Φοιτητής στην ίδια πόλη

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Έτσι θα νιώσεις φοιτητής. Θα κάνεις ό,τι γουστάρεις. Θα φεύγεις από το σπίτι ό,τι ώρα θες. Θα γυρίζεις ό,τι ώρα θες.
Αυτο ειναι το γαματο οταν εισαι φοιτητης:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rock_Sugar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 176 μηνύματα.
Κι εγώ περνάω Αθήνα στη σχολή που θέλω. Η μαμά με πρήζει να πάω Ρέθυμνο για Παιδαγωγικά :P Ε, δε το κουνάω από Αθήνα. Μη νομίζεις cris@tos, όταν μένεις τόσα χρόνια σε μια πόλη τη βαριέσαι, όσο μεγάλη κι αν είναι.
Η ελευθερία και η ανεξαρτησία είναι σχετική και κερδίζεται. Εγώ δε θα αισθανόμουν ανεξάρτητη σε μια άλλη περιοχή όταν όλα μου τα έξοδα τα πληρώνουν οι γονείς μου. Αν βρω μια δουλειά εκεί, προφανώς τα χρήματα δε θα μου φτάνουν για να πληρώνω ενοίκιο και τις άλλες αναγκες μου. Εδώ, μένοντας με τους γονείς μου, θα μου φτάνουν για όλα. Όσο για την ελευθερία, δε νομίζω να μου πει τίποτα κανένας για το πότε θα βγαίνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

genetics_75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο genetics_75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
να σας πώ και εγώ επειδή περνάω σε όποια πόλη θέλω δεν ξερω τι μου γίνεται......ειμαι απο λάρισα κ οι γονείς μου θα το προτιμούσαν να περάσω εδώ....θα πάρω δικό μου χώρο οποτε θα έχω όση ελευθερία θέλω.......
απο την άλλη όμως ζω 18,5 χρόνια σε αυτό το μέρος, θα μου άρεσε να αλλάξω λίγο παραστάσεις....να μείνω κάπου αλλού.....βαρέθηκα το ίδιο μέρος!!!!
απο την άλλη όμως εχω κ εναν αδερφό που τώρα αρχιζει φροντιστηρια, εξοδα δλδ, κ δεν θέλω να φερθώ εγωιστικά...........................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Πάντως το πρόγραμμα σπουδών του βιολογικού κρήτης είναι απλά άπαιχτo:D:D:no1:
Mπορώ να κάνω μεταπτυχιακό εδώ.
Και δεν είμαι υπερβολικός,κανένα παιδί απ' ʼοσα ξέρω δεν θέλει να περάσει Ηράκλειο.Δεν είναι θέμα ανεξαρτησίας,απλά ένας άνθρωπος θέλει καμια φορά να αλλάζει περιβάλλον,να ανανεώνεται.Εγώ προτειμώ να νιώθω καλά μέσα μου παρά να κάνω αυτό που θεωρείται καλύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Mπορώ να κάνω μεταπτυχιακό εδώ.
Και δεν είμαι υπερβολικός,κανένα παιδί απ' ʼοσα ξέρω δεν θέλει να περάσει Ηράκλειο.Δεν είναι θέμα ανεξαρτησίας,απλά ένας άνθρωπος θέλει καμιλα φορά να αλλάζει περιβάλλον,να ανανεώνεται.Εγώ προτειμώ να νιώθω καλά μέσα μου παρά να κάνω αυτό που θεωρείται καλύτερο.

Φυσικά επίλογη σου είναι άλλωστε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Παιδιά εγω θέλω να περάσω παντού εκτός απο την Αθήνα! Δεν ξέρω πάντως για εσάς αλλα θέλω να ζήσω φοιτιτική ζωη γιατί βλέπω την αδερφή μου που είναι εδώ , πόσο το μετάνιωσε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george_k214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 338 μηνύματα.
Χρήστο,έχουμε και οι 2 το ίδιο πρόβλημα!Με 19.753 μόρια λογικά περνάω οπου θέλω,αλλά σε καμία περίπτωση δε θα μου άρεσε να μείνω πάτρα!Ως πόλη σίγουρα είναι τέλεια,είναι δίπλα στην αθήνα,μεγάλη σε σχέση με τις υπόλοιπες επαρχιακές πόλεις και το πανεπιστήμιο(ειδικά η ιατρική) είναι από τα καλύτερα...εγώ ομως θέλω να πάω αθήνα!Μου αρέσει τρελά ως πόλη και οι επιλογές που προσφέρει είναι απίστευτες...Εξάλλου,θέλω να δω κάτι διαφορετικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Aς το επαναλάβω.Όποιοι έχουν τη δυνατότητα να φύγουν ας το κάνουν αλλά μην ξεχνάμε το ποσό που έδωσαν οι γονείς σας για μαθήματα κοκ στην 'Γ Λυκείου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Aς το επαναλάβω.Όποιοι έχουν τη δυνατότητα να φύγουν ας το κάνουν αλλά μην ξεχνάμε το ποσό που έδωσαν οι γονείς σας για μαθήματα κοκ στην 'Γ Λυκείου:)
Και καποιοι γονεις τα δωσαν εις διπλουν και παραπανω (ονοματα δε λεμε, υποληψεις δε θιγουμε). :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Και καποιοι γονεις τα δωσαν εις διπλουν και παραπανω (ονοματα δε λεμε, υποληψεις δε θιγουμε). :P


