Φοιτητικά συγγράμματα Εύδοξος

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Και γω μόνο μαθηματικά δε πήρα γιατί έπεσε το σύστημα όταν ήμουν στο βιβλιοπωλείο···
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danaiz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Εξαρτάται από τον εκδότη, πάρε τηλ και ρώτα. Μπορεί και 1-2 μέρες, μπορεί και 1-2 εβδομάδες ;)

Eυχαριστώ. :)

ΕΠΙΣΗΣ...για ένα σύγγραμμα πρέπει να πάω σε εκδοτικό οίκο...
ας πούμε στον Εύδοξο λέει ότι οι ώρες είναι 10-3.
Έγώ κοίταξα την ιστοσελίδα του οίκου και για αύριο έχει ώρες λειτουργίας και το απόγευμα! Μέχρι τις 9 το βράδυ.
Δηλαδή αν εγώ πάω απόγευμα,δε θα μου το δώσουν?:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andreas157

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
και κάτι άλλο, γιατι ο καθένας λεει οτι θέλει...
αμα πάω τα βιβλία σε βιβλιοθήκη, θα πάρω τις μονάδες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Eυχαριστώ. :)

ΕΠΙΣΗΣ...για ένα σύγγραμμα πρέπει να πάω σε εκδοτικό οίκο...
ας πούμε στον Εύδοξο λέει ότι οι ώρες είναι 10-3.
Έγώ κοίταξα την ιστοσελίδα του οίκου και για αύριο έχει ώρες λειτουργίας και το απόγευμα! Μέχρι τις 9 το βράδυ.
Δηλαδή αν εγώ πάω απόγευμα,δε θα μου το δώσουν?:|

Μπορει ο εκδοτικός οίκος να είναι ανοιχτός όλη μέρα, αλλά να κάνει διανομές συγγραμμάτων συγκεκριμένες ώρες. Οπότε, πήγαινε στην ώρα που λέει ο Εύδοξος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danaiz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Πφ..:/ Δεν με βολεύει καθόλου πρωινά. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kass0la

Νεοφερμένος

Η Kassy Christina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Εγω ακομα δν εχω καταλαβει..Με τη δηλωση συγγραματων,πληρωνω τα βιβλια εκει που θα τα παραλαβω ή ειναι δωρεαν; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Εγω ακομα δν εχω καταλαβει..Με τη δηλωση συγγραματων,πληρωνω τα βιβλια εκει που θα τα παραλαβω ή ειναι δωρεαν; :hmm:
ειναι δωρεαν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Και ενώ πέρσι έπαιρνες όσα βιβλία έπρεπε σε ένα μάθημα, από φέτος πρέπει να παίρνεις μόνο ένα βιβλίο ΑΚΟΜΑ και αν απαιτούνται περισσότερα ... :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicoletta9

Νεοφερμένος

Η Νικολεττα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Δεν μπορω να κανω τη δηλωση..:S εκει που μου βγαζει ολα τα στοιχεια μου τι παταω για να κανω τη δηλωση???

Δεν μπορω να κανω τη δηλωση..:S εκει που μου βγαζει ολα τα στοιχεια μου τι παταω για να κανω τη δηλωση???

ακυρο παιδια...το βρηκα..ειχε κολλησει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Danaiz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Παιδιά,μπαίνοντας στον Εύδοξο,αν κάποιο βιβλίο είναι πλέον διαθέσιμο(δηλαδή πριν δεν ήταν)θα το εμφανίσει,σωστά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
oταν λεει προσωπικο e-mail δεν εννοει αυτο που μας εχει δωσει η σχολη, ετσι δεν ειναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Παιδιά,μπαίνοντας στον Εύδοξο,αν κάποιο βιβλίο είναι πλέον διαθέσιμο(δηλαδή πριν δεν ήταν)θα το εμφανίσει,σωστά;
Ναι. :)

