1ο Πεδίο & επαγγελματική αποκατάσταση

io-sam

Νεοφερμένος

Η io-sam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
:eek:
Ρε παιδια ρε παιδια τι ειναι αυτα;; με εχει πιασει πανικος..μην πω απογοητευση...μην πω καταθλιψη!!!
Εδω και περιπου 2 ωρες κανω ΄΄ερευνα αγορας΄΄΄για σχολες -ειμαι θεωρητικη οποτε πρωτου πεδιου-
και πραγματικα δεν εχω κουραγιο να συνεχισω...τι ειναι ολα αυτα;;; παντου διαβαζω για καμια προοπτικη και καμια προοπτικη...δηλαδη εμεις τι να κανουμε ;;να παμε να αυτοκτονησουμε;;αν ειναι δυνατον...
αντιθετως για αλλες στα υπολοιπα πεδια βλεπω οτι λενε για καλες προοπτικες-δεν λεει κ ολα τελεια αλλα απτου πρωτου λεει σιγουρα καλυτερα...
εχω προβληματιστει...δηλαδη φετος θα πλακωθω στο διαβασμα θα περασω-ελπιζω-στη σχολη που λατρευω -ψυχολογια κ τελος-
και οταν με το καλο αποφοιτησω δεν θα βρω ποτε δουλεια;;-σχετικη!
αυτο μου λετε με λιγα λογια;;;πφφφ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
δουλειές υπάρχουν .Απλά η θεωρητική κατεύθυνση δεν συμβαδίζει με την δουλειά. Πιστεύω ότι καλύτερο για σένα να πας θετικη κατευθυνση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Μην απογοητεύεσαι. Τα πράγματα όντως είναι πολύ δύσκολα εργασιακά για όλα τα επαγγέλματα αλλά σε πέντε χρόνια μπορεί να είναι καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
:eek:
Ρε παιδια ρε παιδια τι ειναι αυτα;; με εχει πιασει πανικος..μην πω απογοητευση...μην πω καταθλιψη!!!
Εδω και περιπου 2 ωρες κανω ΄΄ερευνα αγορας΄΄΄για σχολες -ειμαι θεωρητικη οποτε πρωτου πεδιου-
και πραγματικα δεν εχω κουραγιο να συνεχισω...τι ειναι ολα αυτα;;; παντου διαβαζω για καμια προοπτικη και καμια προοπτικη...δηλαδη εμεις τι να κανουμε ;;να παμε να αυτοκτονησουμε;;αν ειναι δυνατον...
αντιθετως για αλλες στα υπολοιπα πεδια βλεπω οτι λενε για καλες προοπτικες-δεν λεει κ ολα τελεια αλλα απτου πρωτου λεει σιγουρα καλυτερα...
εχω προβληματιστει...δηλαδη φετος θα πλακωθω στο διαβασμα θα περασω-ελπιζω-στη σχολη που λατρευω -ψυχολογια κ τελος-
και οταν με το καλο αποφοιτησω δεν θα βρω ποτε δουλεια;;-σχετικη!
αυτο μου λετε με λιγα λογια;;;πφφφ...

ΤΙ επαγγέλματα σου αρέσουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βetty

Δραστήριο μέλος

Η Βetty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 726 μηνύματα.
:eek:
Ρε παιδια ρε παιδια τι ειναι αυτα;; με εχει πιασει πανικος..μην πω απογοητευση...μην πω καταθλιψη!!!
Εδω και περιπου 2 ωρες κανω ΄΄ερευνα αγορας΄΄΄για σχολες -ειμαι θεωρητικη οποτε πρωτου πεδιου-
και πραγματικα δεν εχω κουραγιο να συνεχισω...τι ειναι ολα αυτα;;; παντου διαβαζω για καμια προοπτικη και καμια προοπτικη...δηλαδη εμεις τι να κανουμε ;;να παμε να αυτοκτονησουμε;;αν ειναι δυνατον...
αντιθετως για αλλες στα υπολοιπα πεδια βλεπω οτι λενε για καλες προοπτικες-δεν λεει κ ολα τελεια αλλα απτου πρωτου λεει σιγουρα καλυτερα...
εχω προβληματιστει...δηλαδη φετος θα πλακωθω στο διαβασμα θα περασω-ελπιζω-στη σχολη που λατρευω -ψυχολογια κ τελος-
και οταν με το καλο αποφοιτησω δεν θα βρω ποτε δουλεια;;-σχετικη!
αυτο μου λετε με λιγα λογια;;;πφφφ...

