Φοιτητικές παρατάξεις

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
Χαλάρωσε πολύ όχι λίγο μόνο :P Τη βοήθεια που προσφέρουν έχουν τρόπο να τη ζητάνε πίσω. Στην Πάτρα έγινε το επεισόδιο. Όχι σε όλη την Ελλάδα. Άσε που αν δεις 10 άτομα να πλακώνονται θα σου κάνουν κακή εντύπωση και θα είναι δύσκολο να σε πλησιάσουν αργότερα. Σκέψου το λιγάκι.

Βασικά άπαξ και ασχοληθείς με τα κόμματα, είναι λίγο δύσκολο να ξεφύγεις μετά. Συνέχεια θα είσαι εκτελεστικό όργανο, αφισσομαλάκας, θα υπακούς, θα προσέχεις την "πελατεία" του "μαγαζιού",...κτλ. Γενικότερα θα ασχολείσαι με οτιδήποτε άλλο πέρα από τις σπουδές γιατί δεν θα έχεις χρόνο να ασχοληθείς με αυτές αλλά θα έχεις και...περασμένα τα μαθήματα (αν είσαι και καλό παιδί ;)). Πτυχίο μπορεί να μην πάρεις και ποτέ (δεν είναι απαραίτητο όταν έχεις εξασφαλισμένο μέλλον) ή μπορεί και να πάρεις και με βαθμούς χωρίς να έχεις προσπαθήσει καν. Εν ολίγοις, δεν θα ζεις ελεύθερος. Σχέση δούναι και λαβείν. Θα ξέρεις «μυστικά» οπότε και δεν θα είναι εύκολη μια πιθανή διαγραφή σου από προσωπική επιθυμία. Ποτέ δεν θα πρέπει να λες δεν μπορώ, δεν έχω χρόνο, θέλω να διαβάσω, βαριέμαι,...κτλ. Πάντα θα πρέπει να λες "ναι" και να δείχνεις δράση.

...αυτή είναι η ζωή των φοιτητών παράσιτων, τα οποία αναπτύσσονται στην Πανεπιστημιακή Κοινότητα με την εγκληματική ανοχή και σιωπή όλων των υπολοίπων που επιθυμούμε ένα καλύτερο Πανεπιστήμιο. Και μετά μας πείραξε το άσυλο. Ας λύσουμε πρώτα αυτό το θέμα...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
nPb δεν ξέρεις πόσο συμφωνώ μαζί σου..
Το χειρότερο είναι ότι αυτά τα παράσιτα πουλάνε τη νοημοσύνη τους για μερικά δωρεάν σφηνάκια και δήθεν κοινωνικότητα.

@jay18: Σπάνια πρωτοετείς μπαίνουν μέσα τόσο βαθιά από τόσο νωρίς. Εσύ προσπάθησε να είσαι ανοιχτή σε όλους κι αν δεις περίεργες κινήσεις φύγε σιγά σιγά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

effie90

Νεοφερμένος

Η effie90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
εγω εχω μιας διαφορετικης φυσεως απορια
τον πρωτο καιρο που εισαι στη σχολη πώς ξεχωριζεις τα ατομα που θελουν πραγματικα να κανουν παρεα μαζι σου από τους ψηφοθηρες?

ακομη,πώς ακριβως γραφεσαι σε μια παραταξη?θελουν καποια υπογραφη κτλ ή μπορουν να με γραψουν σε καποια παραταξη χωρις τη συναινεση μου?
Κοιτα, αμα σου πει ο αλλος ειμαι 5ο ετος απ τη δαπ/πασπ/πκσ κτλ αλλα δε θελω ψηφους και ουτε ζηταω κατι, το μονο που κανω ειναι να βοηθαω γιατι μου αρεσει...εεε, προφανως ψευδεται. Ασυστολα.
Φιλους, το πιο πιθανο ειναι να κανεις μετα απο λιγο καιρο απο τα ατομα του ετους σου κατα κυριο λογο. Στην αρχη ολοι ειναι μονοι τους, χωρις παρεες και θελουν να μιλησουν, οποτε γνωριζεις πολυ ευκολα κοσμο.:)
Σε παραταξη, απ οτι ξερω συμπληρωνεις μια αιτηση, or something και δηλωνεις οτι ανηκεις στους ταδε. Παλια, που δεν ειχαν αιτησεις, μου εχουν πει οτι εβαζαν διαφορα ατομα για να γεμισει το ψηφοδελτιο, διχως να ξερω αν αυτο ευσταθει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jay18

Νεοφερμένος

Η jay18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
@jay18: Σπάνια πρωτοετείς μπαίνουν μέσα τόσο βαθιά από τόσο νωρίς. Εσύ προσπάθησε να είσαι ανοιχτή σε όλους κι αν δεις περίεργες κινήσεις φύγε σιγά σιγά.

