1ο Πεδίο & επαγγελματική αποκατάσταση

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Η προσωπική μου άποψη είναι ότι η συμπλήρωση του μηχανογραφικού είναι δυσκολότερη από τις εξετάσεις και το διάβασμά τους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
(
:eek:
Ρε παιδια ρε παιδια τι ειναι αυτα;; με εχει πιασει πανικος..μην πω απογοητευση...μην πω καταθλιψη!!!
Εδω και περιπου 2 ωρες κανω ΄΄ερευνα αγορας΄΄΄για σχολες -ειμαι θεωρητικη οποτε πρωτου πεδιου-
και πραγματικα δεν εχω κουραγιο να συνεχισω...τι ειναι ολα αυτα;;; παντου διαβαζω για καμια προοπτικη και καμια προοπτικη...δηλαδη εμεις τι να κανουμε ;;να παμε να αυτοκτονησουμε;;αν ειναι δυνατον...
αντιθετως για αλλες στα υπολοιπα πεδια βλεπω οτι λενε για καλες προοπτικες-δεν λεει κ ολα τελεια αλλα απτου πρωτου λεει σιγουρα καλυτερα...
εχω προβληματιστει...δηλαδη φετος θα πλακωθω στο διαβασμα θα περασω-ελπιζω-στη σχολη που λατρευω -ψυχολογια κ τελος-
και οταν με το καλο αποφοιτησω δεν θα βρω ποτε δουλεια;;-σχετικη!
αυτο μου λετε με λιγα λογια;;;πφφφ...
)

στην ελλάδα βρίσκεσαι , hello ,ό,τι και να σπουδάσεις κατά πάσα πιθανότητα δεν θα το ασκήσεις ως μόνιμο επάγγελμά σου άρα σπούδασε ό,τι σε ευχαριστεί και ενδιαφέρει πραγματικά και το τί δουλεια θα κάνουμε στο μέλλον όλοι μας είναι άλλο θεμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Η προσωπική μου άποψη είναι ότι η συμπλήρωση του μηχανογραφικού είναι δυσκολότερη από τις εξετάσεις και το διάβασμά τους..

οχι, η πιο ευκολη ειναι.Αν ειναι δυνατον να εχει δωσει καποιος υποψηφιος (για που) εξετασεις και να μην ξερει τι θελει. Τοτε γιατι δινει εξετασεις? Για να φαει την θεση , καποιου αλλου που μπορει να την θελει περισσοτερο?Αλλα ,οχι στην Ελλαδα ολοι πρεπει να μπουν στο πανεπιστημιο, τι θα λεει η γειτονισσα μετα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate_gka

Νεοφερμένος

Η kate_gka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
συγγνώμη να ρωτήσω κάτι? η αποκατάσταση για εσάς είναι μόνο το δημόσιο? όταν επιλέγεις ένα επάγγελμα που είναι κατά βάση ελεύθερο τότε θα πρέπει να γνωρίζεις και τι σε περιμένει. προσπαθείς στέλνεις βιογραφικά κτλ κτλ και αν τους κάνεις σε παίρνουν.
για εμένα η μόνη σχολή που δεν έχει αποκατάσταση και πιστεύω πως βγάζει ανέργους είναι των διεθνών και ευρωπαικών σπουδών...δηλαδή όταν βγαίνεις τι είσαι? διεθνολόγος? τελοσπάντων, εγώ ξέρω ότι όποιος θέλει πραγματικά βρίσκει! :)

