Φοιτητικές παρατάξεις

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
το οτι οι φοιτητές δεν πηγαίνουν στα μαθήματα δεν είναι θεμα παραταξης.. εγώ ξέρω πολλά παιδια που παρακολουθούν και ταυτόχρονα παίρνουν και τις σημειςσεισ...
όσο για τα θέματα που κανονίζουν, τις περισσότερες φορές είναι υπέρ των φοιτητών, κάτι το οποίο ένας άσχετος φοιτήτης δεν θα μπορούσε να καταφέρει γιατί πολύ απλά οι καθηγητές θα τον αγνοούσαν

Όχι δεν είναι θέμα της παράταξης. Είναι δική τους επιλογή. Η παράταξη μπαίνει στο σημείο όπου ως από μηχανής θεός δίνει της σημειώσεις στους αδιάφορους και τους βοηθάει να περάσουν ένα μάθημα χωρίς να έχουν κερδίσει ούτε στάλα γνώσης. Το πανεπιστήμιο δεν είναι για να δίνει τέτοια πτυχία σε όποιον δεν αξίζει. Οι παρατάξεις ευθύνονται γιατί απλούστατα καταλύουν κάθε αξιοκρατία στα πανεπιστήμια. Αυτός που δεν πατούσε, αν δεν σκιστεί στο διάβασμα μόνος του και δεν μάθει (και πάλι δεν είναι το ίδιο με την παράδοση βέβαια) να μην περάσει το μάθημα. Να μην το περάσει μέχρι να το παρακολουθήσει. Μη μου λες ότι οι παρατάξεις είναι αγνές και αθώες.

Τα θέματα που κανονίζουν, ΠΑΝΤΑ είναι υπέρ των φοιτητών, για να τους καλοπιάνουν. (και μην ξεχνιόμαστε, οι φοιτητές δεν έχουν πάντα δίκιο;)) Δεν είπα για έναν άσχετο φοιτητή. Είπα για έναν φοιτητή ο οποίος, είτε μπορεί να ψηφιστεί ως ανεξάρτητος από παράταξη στο ΔΣ, είτε θα παρακολουθεί το μάθημα και άρα θα έχει κάποια επαφή και θα μπορεί να κανονίσει κάθε δικό του θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chara91

Νεοφερμένος

Η Chara91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
εγω δεν είπα οτι οι παρατάξεις είναι αθώες και αγνές προς θεού.. αλλά το οτι κάποιοι φοιτητές βολεύονται από τις σημειώσεις και δεν παρακολουθούν είναι δική τους επιλογή .. δεν νομίζω ότι τους αναγκάζει κανείς.. άλλωστε μιλάμε για ενήλικα άτομα τα οποία μπορούν και αποφασίζουν για τους εαυτούς τους. τώρα όσο για τον φοιτητή που το ΔΣ δν τον λαμβάνει υπόψιν κτλπ.. τι σας ενδιαφέρει το τι κονέ έχει ένα παιδί παράταξης με τον καθηγητή? το θέμα είναι ότι περνάει κάποιες αποφάσεις οι οποίες ευνοούν τον φοιτητη.. άλλωστε αυτά περί κονέ, συμφερόντων κτλπ υπάρχουν παντού...
εμενα μου τι δίνει όμως που όλοι το παίζουν ανεξάρτητοι και δεν ασχολούνται κτλπ αλλά στην ουσία όλοι ενδόμυχα κάποιον υποστηρίζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
εγω δεν είπα οτι οι παρατάξεις είναι αθώες και αγνές προς θεού.. αλλά το οτι κάποιοι φοιτητές βολεύονται από τις σημειώσεις και δεν παρακολουθούν είναι δική τους επιλογή .. δεν νομίζω ότι τους αναγκάζει κανείς.. άλλωστε μιλάμε για ενήλικα άτομα τα οποία μπορούν και αποφασίζουν για τους εαυτούς τους. τώρα όσο για τον φοιτητή που το ΔΣ δν τον λαμβάνει υπόψιν κτλπ.. τι σας ενδιαφέρει το τι κονέ έχει ένα παιδί παράταξης με τον καθηγητή? το θέμα είναι ότι περνάει κάποιες αποφάσεις οι οποίες ευνοούν τον φοιτητη.. άλλωστε αυτά περί κονέ, συμφερόντων κτλπ υπάρχουν παντού...
εμενα μου τι δίνει όμως που όλοι το παίζουν ανεξάρτητοι και δεν ασχολούνται κτλπ αλλά στην ουσία όλοι ενδόμυχα κάποιον υποστηρίζουν.

