Φιλία ανάμεσα στα δύο φύλα

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Είπαμε και να εξελιχθεί δεν τρέχει τίποτα. Δεν αποκλείει το γεγονός οτι μπορεί να υπήρξε πραγματική φιλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stargirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάνσυ:p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Μα γιατί όλοι το βλέπετε έτσι?
Πρέπει οπωσδήποτε να εξελιχθεί σε έρωτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
ΟΧΙ! Αλλά και να εξελιχθει δεν τρέχει τίποτα, αυτό λεω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Δεν υπάρχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epinephelus

Νεοφερμένος

Ο epinephelus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Μπορεί να υπάρξει φιλία ανάμεσα σε άτομα του αντίθετου φύλλου μονο και μόνο αν έχουν και οι δύο βρει το ταίρι της ζωης τους.
Αλλιώς τρίχες φιλία είναι.Εγω πχ έχω "φίλες" μονο τις γκόμενες που δεν μου κάθονται ενώ θα ήθελα να μου κάτσουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
ακριβώς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Εγω πιστευω οτι μπορει να υπαρξει φιλια μεταξυ των δυο φυλων μονο αν δεν εχει παιχτει κατι αλλο(καθε ειδους) μεταξυ τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Μπορεί να υπάρξει φιλία ανάμεσα σε άτομα του αντίθετου φύλλου μονο και μόνο αν έχουν και οι δύο βρει το ταίρι της ζωης τους.
Αλλιώς τρίχες φιλία είναι.Εγω πχ έχω "φίλες" μονο τις γκόμενες που δεν μου κάθονται ενώ θα ήθελα να μου κάτσουν

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ, ΘΕΟΣ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HearTEyeD

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HearTEyeD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riasam

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Εγω πιστευω οτι μπορει να υπαρξει φιλια μεταξυ των δυο φυλων μονο αν δεν εχει παιχτει κατι αλλο(καθε ειδους) μεταξυ τους...
Me too!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστίνα20750

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα20750 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Δεν κατάλαβα ... η φυσική έλξη αναιρεί τη φιλία; Και τα δύο είναι κάτι πολύ φυσικά τα οποία μπορούν να συνυπάρξουν. Το ξαναείπα πολύ πιο παλιά. Επίσης, οι ομοφυλόφιλοι; Συνήθως κάνουν παρέα με άτομα του ίδιου φύλου (άσχετο με το τί προβάλλεται στην TV και στην κοινωνία). Αυτό σημαίνει ότι η σχέση αγοριών-κοριτσιών έχει καθοριστεί εξολοκλήρου από την κοινωνία. Σιγά τον έρωτα, σιγά την έλξη και σιγά που αυτά θα αναιρέσουν τη φιλία. Ακόμη ένα ταμπού.

epinephelus , πχ, αν κάποια φίλη σου σου καθόταν ρε παιδί μου, θα έπαυε να είναι φίλη σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Μα δεν είναι φίλες του, είναι "φίλες" του. Αυτο εννοεί απο ο,τι κατάλαβα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
πω ρε παιδια...

νομιζω πλεον οτι ειναι λιγο αδυνατο για μενα τουλαχιστον να κανω αληθινη φιλια με κοριτσι...τις περισσοτερες δε μπορω να τις βλεπω ΜΟΝΟ φιλικα...πολυ σπανια θα γινει αυτο...
Καποτε πιστευα οτι μπορω...αλλα μαλλον εκανα λαθος..δε μπορω να δω φιλικα ενα κοριτσι...μου ειναι πολυ δυσκολο...δεν ξερω αμα ειναι και αδυνατο..


In Flames gn
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
πω ρε παιδια...

