Φοβάστε το θάνατο;

Φοβάστε το θάνατο;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 238)
  • Φοβάμαι τον θάνατο γενικά.

    Ψήφοι: 52 21.8%
  • Φοβάμαι τον δικό μου θάνατο.

    Ψήφοι: 37 15.5%
  • Φοβάμαι τον θάνατο δικών μου προσώπων.

    Ψήφοι: 125 52.5%
  • Μου είναι αδιάφορο-Δεν μου καίγεται καρφί.:D

    Ψήφοι: 32 13.4%
  • Είμαι ο Chuck Norris, ο Θάνατος φοβάται εμένα

    Ψήφοι: 46 19.3%

Alex$$$

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 15 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Δεν υπαρχει λογος να ζουμαι εκτοσ αν μετα τν θανατο μπορουμαι να θυμομαστε ολλα αυτα που εγιναν....αν δν υπηρχε ο πονοσ κανεισ δν θα φοβοταν τον θανατο...γιαυτο και ολοι προτιμουν να παιθανουν ακαριεα..οι αλλοι ποτε δεν θα μαθεισ εαν οντωσ θα πληγοθουν..ο μονος λογος που ολοι δεν αυτοκτονουν ειναι γτ εχουν ονειρα οχι για να μν στεναχωρησουν τσ αλλουσ..................ενοσ λεπτου σιγη για τν αδικοχαμενο Jhon Lenon που τον θυμηθηκα.....αα ρε Jhon...εγω φοβαμε τν θανατο γτ εχω ονειρα και δν θελω να καταστραφουν..θελω να πραγματοποιησω το ονειρο μετα να το ζησω και μετα να παιθανω..μολισ αρχισει να διαλυετε.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Πολύ σωστή παρατήρηση...Από τα πιο σωστά πράγματα που έχω διαβάσει σε αυτό το φόρουμ...Κ μου θυμίζει κ την Ιθάκη του Καβάφη όπου δίνονται πολλές απαντήσεις στις ερωτήσεις της κοπέλας...

Από εκεί το πήρα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Εγω θα σας βαλω καποια ερωτηματα που νομιζω πως δεν υπαρχουν απαντησεις.......αλλα αν καποιος μπορει να απαντησει......ελευθερα.......



  1. καταρχας......γιατι να ερθουμε στον κοσμο αφου καποια στιγμη θα πεθανουμε?????
  2. γιατι να παντρευτουμε ή να εχουμε καποια σχεση που ξερουμε οτι καποια στιγμη θα πεθανει.......και γενικα γιατι να αγαπησουμε????
  3. γιατι να φερουμε παιδια στον κοσμο και να τους δωσουμε τα παντα,,αγαπη στοργη,μορφοση........αφου καποια μερα θα χαθουν???
  4. για πιο λογο να αγωνιζομαστε.........για πιο λογο αλλα αυτα????
********************************************************


Προς απάντησή σου, ένα από τα αγαπημένα μου ποιήματα ενός από τους αγαπημένους μου ποιητές ο οποίος πολλάκις κατηγορήθηκε και εξευτελίστηκε αλλά μας διδάσκει πολλά μέσα από το ποιήμα του. :thanks:

Ιθάκη

Σα βγεις στον πηγαιμό για την Ιθάκη,
να εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις.
Τους Λαιστρυγόνας και τους Κύκλωπας,
τον θυμωμένο Ποσειδώνα μη φοβάσαι,
τέτοια στον δρόμο σου ποτέ σου δεν θα βρεις,
αν μένʼ η σκέψις σου υψηλή, αν εκλεκτή
συγκίνησις το πνεύμα και το σώμα σου αγγίζει.
Τους Λαιστρυγόνας και τους Κύκλωπας,
τον άγριο Ποσειδώνα δεν θα συναντήσεις,
αν δεν τους κουβανείς μες στην ψυχή σου,
αν η ψυχή σου δεν τους στήνει εμπρός σου.

Να εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος.
Πολλά τα καλοκαιρινά πρωιά να είναι
που με τι ευχαρίστησι, με τι χαρά
θα μπαίνεις σε λιμένας πρωτοειδωμένους·
να σταματήσεις σʼ εμπορεία Φοινικικά,
και τες καλές πραγμάτειες νʼ αποκτήσεις,
σεντέφια και κοράλλια, κεχριμπάρια κʼ έβενους,
και ηδονικά μυρωδικά κάθε λογής,
όσο μπορείς πιο άφθονα ηδονικά μυρωδικά·
σε πόλεις Aιγυπτιακές πολλές να πας,
να μάθεις και να μάθεις απʼ τους σπουδασμένους.