Εμένα μου τη σπάει που επειδή εσείς υποστηρίζετε κάποιον, θέλετε ντε και καλά να μας πείσετε ότι υποστηρίζουμε κι εμείς. Όταν ο καθηγητής κόβει άτομα που έπρεπε να έχουν περάσει για να μπορέσει να περάσει το γλείφτη της παράταξης που τον στηρίζει καλά κάνουμε κι έχουμε πρόβλημα. Μας ενδιαφέρει, γιατί έχουμε δει άτομα να κόβονται άδικα, επειδή πήγαν κόντρα στην παράταξη που στηρίζει τον καθηγητή. Ρουσφέτια στο πανεπιστήμιο και να μη μας πειράζει;
Για την ιστορία... Κανένα όφελος δεν είχα από το φοιτητικό σύλλογο. Κάτι σημειώσεις πήγα να πάρω σε ηλεκτρονική μορφή, γιατί η καθηγήτρια μας είπε ότι τις έχει δώσει στο σύλλογο και κόλλησα ιό. Αυτό πήρα φέτος. :P

Α! Η αρνητική δική μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
ας παρεμβω και γω στη συζητηση σας με καποιες επισημανσεις.
εαν οντως οι φοιτητικες παραταξεις ενδιαφερονταν για το καλο του πανεπιστημιου θα βοηθουσαν και στην καλυτερευση του εκπαιδευτικου εργου. αν προσπαθουσαν να "υποχρεωσουν" τους καθηγητες των υποχρωτικων τουλαχιστον μαθηματων να ανεβαζουν πληρεις σημειωσεις στο ιντερνετ, να διεκδικησουν καλυτερα συγγραματα, επιμορφωση σε νεους κλαδους και εξελιξεις για ενθαρρυνση των φοιτητων και διεξαγωγη μαθηματων με κατευθυνσεις περα απο τις κλασικες των εκαστοτε τμηματων, ή βελτιωση του χωρου εν γενει, τοτε θα επειθαν. η παρουσα δρατηριοτητα τους (στη σχολη μου τουλαχιστον) δειχνει οτι θελουν να εχουν τους φοιτητες κοιμισμενους και υποχειρια, να εξαρτωνται απο αυτους. αν καλυτερεψει η διαδικασια και το μαθημα κανεις δε θα τους χρειαζεται ετσι κ αλλιως. συν οτι που να τρεχουν τωρα, συν οτι βολευτηκαν, συν οτι πολλοι απ αυτους δε θελουν να ασχοληθουν σοβαρα ετσι κ αλλιως-δεν ειναι αυτος ο λογος που μπηκαν στην παραταξη anyway.

το κακο ειναι και οταν μπαινουν συχνα ζητηματα πολιτικου κοστους(!) αναμεσα στις παραταξεις και τις επιλογες τους. τοτε πώς μπορει να γινει κατι καλο για ολους τους φοιτητες και το πανεπιστημιο?
συν οτι μπορει να κανουν καποιο ελαχιστο καλο και να το διατυμπανιζουν λες και εκαναν τον "αθλο" ενω στην ουσια εκαναν τα αυτονοητα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
εγω δεν είπα οτι οι παρατάξεις είναι αθώες και αγνές προς θεού.. αλλά το οτι κάποιοι φοιτητές βολεύονται από τις σημειώσεις και δεν παρακολουθούν είναι δική τους επιλογή .. δεν νομίζω ότι τους αναγκάζει κανείς.. άλλωστε μιλάμε για ενήλικα άτομα τα οποία μπορούν και αποφασίζουν για τους εαυτούς τους.

