Φοιτητικά επιδόματα και δικαιώματα

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εχουν βγει τ' αποτελέσματα σχετικά με το ποιοι δικαιούνται το φοιτητικό επίδομα; Αν ναι, πώς το μαθαίνουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Εχουν βγει τ' αποτελέσματα σχετικά με το ποιοι δικαιούνται το φοιτητικό επίδομα; Αν ναι, πώς το μαθαίνουμε;
Τι εννοείς όταν λες έχουν βγει τα αποτελέσματα;
Εγώ ξέρεω πηγαίνεις στην τράπεζα και βλέπεις αν ο λογαριασμός είναι φουσκωμένος κατά 1000€.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι εννοείς όταν λες έχουν βγει τα αποτελέσματα;
Εγώ ξέρεω πηγαίνεις στην τράπεζα και βλέπεις αν ο λογαριασμός είναι φουσκωμένος κατά 1000€.
Υπάρχουν άτομα που έχουν αρχίσει να δέχονται τα χρήματα; Γίνεται μονοκοπανιάς ή μπορεί κάποιος να τα πάρει σήμερα και στον άλλον να έρθουν την άλλη βδομάδα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Υπάρχουν άτομα που έχουν αρχίσει να δέχονται τα χρήματα; Γίνεται μονοκοπανιάς ή μπορεί κάποιος να τα πάρει σήμερα και στον άλλον να έρθουν την άλλη βδομάδα;

Ναι εδώ και δυο βδομάδες ξέρω άτομα που έχουν πάρει τα λεφτά. Δεν τα παίρνουν όλοι την ίδια ημερομηνία. Είχα διαβάσει κάπου ότι το ποσό θα καταβληθεί έως 30 Ιουνίου αλλά δεν νομίζω να ισχύει.
Εμένα πάντως ο πατέρας μου που πέρασε απ'την τράπεζα την περασμένη βδομάδα δεν είχαν μπει τα χρήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The_Awakened

Νεοφερμένος

Ο The_Awakened αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Παιδιά ακόμα δεν έχουν μπει και σε μένα.. λέτε να έφαγε τίποτα άκυρο η αίτηση? γίνεται αυτό? σε ένα φίλο μου τον πήραν τηλέφωνο και του ζήτησαν επιπλέον χαρτιά απο ένα σταθερό τηλέφωνο.
Εμένα πάλι με πήρε κάποιος αριθμός με απόκρυψη αρκετά πρωί αλλά δεν ξέρω εάν σχετίζεται με αυτό..πράγμα που δεν συνηθίζεται.
Υπάρχει κάπου κάποιο τηλέφωνο να μάθουμε τι έχει γίνει με την αίτηση μας?
Μου είχανε πει πως τα δίνουνε σιγά σιγά ανα νομό αλλά ένα παιδι απο θεσσαλονίκη τα πήρε μέρες τώρα.. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Τι χρειάζεται για το επιδομα..??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Παιδιά ακόμα δεν έχουν μπει και σε μένα.. λέτε να έφαγε τίποτα άκυρο η αίτηση? γίνεται αυτό? σε ένα φίλο μου τον πήραν τηλέφωνο και του ζήτησαν επιπλέον χαρτιά απο ένα σταθερό τηλέφωνο.
Εμένα πάλι με πήρε κάποιος αριθμός με απόκρυψη αρκετά πρωί αλλά δεν ξέρω εάν σχετίζεται με αυτό..πράγμα που δεν συνηθίζεται.
Υπάρχει κάπου κάποιο τηλέφωνο να μάθουμε τι έχει γίνει με την αίτηση μας?
Μου είχανε πει πως τα δίνουνε σιγά σιγά ανα νομό αλλά ένα παιδι απο θεσσαλονίκη τα πήρε μέρες τώρα.. :/
Kaι σε εμένα πήραν τηλέφωνο πριν απο καιρό και ζήτησαν και άλλα χαρτιά. Στην μητέρα μου είπαν μέσα Ιουλίου. Τι να πώ. Μακάρι μέσα Ιουλίου να τα βάλουν πράγματι!:/: Σε κάθε περίπτωση έχεις τον αριθμό πρωτοκόλλου που είναι αποδεικτικό της αίτησής σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The_Awakened

Νεοφερμένος

Ο The_Awakened αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Kaι σε εμένα πήραν τηλέφωνο πριν απο καιρό και ζήτησαν και άλλα χαρτιά. Στην μητέρα μου είπαν μέσα Ιουλίου. Τι να πώ. Μακάρι μέσα Ιουλίου να τα βάλουν πράγματι!:/: Σε κάθε περίπτωση έχεις τον αριθμό πρωτοκόλλου που είναι αποδεικτικό της αίτησής σου.