Πάντα στον νου σου νάχεις την Ιθάκη.
Το φθάσιμον εκεί είνʼ ο προορισμός σου.
Aλλά μη βιάζεις το ταξείδι διόλου.
Καλλίτερα χρόνια πολλά να διαρκέσει·
και γέρος πια νʼ αράξεις στο νησί,
πλούσιος με όσα κέρδισες στον δρόμο,
μη προσδοκώντας πλούτη να σε δώσει η Ιθάκη.

Η Ιθάκη σʼ έδωσε τʼ ωραίο ταξείδι.
Χωρίς αυτήν δεν θάβγαινες στον δρόμο.
Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια.

Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δεν σε γέλασε.
Έτσι σοφός που έγινες, με τόση πείρα,
ήδη θα το κατάλαβες η Ιθάκες τι σημαίνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lak100

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης (Μητσος) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βίτσι (Καστοριά). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Προς απάντησή σου, ένα από τα αγαπημένα μου ποιήματα ενός από τους αγαπημένους μου ποιητές ο οποίος πολλάκις κατηγορήθηκε και εξευτελίστηκε αλλά μας διδάσκει πολλά μέσα από το ποιήμα του. :thanks:

Ιθάκη

Σα βγεις στον πηγαιμό για την Ιθάκη,
να εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις.
Τους Λαιστρυγόνας και τους Κύκλωπας,
τον θυμωμένο Ποσειδώνα μη φοβάσαι,
τέτοια στον δρόμο σου ποτέ σου δεν θα βρεις,
αν μένʼ η σκέψις σου υψηλή, αν εκλεκτή
συγκίνησις το πνεύμα και το σώμα σου αγγίζει.
Τους Λαιστρυγόνας και τους Κύκλωπας,
τον άγριο Ποσειδώνα δεν θα συναντήσεις,
αν δεν τους κουβανείς μες στην ψυχή σου,
αν η ψυχή σου δεν τους στήνει εμπρός σου.

Να εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος.
Πολλά τα καλοκαιρινά πρωιά να είναι
που με τι ευχαρίστησι, με τι χαρά
θα μπαίνεις σε λιμένας πρωτοειδωμένους·
να σταματήσεις σʼ εμπορεία Φοινικικά,
και τες καλές πραγμάτειες νʼ αποκτήσεις,
σεντέφια και κοράλλια, κεχριμπάρια κʼ έβενους,
και ηδονικά μυρωδικά κάθε λογής,
όσο μπορείς πιο άφθονα ηδονικά μυρωδικά·
σε πόλεις Aιγυπτιακές πολλές να πας,
να μάθεις και να μάθεις απʼ τους σπουδασμένους.

Πάντα στον νου σου νάχεις την Ιθάκη.
Το φθάσιμον εκεί είνʼ ο προορισμός σου.
Aλλά μη βιάζεις το ταξείδι διόλου.
Καλλίτερα χρόνια πολλά να διαρκέσει·
και γέρος πια νʼ αράξεις στο νησί,
πλούσιος με όσα κέρδισες στον δρόμο,
μη προσδοκώντας πλούτη να σε δώσει η Ιθάκη.

Η Ιθάκη σʼ έδωσε τʼ ωραίο ταξείδι.
Χωρίς αυτήν δεν θάβγαινες στον δρόμο.
Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια.

Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δεν σε γέλασε.
Έτσι σοφός που έγινες, με τόση πείρα,
ήδη θα το κατάλαβες η Ιθάκες τι σημαίνουν.
φοβερο ποιημα και αυυτο με τον προορισμο το εχω σαν παραδειγμα στην ζωη μου και πιστευω ειναι κατι πολυ σοφο. τωρα αν φοβαμαι τον θανατο ναι τον φοβαμαι. και θεωρω τον εαυτο μου τυχερο που ζω προσφατα σκοτωθηκε ενας φιλος μου θα μπορουσα ανετα να ειμαι και εγω στην θεση του. η ζζωη ειναι γλυκια παιδια και πρεπει καθε μερα μερα που περναει να ευχαριστουμετον θεο που μας εχει καλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Εγω θα σας βαλω καποια ερωτηματα που νομιζω πως δεν υπαρχουν απαντησεις.......αλλα αν καποιος μπορει να απαντησει......ελευθερα.......