ααααχ! ~ :redface:
Και εγώ ψυχολογία ήθελα!! αλλά τελικά δεν τη δήλωσα πρώτη επιλογή, επειδή σκέφτηκα της αποκατάσταση:(.
Πάντως, αν αγαπάς αυτό που κάνεις θα πετύχεις!:D
Μην απελπίζεσαι,ποιος ξέρει τι κατάσταση θα επικρατεί σε 5 χρόνια...:/:
Εγώ δήλωσα ειδική αγωγή,αλλά ποιος μου εγγυαται οτι θα έχω δουλειά?
Κανείς. Οπότε απλά μην το σκέφτεσαι,στα ίδια είμαστε όλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koaxis7

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
εχω προβληματιστει...δηλαδη φετος θα πλακωθω στο διαβασμα θα περασω-ελπιζω-στη σχολη που λατρευω -ψυχολογια κ τελος-
και οταν με το καλο αποφοιτησω δεν θα βρω ποτε δουλεια;;-σχετικη!
αυτο μου λετε με λιγα λογια;;;πφφφ...

Για ψυχολογια που ενδιαφερεσαι, στο εξωτερικο θα βρεις πολυ πιο ευκολα δουλεια. Σχεδον καθε αμερικανος εχει τον ψυχολογο του:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-sam

Νεοφερμένος

Η io-sam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
ευχαριστω για τις απαντησεις..!
ειμαι τριτη λυκειου οποτε ειναι αργα!!
βασικα ομως δεν αλλαζω γνωμη γιατι δεν υπηρχε περιπτωση να πετυχω κατι στις αλλες δυο!!
οπως αναφερω θελω να περασω ψυχολογια αλλα δεν θελω γραφειο..θελω να εργαστω σε ιδρυματα η εταιριες κτλ...
αλλη επιλογη μου θα ηταν η νομικη ομως μου φαινεται βουνο σαν σχολη...
και τριτον αγγλικη φιλολογια σε καμια περιπτωση ομως να διδασκω..γενικα δν θελω παιδαγωγικα κ τετοια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Καλά,εδώ σε λίγα χρόνια ο κάθε Έλληνας θα θέλει και 2-3 ψυχολόγους....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-sam

Νεοφερμένος

Η io-sam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
ναι μ αυτες τις σκεψεις κ εγω συνεχιζω οτι τουλαχιστον θα κανω αυτο που θελω πραγματικα και οτι ισως μεχρι ν αποφοιτησω αλλαξει η κατασταση!!
εξωτερικο δεν ξερω...περα απτο οικονομικο θεμα δεν υπαρχει περιπτωση να..την παλεψω :ρ βεβαια μην λεω και μεγαλα λογια μπορει ν αλλαξω γνωμη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toumilo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο toumilo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
καλα παιδια η αληθεια ειναι οτι απο την θεωρητικη ειναι πολυ σκουρα τα πραγματα...κι εγω θεωρητικη ημουν κι οταν εκανα κι εγω ερευνα για αποκατασταση(ειδικα για ΜΜΕ),επαθα ενα πατατρακ στην αρχη...αλλα μετα ειπα,ποτε δεν ξερεις....οποτε βαλε αυτο που θες και βλεπεις πως θα στα φερει η ζωη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
ευχαριστω για τις απαντησεις..!
ειμαι τριτη λυκειου οποτε ειναι αργα!!
βασικα ομως δεν αλλαζω γνωμη γιατι δεν υπηρχε περιπτωση να πετυχω κατι στις αλλες δυο!!
οπως αναφερω θελω να περασω ψυχολογια αλλα δεν θελω γραφειο..θελω να εργαστω σε ιδρυματα η εταιριες κτλ...
αλλη επιλογη μου θα ηταν η νομικη ομως μου φαινεται βουνο σαν σχολη...
και τριτον αγγλικη φιλολογια σε καμια περιπτωση ομως να διδασκω..γενικα δν θελω παιδαγωγικα κ τετοια

Η ψυχολογία είναι κορυφαία επιστήμη αλλά φοβάμαι ότι η κρίση θα την επηρεάσει. Εδώ δεν υπάρχουν λεφτά για ιατρούς θα τα δίνουμε σε ψυχολόγους; Το κακό με την ψυχολογία είναι ότι βγαίνουν από ΙΕΚ και τους προτιμάνει αυτούς επειδή στοιχίζουν πιο λίγα.

Η νομικη ειναι ασφαλής σχολή. Αν και στις περισσότερες περιπτώσεις θα εργάζεσαι για ψυχουλα θα βρεις τουλάχιστον δουλειά. Μπορει΄ς όμως αν θέλεις να ασχοληθείς με τομείς που έχουν ψωμί.

