Φιλία ανάμεσα στα δύο φύλα

Babalu

Νεοφερμένος

Η Λουιζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
λοιπον, εγω εχω μια πιο περιπλοκη σκεψη ή αλλιως πολυ απλη...

με τα αγορια που κανω παρεα κανω επειδη μου αρεσουν. Σαν ατομα, σαν φιλοι, σαν παρεα.
με τα αγορια που κανω σχεσεις μου αρεσουν για τους ιδιους λογους και για την ε3ωτερικη εμφανιση επιπλεον κλπ
με τα κοριτσια που κανω παρεα, τα επιλεγω για ακριβως τους ιδιους λογους με τα αγορια φιλους


δλδ πιστευω οτι δεν εχει σημασια τι φυλλο ειναι ο αλλος αλλα τι μυαλο-ψυχη-χαρακτηρα κουβαλαει. αν η κολλητη μου ηταν αγορι ποιος μου λεει οτι δεν 8α μου αρεσε? η φιλικη ελξη αναμεσα σε δυο ατομα ανε3αρτητου φιλου ειναι ιδια με την ερωτικη [ή εστω σχεδον ιδια]

μπορει να ακουγεται λιγο καπως, αλλα προσπαθηστε να καταλαβετε που το παω κ τι εννοω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Babalu

Νεοφερμένος

Η Λουιζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
συμπληρωση :

δλδ αν 3εκαθαρισεις στον εαυτο σου οτι με αυτον τον ανθρωπο [ποαλι ανε3αρτητου φυλλου] εγω θα εχω μονο φιλικη σχεση δεν βρισκω το λογο γιατι να μην πετυχει......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Γιατι μπορει με τον καιρο, γνωριζοντας τον αλλο, να αρχισεις να τρεφεις οχι μονο φιλικα αισθηματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Babalu

Νεοφερμένος

Η Λουιζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
ναι, αλλα αυτο που προσπαθω να πω ειναι οτι ειναι φυσιολογικο να εχεις οχι-μονο-φιλικα αισθηματα για ενα αγορι-φιλο που ερχεστε πολυ κοντα..
κοιτα, κ μετα επιλεγεις αν θα κρατησεις αυτη τη σχεση ετσι οπως εχει ή αν θα την πας σε αλλο επιπεδο....
γιατι η φιλικη ειναι σαν την ερωτικη ελξη και το ιδιο και οι σχεσεις..απλα στην πρωτη δεν υπαρχει εεε.. ερωτικη επαφη τελος παντων:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Astraxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Γιατι μπορει με τον καιρο, γνωριζοντας τον αλλο, να αρχισεις να τρεφεις οχι μονο φιλικα αισθηματα...


Μπορεί..Μπορώ να πώ ότι αν έχεις ας πούμε κάποιον δίπλα σου ο οποίος να σου στέκεται σε όλα τα προβλήματα σου και γενικά σε ότι σε απασχολεί κάποια στιγμή μπορεί να νιώσεις κάτι γι' αυτόν...
Εμένα πάντως δεν μου συνέβη κάτι ανάλογο και δεν νομίζω να μου συμβεί..(αλλά ποτέ μην λες ποτέ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστίνα20750

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα20750 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Μα γιατί όλοι αποκλείετε το ενδεχόμενο μία πραγματική φιλία να έχει και λίγη ερωτική έλξη; Είναι κακό; Δεν καταστρέφεται η φιλία !! Εκτός αν ο έρωτας είναι κάτι κακό και ανήθικο που καταστρέφει τον όρο φιλία. Παιδιά... δεν είναι δύο αντίθετα πράγματα!!

Έχω φίλους αγόρια ΚΑΙ κορίτσια.
Κυρίως κορίτσια, αλλά κι ένα αγόρι.
Αλλά δε σημαίνει πως αν με ελκύει σεξουαλικά δεν είναι ακόμη φιλαράκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Μα γιατί όλοι αποκλείετε το ενδεχόμενο μία πραγματική φιλία να έχει και λίγη ερωτική έλξη; Είναι κακό; Δεν καταστρέφεται η φιλία !! Εκτός αν ο έρωτας είναι κάτι κακό και ανήθικο που καταστρέφει τον όρο φιλία. Παιδιά... δεν είναι δύο αντίθετα πράγματα!!

Έχω φίλους αγόρια ΚΑΙ κορίτσια.
Κυρίως κορίτσια, αλλά κι ένα αγόρι.
Αλλά δε σημαίνει πως αν με ελκύει σεξουαλικά δεν είναι ακόμη φιλαράκι.


Ακριβως ετσι.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Semina

Νεοφερμένος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Σας έχει τύχει ποτέ να έχετε τελείως διαφορετική άποψη για τον/την κολλητό/ή σας και τελικά, να συνειδητοποιήτε ότι είναι ένας πολύ κακός χαρακτήρας και να απορείτε πώς ήσαστε τόσο τυφλοί??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Φυσικα, αλλα δε χρειαστηκε να διαφωνησουμε για τιποτα...Αποκαλυφθηκε μονη της...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Astraxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Σας έχει τύχει ποτέ να έχετε τελείως διαφορετική άποψη για τον/την κολλητό/ή σας και τελικά, να συνειδητοποιήτε ότι είναι ένας πολύ κακός χαρακτήρας και να απορείτε πώς ήσαστε τόσο τυφλοί??