  1. καταρχας......γιατι να ερθουμε στον κοσμο αφου καποια στιγμη θα πεθανουμε?????
  2. γιατι να παντρευτουμε ή να εχουμε καποια σχεση που ξερουμε οτι καποια στιγμη θα πεθανει.......και γενικα γιατι να αγαπησουμε????
  3. γιατι να φερουμε παιδια στον κοσμο και να τους δωσουμε τα παντα,,αγαπη στοργη,μορφοση........αφου καποια μερα θα χαθουν???
  4. για πιο λογο να αγωνιζομαστε.........για πιο λογο αλλα αυτα????
********************************************************


πρέπει να είσαι πολύ κυνική και πεσσιμίστρια για να πιστεύεις αυτά... σύμφωνα με τα λεγόμενά σου δεν θα έπρεπε να υπάρχουμε καν... :giveup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

betty

Νεοφερμένος

Η betty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Οχι,ρε παιδια με παρεξηγησατε..........:(Απλα ηθελα να θεσω καποι ερωτηματα που πιστευω καποια στιγμη στη ζωη μας ολοι αναρωτηθηκαμε.......Ετσι κι εγω......

Ελπζω να καταλαβαινετε........:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mavro Provato

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Μη φοβάστε το θάνατο. Του δίνετε υπερβολική αξία.
Graham Green, 1904-1991, Βρετανός συγγραφέας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
«Όπου είμαι εγώ, δεν είναι ο θάνατος. Όπου είναι ο θάνατος, δεν είμαι εγώ. Γιατί να φοβόμαστε τον θάνατο, αφού δεν υπάρχει ποτέ περίπτωση να τον αντιληφθούμε;»

-Επίκουρος

Μ'άρεσε πολύ όταν το διάβασα, παρολαυτά εγώ ακόμα τον φοβάμαι... Βάση ενός κόμικ, ο θάνατος είναι γυναίκα, η Death... ο αδερφός της είναι ο Μορφέας ή αλλιώς Dream... κι η καλύτερη φράση που διάβασα ήταν
"How would you feel about life if death was your older sister?"
άρα καλύτερα να αφοσιωθούμε στη ΖΩΗ κι όχι στον θάνατο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Όχι,θα είναι η λύτρωση μου, αλλά και η λύτρωση των γύρω μου που θα απαλλαχτούν από εμένα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

potato

Νεοφερμένος

Ο Sifis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Είναι φυσικό να μην μου αρέσει που θα πεθάνουν οι άλλοι. Αλλά είμαι τρομερά περίεργος να δω τι θα πάθω μετά. Τουλάχιστο ελπίζω να λυθεί αυτή μου η απορία, ακόμα και αν ξεχάσω μετά τι έγινε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emmanuella

Νεοφερμένος

Η Εμμανουέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Και ρωτάω εγώ : " Έλα ρε, αφού πιστεύεις ότι υπάρχει ζωή μετά τον θάνατο μας, τι φοβάσαι ? "

Η πιο πιθανή και λογική απάντηση θα ήταν " Ναι, και εσύ αφού πιστεύεις ότι στον Άρη έχει κατοίκους γιατί δεν πας να ζήσεις εκεί ? "

Δεν μπορούμε και ΔΕΝ έχουμε τη δυνατότητα να υπολογίσουμε πώς θα είναι εκείνη η ημέρα, παρά τις δήθεν "μαρτυρίες" κάποιων περί μεταθανάτιας ζωής.