Κοιτα, αμα σου πει ο αλλος ειμαι 5ο ετος απ τη δαπ/πασπ/πκσ κτλ αλλα δε θελω ψηφους και ουτε ζηταω κατι, το μονο που κανω ειναι να βοηθαω γιατι μου αρεσει...εεε, προφανως ψευδεται. Ασυστολα.
Φιλους, το πιο πιθανο ειναι να κανεις μετα απο λιγο καιρο απο τα ατομα του ετους σου κατα κυριο λογο. Στην αρχη ολοι ειναι μονοι τους, χωρις παρεες και θελουν να μιλησουν, οποτε γνωριζεις πολυ ευκολα κοσμο.:)
Σε παραταξη, απ οτι ξερω συμπληρωνεις μια αιτηση, or something και δηλωνεις οτι ανηκεις στους ταδε. Παλια, που δεν ειχαν αιτησεις, μου εχουν πει οτι εβαζαν διαφορα ατομα για να γεμισει το ψηφοδελτιο, διχως να ξερω αν αυτο ευσταθει.

ευχαριστω !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
εγω εχω μιας διαφορετικης φυσεως απορια
τον πρωτο καιρο που εισαι στη σχολη πώς ξεχωριζεις τα ατομα που θελουν πραγματικα να κανουν παρεα μαζι σου από τους ψηφοθηρες?

ακομη,πώς ακριβως γραφεσαι σε μια παραταξη?θελουν καποια υπογραφη κτλ ή μπορουν να με γραψουν σε καποια παραταξη χωρις τη συναινεση μου?



Απλό οι ψηφοθήρες είναι από μεγαλύτερα έτη οι περισσότεροι πρωτοετεις δεν ξέρουν από συνδικαλισμό.
Το παίζουν ειδικοί και γνώστες των πάντων (δε θα σου πουν ποτέ δεν γνωρίζω).
Σου ζητάνε πάντα το κινητό από την πρώτη συνάντηση (θα το χρειαστούν στις γενικές συνελεύσεις, και στις φοιτητικές εκλογές).
Επίσης είναι οι τυπάδες που κατασκηνώνουν και αράζουν στα τραπεζάκια (οι άλλοι οι κοινοί θνητοί προτιμούν τις καφετέριες).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
nPb δεν ξέρεις πόσο συμφωνώ μαζί σου..
Το χειρότερο είναι ότι αυτά τα παράσιτα πουλάνε τη νοημοσύνη τους για μερικά δωρεάν σφηνάκια και δήθεν κοινωνικότητα.

Μια αλήθεια είπα. :P Αλλά σε ευχαριστώ...:D
Ξέρεις όμως ότι αυτοί των παρατάξεων έχουν και τις καλύτερες γκόμενες (αντίστοιχα για τους γκόμενους από ότι ακούω). :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgekod92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georgekod92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 220 μηνύματα.
https://xronos.gr/detail.php?ID=59581 για δείτε κι αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.

να καμαρώσουμε; :confused:

ντρέπομαι για αυτό το γυφτοπάζαρο στο Ελληνικό Πανεπιστήμιο...