Διάβασες τι έγραψα, ή το παρέλειψες και επανέλαβες το μήνυμα σου;

Όχι δεν είναι θέμα της παράταξης. Είναι δική τους επιλογή. Η παράταξη μπαίνει στο σημείο όπου ως από μηχανής θεός δίνει της σημειώσεις στους αδιάφορους και τους βοηθάει να περάσουν ένα μάθημα χωρίς να έχουν κερδίσει ούτε στάλα γνώσης. Το πανεπιστήμιο δεν είναι για να δίνει τέτοια πτυχία σε όποιον δεν αξίζει. Οι παρατάξεις ευθύνονται γιατί απλούστατα καταλύουν κάθε αξιοκρατία στα πανεπιστήμια. Αυτός που δεν πατούσε, αν δεν σκιστεί στο διάβασμα μόνος του και δεν μάθει (και πάλι δεν είναι το ίδιο με την παράδοση βέβαια) να μην περάσει το μάθημα. Να μην το περάσει μέχρι να το παρακολουθήσει. Μη μου λες ότι οι παρατάξεις είναι αγνές και αθώες.

Δεν με ενδιαφέρει τι κάνουν, ας κόψουν το λαιμό τους. Με ενδιαφέρει που περνούν το μάθημα μαζί με αυτόν που παρακολουθεί όλο το εξάμηνο, παίρνουν το ίδιο πτυχίο στον ίδιο χρόνο, έχουν τα ίδια δικαιώματα, αλλά με ανεπαρκείς γνώσεις και δεν προσφέρουν τίποτε στην κοινωνία.

τώρα όσο για τον φοιτητή που το ΔΣ δν τον λαμβάνει υπόψιν κτλπ.. τι σας ενδιαφέρει το τι κονέ έχει ένα παιδί παράταξης με τον καθηγητή? το θέμα είναι ότι περνάει κάποιες αποφάσεις οι οποίες ευνοούν τον φοιτητη.. άλλωστε αυτά περί κονέ, συμφερόντων κτλπ υπάρχουν παντού...

Δεν κατάλαβες καν τι έγραψα. Ξαναδιάβασε:

Τα θέματα που κανονίζουν, ΠΑΝΤΑ είναι υπέρ των φοιτητών, για να τους καλοπιάνουν. (και μην ξεχνιόμαστε, οι φοιτητές δεν έχουν πάντα δίκιο;)) Δεν είπα για έναν άσχετο φοιτητή. Είπα για έναν φοιτητή ο οποίος, είτε μπορεί να ψηφιστεί ως ανεξάρτητος από παράταξη στο ΔΣ, είτε θα παρακολουθεί το μάθημα και άρα θα έχει κάποια επαφή και θα μπορεί να κανονίσει κάθε δικό του θέμα.

Με ενδιαφέρει τι κονέ και τι συναλλαγές έχει το κάθε κομματόσκυλο με τον καθηγητή, γιατί εκεί παίζονται πολλά εις βάρος μου. Επίσης, ο σκοπός δεν αγιάζει τα μέσα, και ο σκοπός (η ευνοϊκή μεταχείριση του φοιτητή με το πρόβλημα) άλλωστε δεν είναι πάντοτε ιερός, δεν έχει πάντα δίκαιο ο φοιτητής δηλαδή. Ακόμη, το "υπάρχουν παντού τέτοια περιστατικά" δεν μου λέει κάτι. Τι είναι δηλαδή το "παντού"; Παράδειγμα προς μίμηση, ή δικαιολογία για να ανέχομαι τα δικά μου κομματόσκυλα; Να μην υπάρχουν πουθενά.

εμενα μου τι δίνει όμως που όλοι το παίζουν ανεξάρτητοι και δεν ασχολούνται κτλπ αλλά στην ουσία όλοι ενδόμυχα κάποιον υποστηρίζουν.

Ποιοι ακριβώς είναι αυτοί;:hmm:
Α, και παρεμπιπτόντως, ανεξάρτητος δεν σημαίνει "δεν ασχολούμαι". Αυτό προσπαθώ να εξηγήσω παραπάνω. Μπορείς να είσαι ανεξάρτητος, και να ασχολείσαι με τα πολιτικά της σχολής, και να έχεις και θέση στο ΔΣ του συλλόγου, και εκπροσώπηση στη ΓΣΤ και ό,τι θες.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
οι φοιτητικες παραταξεις ολες εξηπυρετουν συμφεροντα,ειτε λεγονται δαπ ειτε κνε κτλ
πηγαινετε να μιλησετε μια φορα σαν ανεξαρτητος και αυτονομος φοιτητης σε μια γενικη συνελευση να δειτε εαν σας αφησουν να ξεστομισετε το πρωτο φθογγο...
μια μικρογραφια των παραθυρων των καναλιων στα ελληνικα πανεπιστημια ειναι ,και εμεις απλοι θεατες ειμαστε σε ολα αυτα.
γι αυτο παει η εκπαιδευση κατα διαολου.και αυτο μας αφορα .
κλαρα αλλη μια κατα απο μενα,διοτι μιλας χωρις επιχειρηματα και υπερασπιζεσαι κατι που δεν εχεις μαθει(ή δεν σου εχουν μαθει) (ακομα )καλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Admiral