Αθηνα, οχι επειδη εισαι εσυ αλλα συμφωνω παρα πολυ μαζι σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Αθηνα, οχι επειδη εισαι εσυ αλλα συμφωνω παρα πολυ μαζι σου!
αχ0α0χ0αχα0....α να χαθείς :P
Πάντως γενικά πιστεύω ότι στην δουλειά σου και κυρίως κατά την διαδικασία της εύρεσης δουλειάς πρέπει να είσαι Θρασύς! με την καλή έννοια φυσικά. που σημαίνει να είσαι δυναμικός, να παίρνεις πρωτοβουλίες και να παρουσιάζεις τον εαυτό σου όπως είσαι. Να γνωρίζεις τα δικαιώματά σου ως πολίτης αλλά και ως εργαζόμενος φυσικά για να μην μπορεί κανείς να σε εκμεταλλευτεί!!! και να αποδοκιμάζετε το άδικο είτε ασκείται σε εσάς είτε σε κάποιον άλλον!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
και γω ψυχολογία έχω δηλώσει γιατί είναι κάτι π με ενδιαφέρει,πολύ!
δεν σκέφτηκα ούτε μια στιγμή να δηλώσω κάτι άλλο γιατί πολύ απλά πιστεύω πως αν κάτι δεν σ αρέσει,δεν το κάνεις καλά,συνεπώς και πάλι η αποκατάσταση θα είναι δύσκολη.
είναι γεγονός πως στο 1ο πεδίο οι σχολές όσο περνάνε τα χρόνια θεωρούνται λιγότερο σημαντικές από πολλούς και όπως είπε ο τσάκος στην αρχή πολλοί αν και έχουν έφεση στα θεωρητικά μαθήματα επιλέγουν κάποια άλλη κατεύθυνση μόνο και μόνο για να βρουν δουλειά!
εγώ είμαι εντελώς κάθετη σ'αυτό!από την στιγμή που θέλει ψυχολογία γιατί να της προτείνουμε να πάει θετική?
η το άλλο! ΝΟΜΙΚΗ... έχω κουραστεί να ακούω τα ίδια και τα ίδια κάθε μέρα λες και η μόνη σχολή(αξιόλογη) του 1ου πεδίου είναι η νομική και ίσως και τα παιδαγωγικά.
τις υπόλοιπες σχολές γιατί τις περνάμε στο ντούκου?
έχει δηλαδή η νομική άμεση αποκατάσταση? εγώ θεωρώ ότι μας πιάνει μεγαλομανία όλους...
ελπίζω να περάσεις ψυχολογία και να κάνεις το όνειρο σ πραγματικότητα και άσε τους άλλους να λένε!
δεν νομίζω πως αν το θες πολύ θα χαθείς :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
οχι, η πιο ευκολη ειναι.Αν ειναι δυνατον να εχει δωσει καποιος υποψηφιος (για που) εξετασεις και να μην ξερει τι θελει. Τοτε γιατι δινει εξετασεις? Για να φαει την θεση , καποιου αλλου που μπορει να την θελει περισσοτερο?Αλλα ,οχι στην Ελλαδα ολοι πρεπει να μπουν στο πανεπιστημιο, τι θα λεει η γειτονισσα μετα
Αυτό το είπα διότι είναι μια απόφαση που ουσιαστικά σου καθορίζει το μέλλον σου. Πιστεύω και ένα παιδί να έχει απο μικρός όνειρο να γίνει πχ δάσκαλος και έχει καταφέρει να συγκεντρώσει τα μόρια για να μπει θα έχει ενδοιασμούς αν πρέπει να δηλώσει την σχολή αυτή. Για να μην αναφερθώ στην περίπτωση που ένας υποψήφιος δεν μαζέψει τα μόρια που χρειάζεται για την σχολή που θέλει και πρέπει τελευταία στιγμή να αλλάξει σχέδια και ίσως πάρει μία λάθος απόφαση. Δεν αναφέρθηκα ούτε για την γειτονιά ούτε στον προκατάληψη ότι "το παιδί πρέπει να περάσει σε μια σχολή και εννοείται μόνο ΑΕΙ"

Υ.Γ. Έφαγα -2 επειδή είπα την άποψή μου???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ρε παιδιά με τόσα φροντιστήρια και τόσα ιδιαίτερα που κάνει ο κόσμος, τα οποία θα αυξάνονται συνεχώς, και τόσα λεφτά που ρίχνουν οι γονείς... ακόμη πιστεύετε ότι έχει χάλια αποκατάσταση το πρώτο πεδίο και οι σχολές εκπαιδευτικών? Ας αφήσουμε στην άκρη τις τρελές τιμές των ιδιαιτέρων... που κάνουν χρυσάφι λεφτά οι άνθρωποι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
:) το λάθος ειναι που οταν μιλαμε για 1ο πεδιο μιλαμε συνηθως για φιλολογιες παιδαγωγικα και νομικες.
δηλαδη επειδη καποιοι βγαζουν τρελα λεφτα με ιδιαιτερα και φροντ λυσαμε το προβλημα μας,να γινουμε καθηγητες ολοι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
:) το λάθος ειναι που οταν μιλαμε για 1ο πεδιο μιλαμε συνηθως για φιλολογιες παιδαγωγικα και νομικες.
δηλαδη επειδη καποιοι βγαζουν τρελα λεφτα με ιδιαιτερα και φροντ λυσαμε το προβλημα μας,να γινουμε καθηγητες ολοι?

