Φοιτητική ζωή στην Πάτρα

MONTA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MONTA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Μιλας για σχολη που υπαρχει και στις δυο πολεις?
Εγω σε αυτο τον τομεα θα προτημουσα Πατρα,πιο μικρη πολυ,ομορφη,εχει τα παντα..
Δεν γουσταρω Θεσσαλονικη,ειναι πιο μεγαλη πολη και απο οτι ξερω απο γνωστους χαλανε πολυ λεφτα για τις νυχτερινες εξοδος,
αφου για να γυρισουν σπιτι χρησιμοποιουν ταξι που τους στοιχιζει περσισσοτερα και απο την εισοδο σε καποιο νυχτερινο μαγαζι..

Προσωπικη αποψη,Πατρα με 1000...
Προσωπικη αποψη παντα,κανε αυτο που θες μην ακους αλλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
εγώ πάλι θα σου πρότεινα θεσαλλλλονίκη καθαρά και μόνο λόγω πλουραλισμού στι επιλογές σου.
εδώ έχει 3-4 club και αυτά όχι τίποτα το σπουδαίο,bar συνήθως είναι κάτι τρύπες που χωράνε 10 άτομα και δεν υπάρχει ατμόσφαιρα.
ένας δρόμος με καγκουροκαφετέριες,ρεμπετάδικα ούτε για δείγμα,όπως επίσης ούτε και μουσικές σκηνές.

αντίθετα μπορεί να θες πιο πολλά για μετακίνηση στην θεσαλονικη αλλά πιστεύω από άποψη ποιότητας θα βρεις σαφώς καλύτερα πράγματα,αλλά είναι και το κατά πόσο είσαι καλόβολος ως άνθρωπος.
εγώ που γενικά το ψάχνω λίγο παραπάνω και δεν αρκούμε στο άντε πάμε κάπου δεν την πολυπαλεύω ιδιαίτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MONTA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MONTA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Παιδια,επειδη χρειαζομαι μια συμβουλη,απο καποιον που γνωριζει περι του θεματος καλυτερα!

Σκεφτομαι να περασω σε ενα τμημα στην ναυπακτο και να μεινω πατρα,απο καποιον γνωστο πληροφορηθηκα πως υπαρχει ειδικο λεωφορειο ,και εχει και ξεκινα και κατω απο το σπιτι που προκειται να μεινω,για ναυπακτο το οποιο πηγαινει αμεσως στο ΤΕΙ ναυπακτου..
ΑΥτος μου ειπε πως ειναι τελεια σχολη,οι περισσοτεροι καθηγητες ειναι απο το πανεπιστημιο Πατρων.Επισης μου ειπε πως το δρομολογιο ειναι πανω κατω μιση ωρα για Ναυπακτο..

Αυτο που θελω να μαθω δηλαδη ειναι αν η αποσταση ειναι οντως τοση και αμα συμφερει να μεινω εδω..οσο πιο γρηγορη απαντηση τοσο καλυτερα!!!!

Ευχαριστω..

αντε,κανεις δεν γνωριζει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
αφού έτσι σου είπε ο γνωστός σου έτσι θα είναι.
κοντά είναι η Ναύπακτος, λογικά δε θα κάνει πάνω από μισάωρο το λεωφορείο.
Το αν σε συμφέρει εσύ θα το αποφασίσεις (μάθε κόστος εισητηρίων, συχνότητα δρομολογίων, σε ποια πόλη θα μένουν οι άλλοι συμφοιτητές ώστε να έχεις παρέες κλπ...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MONTA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MONTA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Τα ειδα τα δρομολογια και ειναι καλα,το πολυ το πολυ αμα δεν προλαβω κανεναν μενω σε κανεναν συμφοιτητη για ενα βραδυ..
Τιμη δεν μπορω να βρω,ο γνωστος μου μου ειπε 2 ευρω και μου φαινεται καπως παραξενο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Τα ειδα τα δρομολογια και ειναι καλα,το πολυ το πολυ αμα δεν προλαβω κανεναν μενω σε κανεναν συμφοιτητη για ενα βραδυ..
Τιμη δεν μπορω να βρω,ο γνωστος μου μου ειπε 2 ευρω και μου φαινεται καπως παραξενο..