μου αρέσει που θέλουμε να το αναβαθμίσουμε...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Σήμερα πήγα σχολή. Ξαφνιάστηκα. Μόνο ένα περίπτερο της ΠΑΣΠ είδα (ΔΑΠ δεν έχουμε σχεδόν). Έκατσα να δω τι παίζει. Καφές, κινητό, καλαμπόυρι. Κι ααααααν περάσει και κανένας πρωτοετής μπορεί να τον δουν και να του δώσουν ένα ντοσιεδάκι με πληροφορίες και "θέσεις" (εδώ γελάτε). Χαλλλαρά πράγματα.:P

Προτείνω να πάρουν γραμμή και σε άλλα ιδρύματα και τμήματα να μην πρήζουν τον κόσμο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Μια αλήθεια είπα. :P Αλλά σε ευχαριστώ...:D
Ξέρεις όμως ότι αυτοί των παρατάξεων έχουν και τις καλύτερες γκόμενες (αντίστοιχα για τους γκόμενους από ότι ακούω). :P

Ναι.. Μέσα από παράταξη. Το ίδιο κολλημένα μυαλά. Άσε, από διακοσμητικά είμαι πλήρης. :rolleyes:


Μάλιστα.. Παιδάκια που πάτε στη Νομική Κομοτηνής θα νιώσετε σταρ :P Αίσχος όμως. :down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Admiral

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Admiral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από https://xronos.gr/detail.php?ID=59581:
διανέμουν φυλλάδια για τα SOS θέματα, προσφέρουν προσωπικά δώρα, κοσμήματα αλλά και διαφημιστικά ντοσιέ.
Oλα αυτα τα μπιχλιμπιδια, καθως και το κερασμα στα μπαρακια ξερετε απο που πληρωνονται? Ας το κανω multiple choice:
α) Απο τα μελη των παραταξεων
β) Απο δωρεες
γ) Απο επιχορηγηση του κρατους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
Ναι είναι μεγάλη μπίζνα. :P Η επανίδρυση του πράσινου κράτους που είναι οέο; :D :laugh:

@ Άννα: Τα κολλημένα μυαλά πάνε πακέτο. Αλλιώς δεν θα υπήρχε δίαυλος ερωτικής επικοινωνίας. Σοσιαλδεξιοαριστερός έρωτας...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Oλα αυτα τα μπιχλιμπιδια, καθως και το κερασμα στα μπαρακια ξερετε απο που πληρωνονται? Ας το κανω multiple choice:
α) Απο τα μελη των παραταξεων
β) Απο δωρεες
γ) Απο επιχορηγηση του κρατους

Και όχι μόνο. Είναι επίσης χρήματα από κορόιδα που τρέχουν στα parties των παρατάξεων και στις εκδρομές που διοργανώνουν. ;)
Ναι είναι μεγάλη μπίζνα. :P Η επανίδρυση του πράσινου κράτους που είναι οέο; :D :laugh:

@ Άννα: Τα κολλημένα μυαλά πάνε πακέτο. Αλλιώς δεν θα υπήρχε δίαυλος ερωτικής επικοινωνίας. Σοσιαλδεξιοαριστερός έρωτας...:P
:lol::lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Δε μπορω να διαβασω ολες αυτες τις σελιδες, απλα παραθετω ενα γεγονος. Μεχρι τωρα ηξερα πως οι παραταξεις παιρνουν σημειωσεις απο καλους φοιτητες (πολλες φορες χωρις να το γνωριζουν οι ιδιοι, απλα σου λενε τις δανειζομαι) τις φωτοτυπουν και μετα τις μοιραζουν απο τα γραφειακια τους σε υποψηφιους ψηφοφορους.
Φετος ακουσα το εξης γαματο για το Χημικο ΕΚΠΑ. Μια πολυ καλη φιλη, πρωτη στο ετος, περυσι ειχε ενα ζορικο μαθημα με εργαστηρια, στα οποια η δουλεια γινεται ανα 2 ατομα. Κανουν το πειραμα μαζι, συμπληρωνουν οτι θελει ο καθηγητης, αλλα εχουν ξεχωριστο τετραδιο για το σπιτι και για τις σημειωσεις τους. Την καλει λοιπον φετος ξαφνικα μια καθηγητρια στο γραφειο της και αυτη ανυποψιαστη πηγαινει. Η καθηγητρια της δειχνει ενα τετραδιο το οποιο περιεχει το ονομα της και τη ρωτα αν ειναι δικο της. Αυτη λεει πως οχι δεν ειναι δικο μου, μαλλον ειναι της αλλης κοπελας που καναμε μαζι τα πειραματα. Αρχιζει και την ειρωνευεται η καθηγητρια η οποια της πεταει πως αυτο το τετραδιο το δινει η μπλε παραταξη με 9 ευρω αν δεν κανω λαθος σε οποιον ενδιαφερεται να περασει το μαθημα. Μαλιστα πιανει φοιτητες οι οποιοι κανουν κολλαζ τα διαγραμματα απο το φωτοτυπημενο τετραδιο στο δικο τους. Η κοπελα εν ολιγοις περασε μιση ωρα στην οποια η καθηγητρια την καραξεφτιλισε με το λογο της, ειδε κι επαθε να την πεισει πως δεν ειναι δικο της το τετραδιο και οταν τηλεφωνησε στην συνεργατιδα για να μαθει τι παιχτηκε, η αλλη τα'χε χαμενα. Της ειπε πως το ειχε δανεισει σε μια συμφοιτητρια η οποια ηταν συγχωριανη της, τωρα πως εφτασε στη ΔΑΠ, ποιος τσεπωνει τα λεφτα για τον κοπο αλλων ειναι μεγαλο θεμα. Απλα για να δειτε ποσο σκιζονται οι παραταξεις για το καλο μας. Ξεφτιλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Σήμερα πήγα σχολή . Ξαφνιάστηκα . Μόνο ένα περίπτερο της ΠΑΣΠ είδα ( ΔΑΠ δεν έχουμε σχεδόν ) . Έκατσα να δω τι παίζει . Καφές , κινητό , καλαμπόυρι . Κι ααααααν περάσει και κανένας πρωτοετής μπορεί να τον δουν και να του δώσουν ένα ντοσιεδάκι με πληροφορίες και " θέσεις " ( εδώ γελάτε ) . Χαλλλαρά πράγματα .:P

