Χρήματα ή prestige;

Χρήματα η δουλειά με υψηλό κοινωνικό κύρος

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 5)
  • Χρήματα!

    Ψήφοι: 3 60.0%
  • Prestige!

    Ψήφοι: 2 40.0%

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Το prestige δε λέει, ο Jackman μόνο στα x-men και στο fountain μου άρεσε. Για τα χρήματα δεν ξέρω, το χρώμα τους πάντως είναι θεϊκό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Αν υποθέσουμε ότι καμιά από τις δύο δεν ήταν η δουλειά που θα ήθελα να κάνω (το σημαντικότερο κριτήριο), θα επέλεγα μια που να αποφέρει τουλάχιστον χρήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Prestige, γιατι πολυ απλα εσυ φταις αμα δεν βγαζεις λεφτα. Ενω στα χρηματα, δεν μπορεις να κανεις κατι να ανεβασεις το Prestige σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Και τα 2!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
Δεν έχει καμία σημασία αυτό. Κι παππούς μου ήταν πολιτικός, αλλά ήταν ράφτης.


ε πως δεν έχει σημασία...σήμερα δεν ξέρω κανέναν που να ασχολείται με την πολιτική και να μην έχει σπουδάσει...ακόμα και δημοτικός σύμβουλος για να γίνεις τύποις χρειάζεται κάποια πανεπιαστημιακή μόρφωση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hantzos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
πιστευω οτι αυτα τα δυο πανε μαζι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chrysa32485

Νεοφερμένος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
πιστευω οτι αυτα τα δυο πανε μαζι.
Όχι κατ ανάγκη! Ξέρεις πόσα επαγγέλματα που θεωρούμε δεύτερα αποφέρουν περισσότερα κέρδη από εκείνα με prestige; Θα σου αναφέρω επί παραδείγματι ένα δικηγόρο και έναν υδραυλικό: ποτέ δεν μπορείς να πεις με βεβαιότητα ποιος θα βγάζει περισσότερα χρήματα.

Όσο για το δίλημμα χρήματα ή prestige, εγώ θα έλεγα τίποτα από τα δύο αν είναι να κάνεις κάτι που δεν αγαπάς. Αν είσαι τυχερός ώστε να μπορείς να τα συνδυάσεις όλα τόσο το καλύτερο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,842 μηνύματα.
Τι σημαίνει επάγγελμα με prestige; Ποια είναι τα επαγγέλματα της μόδας, που σου έχουν μια καλοστρωμένη καριέρα με ροδοπέταλα και παχυλούς μισθούς; :lol:

τελειώνω την σχολή μου...και ακόμη δεν βρήκα ένα prestigάτο επάγγελμα...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
ε πως δεν έχει σημασία...σήμερα δεν ξέρω κανέναν που να ασχολείται με την πολιτική και να μην έχει σπουδάσει...ακόμα και δημοτικός σύμβουλος για να γίνεις τύποις χρειάζεται κάποια πανεπιαστημιακή μόρφωση...

Αυτό το "τυποις" θα σας φάει που θέλετε πτυχίο πια, καημένοι, για να σας αλλάξουν και μια βρύση στο μπάνιο. Δεν ήξερα ότι η Μελίνα Μερκούρη είχε μεταπτυχιακό...

πιστευω οτι αυτα τα δυο πανε μαζι.

Καμία σχέση, να το ξέρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
Αυτό το "τυποις" θα σας φάει που θέλετε πτυχίο πια, καημένοι, για να σας αλλάξουν και μια βρύση στο μπάνιο. Δεν ήξερα ότι η Μελίνα Μερκούρη είχε μεταπτυχιακό...

η Μελινα Μερκουρη δεν είχε ιδιαιτερη σχέση με την πολιτική.Ηθοποιός ήταν απλά ήταν ιδιαίτερα δραστήρια στον αντιστασιακό αγώνα λόγω κινητοποιήσεων που οργάνωσε στη Γαλλία και μίλησε και για τα ελγίνεια πρώτη...δεν ξέρω αν έχει μπει κάποιος τα τελευταια χρόνια στη βουλή χωρίς να έχει τελειώσει κάποιο παν. ή εστω τεχνολογικό ίδρυμα...αν κάποιο κόμμα όπως το ΚΚΕ έχει προωθήσει κάποιον εργάτη για παράδειγμα ενημέρωσε μας αντι να μας αποκαλεις καημένους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top