Ναι..Αλλά υπάρχει και η περίπτωση να βλέπεις κάποιον και να μην του κάνεις παρέα λόγω της κακής φήμης του και να είναι τέλειος σε χαρακτήρα και απλά να του είχε βγεί το όνομα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
μου χει τύχει, η κολλητή που είχα για 4 χρονια να μου βγει 'ξινη'..ανακαλυψα οτι ελεγε διαφορα πισω απ την πλατη μου..που δειχναν πραγματικα ολιγον τι μαλ@κυνση στον εγκεφαλο :P

Συμφωνω και με Astraxan.
Εχω παρατηρησει βεβαια και το φαινομενο παιδιων που παρατανε φιλους τους οχι επειδη τους εκαναν κατι, αλλα επειδη θεωρουν οτι τους χαλανε το "image" λογω στυλ ή επειδή δεν ειναι αρκετα μοδατοι η δεν πινουν/καπνιζουν κτλ, και ντρεπονται να τους παρουσιασουν ως φιλους τους σε παιδια πιο δημοφιλη..ειναι ο,τι πιο απαισιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ευτυχως η δικια μου περιπτωση δεν ειχε κρατησει πολυ και αποκαλυφθηκε ευκολα. Βεβαια το γεγονος ειναι οτι δεν εθαβε μονο εμενα, που υποτιθεται οτι ημασταν και κολλητοι, αλλα το μισο σχολειο τουλαχιστον.
Οσο για τους δευτερους, νομιζω οτι απλα ειναι καραγκιοζηδες και στο τελος μενουν μονοι τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

black princess

Νεοφερμένος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Πιστεύω πως μπορεί να υπάρξει πραγματική φιλία ανάμεσα σε άτομα διαφορετικού φύλου, γιατί τότε λείπει ο ανταγωνισμός.. Εγώ συγκεκριμένα έχω έναν κολλητό, μία ειλικρινή φιλία που κρατά χρόνια.. Και του λέω τα πάντα, επομένως αποκλείεται να τον εβλεπα ποτέ ερωτικά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
κι εγω πιστευω οτι υπαρχει γιαι δεν υπαρχει ανταγωνισμος κι ουτε θα μπορουσα να δω ενα φιλο ερωτικα.σε αυτη την ηλικα ομως δε νομιζω να μπορεις να βρεις ευκολα κολλητο φιλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Ένα ωραίο quote για τη σχέση των γυναικών και της πραγματικής "φιλίας" (:P)

Misogynist: A man who hates women as much as women hate one another.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petalouda

Νεοφερμένος

Η petalouda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Νομίζω δεν υπάρχει φιλία μεταξύ ανδρών-γυναικών...Πάντα καταλήγει σε έρωτα...Δυστυχώς για τις γυναίκες, που δε μπορούν να κάνουν φιλία ουτε και με γυναίκες... Μιλάω για αληθινή φιλία... :down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Σας έχει τύχει ποτέ να έχετε τελείως διαφορετική άποψη για τον/την κολλητό/ή σας και τελικά, να συνειδητοποιήτε ότι είναι ένας πολύ κακός χαρακτήρας και να απορείτε πώς ήσαστε τόσο τυφλοί??


Μου έχει τύχει και μάλιστα με κολλητή 2 χρόνων! Ακόμα απορώ πως δεν την είχα καταλάβει νωρίτερα...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasa92

Νεοφερμένος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Προσωπικά πιστεύω στη φιλία μεταξύ των 2 φύλων!!! Ο κολλητός μου κι εγώ είμαστε φίλοι από τότε που γεννηθήκαμε (που λέει ο λόγος)! Έχουμε 1 μέρα διαφορά (εγώ είμαι μεγαλύτερη) και τα σπίτια μας είναι στην ίδια γειτονιά!!!
Με έχει στηρίξει σε όλα (φιλικά, ερωτικά, κτλ)! Ακόμα και όταν μάλωσα με τις δήθεν φίλες μου, αυτός ήταν δίπλα μου!!! Ξέρω ότι δεν θα με προδώσει ποτέ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Αν δεν είσαι καληνυχτάκιας, φιλία με γυναίκα (και δη όμορφη) δεν υπάρχει περίπτωση να κάνεις. Γνωριμίες και σχέσεις οκ, αλλά όχι φιλία.

Μπορώ να απαριθμήσω ένα σωρό λόγους, ο πιο σημαντικός για μένα είναι ότι δεν μπορείς να συμβαδίσεις μαζί τους σε βραδιές champions league. Εγώ όταν παίζει ο θρύλος θέλω την τηλεορασάρα μου, τη μπυρίτσα μου, αντε και καμιά πίτσα και να φωνάζω όσο θέλω. Οι γυναίκες δεν μπορούν να ανταποκριθούν σε αυτή μου την επιθυμία, αρα απορρίπτονται από την ομάδα φίλων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Αν δεν είσαι καληνυχτάκιας, φιλία με γυναίκα (και δη όμορφη) δεν υπάρχει περίπτωση να κάνεις. Γνωριμίες και σχέσεις οκ, αλλά όχι φιλία.

Μπορώ να απαριθμήσω ένα σωρό λόγους, ο πιο σημαντικός για μένα είναι ότι δεν μπορείς να συμβαδίσεις μαζί τους σε βραδιές champions league. Εγώ όταν παίζει ο θρύλος θέλω την τηλεορασάρα μου, τη μπυρίτσα μου, αντε και καμιά πίτσα και να φωνάζω όσο θέλω. Οι γυναίκες δεν μπορούν να ανταποκριθούν σε αυτή μου την επιθυμία, αρα απορρίπτονται από την ομάδα φίλων.


Δεν είναι πάντα έτσι....Εγώ έχω 2 κολλητούς και είμαστε και οι 3 διαφορετικές ομάδες. Όμως τις περισσότερες φορές είμαι κι εγώ μαζί τους κάτω στην καφετέρια για να δούμε αγώνες....Και σε πληροφορώ μου αρέσει πάρα πολύ η όλη φάση!!!!!!! :jumpy: :no1::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top