Δεν ξέρω αν είμαι με ημερομηνία λήξης κατασκευάσμα αλλά προσωπικά δεν με αγγίζουν ούτε μαρτυρίες, ούτε προβλέψεις. :xixi:

Και στην τελική, ας αξιοποιήσουμε τη ζωή μας στο έπακρο και ας πούμε μετά " Όταν έρθει ο θάνατος, ας είναι καλοδεχούμενος "

Και λένε και οι ψευτοκουλτουριάρηδες :

"Δεν φοβάμαι το θάνατο! εκείνος με φοβίζει...
Σε κάθε γωνιά, και μια σκιά ακούω να χαχανίζει." :lol:

Μη φοβάστε το θάνατο. Του δίνετε υπερβολική αξία.
Graham Green, 1904-1991, Βρετανός συγγραφέας

Ο φόβος του θανάτου είναι κάτι απολύτως φυσιολογικό.
Η φύση μας προίκισε με το ένστικτο της επιβίωσης, ώστε να μπορούμε να εξελισσόμαστε για το μεγαλύτερο δυνατό χρονικό διάστημα, όσο δηλαδή αντέχει η υλική υπόσταση του σώματός μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Αν φοβάμαι το θάνατο; Οχι προσωπικά αν και εξαρτάται με τον τρόπο που θα έρθει αν (χτυπα ξυλο φυσικα, δεν ειμαι μαζοχας) ερθει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
"αν ερθει"????
φυσικα και ΘΑ ερθει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
"αν ερθει"????
φυσικα και ΘΑ ερθει :)


Ε βεβαια Κrou, καποτε ναι. Αλλα ειναι λιγο ''καπως'' δε νομιζεις να φοβομαστε τη φυσιολογικη εξελιξη του ανθρωπου;

Εγω στο ποστ μιλησα για ξαφνικο και πρόωρο θανατο! Εαν παλι μιλαμε για το φυσικο τοτε πρεπει να τον αποδεχθουμε θελουμε δε θελουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TAZ

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Αν φοβάμαι το θάνατο; Οχι προσωπικά αν και εξαρτάται με τον τρόπο που θα έρθει αν (χτυπα ξυλο φυσικα, δεν ειμαι μαζοχας) ερθει.

....λες εσενα Κωστα να σε ξεχασει οταν θα φτασεις στα βαθεια σου γεραματα??:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
....λες εσενα Κωστα να σε ξεχασει οταν θα φτασεις στα βαθεια σου γεραματα??:P:P


Αν με ξεχασει στα βαθια μου γεραματα, πιστεψε με θα ειναι τελειως βαρετο...

Βασικα πιο πολυ φοβαμαι αν με ξεχασει η τυχη (που μερικες φορες φτανει σε επιπεδα κωλοφαρδιαζουσης περιπτωσης):lol:


edit: μια παροιμια λεει οτι οταν ο ανθρωπος κανει σχεδια ο Θεος γελάει, γι αυτο οπου ακους πολλα κερασια και στου κουφου την πορτα μπλα μπλα μπλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
όταν ήμουν μικρός τον φοβόμουν , τώρα αυτό που με ανησυχεί περισσότερο είναι ο τρόπος με τον οποίο θα φύγω παρα το γεγονος του θανατου..
οχι δεν τον φοβαμαι, μου αρεσει να τον ερευνω αλλα δεν θελω (ακομη) να πεθανω..
καθε πραγμα στον καιρο του που λενε...
και φυσικα εχω την υπαρξιακη ανησυχια του τι γινεται επειτα...αυτη η φιλοσοφικη περιεργεια...

In Flames Gn
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
και φυσικα εχω την υπαρξιακη ανησυχια του τι γινεται επειτα...αυτη η φιλοσοφικη περιεργεια...

In Flames Gn



Απαπαπα θα σε μαλωσω... ο Χαρδαβελλας τι ρολο βαραει που εχει κανει 1500 εκπομπες για το θεμα:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

freeky_stain

Νεοφερμένος

Η freeky_stain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
τν θάνατο εγώ προσωπικά δν τν φοβάμαι:what:!απεναντίας τν 8εωρό φίλο μ!μν μ περάσετε γ κανά ηλί8ιο emogirl(death rocks και διάφορες τέτοιες μλκς) αλλά τ πιστέυω αυτό γτ 8 σ γλυτώσει από κπ αρρώστια ή στν χειρότερη περίπτωση από τ ν χάσεις όλη σ τ ζωή περιμένοντας να ξυπνίσεις!από τν ταλαιπωρία ή από κάτι αλλό χειρότερο π σ περιμένει ένα στενό π κάτω απο κεί π βρίσκεσαι!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgi@_17

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γωγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Εγω τον φοβαμαι λιγο.. Αλλα αφου δν μπορω να τν αποφυγω... απλα δν τ σκεφτομαι..!
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top