΑΠΑΙΤΟΎΣΑΝ προϋπηρεσία... Είναι τόσο δύσκολο να τους βρω το medium βλέπετε θέλει τουλάχιστον διετή εμπειρία ... Τι να πω απογοητεύτηκα!!!!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top