[15/5/2009] Νεοελληνική Γλώσσα

Πως σας φάνηκαν τα θέματα;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • Εύκολα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μέτριας δυσκολίας

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δύσκολα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν έδινα σήμερα / Δε δίνω πανελλαδικές

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Eutuxia

Νεοφερμένος

Η Ευτυχία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Προσωπικά μου φάνηκε χαζό το β ερώτημα στην ενεργ-παθητ...ό,τι να ναι!
:what:
τεσπα καλούτσικα ήταν..βρώσιμα:Pαλλα το κειμενο ειχε μια δυσκολια στην περιληψη..αύξησαν τον αριθμό των ασκήσεων ή τόσες πέφτουν συνήθως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λιλα

Νεοφερμένος

Η λιλα-πεγκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
πολυ ευκολα τα θεματα!!!!!καλα αποτελεσματα να εχουμε!!!!!!!!!:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

prwteas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Λύστε μου μια απορία: Στη δεύτερη πρόταση της άσκησης για μετατροπή από παθητική σε ενεργητική και αντίστροφα δεν έβαλα υποκείμενο, αλλά έγραψα "δε θα χάσουμε". Είναι λάθος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Καλα, τα θεματα ετσι οπως τα ειδα ηταν γελοια...! Μακαρι να βαλουν τετοια και του χρονου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Καλα, τα θεματα ετσι οπως τα ειδα ηταν γελοια...! Μακαρι να βαλουν τετοια και του χρονου
+1
Βγηκαν κι εδω.
https://exams.pathfinder.gr/data/glyk_neoellglossaap.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fanis4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fanis4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Νομιζω οτι ειναι "ο ανθρωπος δεν θα χασει την μαχη"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george_k214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 338 μηνύματα.
Πραγματι,τα θέματα ηταν σχετικά εύκολα(τονίζω σχετικά εύκολα και αυτό θα αποδειχθεί τον Ιούνιο...πολλά παιδιά μπορεί να βγήκαν και εκτός λόγω της σχετικής ελευθερίας του θέματος!)...θα δούμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hristos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Τα θέματα μέχρι την Έκθεση χαρακτηρίζονται από μένα ως εύκολα. Ούτε η περίληψη ήταν κάτι το ιδιαιτέρως δύσκολο κατανοητό το κείμενο ασκήσεις εύκολες.Η έκθεση ήταν ότι να ναι γιατί είχε δυο ασυνάρτητα εκ πρώτης όψεος ζητούμενα αλλά με λίγο σκέψη νομίζω ένα 30 /40 μπορούσεςνα το καταφέρεις. johngreekmad όταν έρθει η ώρα να γράψεις πανελλάδικές και το πιο εύκολο να ναι με το άγχος που έχεις όταν παίρνεις τα θέματα τρελαίνεσαι. Με το που είδα την έκθεση και μέχρι να κάνω το διάγραμμα μπας και κατεβάσω καμιά ιδέα να δώσω ενότητα στο κείμενο μου ήμουν άσπρος σαν το πανί. Κράτα μικρό καλάθι ποτέ δεν ξέρεις:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fanis4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fanis4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Ακριβως το ιδιο επαθα και εγω αλλα μετα συνηλθα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dwritsa_kAts

