Φοιτητική ζωή στην Πάτρα

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
για όσους έχουν καιρό να μπουν ή δεν το είδαν στο στεκι έχω ανοίξει θέμα με τίτλο "οδηγός πάτρας" περάστε μια βόλτα και γράψτε για μέρη κυρίως για έξοδο ποτό-καφέ-φαγητό-χορό

τέλος πάντων για ότι έχει να κάνει με το "έξω" της πάτρας για να τα έχουμε μαζεμένα και να μην μπλέκοντε εδώ με τις πιο συγκεκριμένες απορίες,πιστεύω ε'ιναι πιο πρακτικό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Το ΤΕΙ τής πάτρας είναι μέσα η έξω από την πόλη....???? Καμία καλη περίοχη κοντά στο ΤΕΙ ξέρει κανέις???
Δήλωσα το ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟΥ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΑΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ αρκετά πάνω γ'ιαυτό!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
σχετικά κοντά είναι αλλά και πάλι για να πηγαίνεις θα θες λεωφορείο,αν βρεις σπίτι κοντά στα τει θα θες μετά ταξί όταν θα γυρνάς τα βράδυα.σαν περιοχή θα πρότεινα την ευρύτερη περιοχή των υψηλών αλωνίων.
αν βέβαια διαθέτεις δικό σου μεταφορικό μέσο τότε πιστεύω ότι θα βρεις πιο καλό σπίτι κοντά στα τει ή κάπου στα μισά αλλά σίγουρα προς εκείνη την κατεύθυνση και όχι προς αγία σοφία-πυροσβεστίο.το πολύ μέχρι την πλατεία όλγας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Ε βασικα αν περασω Πατρα,θελω να ειμαι και στην Πολη ρε Παιδι μου αλλα να μην ειναι μακρια και η σχολη! Ενταξει με λεωφορειο παλευεται:) Θα τις εχω υποψην παντως τις περιοχες αυτες! Σ'ευχαριστω ρε Παναγίωτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Ε βασικα αν περασω Πατρα,θελω να ειμαι και στην Πολη ρε Παιδι μου αλλα να μην ειναι μακρια και η σχολη! Ενταξει με λεωφορειο παλευεται:) Θα τις εχω υποψην παντως τις περιοχες αυτες! Σ'ευχαριστω ρε Παναγίωτη.

τίποτα,μην το συζητάς απλά όταν κατέβεις κερνάς καφέ(στη χειρότερη):whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Χαχαχαχαχχαχα.......Οσους θες ρε!!
(Ξαναρωτησα για περιοχη σε αλλο θεμα και μου ξανααπντησες) Τωρα το ειδα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Χαχαχαχαχχαχα.......Οσους θες ρε!!
(Ξαναρωτησα για περιοχη σε αλλο θεμα και μου ξανααπντησες) Τωρα το ειδα :P

εμ,τι ρωτάς και εσύ συνέχεια...για να μπερδευόμαστε?
επειδή με έβαλες σε διπλό κόπο αντί για καφέ θα κεράσεις μπυρίτσα:beer:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Αμα ερθω Πατρα................................:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
δεν κατάλαβες θα κατέβεις πάτρα να κεράσεις και μετά αν θες ξαναφεύγεις δεν ξέρω αν γίνομαι σαφής....:ropalo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
δεν κατάλαβες θα κατέβεις πάτρα να κεράσεις και μετά αν θες ξαναφεύγεις δεν ξέρω αν γίνομαι σαφής....:ropalo:


