Φοβάστε το θάνατο;

Φοβάστε το θάνατο;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 238)
  • Φοβάμαι τον θάνατο γενικά.

    Ψήφοι: 52 21.8%
  • Φοβάμαι τον δικό μου θάνατο.

    Ψήφοι: 37 15.5%
  • Φοβάμαι τον θάνατο δικών μου προσώπων.

    Ψήφοι: 125 52.5%
  • Μου είναι αδιάφορο-Δεν μου καίγεται καρφί.:D

    Ψήφοι: 32 13.4%
  • Είμαι ο Chuck Norris, ο Θάνατος φοβάται εμένα

    Ψήφοι: 46 19.3%

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
O θάνατος είναι κάτι το οποίο δεν μπορείς να αποφύγεις (ούτε το δικό σου αλλά ούτε των γύρω σου), είναι μια ιδέα με την οποία πρέπει να συμβιβαστείς΄ και όταν τα καταφέρεις τότε θα μπορέσεις να ζήσεις πραγματικά ελεύθερος-ελεύθερη, γιατί ο φόβος έχει λόγο ύπαρξης σε καταστάσεις που μπορείς να τις αλλάξεις ενώ στο θάνατο ο φόβος δεν έχει καμιά ουσία επειδή είναι κατι που πολύ απλά δεν αλλάζει (δυστυχώς ή ευτυχώς).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bloodymary1993

Νεοφερμένος

Η bloodymary1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
φοβαμαι πιο πολυ τον θανατο των ανθρωπων που αγαπαω ..... και για 'μενα φοβαμαι καμια φορα με την εννοια οτι δεν θελω να πονεσω.... θα προτιμουσα να πεθανω σε μεγαλη ηλικια, θελω να εχω ζησει τη ζωη μου και επισης θα προτιμουσα να ειναι ξαφνικο και γρηγορο χωρις να ταλαιπωρηθω σε νοσκομεια και να ταλαιπωρω και τα παιδια μου πχ που θα πρεπει να με κοιταξουν αν εγω δεν μπορω να εξυπηρετηθω απο μονη μου,δεν θα ηθελα κατι τετοιο...αν και οκ δεν σκεφτομαι συχνα το θανατο ειναι το μονο σιγουρο στη ζωη του ανθρωπου αλλα πιστευω οτι ο ανθρωπος δεν γεννηθηκε για να τον σκεφτεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Falcon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο - αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Μετά τη δύση του Ήλιου ακολουθεί η αυγή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
φοβαμαι πιο πολυ τον θανατο των ανθρωπων που αγαπαω ..... και για 'μενα φοβαμαι καμια φορα με την εννοια οτι δεν θελω να πονεσω.... θα προτιμουσα να πεθανω σε μεγαλη ηλικια, θελω να εχω ζησει τη ζωη μου και επισης θα προτιμουσα να ειναι ξαφνικο και γρηγορο χωρις να ταλαιπωρηθω σε νοσκομεια και να ταλαιπωρω και τα παιδια μου πχ που θα πρεπει να με κοιταξουν αν εγω δεν μπορω να εξυπηρετηθω απο μονη μου,δεν θα ηθελα κατι τετοιο...αν και οκ δεν σκεφτομαι συχνα το θανατο ειναι το μονο σιγουρο στη ζωη του ανθρωπου αλλα πιστευω οτι ο ανθρωπος δεν γεννηθηκε για να τον σκεφτεται

Πως μπορείς να μην σκέφτεσαι κάτι που υπάρχει στη ζωή σου;Κάτι που μπορεί να συμβεί από την μια στιγμή στην άλλη.
Ο άνθρωπος είναι ον που πάντα θα σκέφτεται το τέλος του ή των ανθρώπων του γενικά, όσο αναίσθητος και να είναι.
Φυσικό φαινόμενο...γεννήθηκαμε με τελικό προορισμό αυτό, οπότε είναι αδύνατο να λέμε ότι ο άνθρωπος δεν γεννήθηκε για να τον σκέφτεται.

