Φοιτητικά επιδόματα και δικαιώματα

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Τι ισχύει για το φοιτητικό επίδομα του 2013?
Τα δικαιολογητικά τα καταθέτουμε στην εφορία ή στις γραμματείες τελικά σύμφωνα με αυτό https://www.pelop.gr/?page=article&srv=11&DocID=81494 ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 541500

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν έχει βγει ακόμη επίσημη ανακοίνωση. Μάλλον ισχύει ότι δεν θα καταθέτουμε τα χαρτιά στις εφορίες και γι'αυτό ίσως αλλάξουν τα δικαιολογητικά. Λογικά θα πάρει παράταση φέτος λόγω της καθυστέρησης αυτής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Καλά αυτή η γραμματεία ποτέ δεν είναι ανοιχτή?! Πάω στις 11 στο διάλειμμα,έλειπαν και οι 2. Ξαναπάω τη 1 αφού σχόλασα,είχαν φύγει και οι 2. Εε μα πια :mpinelik:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Εδώ δεν δίνουν άλλα κι άλλα θα δώσουν επιδόματα; Τζάμπα μαζεύουμε χαρτούρα πάλι. -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lebron15

Νεοφερμένος

Ο lebron15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Γιατί το λες αυτό aegloswen; Παίζει να μην το δώσουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Το επίδομα θα καταβληθεί κανονικότατα απλά άργησε επειδή μάλλον θα αλλάξει και ο τρόπος υποβολής των δικαιολογητικών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
https://www.esos.gr/uploads/foititiko_epidoma.pdf
Τι θέλει να πει ο ποιητής στα δικαιολογητικά 1,2,3;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
https://www.esos.gr/uploads/foititiko_epidoma.pdf
Τι θέλει να πει ο ποιητής στα δικαιολογητικά 1,2,3;

Μήπως παρέχονται από την σχολή τα συγκεκριμένα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickie13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
O δικαιούχος είναι ο φοιτητής ή οι γονείς του?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rainbow.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rainbow. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
γεια σας.δε γνωριζω αν αναφερθηκε σε αλλα μηνυματα.μήπως εκτος απο το στεγαστικο επιδομα δινεται και καποιο επιδομα αν εχεις περασει ορισμενο αριθμο μαθηματων χωρις την προϋπόθεση να νοικιάζεις σπίτι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
γεια σας.δε γνωριζω αν αναφερθηκε σε αλλα μηνυματα.μήπως εκτος απο το στεγαστικο επιδομα δινεται και καποιο επιδομα αν εχεις περασει ορισμενο αριθμο μαθηματων χωρις την προϋπόθεση να νοικιάζεις σπίτι;
Δεν νομίζω...πάντως ανάλογα με την σχολή μπορεί να πάρει κάτι ο φοιτητής που έχει περάσει όλα τα μαθήματα του 1ου έτους και με τον καλύτερο βαθμό..σε εμάς πχ έδωσαν λάπτοπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimz

Νεοφερμένος

Ο Dimz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Γειά σας! Υπάρχει κάποιος που να έχει καταθέσει τα δικαιολογητικά για το φοιτητικό επίδομα και να γνωρίζει ποιά είναι η διαδικασία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
https://www.ionio.gr/central/gr/announcements/read/3677 τα λέει πιο ξεκάθαρα πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimz

Νεοφερμένος

Ο Dimz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 95 μηνύματα.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Παιδιά μήπως ξέρει κάποιος αν παίρνεις κανονικά το επίδομα αν χρωστάς στην εφορία; Άλλοι μου είπαν ότι το πήραν άλλοι μου λένε ότι ζητούν να αφήσεις τουλάχιστον τα μισά...
Κανείς λογικά δεν το πήρε όσον αφορά το φετινό επίδομα οπότε λάθος θα τα είπαν. Πάρε καλύτερα στο ΚΕΠ της περιοχής σου, στη χειρο΄τερη την εφορία; Γενικά ρώτα και ψάξτο.