Ξέρεις τι θα πει πλειοψηφία έτσι δεν είναι? Αν ψάξεις τις σχολές θα δεις ότι πάνω από 50% των σχολών έχουν μέσα την λέξη "παιδαγωγικό" ή "φιλολογία". Απο την στιγμή που ο τίλος είναι "1ο Πεδίο & Επαγγελματική Αποκατάσταση" δεν νομίζω να έχω πουθενά λάθος.

Εκτός αυτού, καμία επιστήμη και κανένα πεδίο δεν προσφέρουν άμεση επαγγελματική αποκατάσταση πλέον. Τι γκρινιάζετε όλοι με το πρώτο πεδίο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
δεν μίλησα συγκεκριμένα για λάθος δικό σου αλλά για ένα λάθος που κάνουμε όλοι(άλλωστε χρησιμοποίησα α' πρόσωπο),.
και ακριβώς επειδή η πλειοψηφία των σχολών του 1ου πεδίου αφορά φιλολογίες,παιδαγωγικά γι'αυτό λέμε ότι η Ελλάδα έχει πλέον γεμίσει από δαύτους.
και νευριάζω όταν μιλούν για 1ο πεδίο να κάνουν λόγο μόνο για αυτές τις σχολές :)
Όσο γι'αυτό που λες στο τέλος,έχεις δίκιο ;)
αλλά το πρώτο πεδίο είναι ακόμα πιο υποβαθμισμένο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Φυσικά, απλά εγώ επειδή συχνά ακούω ότι τα παιδαγωγικά δεν έχουν εργασία εκνευρίζομαι. Για αυτό απευθύνθηκα σε αυτές.

Υπάρχουν και άλλες σχολές όπως:

Νομικής

Ιστορίας Αρχαιολογίας

Κοινωνικής και Εκπαιδευτικής Πολιτικής

Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών

Πολιτικής Επιστήμης

Κοινωνιολογίας

Δημοσιογραφίας και Μέσων Μαζικής Επικοινωνίας

Ψυχολογίας

Ξένων Γλωσσών Μετάφρασης & Διερμηνείας

Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού

κ.α. αν παρέλειψα κάτι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
:) γι'αυτες τις σχολές δυστυχώς δεν γίνεται λόγος παρά μόνο ελάχιστες φορές.
εσύ είσαι της θεωρητικής?
και αν ναι,που σκοπεύεις? σκέφτεσαι κ συ την αποκατάσταση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Όχι εγώ είμαι θετικοτεχνολογικός :P

Και εγώ σκέφτομαι την αποκατάσταση όπως όλοι μας. Και απελπίζομαι...

Αλλά τι να κάνουμε. Αυτά έχει η ζωή. Είτε είσαι 1ο πεδίο, είτε στο 2ο, είτε 3ο, είτε 4, είτε 5ο (εκτός απο στρατιωτικές και αστυνομικές) δεν θα είσαι σίγουρος για το μέλλον σου.

Για αυτό άλλωστε και είμαι της άποψης: "Είσαι καλός σε αυτό που σπουδάζεις? Θα βρεις δουλειά" Αν και όντως σε κάθε πεδίο υπάρχουν 2-3 είδη σπουδών τα οποία όσο καλός και να είσαι δεν πιστεύω πως θα βρεις δουλειά, αλλά δεν τα αναφέρω μην ξεσπάσει πόλεμος μεταξύ εμού και των άλλων που στοχεύουν εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Αν και όντως σε κάθε πεδίο υπάρχουν 2-3 είδη σπουδών τα οποία όσο καλός και να είσαι δεν πιστεύω πως θα βρεις δουλειά, αλλά δεν τα αναφέρω μην ξεσπάσει πόλεμος μεταξύ εμού και των άλλων που στοχεύουν εκεί.

έχω και εγώ ένα -δύο στο μυαλό μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Όχι εγώ είμαι θετικοτεχνολογικός :P

Και εγώ σκέφτομαι την αποκατάσταση όπως όλοι μας. Και απελπίζομαι...

Αλλά τι να κάνουμε. Αυτά έχει η ζωή. Είτε είσαι 1ο πεδίο, είτε στο 2ο, είτε 3ο, είτε 4, είτε 5ο (εκτός απο στρατιωτικές και αστυνομικές) δεν θα είσαι σίγουρος για το μέλλον σου.