:fss::fss::fss::fss::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefa_1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Εγω τρεμω παντως στην ιδεα να μεινω στην ιδια πολη.Αφηστε που ποτε δεν την χωνεψα μιας και πολλα χρονια εμενα στην Λαρισα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

.:aLeX:.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο. :aLeX:. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Aς το επαναλάβω.Όποιοι έχουν τη δυνατότητα να φύγουν ας το κάνουν αλλά μην ξεχνάμε το ποσό που έδωσαν οι γονείς σας για μαθήματα κοκ στην 'Γ Λυκείου:)

Και καποιοι γονεις τα δωσαν εις διπλουν και παραπανω (ονοματα δε λεμε, υποληψεις δε θιγουμε). :P

Σορρυ κιολας, αλλα οταν αποφασιζεις να φερεις ενα παιδι στον κοσμο, αυτο ειναι μια απο τις υποχρεωσεις που εχεις. Να μπορει δηλαδη να σπουδασει οτι και οπου αυτο θελει (εφοσον βεβαια αυτο προσπαθει και δεν ειναι αδιαφορο κλπ κλπ)..
Ε και σημασια δεν εχει το να μπει καπου, αλλα το τι θα βγει.. Αλλιως, ειναι πεταμενα λεφτα αυτα της Γ Λυκειου.

Αποψη μου παντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Εγω ευτυχως δεν εχω τετοιο προβλημα γιατι μενω Κω:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Σορρυ κιολας, αλλα οταν αποφασιζεις να φερεις ενα παιδι στον κοσμο, αυτο ειναι μια απο τις υποχρεωσεις που εχεις. Να μπορει δηλαδη να σπουδασει οτι και οπου αυτο θελει (εφοσον βεβαια αυτο προσπαθει και δεν ειναι αδιαφορο κλπ κλπ)..
Ε και σημασια δεν εχει το να μπει καπου, αλλα το τι θα βγει.. Αλλιως, ειναι πεταμενα λεφτα αυτα της Γ Λυκειου.

Αποψη μου παντα...

Σαφέστατα αλλά όταν πιάνει το ίδιο τμήμα στην πόλη του δεν είναι υπερβολή να πάει αλλού;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

.:aLeX:.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο. :aLeX:. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Σαφέστατα αλλά όταν πιάνει το ίδιο τμήμα στην πόλη του δεν είναι υπερβολή να πάει αλλού;:)

Αααα, δεν εννοουσα αυτο..

Υπαρχουν ομως περιπτωσεις (και θα τις δεις και συ) που παιδια περνανε πχ, νομικη η πολυτεχνειο εξω και δεν "τους αφηνουν", και καταληγουν σε σχολες που δεν θελουν στην Αθηνα...

*Ναι τωρα που τα ξαναβλεπω, δεν ειχα δει το ποστ πανω απο το δικο σου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Σαφέστατα αλλά όταν πιάνει το ίδιο τμήμα στην πόλη του δεν είναι υπερβολή να πάει αλλού;:)
Όχι.:)Αν δεν αισθάνεται καλά είναι καλύτερο να φύγει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black Mambo

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Κάθε φορά που πάω να το κσεφτώ σοβαρά παθαίνω κατάθλιψη πάντως.:P

Κ γω αυτό πάθαινα κάθε φορά που σκεφτόμουν την πόλη μου, γι αυτό τελικά ΔΕΝ τη δήλωσα :D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Ουτε στον εχθρο μου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Πάλι καλά που το Κιλκίς δεν έχει πανεπιστήμιο :lol:
Ανατριχιάζω μόνο στην ιδέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
Ειναι πολυ ακριβα να σπουδασεις σε αλλη πολη...επιβαρυνεις πολυ τους γονεις σου...αν περνας στη πολη που ζουσες τοσο το καλυτερο...ενω εμεις που δεν εχει στην πολη μας παν/μιο, ξηλωνουμε τους γονεις μας και μας δινουν 450 ενοικιο κοινοχρηστα, ρευμα,καινουργ επιπλα,ηλεκτρικα....αστα να παν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top