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Admiral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 187 μηνύματα.
όσο για τα θέματα που κανονίζουν, τις περισσότερες φορές είναι υπέρ των φοιτητών, κάτι το οποίο ένας άσχετος φοιτήτης δεν θα μπορούσε να καταφέρει γιατί πολύ απλά οι καθηγητές θα τον αγνοούσαν
Να "καταφερει", λες και ειναι κανενα επος... Οκ, στο Λυκειο ψιλοπερηφανευομασταν για το πως καναμε σκονακι αλλα οχι και να ξεραμε τα θεματα. Πραγματικα δεν καταλαβαινω πως γινεται να το θεωρεις φυσιολογικο και να πρεπει να "καταφερουμε" τα στημενα θεματα στις εξεταστικες του Πανεπιστημιου.

το οτι κάποιοι φοιτητές βολεύονται από τις σημειώσεις και δεν παρακολουθούν είναι δική τους επιλογή .. δεν νομίζω ότι τους αναγκάζει κανείς.. άλλωστε μιλάμε για ενήλικα άτομα τα οποία μπορούν και αποφασίζουν για τους εαυτούς τους.
A, παλι καλα που δεν ειναι δικη τους επιλογη να πλαστογραφησουν τα πτυχια τους. Ειναι σα να λεμε οτι το πρεζονι εχει (καλως ή κακως θα τα πουμε σε αλλο thread :P) την ελευθερη επιλογη να παιρνει ναρκωτικα. Αυτο σημαινει οτι ο εμπορος που του τα πουλαει δεν κανει κατι κακο γιατι δεν υποχρεωσε τα πρεζονια να πεσουν στα ναρκωτικα?

τι σας ενδιαφέρει το τι κονέ έχει ένα παιδί παράταξης με τον καθηγητή? το θέμα είναι ότι περνάει κάποιες αποφάσεις οι οποίες ευνοούν τον φοιτητη..
Καλα, το γεγονος οτι εγραψες μονος σου πως υπαρχουν κονε και προτιμησεις μεταξυ καθηγητων και μελων παραταξεων ειναι απλα αστειο. ΑΥΤΟ ακριβως κραζουμε στο μισο thread. Και τι εννοεις "ευνοουν το φοιτητη"? Τον διευκολυνουν, αυτο μαλλον ηθελες να πεις. Και οταν εισαι σε ενα περιβαλλον οπου σκοπος (θα επρεπε να) ειναι η μορφωση και οχι το τελικο και τυπικο αποτελεσμα τοτε "ευκολο" και "καλο" δεν ταυτιζονται.
πηγαινετε να μιλησετε μια φορα σαν ανεξαρτητος και αυτονομος φοιτητης σε μια γενικη συνελευση
Πως μπορω να το κανω αυτο? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Πως μπορω να το κανω αυτο? :)

Ω, είναι πολύ απλό:

Πηγαίνεις στη συνέλευση πρώτα απ' όλα.:P
Κάθεσαι κάπου, και αν έχεις να πεις κάτι σηκώνεις το χέρι σου για να ζητήσεις το λόγο. Όταν έρθει η σειρά σου μιλάς.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Στη δική μου τη σχολή πάντως οι ΠΚΣ και τα μέλη της ΚΝΕ είναι πολύ πιο πορωμένα και φανατισμένα με την πααράταξη από ότι οι ΔΑΠΙΤΕΣ π.χ. άμα τους πεις κάτι για το κόμμα τους γυαλίζει το μάτι τους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
:lol:
Το συνηθίζουν αυτό...:P

