Φιλία ανάμεσα στα δύο φύλα

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Οχι, απλως του λεμε οτι δε μπορει να θεωρησει τις κοπελες κολλητους γιατι ακομα δεν ειναι σε αυτη τη φαση. Δεν ειναι τιποτα κακο. Πριν 5 χρονια ουτε εγω ημουνα σε αυτη τη φαση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Semina

Νεοφερμένος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Εγώ πάντως έχω 2 κολλητούς που μιλάμε σχεδόν κάθε μέρα στο τηλέφωνο και τους αισθάνομαι πραγματικά κοντά μου. Μου έχουν σταθεί απίστευτα (όπως κι εγώ άλλωστε) και ακόμα και τώρα που μας χωρίζουν 400χλμ, πολύ συχνά ζητούν τη γνώμη μου πάνω σε κάποια θέματα (γκομενικά κυρίως:P). Όταν τους γνώρισα πέρυσι (στο φροντιστήριο Γερμανικών), ήμουν το μόνο κορίτσι στο τμήμα και κάναμε τρομερή παρέα. Μετά από κάθε μάθημα πηγαίναμε βόλτα ή για καμιά κρέπα και δεν έφευγαν αν δε με πήγαιναν πρώτα σπίτι. Έτσι, κολλήσαμε!:) Και δεν είναι τόσο το γεγονός ότι μου φέρονταν τόσο καλά, αλλά το ότι ποτέ δε με είδαν ως ''το κορίτσι'', ή με την ανωριμότητα του ''κορίτσια=χαζά'' (μη γελάτε, υπάρχουν αγόρια που ακόμα το πιστεύουν!!:iagree:). Και ξέραμε ο ένας τα συναισθήματα του άλλου διότι είχαμε και οι τρεις σχέση.
Οπότε... πιστεύω πως είναι καθαρά θέμα προσέγγισης του σωστού ατόμου!:no1::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
συμφωνούμε semina...απλώς θέλω να πω ότι αυτό που περιέγραψες είναι λίγο σπάνιο φαινόμενο. μακάρι να ήταν πάντα έτσι τα πράγματα...
:inlove::inlove::inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Και ξέραμε ο ένας τα συναισθήματα του άλλου διότι είχαμε και οι τρεις σχέση.
Αυτή είναι η καλύτερη περίπτωση, ξεκάθαρα τα πράγματα χωρίς να χρειαστεί να το συζητήσεις και να έρθει κάποιος σε δύσκολη θέση ενδεχομένως :) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
συμφωνούμε semina...απλώς θέλω να πω ότι αυτό που περιέγραψες είναι λίγο σπάνιο φαινόμενο. μακάρι να ήταν πάντα έτσι τα πράγματα...
:inlove::inlove::inlove:

Γίνεται βασικά, αν η φίλη είναι μπάζο :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Γίνεται βασικά, αν η φίλη είναι μπάζο :lol:
Όχι αναγκαστικά.



Μπορεί να είναι αντικειμενικά πολύ όμορφη, αλλά ο χαρακτήρας της ή ο τρόπος ζωής της να μην σου κάνει για να θέλεις να κάνεις σχέση μαζί της.



Και, αντιπαράδειγμα στα παραπάνω, φυσικά κι έχω 3-4 πολύ-πολύ καλές φίλες που μ' έχουν βοηθήσει πάρα πολύ, χωρίς όμως να τρέχει τίποτα απολύτως - γιατί για τους x, y λόγους δεν μου κάνουν. Κι είναι σαν τα κρύα τα νερά btw. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ειρήνη.
Τι αρπάζεστε μωρε κατευθείαν:P? Δεν νομίζω ότι ο qwertyuiop2 είπε κάτι που να δείχνει
ότι θα απαξίωνε την κοπέλα ή την όποια κοπέλα.

Kαι δεν πρόκειται ποτέ να το κάνω... Είπαμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Μπορεί να είναι αντικειμενικά πολύ όμορφη...
Δεν υπάρχει αντικειμενική ομορφιά. Αντικειμενική ασχήμια ίσως :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Μπα, ως αντιδιαμετρικα αντιθετες εννοιες, αντιπροσωπευονται απο τα ιδια χαρακτηριστικα κατ' απολυτη τιμη! Αφου υπαρχει αντικειμενικη ομορφια, υπαρχει και αντικειμενικη ασχημια...
Λοιπον αυτο το σχολειο με εχει κανει να δικαιολογω τα παντα με μαθηματικες προτασεις...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Πιστεύω ότι η πραγματική φιλία αναμεσα σε άτομα διαφορετικου φύλου είναι δύσκολο να αναπτυχθεί... Αλλά αν γίνει αυτό, θα είναι δυνατότερη απ' ότι αυτές με άτομα του ιδιου φύλου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Καλα οχι, δεν ειναι βεβαιο αυτο. Στις ανθρωπινες σχεσεις δεν ισχυει πως ο,τι χτιζεται με κοπο γκρεμιζεται δυσκολα.
Εγω δεν διακρινω αναμεσα σε φυλα. Πιστευω οτι μπορω να εχω κολλητη εξισου με εναν κολλητο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Εγώ, μέχρι τώρα τουλάχιστον, δεν έχω μποέσει δυστυχώς να το καταφέρω..............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Εγώ δεν πιστεύω πως μπορεί να υπάρξει πραγματική φιλία,οι λογοι είναι ευνόητοι...