oταν λεει προσωπικο e-mail δεν εννοει αυτο που μας εχει δωσει η σχολη, ετσι δεν ειναι;
Εννοεί το δικό σου e-mail. Μπορείς να βάλεις και αυτό που σου έχει δώσει η σχολή, αν σου είναι πιο εύκολο. Προτίμησε όμως αυτό που χρησιμοποιείς καιρό ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Παιδιά,μπαίνοντας στον Εύδοξο,αν κάποιο βιβλίο είναι πλέον διαθέσιμο(δηλαδή πριν δεν ήταν)θα το εμφανίσει,σωστά;
ναι θα δειχνει διαθεσιμοτητα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,106 μηνύματα.
Παιδια, μολις βγηκε και σε μενα η επιλογη οτι 2 απο τα συγγραμματα που θελω, μπορω να τα παρω και απο ανταλλαγη..
Και επειδη μολις τωρα εμαθα αυτο το "μοναδες απο ανταλλαγη βιβλιων", εχω καποιες αποριες..
-Τι "με συμφερει" να κανω σε αυτην την περιπτωση?!
Δηλαδη, ειναι καλο, επειδη αν θελω καποτε "εξτρα" συγγραμμα, θα το παρω δωρεαν, οποτε αξιζει η ανταλλαγη?
Και αν ναι, τελικα αυτες οι μοναδες που αντιστοιχουν σε ευρω, εχουν να κανουν με τη λιανικη τιμη πωλησης, ή με την τιμη που εμφανιζεται στις πληροφοριες του συγγραμματος?
-Που ξερω 'γω σε τι κατασταση ειναι το μεταχειρισμενο βιβλιο?!
(και για να γελασουμε και λιγο) - Κλεινω ραντεβου με τον φοιτητη που το προσφερει σε καποιο σκοτεινο στενακι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neverdie

Νεοφερμένος

Ο neverdie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Λιγο πριν την οριστικοποιηση της αιτησης με τη λιστα των βιβλιων στον Ευδοξο μου λεει το εξης σε μερικα βιβλια :
" 1. Το βιβλίο μπορείτε να το παραλάβετε από άλλον φοιτητή του τμήματός σας. Αν επιλέξετε να το παραλάβετε από φοιτητή θα κερδίσετε 14,88 μονάδες από ανταλλαγή βιβλίων.
Πατήστε Τελική Yποβολή Δήλωσης για να ενεργοποιηθεί η επιλογή
2. Το βιβλίο μπορείτε να το παραλάβετε στα παρακάτω Σημεία Διανομής."

Εγω δεν θελω να το παρω απο καποιον αλλο φοιτητη, αλλα να το παραλαβω καινουργιο απο το σημειο διανομης που θα επιλεξω. Αν πατησω "Τελικη υποβολη δηλωσης" λογκα δεν θα παρω το συγγραμμα απο καποιον αλλο φοιτητη? Πως γινεται να το παραλαβω ολοκαινουργιο απο το σημειο διανομης? :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Εγω δεν θελω να το παρω απο καποιον αλλο φοιτητη, αλλα να το παραλαβω καινουργιο απο το σημειο διανομης που θα επιλεξω. Αν πατησω "Τελικη υποβολη δηλωσης" λογκα δεν θα παρω το συγγραμμα απο καποιον αλλο φοιτητη? Πως γινεται να το παραλαβω ολοκαινουργιο απο το σημειο διανομης? :S

Αν το πατήσεις εννοείται ότι θα είναι ολοκαίνουργιο και δεν θα το πάρεις από άλλον φοιτητή!!! :) Τώρα για να το παραλάβεις, απλά πας στο συγκεκριμένο βιβλιοπωλείο με τον κωδικό σου και το παίρνεις!!Μόνο που αυτή η διαδικασία γίνεται μόνο συγκεκριμένες ώρες!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κ/α/τ/ε/ρ/ι/ν/α

Νεοφερμένος

Η κ/α/τ/ε/ρ/ι/ν/α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
τα συγγραματα κ τα μαθηματα με τι κρητηρια τα δηλωνουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
τα συγγραματα κ τα μαθηματα με τι κρητηρια τα δηλωνουμε?
τα συγραμματα είτε θα σας πουνε οι καθηγητες ποιο θελουν ειτε ρωτωντας παιδια απο μεγαλυτερα ετη ειτε απο τις περιγραφες που δινονται για το καθενα βιβλιο..τωρα για τα μαθηματα τι εννοεις? αυτα που εχεις στο 1ο εξαμηνο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κ/α/τ/ε/ρ/ι/ν/α

Νεοφερμένος

Η κ/α/τ/ε/ρ/ι/ν/α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
δεν επιλεγουμε δηλαδη τα μαθηματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Φυσικά, αλλά συνήθως επιλέγεις αυτά που ορίζονται στον οδηγό σπουδών στο εξάμηνο που βρίσκεσαι.
Όχι ότι αυτό είναι περιοριστικό βέβαια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top