Προτείνω να πάρουν γραμμή και σε άλλα ιδρύματα και τμήματα να μην πρήζουν τον κόσμο ...


Σε ποια σχολη περασες?Ρωταω απο περιεργεια κ απορια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Εγω δεν περιμενα να συναντησω ολα αυτα που γραφετε,μου φαινοντουσαν λιγο υπερβολικα αλλα εγιναν ολα οπως τα λετε!:P
Πηγα να γραφτω χθες,ηξερα ακριβως τι να κανω,ειχα ολα τα χαρτια δεν χρειαζομουν καμια βοηθεια!Ηταν συγκενντρωμενα ολα τα ατομα σε μια αιθουσα οπου εδιναν τα δικαιολογητικα!!
Εξω στο χωρο παντου παγκους με αφισες κλπ,δεν εδωσα σημασια!
Προσπαθουσα να μην το παιξω ψαρωμενος! Παω και περιμενω στην ουρα,προς στιγμην ειχα χαρει γιατι δεν με ειχε πλησιασει κανεις!
Στο λεπτο επανω,ερχεται μια κοπελα "γεια πρωτοετης?" ναι της λεω,αμεσως προθυμοποιηθηκε να με βοηθησει αλλα της ειπα οτι δεν χρειαζομαι καμια βοηθεια αλλα επεμενε!!
Ηταν συνεχως διπλα μου και με συστενε με αλλα ατομα της παραταξης της προφανως,σε καποια στιγμη πρεπει να με ειχαν περικυκλωσει 3-4 ατομα.... με ρωταγαν διαφορα,δε τους εδινα πολλη σημασια... δεν χρειαστηκα απο κανεναν βοηθεια τα συμπληρωσα ολα μονος μου με τη βοηθεια μιας κοπελας της οποιας της τα ειχαν συσμπληρωσει προηγουμενως καποιοι της παραταξης!!Α οχι,με βοηθησε ενας της παραταξης σε κατι που δεν ηξερα τι να βαλω!
Περιμενα να καταθεσω τα χαρτια για να παρω την βεβαιωση,και ερχεται ενας με μια φακελαρα της ΔΑΠ-ΝΔΦΚ μου την δινει και μου λει "Ο,τι χρειαστεις εδω ειμαστε" "Θες να σε βοηθησω σε κατι αλλο?' Εγω προσπαθουσα να τους αποφυγω,αλλα αυτοι εκει!!!
Τεσπα τελιωσα με την εγγραφη (επιτελους!!) βγαινω εξω και με πλησιαζουν τα ατομα που με ειδαν στην αρχη,ολοι της ιδια παραταξης πρεπει να ηταν! Μου ζητησαν τηλεφωνο,που μενω,αν ηθελα να πηγαιναμε για καφε,το βραδυ για ποτο και αλλα τετοια!! Τους ειπα απλα πως βιαζομαι,καποια αλλη στιγμη και οτι θα ερθω παλι τελη Σεπτεμβρη!!
Μπηκα στο πανεπιστημιο με τον φακελο μου με τα δικαιλογητικα και βγηκα με 2-3 φακελους παραταξεων,αφισες με εκδηλωσεις κομματων,και κατι αλλα τα οποια τα πεταξα!!
Η 1η εντυπωση ψιλοχαλια δυστυχως,ο χωρος του Παν/μιου ειναι φοβερος και τα κτηρια μια χαρα αλλα ολο αυτο το μπαχαλο δεν μου αρεσε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Έτσι Morelo, δυναμικό να σε βλέπουμε :P Δεν υπάρχει η φράση "δε χρειάζομαι βοήθεια"
Χρειάζεσαι! Το λένε εκείνοι. Τέλος! :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Σε ποια σχολη περασες?Ρωταω απο περιεργεια κ απορια!