Πρέπει να έχεις περάσει τα μισά μαθήματα.

Να ρωτήσω εγώ κάτι άλλο.Αναγράφονται πάνω στο πιστοποιητικό αναλυτικά τα μαθήματα που έχεις περάσει;Ή απλά επιβεβαιώνεται ότι έχεις περάσει τα μισά;
Κάποιος μεγαλύτερου έτους ας μας διαφωτίσει.
Επιβεβαιώνει πως έχεις περάσει τον απαραίτητο αριθμό που απαιτείται για την χορήγηση του επιδόματος.

προφανως εισαι προστατευομενο μελος!πας το Ε9 των γονιων σου!και Ε1 αν θυμαμαι καλα
Το Ε1 είναι απαραίτητο; Γιατί από όσα ξέρω πιστεύω πως χρειάζεται μόνο αν δεν έχεις το Εκκαθαριστικό. Και το λέω γιατί ο μπαμπάς μου το έχει κάπου ξεχασμένο το Ε1 και δεν θέλω να τρέχει. :P

Και οι δηλώσεις/ κάταθεση δικαιολογητικών μέχρι τώρα δεν έχουν πάρει καμία παράταση και είναι κανονικά μέχρι τέλος του Μαρτίου.
Καλής σας τύχη, με το καλό να το πάρουμε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MurdereSs

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Martha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Το Ε1 είναι απαραίτητο; Γιατί από όσα ξέρω πιστεύω πως χρειάζεται μόνο αν δεν έχεις το Εκκαθαριστικό. Και το λέω γιατί ο μπαμπάς μου το έχει κάπου ξεχασμένο το Ε1 και δεν θέλω να τρέχει. :P

Και οι δηλώσεις/ κάταθεση δικαιολογητικών μέχρι τώρα δεν έχουν πάρει καμία παράταση και είναι κανονικά μέχρι τέλος του Μαρτίου.
Καλής σας τύχη, με το καλό να το πάρουμε. :P

Δεν λέει κάτι κάπου για Ε1... δε νομίζω να χρειάζεται! Ναι.. Είναι μέχρι τέλος Μαρτίου και δεν έχει βγει καμία ανακοίνωση για ημερομηνίες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αιθερόλαμνος

Νεοφερμένος

Η αιθερόλαμνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Ειδικής Αγωγής Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
γνωρίζει κάποιος αν πρέπει να θεωρησω στην εφορία τη φωτοτυπία του μισθωτηρίου συμβολαίου ή αρκεί που είναι θεωρημένο το πρωτότυπο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
γνωρίζει κάποιος αν πρέπει να θεωρησω στην εφορία τη φωτοτυπία του μισθωτηρίου συμβολαίου ή αρκεί που είναι θεωρημένο το πρωτότυπο ?
και γω την ιδια απορια εχω

κατι ακουσα οτι αρκει μια απλη φωτοτυπια
αλλα δε ξερω αν ισχυει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MurdereSs

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Martha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
γνωρίζει κάποιος αν πρέπει να θεωρησω στην εφορία τη φωτοτυπία του μισθωτηρίου συμβολαίου ή αρκεί που είναι θεωρημένο το πρωτότυπο ?

Επικυρωμένο χρειάζεται..Τουλάχιστον εμάς, έτσι μας είπαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MurdereSs

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Martha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι άλλο.. Εμάς μας έβαλαν στο e-students να συμπληρώσουμε μία φόρμα με τα στοιχεία του δικαιούχου του επιδόματος. Στην περίπτωσή μου είναι η μητέρα μου. Όμως έχω εξουσιοδότηση από εκείνην να τα καταθέσω εγώ τα δικαιολογητικά. Πρέπει να συμπληρώσω τα δικά μου στοιχεία, ή της μητέρας μου; Γνωρίζει κάποιος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top