ΥΓ. Δεν χρειάζεται να γράφεις με caps lock.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
οντως εμενα 2 ωρες μου ελεγαν να γραφτω στην παραταξη και τελικα οταν του ειπα θα το σκεφτω και δεν ξερω κατσουφιασε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
:lol:
Το συνηθίζουν αυτό...:P

ΥΓ. Δεν χρειάζεται να γράφεις με caps lock.
εγραψα με caps lock μονο τις παραταξεις για την καλυτερη αναγνωση του!τεσπα!ευχαριστω για την συμβουλη!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
παιδιά συγγνώμη αλλά δεν έχω διαβάσει τα προηγούμενα ποστ, αλλά θα το κάνω σύντομα.
Σήμερα που λέτε πήγα να γραφτώ, δεν πρόλαβα να πατήσω το πόδι μου στο πεζούλι, και τσουπ! Με τσακώσανε!
Με είχαν προϊδεάσει κάπως αλλά λέω, ok, αφού επιμένουν να με βοηθήσουν για την εγγραφή, ας το κάνουν.
Πάμε λοιπόν στο τμήμα μου, και αναλαμβάνει να με βοηθήσει να συμπληρώσω τα χαρτιά μου μια κοπέλα 2ο έτος
η οποία, απ'όσο μου είπε, δεν είχε συμπληρώσει καν η ίδια τα δικά της χαρτιά όταν γράφτηκε!!!! Περιττό να αναφέρω
ότι δεν ήξερε να με βοηθήσει! Φυσικά τα χαρτιά τα έλεγξαν 2 ακόμα άτομα αλλά πάλι... έχουν ακούσει τη λέξη υπευθυνότητα;
Δεν ξέρω και πολλά για τις φοιτητικές παρατάξεις και μιας και μπαίνω τώρα στο πανεπιστήμιο σκοπεύω να δω τώρα τι
παίζει αλλά είμαι πολύ καχύποπτη απέναντι στις παρατάξεις. Επίσης μου μοίρασαν 5.000 χαρτιά και χαρτούλια με τις ιδέες τους και δεν ξέρω και
εγώ τι. Θέλω να έχω πολιτικό λόγο, ασφαλώς, τον οποίο δεν έχω διαμορφώσει ακόμη και δεν ξέρω πώς να εκφράσω.
Δε σκοπεύω να ενταχθώ σε κάποια φοιτητική παράταξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Χαχ, είμαι 2ο έτος και έρχεται ένας με χαρτί και μου λέει ''Για εγγραφή είσαι;''

Εγώ δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς έχουν να κερδίσουν. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
παιδιά συγγνώμη αλλά δεν έχω διαβάσει τα προηγούμενα ποστ, αλλά θα το κάνω σύντομα.
Σήμερα που λέτε πήγα να γραφτώ, δεν πρόλαβα να πατήσω το πόδι μου στο πεζούλι, και τσουπ! Με τσακώσανε!
Με είχαν προϊδεάσει κάπως αλλά λέω, ok, αφού επιμένουν να με βοηθήσουν για την εγγραφή, ας το κάνουν.
Πάμε λοιπόν στο τμήμα μου, και αναλαμβάνει να με βοηθήσει να συμπληρώσω τα χαρτιά μου μια κοπέλα 2ο έτος
η οποία, απ'όσο μου είπε, δεν είχε συμπληρώσει καν η ίδια τα δικά της χαρτιά όταν γράφτηκε!!!! Περιττό να αναφέρω
ότι δεν ήξερε να με βοηθήσει! Φυσικά τα χαρτιά τα έλεγξαν 2 ακόμα άτομα αλλά πάλι... έχουν ακούσει τη λέξη υπευθυνότητα;
Δεν ξέρω και πολλά για τις φοιτητικές παρατάξεις και μιας και μπαίνω τώρα στο πανεπιστήμιο σκοπεύω να δω τώρα τι
παίζει αλλά είμαι πολύ καχύποπτη απέναντι στις παρατάξεις. Επίσης μου μοίρασαν 5.000 χαρτιά και χαρτούλια με τις ιδέες τους και δεν ξέρω και
εγώ τι. Θέλω να έχω πολιτικό λόγο, ασφαλώς, τον οποίο δεν έχω διαμορφώσει ακόμη και δεν ξέρω πώς να εκφράσω.
Δε σκοπεύω να ενταχθώ σε κάποια φοιτητική παράταξη.
πρωτα απολλα πολλα συγχαρητηρια για την εισαγωγη σου στην τριτοβαθμια εκπαιδευση! και εγω μια απο τα ιδια!με ειχε βοηθησει να κανω εγγραφη ενας δευτεροετης φοιτητης και μετα ολο το πρωτο εξαμηνο με βρησκανε και μου λεγανε η καθε παραταξη αρνητικα για την αλλη! μαλιστα μου ειπανε να παμε και για καφε!ενα θα σου πω:οσο επινα το καφεδακι μου εμαθα απεξω ολη την ιστορια της παραταξης! να δεις που θα σου πουνε να γινεις και μελος! θυμαμαι η πκς(το φοιτητικο κκε) μου ελεγε συνεχεια να παμε σε πορειες με πανο.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Χαχ, είμαι 2ο έτος και έρχεται ένας με χαρτί και μου λέει ''Για εγγραφή είσαι;''