Για αυτό άλλωστε και είμαι της άποψης: "Είσαι καλός σε αυτό που σπουδάζεις? Θα βρεις δουλειά" Αν και όντως σε κάθε πεδίο υπάρχουν 2-3 είδη σπουδών τα οποία όσο καλός και να είσαι δεν πιστεύω πως θα βρεις δουλειά, αλλά δεν τα αναφέρω μην ξεσπάσει πόλεμος μεταξύ εμού και των άλλων που στοχεύουν εκεί.

συμφωνώ μαζί σου,και εγώ αυτό ανέφερα πριν για το ότι αν είσαι καλός κάτι υπάρχει και για σένα!
Ωστόσο δεν νομίζω ότι είναι θέμα απελπισίας,ναι οκ να προβληματιζόμαστε αλλά η απελπισία μου φέρνει σε παραίτηση που δεν νομίζω ότι κάνει καλό. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Φυσικά, απλά εγώ επειδή συχνά ακούω ότι τα παιδαγωγικά δεν έχουν εργασία εκνευρίζομαι. Για αυτό απευθύνθηκα σε αυτές.

Υπάρχουν και άλλες σχολές όπως:

Νομικής

Ιστορίας Αρχαιολογίας

Κοινωνικής και Εκπαιδευτικής Πολιτικής

Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών

Πολιτικής Επιστήμης

Κοινωνιολογίας

Δημοσιογραφίας και Μέσων Μαζικής Επικοινωνίας

Ψυχολογίας

Ξένων Γλωσσών Μετάφρασης & Διερμηνείας

Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού

κ.α. αν παρέλειψα κάτι...
είμαι πολύ περήφανη για το τμήμα μου και πολυ εχαριστημένη για το επίπεδο σπουδών που προσφέρει :redface: τα προβλήματα όμως είναι άπειρα αλλά ποτέ δεν με πτόησαν!
εγώ ενημερώθηκα για την ύπαρξη της σχολής αυτής στην 2α λυκείου...αργά αν συγκρίνω με κάποιους που είχαν ήδη επιλέξει.
δεν νομίζω ότι θα μου ταίριαζε κάτι άλλο:P είναι ο έρωτας της ζωής μου:P χιχ0χαχουχεεεεε!
αυτό που λείπει είναι ο ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟΣ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΣ! εμείς δεν είχαμε αυτή την βοήθεια αν και υποτίθεται ότι ήταν μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Καλά ούτε εμείς κάνουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
είμαι πολύ περήφανη για το τμήμα μου και πολυ εχαριστημένη για το επίπεδο σπουδών που προσφέρει :redface: τα προβλήματα όμως είναι άπειρα αλλά ποτέ δεν με πτόησαν!
εγώ ενημερώθηκα για την ύπαρξη της σχολής αυτής στην 2α λυκείου...αργά αν συγκρίνω με κάποιους που είχαν ήδη επιλέξει.
δεν νομίζω ότι θα μου ταίριαζε κάτι άλλο:P είναι ο έρωτας της ζωής μου:P χιχ0χαχουχεεεεε!
αυτό που λείπει είναι ο ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟΣ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΣ! εμείς δεν είχαμε αυτή την βοήθεια αν και υποτίθεται ότι ήταν μάθημα.

:clapup: είναι πολύ ωραίο να ακούς κάποιον να μιλάει έτσι για την σχολή του.
σεπ ποιος έκανε όμως? ένας γυμναστής μας έκανε υποτίθεται και ποτέ δεν πρόσφερε κάτι αυτό το "μάθημα":confused:
σίγουρα θα ήταν σημαντικό να υπάρχει στα σχολεία αλλά νομίζω ότι προέχουν άλλα στα οποία δεν μπορεί να δοθεί λύση,πόσο μάλλον για επαγγελματικό προσανατολισμό!παίζει βέβαια να είναι κάποιος τυχερός και να έχει ο δήμος του ένα κάποιον σύμβουλο!πολλοί πληρώνουν για ν μάθουν:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
Κοινωνικής και Εκπαιδευτικής Πολιτικής

δεν ξέρω για τις άλλες, αλλά αυτή καλά κάνει όποιος ξεχνάει ότι υπάρχει...
μη κάνετε το λάθος και τη δηλώσετε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top