Ωραία η Αγγλική φιλολογία αλλα γιατί δε σκέφτεσαι το μεταφραστικό στην κέρκυρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
συγγνώμη να ρωτήσω κάτι? η αποκατάσταση για εσάς είναι μόνο το δημόσιο? όταν επιλέγεις ένα επάγγελμα που είναι κατά βάση ελεύθερο τότε θα πρέπει να γνωρίζεις και τι σε περιμένει. προσπαθείς στέλνεις βιογραφικά κτλ κτλ και αν τους κάνεις σε παίρνουν.
για εμένα η μόνη σχολή που δεν έχει αποκατάσταση και πιστεύω πως βγάζει ανέργους είναι των διεθνών και ευρωπαικών σπουδών...δηλαδή όταν βγαίνεις τι είσαι? διεθνολόγος? τελοσπάντων, εγώ ξέρω ότι όποιος θέλει πραγματικά βρίσκει! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με την Αθηνά! Τι δουλειά περιμένετε να βρείτε δηλαδή...;Να βγείτε και να μπείτε στο δημόσιο;
Αυτό πλέον πουθενά δεν γίνεται!! Οι σχολές αν συνδυαστούν με κατάλληλα μεταπτυχιακά μπορούν να ανοίξουν πολλές πόρτες!

Δεν συζητώ για τα ΜΜΕ που διάβασα παραπάνω, που το βλέπω καθημερινά ότι τα παιδιά αν έχουν όρεξη βρίσκουν δουλειές.

Και μια ερώτηση: Πώς ακριβώς ψάχνετε τις προοπτικές...;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toumilo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο toumilo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με την Αθηνά! Τι δουλειά περιμένετε να βρείτε δηλαδή...;Να βγείτε και να μπείτε στο δημόσιο;
Αυτό πλέον πουθενά δεν γίνεται!! Οι σχολές αν συνδυαστούν με κατάλληλα μεταπτυχιακά μπορούν να ανοίξουν πολλές πόρτες!

Δεν συζητώ για τα ΜΜΕ που διάβασα παραπάνω, που το βλέπω καθημερινά ότι τα παιδιά αν έχουν όρεξη βρίσκουν δουλειές.

Και μια ερώτηση: Πώς ακριβώς ψάχνετε τις προοπτικές...;

revekka ηθελα να σε ρωτησω για ΜΜΕ....επειδη ακουγονται παρα πολλα,που δεν ξερω κατα ποσο ειναι σωστα...εσυ πως το βλεπεις το πραγμα? υπαρχουν προοπτικες?
γιατι τωρα λογικα μπαινω στα ΜΜΕ και θα ηθελα να ξερω τι να περιμενω πανω-κατω.
ευχαριστω προκαταβολικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
revekka ηθελα να σε ρωτησω για ΜΜΕ....επειδη ακουγονται παρα πολλα,που δεν ξερω κατα ποσο ειναι σωστα...εσυ πως το βλεπεις το πραγμα? υπαρχουν προοπτικες?
γιατι τωρα λογικα μπαινω στα ΜΜΕ και θα ηθελα να ξερω τι να περιμενω πανω-κατω.
ευχαριστω προκαταβολικα!

Με τι θα ήθελες να ασχοληθείς εσύ; Με δημοσιογραφία;

Έχω πει πολλές φορές ότι λανθασμένα τα τμήματα ΜΜΕ είναι ταυτισμένα με τη δημοσιογραφία. Αυτό δεν ισχύει καθώς βγαίνουμε επικοινωνιολόγοι, δηλαδή μπορούμε να κάνουμε ότι έχει σχέση με την επικοινωνία. Είτε λέγεται δημοσιογραφία όλων των ειδών, είτε γραφεία τύπου, είτε δημόσιες σχέσεις, τα πάντα. Με ένα μεταπτυχιακό δε, ακόμα καλύτερα, μπορείς να κατευθυνθείς όπου θέλεις.

Μέσα από τη σχολή, στο τρίτο έτος που αρχίζει και διαμορφώνεται το πτυχίο όπως το θέλει ο καθένας (με τα μαθήματα επιλογής) αρχίζουν και πρακτικές σε διάφορα αντικείμενα ( για παράδειγμα, εφημερίδες, εταιρείες κλπ). Πολλοί μένουν στις πρακτικές και μετά, τους κρατάνε για δουλειές. Γενικά, μπορεί να μην του φαίνεται αλλά δεν είναι απογοητευτικά τα πράγματα..(μόνο στην αθλητική και στην γενικότερη έντυπη δημοσιογραφία είναι λίγο σφιχτά).