Που τον έχω??? δεν μου δώσανε κάτι.. τηλεφωνώ και στις σχολή και δεν το σηκώνει κανείς.. πφφ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Που τον έχω??? δεν μου δώσανε κάτι.. τηλεφωνώ και στις σχολή και δεν το σηκώνει κανείς.. πφφ
Σε εμάς έδωσαν πάντως σε όλους.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Kαι σε εμένα πήραν τηλέφωνο στη μητέρα μου.
Ζήτησαν μερικά χαρτιά ακόμα -όχι κάτι τρελό - και θα πάει να τα καταθέσει αύριο.
Ελπίζω να μπούν το συντομότερο γιατί πραγματικά χρειάζονται..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Μερικα ατομα στη Καβαλα και στη Θεσσαλονικη εχουν αρχισει ηδη να παιρνουν οπως και στην Κρητη , εμενα που ειμαι απο την Ροδο και απο κατι παλικαρια απο την Κυπρο ουτε φωνη ουτε ακροαση :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
H μητέρα μου πήγε και κατέθεσε τα επιπλέον χαρτιά. Σε καμιά βδομάδα θα μου το βάλουν.. :)
Όσοι δεν έχετε ακούσει νέα,λογικά θα σας πάρουν παιδιά. Ελπίζω να μην σας αργήσει πολύ όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Με πήραν τηλέφωνο για το επίδομα αλλά δεν μπορούσα να απαντήσω εκείνη την στιγμή. Εσας αν δεν σας βρήκαν σας ξαναπήραν; Επίσης τι επιπλέον χαρτιά σας ζήτησαν ώστε να ξέρω πάνω κάτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Με πήραν τηλέφωνο για το επίδομα αλλά δεν μπορούσα να απαντήσω εκείνη την στιγμή. Εσας αν δεν σας βρήκαν σας ξαναπήραν; Επίσης τι επιπλέον χαρτιά σας ζήτησαν ώστε να ξέρω πάνω κάτω.
Εμένα μου ζήτησαν το Ε9 της μητέρας μου και νέο πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης, επειδή το προηγούμενο σύμφωνα με τα λεγόμενά τους δεν ήταν επικυρωμένο (θαρρώ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Εμένα μου ζήτησαν το Ε9 της μητέρας μου και νέο πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης, επειδή το προηγούμενο σύμφωνα με τα λεγόμενά τους δεν ήταν επικυρωμένο (θαρρώ).

Να σαι καλά. Θα τους πάρω αύριο τηλέφωνο επειδή κατά 99% για το Ε9 με πήραν και μένα.:P
Τα λεφτά τα πήρες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Να σαι καλά. Θα τους πάρω αύριο τηλέφωνο επειδή κατά 99% για το Ε9 με πήραν και μένα.:P
Τα λεφτά τα πήρες;
Τη προηγούμενη εβδομάδα δεν είχαν κατατεθεί. Αλλά δεν ελπίζω πως έχουν φιλοτιμηθεί να τα καταβάλουν.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Τη προηγούμενη εβδομάδα δεν είχαν κατατεθεί. Αλλά δεν ελπίζω πως έχουν φιλοτιμηθεί να τα καταβάλουν.:P

Θα τα πάρεις ζεστά ζεστά τον Αύγουστο!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Θα τα πάρεις ζεστά ζεστά τον Αύγουστο!!!:D
Στη μητέρα μου, όταν είχε πάει για το επιπλέον έγγραφο, είχαν πεί μέσα Ιούλη... Ελπίζω να μην χρειαστεί ο Αύγουστος!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Στη μητέρα μου, όταν είχε πάει για το επιπλέον έγγραφο, είχαν πεί μέσα Ιούλη... Ελπίζω να μην χρειαστεί ο Αύγουστος!:P

Χμμμ μακάρι!!!:)
Πάντως φέτος το επίδομα το έκαναν δράμα. η εγκύκλιος βγήκε μέσα Φεβρουαρίου ενώ κανονικά έβγαινε Ιανουάριο. Ζητούσαν 10 χαρτιά ενώ τις άλλες φορές 2-3 και έχουμε φτάσει μέσα Ιούλη και το έχουν πάρει οι μισοί ενώ παλιά μέσα Μαρτίου τα είχες πάρει τα χρήματα.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Χμμμ μακάρι!!!:)
Πάντως φέτος το επίδομα το έκαναν δράμα. η εγκύκλιος βγήκε μέσα Φεβρουαρίου ενώ κανονικά έβγαινε Ιανουάριο. Ζητούσαν 10 χαρτιά ενώ τις άλλες φορές 2-3 και έχουμε φτάσει μέσα Ιούλη και το έχουν πάρει οι μισοί ενώ παλιά μέσα Μαρτίου τα είχες πάρει τα χρήματα.:/:
Πράγματι. Εν τω μεταξύ το Ε9 της μητέρας μου το είχα δώσει και μου το επέστρεψε πίσω η αρμόδια υπάλληλος της γραμματείας. Εξ'αρχής έπρεπε η όλη διαδικασία να πραγματοποιηθεί στις αντίστοιχες Δ.Ο.Υ κι όχι μέσω γραμματειών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top