Νεοφερμένος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Ναι οντως! θελει προσοχη μη ξεφυγεισ και πασ εκτως θεματος..
παντως εγω ρε παιδια 3η γυμνασιου παω και εχω να πω μου φανηκαν πολυ ευκολα τα θεματα .. διαγωνισματος και οχι ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ εξετασεων.. σιγουρα θα τα πηγατε καλα! το ανχος φταιει τωρα! ηρεμηστε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Πραγματι,τα θέματα ηταν σχετικά εύκολα(τονίζω σχετικά εύκολα και αυτό θα αποδειχθεί τον Ιούνιο...πολλά παιδιά μπορεί να βγήκαν και εκτός λόγω της σχετικής ελευθερίας του θέματος!)...θα δούμε...
Χμ,δηλαδη θα μπορουσε να θεωρηθει το θεμα "παγιδα" ?
Νομιζω οτι ζηταει πολυ ξακαθαρα πραγματα παντως,δηλαδη δεν υπηρχε περιπτωση οσο και αδιαβαστος να ηταν καποιος να μην εβρισκε εστω και κατι να γραψει. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george_k214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 338 μηνύματα.
Τα θέματα μέχρι την Έκθεση χαρακτηρίζονται από μένα ως εύκολα. Ούτε η περίληψη ήταν κάτι το ιδιαιτέρως δύσκολο κατανοητό το κείμενο ασκήσεις εύκολες.Η έκθεση ήταν ότι να ναι γιατί είχε δυο ασυνάρτητα εκ πρώτης όψεος ζητούμενα αλλά με λίγο σκέψη νομίζω ένα 30 /40 μπορούσεςνα το καταφέρεις. johngreekmad όταν έρθει η ώρα να γράψεις πανελλάδικές και το πιο εύκολο να ναι με το άγχος που έχεις όταν παίρνεις τα θέματα τρελαίνεσαι. Με το που είδα την έκθεση και μέχρι να κάνω το διάγραμμα μπας και κατεβάσω καμιά ιδέα να δώσω ενότητα στο κείμενο μου ήμουν άσπρος σαν το πανί. Κράτα μικρό καλάθι ποτέ δεν ξέρεις:P


Συμφωνώ απόλυτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ledzeppelinick

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,194 μηνύματα.
τσαμπα μας αγχωνουν παιδες.. τα θεματα ηταν ιδιαιτερα βατα!! ειδικα τις ασκησεις μπορουσε κανεις να τις τελειωσει σε μικρο χρονικο διαστημα και να εχει χρονο για την εκθεση μετα.. ενταξει!! θα δουμε τον ιουνιο!! δε χρειαζονται μεγαλα λογια απλα δυναμη για τα υπολοιπα 5 γκολακια που καλουμαστε να βαλουμε!!:no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

musicrain1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Καλή επιτυχία σε όλους! Τα θέματα ήταν σχετικά εύκολα, με την έννοια ότι και κάποιος που δεν είχε ασχοληθεί με το θέμα της έκθεσης μπορούσε να βρει ιδέες! Η περίληψη νομίζω είχε δυσκολία στις πρώτες παραγράφους, γιατί ήταν λίγο φλύαρο το κείμενο αλλά μετά έστρωνε:)! Συμπέρασμα: Καλή αρχή και ελπίζουμε σε καλύτερη συνέχεια:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alreena

Νεοφερμένος

Η Alreena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Αυτό για όσους πιστεύουν τα SOS και κάποιοι να δηλώνουν και σίγουροι! Είναι για γέλια ν ακούμε πια για sos...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dwritsa_kAts

Νεοφερμένος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Πες τα ρε ALRENA!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

matina91

Νεοφερμένος

Η Mατινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Παιδια εγραψα και εγω και εχω το πλεονεκτιμα να ξερω αν εγραψα καλα η οχι:P Εδωσα προφορικα αφου ειχα γραψει πιο πριν τα παντα! και οταν τελειωσα μου λεει χαμογελοντας μια απο τις εξεταστριες "τα ειχες πιασει απο πριν τα θεματα?" αυτο δε σημαινει οτι εγραψα πολυ καλα σαν να τα ηξερα απο πριν?? γιουπιιιιιι:D

Εβαλα και πολυ ωραιο τιτλο ! ολα καλα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dwritsa_kAts

Νεοφερμένος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
μπραβο σου ματινακι!!! συνεχισε ετσι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ledzeppelinick

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,194 μηνύματα.
τελικα αυτο που ειχαν πει οτι ειπε ο μπαμπινιωτης για διαδικτυο και εκπαιδευση ειχε βαση.. αλλα ας μη κολλαμε σε ταμπελες!! συγχαρητηρια σε ολους παιδια!!:):no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top