να σε ρωτησω κατι?γιατι θελεις να μεινεις Πατρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MONTA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MONTA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 164 μηνύματα.
καλη ερωτηση,εχουμε σπιτι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni_peace

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Παιδιά λογικά από Σεπτέμβρη Πάτρα!!:clapup::clapup::clapup: Αν κρίνω από όσα διάβασα εδώ θα είναι.........:alljumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MONTA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MONTA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Τελεια,κανεις αλλος το βλεπει για πατρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

banis

Νεοφερμένος

Ο manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
παιδες αξιζει για πατρα,γτ οταν το ειπα σε καποιους οτι μαλλον πατρα θα παω,δν μ ειπαν και τα καλυτερα,ααα ειδα και το ποστ για τις εστιες,τοοοσο τραγικα πια τα πραγματα?να μην το σκεφτω για εστιες δηλ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
αν περνάς στην σχολή που θες,πρώτα πάει αυτό και μετά η πόλη,από το να πας σε άκυρη σχολή καλύτερα σε αυτήν που σε ενδιαφέρει και ας είναι στην πέρα ραχούλα.
για εστίες δεν ξέρω να σου πω,πας μια βόλτα και τις βλέπεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
μια χαρα ειναι η Πατρα για φοιτιτηκη ζωη..απο αθηνα πηγα πατρα για σπουδες και δεν την εχω βαρεθει καθολου;)οποτε μην αγχωνεσαι..επισης συμφωνω στο να κοιταξεις ποια σχολη σου αρεσει και οχι ποια πολη σου αρεσει..οσο για τις εστιες του πανεπιστημιου ειναι χαλια αποτι εχω ακουσει των τει παλευεται(τις εχω δει μεσα) ειναι μια χαρα καθαρες και οι τουαλετες και τα δωματια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχαλης Κα

Νεοφερμένος

Ο Μιχαλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
α ναι;; σε ποιο τμημα;;; εγω μαλλον περναω στο τμημα χημικων μηχανικων αν τελικα δεν περασω εμπ. τι παιζει ρε παιδια με τη πατρα;; εσεις που ειστε φοιτητες πως τα βλεπετε τα πραγμαματα,το πανεπιστημιο;;; η λεσχη;; η εστια;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
α ναι;; σε ποιο τμημα;;; εγω μαλλον περναω στο τμημα χημικων μηχανικων αν τελικα δεν περασω εμπ. τι παιζει ρε παιδια με τη πατρα;; εσεις που ειστε φοιτητες πως τα βλεπετε τα πραγμαματα,το πανεπιστημιο;;; η λεσχη;; η εστια;;;

εγω ειμαι στο τει..για τις εστιες του πανεπιστημιου δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

androuan1992

Νεοφερμένος

Ο Αναστασόπουλος Νικόλαος Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πύργος (Ηλεία). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
παιδιά γεια σας ... μάλλον θα είμαι ιατρική πάτρας απο το ακ. έτος 2010-2011 και ήδη επειδή ξέρω την πόλη (δυστυχώς δεν είμαι πατρινός) συμφωνώ σε γενικές γραμμές με την Αθηνά. η ζωή στην πόλη αυτή είναι τέλεια και προμηνύονται στιγμές απείρου κάλλους αυτό το ακαδημαϊκό έτος...θα συμφωνήσω για Γεροκωστοπούλου...μετα από ένα σημείο ενίοτε καλή είναι και η προσωπική υγιεινή ;) τα λέμε παίδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχαλης Κα