(Είναι λίγο άτοπο πάντως να μιλάμε για επαγγελματικές προοπτικές 4 χρόνων μετά. Κανείς δεν ξέρει σε τι κατάσταση θα είμαστε σαν χώρα.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toumilo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο toumilo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Με τι θα ήθελες να ασχοληθείς εσύ; Με δημοσιογραφία;

Έχω πει πολλές φορές ότι λανθασμένα τα τμήματα ΜΜΕ είναι ταυτισμένα με τη δημοσιογραφία. Αυτό δεν ισχύει καθώς βγαίνουμε επικοινωνιολόγοι, δηλαδή μπορούμε να κάνουμε ότι έχει σχέση με την επικοινωνία. Είτε λέγεται δημοσιογραφία όλων των ειδών, είτε γραφεία τύπου, είτε δημόσιες σχέσεις, τα πάντα. Με ένα μεταπτυχιακό δε, ακόμα καλύτερα, μπορείς να κατευθυνθείς όπου θέλεις.

Μέσα από τη σχολή, στο τρίτο έτος που αρχίζει και διαμορφώνεται το πτυχίο όπως το θέλει ο καθένας (με τα μαθήματα επιλογής) αρχίζουν και πρακτικές σε διάφορα αντικείμενα ( για παράδειγμα, εφημερίδες, εταιρείες κλπ). Πολλοί μένουν στις πρακτικές και μετά, τους κρατάνε για δουλειές. Γενικά, μπορεί να μην του φαίνεται αλλά δεν είναι απογοητευτικά τα πράγματα..(μόνο στην αθλητική και στην γενικότερη έντυπη δημοσιογραφία είναι λίγο σφιχτά).

(Είναι λίγο άτοπο πάντως να μιλάμε για επαγγελματικές προοπτικές 4 χρόνων μετά. Κανείς δεν ξέρει σε τι κατάσταση θα είμαστε σαν χώρα.)

ναι,το ξερω οτι τα ΜΜΕ δεν ειναι ταυτισμενα με δημοσιογραφια....για αυτο αλλωστε διαλεξα την σχολη....γιατι ειδα οτι εχει πολλες διεξοδους...η αληθεια ειναι οτι με ενδιεφερε αρκετα η αθλητικη,αλλα ενταξει δεν εχω και μεγαλο προβλημα :) ....σ ευχαριστω πολυ και παλι!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Όσο μπορείς, μακριά από Αθλητική...ή αν σου αρέσει πλέον τόσο πολύ, κάντο για «χόμπι». Ό,τι άλλο θες για ΜΜΕ πες μου, αν είσαι και στο ΕΚΠΑ, μετά χαράς να βοηθήσω και πιο πρακτικά! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toumilo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο toumilo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Όσο μπορείς, μακριά από Αθλητική...ή αν σου αρέσει πλέον τόσο πολύ, κάντο για «χόμπι». Ό,τι άλλο θες για ΜΜΕ πες μου, αν είσαι και στο ΕΚΠΑ, μετά χαράς να βοηθήσω και πιο πρακτικά! :)

χαχα...μηνυμα εληφθη για αθλητικη! :)
ναι στο ΕΚΠΑ θα ερθω! εμενα με ενδιαφερει πολυ και η διαφημιση...πρωτος στοχος μου ειναι δημοσιογραφια...αλλα θα μ ενδιεφερε κι η διαφημιση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Θα έχεις ευκαιρίες, αρκεί να έχεις τα μάτια σου ανοιχτά.
(αυτό πάει σε όλους...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-sam

Νεοφερμένος

Η io-sam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
ενταξει μπορει να φαινομαι δραματικη απο το μηνυμα αλλα πραγματικα εκεινη τη στιγμη ειχα αγανακτησει :ρ
εννοειται οτι και να ελεγε οτι εχουν καλη αποκατασταση τα επαγγελματα που θελω κτλ κτλ κανεις δεν θα μου εγγυοταν οτι οντως θα εβρισκα δουλεια
απλα λογω των πανελληνιων που δινω φετος ψαχνω γενικα πολυ για βασεις,σχολες,αποκατασταση κτλ

λογω οικονομικων δυσκολιων ενδιαφερομαι προτιστως για σχολες θεσσαλονικη...οπου εχω ηδη ετοιμο διαμερισμα να με περιμενει:))
γενικα πανω κατω δεν ειμαι χιλια τοις εκατο σιγουρη-μαλλον εννενηντα εννεα χιλιαδες θα ελεγα :Ρ- οτι θελω να παω ψυχολογια...
απλα ειναι το πρωτο και κυριο που με ενδιαφερει...και επειδη σιχαινομαι και τα παιδαγωγικα κτλ δεν μου μενουν και πολλες επιλογες...
σκεφτομουν οτι ισως μπορεσω να περασω σε κατι ενδιαφερον με χαμηλη βαση απτο 3ο πεδιο-με βιολογια-
αλλα δεν ειδα τιποτα ενδιαφερον...-για μενα-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top