Εγώ δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς έχουν να κερδίσουν. :hmm:
και καλα περιμενουν να πεις στους φιλους σου να ψηφισουν την ταδε παραταξη!εγω δεν εχω πει παντως σε κανεναν να ψηφισει κατι!ο καθενας θα κανει ο,τι θελει!εμενα ειχε ερθει ενα παιδι να με βοηθησει οταν εβγαινα απο τις σκαλες του μετρο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
! να δεις που θα σου πουνε να γινεις και μελος! θυμαμαι η πκς(το φοιτητικο κκε) μου ελεγε συνεχεια να παμε σε πορειες με πανο.:/:

Φαντάζεσαι να κάνεις σχέση με κάποιον από εκεί.
-Αγάπη μου που θα πάμε σήμερα; Βαριέμαι..
-Καλά έχει μια πορεία στην Ομόνοια!!!Το πρώτο πανό θα κρατάμε!" :lol::lol:

Σορρυ για το οφ. Δεν άντεξα. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Φαντάζεσαι να κάνεις σχέση με κάποιον από εκεί.
-Αγάπη μου που θα πάμε σήμερα; Βαριέμαι..
-Καλά έχει μια πορεία στην Ομόνοια!!!Το πρώτο πανό θα κρατάμε!" :lol::lol:

Σορρυ για το οφ. Δεν άντεξα. :redface:
ποιο οφ?τεσπα! και ναταν μονο οι πορειες...καλα θαταν! εμενα μου ελεγαν να παω να δουμε επαναστατικες ταινιες (τοτε με την 17 νοεμβρη ειχε οργανωθει ταινια στην σχολη) ,να παω στις συγκεντρωσεις της κνε,να τους πω την πολιτικη μου αποψη(τι ψηφιζω)το πως του ξεφυγα πλαγιως και δεν απαντησα η καρδουλα μου το ξερει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Μία συμφοιτήτρια μου έχει σχέση με έναν που είναι ενταγμένος στην ΚΝΕ και πάντα έρχεται σε δύσκολη θέση γιατί "πρέπει" να τον υποστηρίζει. Οπότε στις συνελεύσεις ψηφίζει το πλαίσιο της ΚΝΕ, παρόλο που πολλές φορές δεν συμφωνεί με το πλαίσιο που κατεβάζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

effie90

Νεοφερμένος

Η effie90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Τι να πω; οι κνιτες της σχολης ειναι οι ανθρωποι στους οποιους φερομαι με τη μεγαλυτερη αγενεια...Τους μπλε κ τους πρασινους μπορω απλα να τους αγνοησω...Αλλα οι κνιτες, μπαινουν στα αμφιθεατρα και πιανουν εναν-εναν ή δυο-δυο και αρχιζουν τις παρλαπιπες....Την τελευταια φορα που ηρθε μια κοπελα απο την κνε για να μου πει "για την οικονομικη κριση" αναγκαστηκα μολις μου αφησε το πλαισιο, να της γυρισω την πλατη την ωρα που μιλαγε... Ε, μετα ειπε κατι σαν: "καταλαβα, πολυ σε νοιαζει η κριση" κ εφυγε προς αναζητηση πιο προθυμου συνομιλητη:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top