Φέτος σε καμμία.:P Έχω ήδη περάσει εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chara91

Νεοφερμένος

Η Chara91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Yeah, right. Οι παρατάξεις προσφέρουν έργο: δίνουν σημειώσεις και ΣΟΣ θέματα σε φοιτητές και τους εξυπηρετούν ώστε να μην πατάνε στα μαθήματα και όλη μέρα να πίνουν καφέ. "Κανονίζουν" θέματα που προκύπτουν με καθηγητές γιατί είτε έχουν πάρε-δώσε, είτε επειδή απλούστατα έχουν ευκολότερη πρόσβαση όταν τους ψηφίζουν στο ΔΣ.(καθένας θα μπορούσε να το κάνει αυτό)

Δεν ήξερα ότι θέλουμε τέτοιους φοιτητές και τέτοιο πανεπιστήμιο.

το οτι οι φοιτητές δεν πηγαίνουν στα μαθήματα δεν είναι θεμα παραταξης.. εγώ ξέρω πολλά παιδια που παρακολουθούν και ταυτόχρονα παίρνουν και τις σημειςσεισ...
όσο για τα θέματα που κανονίζουν, τις περισσότερες φορές είναι υπέρ των φοιτητών, κάτι το οποίο ένας άσχετος φοιτήτης δεν θα μπορούσε να καταφέρει γιατί πολύ απλά οι καθηγητές θα τον αγνοούσαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
το οτι οι φοιτητές δεν πηγαίνουν στα μαθήματα δεν είναι θεμα παραταξης.. εγώ ξέρω πολλά παιδια που παρακολουθούν και ταυτόχρονα παίρνουν και τις σημειςσεισ...
όσο για τα θέματα που κανονίζουν, τις περισσότερες φορές είναι υπέρ των φοιτητών, κάτι το οποίο ένας άσχετος φοιτήτης δεν θα μπορούσε να καταφέρει γιατί πολύ απλά οι καθηγητές θα τον αγνοούσαν

Και ο κομματικός τι έχει και δεν τον αγνοεί ο καθηγητής; Και γιατί να τον αγνοεί τον απλό και καταφρονεμένο φοιτητή ο καθηγητής; Μήπως βολεύεστε; ε; Σιχάθηκα 5 χρόνια το ίδιο παραμύθι περί εκπροσώπησης των φοιτητών. Ποια εκπροσώπηση και πράσινες γκαμήλες; Δεν μας λέτε για τις λυκοφιλίες κομματικού ιδεώδους με τους καθηγητές; Γιατί προσπαθείτε να βάψετε άσπρα τα σκατά νομίζοντας ότι θα εξαφανιστούν και θα "καθαρίσει" ο χώρος; Πάλι σκατά θα φαίνονται...αλλά άσπρα. Δεν καταλαβαίνετε ότι αποτελείτε καρκίνωμα για την πρόοδο του Πανεπιστημίου; Έχω κάθε δημοκρατικό δικαίωμα να μην επιθυμώ την ύπαρξη κομμάτων στα Πανεπιστήμια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top