Υ.Γ Χρόνια Πολλά Σε Όλους!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Σίγουρα μπορεί να δημιουργηθεί αληθινή φιλία ανάμεσα στα δύο φίλα όταν και οι δύο ξέρουν τι θέλουν.Γιαυτό η καλύτερη περίπτωση είναι όταν λες από την αρχή τον σκοπό σου για να μην υπάρχουν προβλήματα στην πορεία όπως απογοητεύσεις,τσακωμοί κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
πιστεύω πως όταν δημιουργείται μία πραγματική φιλία ανάμεσα σε ένα αγόρι και μία κοπέλα, τα πράγματα και τα συναισθήματα ξεκαθαρίζονται κατά κάποιο τρόπο και απο μόνα τους, μέσα από διάφορες καταστάσεις. Πολλές φορές υπάρχουν παρεξηγήσεις του στυλ "του αρέσω" "της αρέσω", γι αυτό πρέπει από την αρχή να ξεκαθαρίζεται το φιλικό πλαίσιο της σχέσης.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Οχι, εγω ειμαι της αποψης οτι αναμεσα σε αντρα-γυναικα, φυσικα και μπορει να υπαρξει πραγματικη φιλια, χωρις ποτε να αποκλειω την εξελιξη της σχεσης αυτης. Δηλαδη αν στο μελλον εξελιχθει ερωτικα (ετσι προκυψει) σημαινει οτι δεν υπηρξε πραγματικη φιλια? Ισα-ισα που πιστευω οτι για να εξελιχθει μια σχεση σε ερωτικη σημαινει οτι υπηρξε δυνατη φιλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
εγώ πιστεύω πως γίνεται το αντίθετο. δηλαδή δυνατή φιλία μετά από κάτι που άρχισε ως μία καλή ερωτική σχέση.
δεν μιλάμε βέβαια για σχέσεις μακροχρόνιες που έχεις δώσει τα πάντα στον άλλον, γιατί ακόμη και αν ο χωρισμός είναι ήπιος, η ζήλια και η αμφιβολία παραμένει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αμφιδρομο νομιζω οτι ειναι. Συμβαινουν και τα δυο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Astraxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Εγώ πάντως δεν θα μπορούσα να είμαι ποτέ φίλος με μια πρώην μου..Ειδικά αν χωρίσαμε χωρίς λόγο όπως έγινε σε μια δική μου περίπτωση..Μετά με θεωρούσε φίλο της και μου τα έλεγε όλα και παραπονιόταν κιόλας γιατί δεν μπορούσα να της ανοιχτώ και εγώ..
Μέχρι που κάποια μέρα που μου το έκανε και πάλι αυτό ξέσπασα και έβγαλα όλα όσα είχα μέσα μου και για τότε που είχαμε ''σχέση'' και για την ''φιλία'' μας..
Από τότε με κατάλαβε και έκοψε...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Εγώ πάντως δεν θα μπορούσα να είμαι ποτέ φίλος με μια πρώην μου..Ειδικά αν χωρίσαμε χωρίς λόγο όπως έγινε σε μια δική μου περίπτωση..Μετά με θεωρούσε φίλο της και μου τα έλεγε όλα και παραπονιόταν κιόλας γιατί δεν μπορούσα να της ανοιχτώ και εγώ..
Μέχρι που κάποια μέρα που μου το έκανε και πάλι αυτό ξέσπασα και έβγαλα όλα όσα είχα μέσα μου και για τότε που είχαμε ''σχέση'' και για την ''φιλία'' μας..
Από τότε με κατάλαβε και έκοψε...:(

φυσικά πάντα υπάρχει αυτό το ενδεχόμενο.
στην χειρότερη ο άλλος δεν στα λέει ευθέως, αλλα σε κατηγορεί..για παράδειγμα εγώ είχα μια σχέση δύο χρόνων και μετά ο ίδιος ήθελε να μείνουμε φίλοι. μετά από λίγο καιρό έγινε κάτι αναμεσα σε μενα και ενα αλλο αγορι, και αυτός είχε βρεί άλλη κοπέλα. με το που έμαθε όμως ότι κι εγώ είχα προχωρήσει με πήρε τηλεφωνο αρχίζοντας να παραπονιεται αποκαλωντας με 'σαπια π..." και λεγοντας οτι εχω γινει ενα αχρηστο ατομο που δεν εχει να προσφερει τπτ σε κανεναν και τα σχετικα. απο τοτε δεν του ξαναμιλησα εννοειται..με ενοχλει ομως που συνεχιζει να λεει αηδιες για μενα..δν ειναι συμπεριφορα αυτη μετα απο σχεση 2 χρονων!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top