Νεοφερμένος

Ο Μιχαλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
εγω ειμαι στο τει..για τις εστιες του πανεπιστημιου δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα:/:
νομιζω οτι καπου διαβασα οτι εχουν χτισει η ακομα χτιζουν καινουριες,δεν ξερω,γνωριζεις κατι;;; γενικα στην πατρα οι φοιτητες πως τα περνατε;;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
νομιζω οτι καπου διαβασα οτι εχουν χτισει η ακομα χτιζουν καινουριες,δεν ξερω,γνωριζεις κατι;;; γενικα στην πατρα οι φοιτητες πως τα περνατε;;;:hmm:

οχι δεν εχω ακουσει κατι:/:..μακαρι ομως να ειναι ετσι;)επισης εχω ακουσει και οτι το φαγητο της λεσχης των πανεπιστημιων δεν ειναι καλο..ξερω 2-3 παιδια που ερχονται απο το πανεπιστημιο στο τει για να φανε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Η πανεπιστημιουπολη της Πατρας ειναι απτις καλυτερες στην Ελλαδα (μην πω η καλυτερη) σε φοβερο μερος,και πολυ καλες εγκαταστασεις!Τις εστιες δεν τις εχω δει που ειναι,και για το φαι στη λεσχη δεν ξερω αλλα ελπιζω να μην ισχυει αυτο που εγραψε πιο πανω η Hilianna :P... στα τει πατρας που εχω δει οι εστιες ειναι μεσα στον χωρο των τει και εξωτερικα τουλαχιστον φαινονται πολυ καλες!
Εγω μαλλον περναω Γεωλογια και σε λιγο καιρο θα ειμαι πανω για σπιτι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχαλης Κα

Νεοφερμένος

Ο Μιχαλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
οχι δεν εχω ακουσει κατι:/:..μακαρι ομως να ειναι ετσι;)επισης εχω ακουσει και οτι το φαγητο της λεσχης των πανεπιστημιων δεν ειναι καλο..ξερω 2-3 παιδια που ερχονται απο το πανεπιστημιο στο τει για να φανε:P
σοβαρα;;;; οτι να΄ναι!!!!!!!!!!!! ζητω η ελληνικη ανωτατη εκπαιδευση!!!!! φαγαμε τα ματια μας στα βιβλια για να μπουμε στο πανεπιστημιο και βλεπω να απογοητευομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
νομιζω οτι καπου διαβασα οτι εχουν χτισει η ακομα χτιζουν καινουριες,δεν ξερω,γνωριζεις κατι;;; γενικα στην πατρα οι φοιτητες πως τα περνατε;;;:hmm:

έχουν χτίσει καινούριες χρεωμένες στο πανεπιστήμιο όχι στα τει αλλά δεν ξέρω τι διαδικασία για να πας και τα κριτήρια επιλογής

οχι δεν εχω ακουσει κατι:/:..μακαρι ομως να ειναι ετσι;)επισης εχω ακουσει και οτι το φαγητο της λεσχης των πανεπιστημιων δεν ειναι καλο..ξερω 2-3 παιδια που ερχονται απο το πανεπιστημιο στο τει για να φανε:P


το φαγητό είναι πολύ καλό σε σύγκριση με των άλλων πόλεων ή του να μαγειρεύεις μόνος σου αν δεν ξέρεις.
κάθε γεύμα είναι επιλογή μεταξύ 2 πιάτων,ψωμί όσο θες,φρούτα όσα θες,σαλάτα και μερικές φορες έχει και αναψυκτικό ή γλυκό.μια χαρά φαγητό κάνεις.

στα τει δεν έχω φάει και δεν ξέρω την διαφορά αλλά πόσο καλύτερα να είναι?

όσο για τη ζωή θα το ξαναπώ,είναι αναλόγως τι ψάχνεις να βρεις.
ειδικά πάντως αν έρχεσαι από πιο μικρή πόλη τότε σίγουρα θα σου αρέσει ό,τι και αν ψάχνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top