νομιζω πλεον οτι ειναι λιγο αδυνατο για μενα τουλαχιστον να κανω αληθινη φιλια με κοριτσι...τις περισσοτερες δε μπορω να τις βλεπω ΜΟΝΟ φιλικα...πολυ σπανια θα γινει αυτο...
Καποτε πιστευα οτι μπορω...αλλα μαλλον εκανα λαθος..δε μπορω να δω φιλικα ενα κοριτσι...μου ειναι πολυ δυσκολο...δεν ξερω αμα ειναι και αδυνατο

Και με ενα παιδι που το συζητουσα...αυτο μου ειπε.
Οτι δηλαδη μπορει να εχει φιλες κοριτσια αλλα παντα μα παντα θα τις βλεπει και ερωτικα...δεν μπορει με τιποτα να αποκλεισει το ερωτικο απο το φιλικο...
Αλλα μου ειπε πως με ολα τα αγορια ετσι γινεται...ειτε το παραδεχονται ειτε οχι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NatasaMyk

Νεοφερμένος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Ποτε δεν ειχα αγορια φιλους. Νομιζα οτι ειχα. Αλλα μετα μου την επεφταν. Μια φορα , με εναν, ετυχε να την δω εγω αλλιως (δυστυχως, τελικα). Παντως, ειμαι προθυμη να δημιουργησω φιλικη σχεση με αγορι. Ελπιζω στο μελλον:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Εγω εχω φιλες κοριτσια που δεν μπορω να τις δω ερωτικα...Οπως αν μου αρεσει μια κοπελα δεν μπορω να τη δω φιλικα!!πχ τα ειχα με μια κοπελα,και οταν για καποιους λογους τα χαλασαμε μου ζητησε να μεινουμε φιλοι....ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!!!Θα μπορουσα μονο αν την εβλεπα φιλικα απ'την αρχη!!Παρ'ολα αυτα δεν λεω οτι αποκλειετε στην πορεια να δω ερωτικα μια φιλη μου,μου εχει τυχει αλλωστε...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Εγώ νομίζω ότι είναι σχεδόν αδύνατο να υπάρξει αγνή φιλία.
Όταν έρχεσαι πολύ κοντά με το αντίθετο φύλο,σε σημείο να είστε κολλητοί ας πούμε,κάποια στιγμή θα τον/την δεις και ερωτικά γιατί υπάρχει ένα δέσιμο που το επόμενο στάδιο αυτού είναι το ερωτικό.Ακόμα και αν κανένας από τους δύο δεν αρέσει στον άλλον εξωτερικά,για να υπάρχει φιλία υπάρχει κ αγάπη,οπότε κ αυτό ακόμα είναι πολύ πιθανόν να οδηγήσει εκεί.
Αφήστε που από το μυαλό των αντρών δύσκολα βγαίνει ο...ερωτικός τομέας.:P
Τώρα αν δε μιλάμε για πραγματικούς φίλους,απλά για απλούς γνωστούς,τότε ούτε φιλία υπάρχει ούτε το ερωτικό.
Υπάρχουν και εξαιρέσεις βεβαίως-βεβαίως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peace

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Βασικα συμφωνω με την Κρου.. εχω κανει αρκετη παρεα με αγορι. αλλα οταν ημουν πιο μικρη 13-14.. και εκει πιστευα οτι μπορει μια χαρα.. δν ειχαμε απολυτως τπτ..τις περισσοτερες ομως περιπτωσεις υπαρχουν κρυφα συναισθηματα(κρου) ασχετο αν δν το καταλαβαινουμε.. μπορει να νομιζεις οτι αλλιως δν νιωθει τπτ,και αντιθετως να νιωθει πολλα κ να μν το δειχνει..ειναι λιγες οι περιπτωσεις που ειναι σκετη φιλια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Πιστεύω ότι μπορεί να υπάρξει φιλία ανάμεσα σε άτομα διαφορετικούφύλου, αν έχουν μεγαλώσει σαν αδέλφια. Αλλιώς, σπάνια μπορεί να υπάρξει, και οπωσδήποτε είναι διαφορετική από τη φιλία ατόμων του ίδιου φύλου. Δεν συζητούν τα ίδια πράγματα κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Πιστεύω πως μπορεί να υπάρξει πραγματική φιλία μεταξύ των 2 φύλων απλά μερικές φορές μπερδευόμαστε λογω της συμπάθειας -θαυμασμού που τρέφουμε στους φίλους μας και νομίζουμε πως είναι έρωτας αυτό αλλά δεν είναι,απλά παρερμηνεύουμε κάποιες καταστάσεις.Προσωπικά έχω φίλους αγόρια που δεν μπορώ με τπτ να τους δω ερωτικά!Παντως σε μια σχέση(ερωτική) πρέπει να υπάρχει και φιλία αλλα όχι μόνο φιλία.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top