Στη ζωή να βλέπουμε και τα μαύρα και τα άσπρα. Εμάς βοηθάμε με αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melissos

Νεοφερμένος

Ο Melissos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Δεν φοβαμαι το θανατο απλα δεν θελω να ειμαι εκει οταν μου συμβει - Γουντι Αλλεν

Τωρα περα απο τη πλακα τι να φοβηθεις. Αφου ετσι κι αλλιως δεν 8α τον αποφυγεις. Ειναι λιγο δυσκολο να το δεχτεις αλλα θα σε φανε τελικα τα σκουλικια. Απλα δεξου το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olga345

Νεοφερμένος

Η olga345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
δεν με τρομαζει τοσο η σκεψη του θανατου οσο του γηρατος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Γι'αυτό θέλω να πεθάνω νέα. Να μην ταλαιπωρούμαι από ασθένειες και το μόνο που θα έχω να περιμένω να είναι ο θάνατος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ ΝΕΑ οχι μωρε μν λεσ τετοια
στο λεω με το χερι στην ΚΑΡΔΙΑ οτι ουτε εσυ η ιδια το θεσ αυτο [ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ]

on topic οταν θελει ασ ερθει [δυσκολα ομωσ να πω ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΟΣ]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Πίστεψέ με, το θέλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Δεν είναι το καλύτερο να πεθάνεις νέος... :'(
-----------------------------------------
Δεν είναι το καλύτερο να πεθάνεις νέος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
OK VAMBI αν κανεισ κατι σπουδαιΟ και θεσ ναγινει σουσουρο [οπωσ τον τζακσον] τοτε ναι αλλιωσ οχι μωρε καλλλλλλιο ΖΩΝΤΑΝΟΥΛΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Δεν έχει σχέση με το αν θα κάνω κάτι σπουδαίο ή όχι. Και όταν λέω νέα δν εννοώ τώρα. Για παράδειγμα όταν θα είμαι 30 χρονών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Φοβαμαι το αν θα με βρεί έτοιμο ο θάνατος. Ακόμα φοβάμαι την αιωνιότητα-το άπειρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ δεν θέλω να πεθάνω νέα.Θέλω να ζήσω να πάιξω και με τα διέγγονά μου.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

milanezos92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο milanezos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
νομιζω πως οποιοσδηποτε λεει πως δεν φοβατε το θανατο λεει ψεμματα...αρα μαλλον ναι τον φοβαμαι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Aμα ο θάνατος μου είναι ακαριαίος ας έρθει όποτε θέλει (δεν με νοιάζει) αλλιώς άν είναι να ταλαιπορούμαι και να ταλαιπορώ και τους γύρω μου καλύτερα ποτέ (λέμε τώρα).:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Falcon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο - αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Aμα ο θάνατος μου είναι ακαριαίος ας έρθει όποτε θέλει (δεν με νοιάζει) αλλιώς άν είναι να ταλαιπορούμαι και να ταλαιπορώ και τους γύρω μου καλύτερα ποτέ (λέμε τώρα).:D
΄
Ακαριαίος θάνατος; Και χωρίς να πάρεις τουλάχιστον 3 γριές και 4 ορφανά μαζί σου στον τάφο; Τς τς τς μα τότε τι νόημα έχει να πεθάνεις; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
΄
Ακαριαίος θάνατος; Και χωρίς να πάρεις τουλάχιστον 3 γριές και 4 ορφανά μαζί σου στον τάφο; Τς τς τς μα τότε τι νόημα έχει να πεθάνεις; :P
Ακαριαίο θανατο μπορεί να έχω και από τρακάρισμα, οπότε σίγουρα θα ''πάρω'' μαζί μου πολύ κόσμο για να έχει και νόημα (μη πάω μόνος μου, να έχω και παρέα)!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Γνωρίζοντας ότι κάποια στιγμή θα πεθάνω ούτως ή άλλως, δεν ξερω, τώρα τελευταία μου έχει κολλήσει στο μυαλό αυτή η τρελή ιδέα ότι θα είναι καλύτερα να με πυροβολήσει κάποιος για να είναι ακαριαίο και να μην ταλαιπωρηθώ. Τέλοσπάντων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickaki-4

Δραστήριο μέλος

Η BIKY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
εφοσον ξερω οτι σαν υπαρξη-ψυχη θα συνεχισω να υπαρχω, η ιδεα του θανατου δεν με φοβιζει!το μονο που με φοβιζει ειναι μηπως πεθανω και δεν εχω προλαβει να πραγματοποιησω τα ονειρα μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top