Φοβάστε το θάνατο;

Φοβάστε το θάνατο;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 238)
  • Φοβάμαι τον θάνατο γενικά.

    Ψήφοι: 52 21.8%
  • Φοβάμαι τον δικό μου θάνατο.

    Ψήφοι: 37 15.5%
  • Φοβάμαι τον θάνατο δικών μου προσώπων.

    Ψήφοι: 125 52.5%
  • Μου είναι αδιάφορο-Δεν μου καίγεται καρφί.:D

    Ψήφοι: 32 13.4%
  • Είμαι ο Chuck Norris, ο Θάνατος φοβάται εμένα

    Ψήφοι: 46 19.3%

Mavro Provato

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
συνειδητοποιεις οτι αν τον ειχες αντιμετωπισει καταματα θα ηταν λιγο δυσκολο να ποσταρεις αυτη τη στιγμη?

,,,ξανθιά είσαι ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Μαλλον εσυ εισαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Ειτε ξανθιες ειτε μελαχροινες ειτε πρασινομαλλες ολες την ιδια διαδικασια θα περασετε:D και θα θαφτειτε ολες στην ιδια γη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

delirium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασιλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Υπαρχει αραγε ατομο που να μην φοβαται τον θανατο??Και αν ναι ποιος...Ισως αυτος που θα εχει απολυτη εμπιστοσυνη στο θεο...αλλα.....υπαρχει ατομο που να εχει πληρη εμπιστοσυνη στο Θεο??Και ναι ποιος ειναι αυτος???Ειναι πολλα γυρω απο αυτο το θεμα που παιζουν ρολο...Ολοι εσεις που λετε οτι δεν τον φοβαστε για σκεφτητε την μερα που θα πεθανετε..Την ωρα που θα πεθαινετε?? Τωρα ακομα ειστε ατρομητοι??? Ισως αν μπορουσαμε να καταλαβουμε λιγο καλυτερα ολα αυτα που ειπε ο Χριστος οταν ηρθε...και ποσο μαλλον αν μπορουσαμε να καταλβουμε λιγο καλυτερα την ανασταση να μην τον φοβομασταν..αλλα..........................................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mavro Provato

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Ειτε ξανθιες ειτε μελαχροινες ειτε πρασινομαλλες ολες την ιδια διαδικασια θα περασετε:D και θα θαφτειτε ολες στην ιδια γη

"Δεν έχει σημασία πώς πεθαίνει κανείς, αλλά πώς ζει. Το γεγονός του θανάτου δεν έχει καμιά σπουδαιότητα"



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
εγω παντως δεν φοβαμαι την διαδικασια μεταφορας απο το ενα σταδιο στο αλλο{οποιο κι αν ειναι}αλλα τον τροπο με τον οποιο θα πεθανω...δεν θελω να βασανιστω και πληγωσω-στενοχωρισω τους γυρω μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επειδή το σκέφτηκα κι άλλο,δεν φοβάμαι τον θάνατο γιατί έχω τρομερή περιέργεια για το μετά.
Και δεν αναφέρομαι σε παράδεισο και κόλαση.Αν και βαθια μέσα μου πιστεύω ότι δεν υπάρχει μετά.Απλά παύουμε να υπάρχουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Δε ξέρεις όμως πως θα μπορέσεις σίγουρα να καταλάβεις τη διαφορά.

Εγώ, όπως έχω ξαναπεί, φοβάμαι κάτι που ούτως ή άλλως θα γίνει. Ο ερχομός του πριν να προλάβω να κάνω και να μάθω όσα θέλω να κάνω και να μάθω στη ζωή μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι σίγουρα κανείς δεν θέλει να πεθάνει πριν να κάνει κάποια πράγματα.Αλλά ο θάνατος ως έννοια είναι αυτό που με απασχολεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Για προσδιόρισέ το λίγο αυτό. Τί εννοείς ακριβώς όταν λες πως σε απασχολεί η έννοια; Η ιδέα, ότι κάποτε θα 'ρθει ή γενικά το ότι όλοι μας κάποτε θα πεθάνουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η κατάσταση.Το πώς αισθάνεσαι,αν αισθάνεσαι κάτι.Τι βλέπεις,αν βλέπεις κάτι.Γενικά το τι κυριαρχεί όταν είσαι νεκρός.
Αν φυσικά δεχτούμε ότι μετά υπάρχει κάτι και όχι το τίποτα.Το κενό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ε αυτό λέω. Δεν μπορείς να δεχτείς πως θα καταλάβεις τη διαφορά. Δεν είναι καν σίγουρο πως θα είσαι ο ίδιος, όπως είπες νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι.Βασικά δεν ξέρω τι είναι αυτό που με απασχολεί στο θέμα ακριβώς.Έχω πέσει σε περισυλλογή σήμερα και είμαι λίγο μπερδεμένη. -.-'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
Το μονο που φοβαμαι ειναι ο θανατος με μαχαιρι. δεν θα μπορουσα ουτε να σκοτωσω ουτε θα ηθελα να πεθανω με μαχαιρι(με οπλο και θα σκοτωνα αλλα και θα πεθαινα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ναι.Βασικά δεν ξέρω τι είναι αυτό που με απασχολεί στο θέμα ακριβώς.Έχω πέσει σε περισυλλογή σήμερα και είμαι λίγο μπερδεμένη. -.-'

Καλό είναι να τα σκέφτεσαι αυτά, αλλά με μέτρο η περισυλλογή ιδίως σε αυτά τα θέματα που ούτως ή άλλως δε θα σου δώσουν και πολλά. ;)

Το μονο που φοβαμαι ειναι ο θανατος με μαχαιρι. δεν θα μπορουσα ουτε να σκοτωσω ουτε θα ηθελα να πεθανω με μαχαιρι(με οπλο και θα σκοτωνα αλλα και θα πεθαινα)

Καρφώνεσαι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Μαλλον εσυ εισαι.
αλλο το να τον αντικρισεις καταματα και αλλο να τον αγκαλιασεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
Αληθεια λεω. αν προκειται για καποιον σοβαρο λογο γιατι οχι? ή αυτος ή εγω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antreas95

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
εγώ δεν φοβάμαι τον θάνατο αλλά φοβάμαι ότι κάποια μέρα θα φύγουν αγαπημένα πρόσωπα....:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelica

Διάσημο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Τώρα όχι δεν ηφοβούμαι (:P) τόσο για εμένα αλλά περισσότερο για τα αγαπημένα μου πρόσωπα . . .Βασικά φοβάμαι πώς θα αντδράσω όταν πεθάνει κάποιο αγαπημένο μου πρόσωπο . . .φοβάμαι μήπως μήν κλάψω για αυτούς . . .:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Τώρα όχι δεν ηφοβούμαι (:P) τόσο για εμένα αλλά περισσότερο για τα αγαπημένα μου πρόσωπα . . .Βασικά φοβάμαι πώς θα αντδράσω όταν πεθάνει κάποιο αγαπημένο μου πρόσωπο . . .φοβάμαι μήπως μήν κλάψω για αυτούς . . .:(

Ο καθένας εκφράζει διαφορετικά τα συναισθήματά του.Αν δεν κλάψεις δεν σημαίνει ότι δεν πενθείς και δεν είσαι στεναχωρημένη.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top