Οκ αυριο Πρωι-Πρωι περνω το Λεωφορειο απο Λαρισα και ερχομαι για :beer: (Παει Λεωφορειο απο Λαρισα-Πατρα ετσι δεν ειναι??? Μια φορα εχω παει πατρα μονο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
σίγουρα δεν ξέρω να σου πω,
μέχρι λαμία έχω πάει με λεωφορείο από εδώ αλλά ήταν ενδιάμεση στάση και συνέχιζε οπότε μπορεί να ήταν αυτό.
αλλά εδώ έχει και για ρουμανία-βουλγαρία-αλβανία για εσάς που είστε στα σύνορα δεν θα'χει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Ποια συνορα ρε....??? :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
στη λάρισα για!
μέχρι εκεί δεν λένε ότι είναι ελλάντα ή μέχρι την λαμία.....
:hmm:δεν θυμάμαι.....:teasing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Καλα εισαι με τα καλα σου......??? Η Ελλαδα τελειωνει στη Λαρισα???? :P:P:P Αφου εχει και παραπανω αλλες πολεις!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΤΑΤΑΝ

Νεοφερμένος

Ο ΤΑΤΑΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Γνωριζει κανεις αν η μετακινηση με το ποδηλατο ειναι ευκολη ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bask

Νεοφερμένος

Η bask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
το.πρωτο.μου.μνμ
κοιτα.το.σαββατο.πηγα.πατρα,για.να.δω.την.περιοχη
και.φτασαμε.κατα.τισ.12.οποτε.οι.δρομοι.ηταν.γεματοι
οχι.να.θιξω.καποιον.αλλα.η.κυκλοφοριακη.,αγωγη.εκει.δεν.πρεπει.να.ειναι.γνωστη!γινοταν.πανικος!
μετα.τσ.4.ομως.ολοι.οι.δρομοι.ηταν.σχεδον.αδειοι....
οποτε.τ.ποδηλατο.συμβουλευω.μονο.περιφερειακα.και.οχι.ωρες.αιχμης....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
Γνωριζει κανεις αν η μετακινηση με το ποδηλατο ειναι ευκολη ??

Αρκετά δύσκολη διότι οι δρόμοι είναι στενοί και η κίνηση πολύ μεγάλη. Αν αναφέρεσαι για μετακίνηση προς το Παν/μιο, τότε είναι ακόμα πιο δύσκολο, διότι η απόσταση είναι σχετικά μεγάλη και ο δρόμος ανηφορικός σε αρκετά σημεία. Τους τελευταίους μήνες πάντως έχω την εντύπωση ότι η χρήση ποδηλάτων έχει αυξηθεί ελαφρώς. Αν πάντως μείνεις σχετικά κοντά στο κέντρο, οι μετακίνηση εντός πόλης γίνεται εύκολα με τα πόδια, είναι κοντινές οι αποστάσεις.

bask, το πληκτρολόγιό σου δεν έχει spacebar; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MONTA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MONTA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Η πατρα ειναι τελεια πολη για σπουδες,αυτη τη στιγμη ειμαι Πατρα στον αδερφο μου,εχει κοσμο παντου..αν εδω στην γειτονια του οι περισσοτεροι λειπουν για διακοπες αλλα η φασαρια συνεχιζει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
την μετακίνηση με ποδήλατο δεν την λες εύκολη ειδικά τις ώρες αιχμής που γίνεται πανικός δυσκολέυει ακόμα περισσότερο αλλά αν είναι κάτι που σου αρέσει και το κάνεις ήδη θα έχεις εξοικιωθεί με αυτόν τον τρόπο μετακίνησης,σε κάθε περίπτωση πρέπει να το δοκιμάσεις στην πράξη.

στην πάτρα καλούτσικα είναι,αν και η μεγάλη ποσότητα φοιτητών δεν σημαίνει αυτομάτως και καλή ζωή,φοιτητική ή μη.
στην πράξη φαίνοντε όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nrgetic

Νεοφερμένος

Ο nrgetic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ρε παιδιά πείτε μου σας παρακαλώ: Καλύτερη φοιτητική ζωή (από όλες τις απόψεις) έχει η Πάτρα ή η Θεσσαλονίκη;;; Πρέπει να δώσω μεθαύριο το μηχανογραφικό και δεν ξέρω ποια πόλη να βάλω για πρώτη προτίμηση!:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top