Φιλία ανάμεσα στα δύο φύλα

ets32katerina

Νεοφερμένος

Η Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Εγω πιστευω πως μπορει να υπαρξει φιλια αναμεσα στα δυο φυλα, αλλα επισης πιστευω οτι αργα ή γρηγορα, ενας απ'τους δυο ή και οι δυο μπορει να νιωσουν κατι για τον αλλον. Ισως τους περασει,ισως και οχι. Αν εχει ηδη περασει ομως,τοτε η φιλια μπορει να ειναι πραγματικη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fap.

Νεοφερμένος

Ο fap. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Πιστεύετε ότι μπορεί να υπάρξει πραγματική φιλία ανάμεσα σε ένα αγόρι κι ένα κορίτσι?

ναι. μαλιστα, αρκετές φορες προτιμησα να συζητησω κατι με..εμμ..ατομα του αντιθετου φυλου. ισως βλεπουν τα πραγματα διαφορετικα απο σενα :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω πως λόγω έλλειψης σωστής πληροφόρησης στα σχολεία όλοι πιστεύουν πως αυτή η φιλία δεν είναι εφικτή.Εγώ προσωπικά είμαι φίλος με δύο συμμαθήτριές μου και αυτό σε συνδιασμό με το ότι δεν παίζω ποδόσφαιρο έχει κάνει όλους τους συμμαθητές μου να πιστεύουν ή ότι τα έχω και με τις δύο ή ότι είμαι ομοφυλόφιλος και κάνω παρέα με κορίτσια.Κι αυτό τη στιγμή που στην Ολλανδία δεν υπάρχει κάτι πιο φυσιολογικό από το μία γυναίκα να μοιράζεται το ίδιο σπίτι με έναν άντρα (συγκάτοικοι δηλαδή) χωρίς να τρέχει τίποτα μεταξύ τους. ΟΛΟΙ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΙ.ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΧΡΗΣΤΗ ΦΑΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΛΛΗΝΕΣ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Καθώς είναι κάτι που βιώνω καθημερινά, μπορώ να πω πως ναι, άνετα μπορεί να υπάρξει χωρίς να εμπλακούν συναισθήματα στη μέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
Για να υπάρξει αυτού του είδους η ανθρώπινη σχέση, νομίζω ότι χρειάζονται πολλές προσπάθειες από τις 2 πλευρές. Δεν είναι ακατόρθωτο απλά λίγοι άνθρωποι το πετυχαίνουν. Η αδυναμία φιλίας, δεν έχει φύλο. Συνεπώς, αν ένας άνθρωπος δεν μπορεί να κάνει φιλίες με άτομα του ίδιου φύλου δεν θα μπορεί να κάνει φιλίες κατ' επέκταση και με άτομα του αντίθετου φύλου, γενικά με ανθρώπους. Δυστυχώς υπάρχουν αρκετά αγόρια αλλά και κοπέλες, που εξετάζουν το είδος της ανθρώπινης σχέσης με σεξουαλικά δεδομένα. Κρίμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andante

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Andante αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Φιλία ανάμεσα σε άντρα και γυναίκα δεν μπορεί να υπάρξει καθώς ο τρόπος που σκέφτονται τα 2 φύλα είναι διαφορετικός, τώρα επιφανειακή σχέση που δεν είναι ερωτική και καταχρηστικά τη λένε φιλία, εντάξει το βλέπεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Εννοείται άντρες κ γυναίκες μπορούν να είναι μόνο φίλοι κ να πηγαίνουν για καφέ φιλικά στο χωριό του Άη Βασίλη πάνω σε ένα μονόκερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Εννοείται άντρες κ γυναίκες μπορούν να είναι μόνο φίλοι κ να πηγαίνουν για καφέ φιλικά στο χωριό του Άη Βασίλη πάνω σε ένα μονόκερο.
:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Teaser

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Δεν υπαρχει.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Νομίζω πιο πολύ έχει να κάνει γενικά με την ικανότητα του κάθε ατόμου να κάνει ουσιαστικές φιλίες και να τις κρατήσει , καθώς και με τις προδιαθέσεις που έχει όταν γνωρίζει άτομα του αντίθετου φίλου.... Εγώ προσωπικά , πιο εύκολα πιάνω φιλίες με αγόρια παρά με κορίτσια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Νομίζω πιο πολύ έχει να κάνει γενικά με την ικανότητα του κάθε ατόμου να κάνει ουσιαστικές φιλίες και να τις κρατήσει , καθώς και με τις προδιαθέσεις που έχει όταν γνωρίζει άτομα του αντίθετου φίλου.... Εγώ προσωπικά , πιο εύκολα πιάνω φιλίες με αγόρια παρά με κορίτσια :)
Κι εγώ έτσι είμαι..δεν μπορείς να συνεννοηθείς με τις γυναίκες..καλύτερα τα πάμε με το άλλο φύλο :P;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Κι εγώ έτσι είμαι..δεν μπορείς να συνεννοηθείς με τις γυναίκες..καλύτερα τα πάμε με το άλλο φύλο :P;)

Ποιες φταίνε όμως; Εμείς οι αυτές;:whistle: Ιδού η απορία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
:whistle: ..αυτές :P
Όλες λίγο πολύ..δε βγαίνει άκρη :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
Κορίτσια μη μαλώνετε. Να σας κάνω κοννέ με μαλάκες, να δείτε ότι και στο αντίθετο φύλο δεν είναι τόσο ρόδινα. :P Θεωρώ ότι η ηλιθιότητα δεν έχει φύλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Κορίτσια μη μαλώνετε. Να σας κάνω κοννέ με μαλάκες, να δείτε ότι και στο αντίθετο φύλο δεν είναι τόσο ρόδινα. :P Θεωρώ ότι η ηλιθιότητα δεν έχει φύλο.

Έχεις κάποιον πρόχειρο ; :whistle: :P ..λίγα είναι τα πράγματα που όντως "έχουν φύλο ", αλλά είναι βασικά .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Κορίτσια μη μαλώνετε. Να σας κάνω κοννέ με μαλάκες, να δείτε ότι και στο αντίθετο φύλο δεν είναι τόσο ρόδινα. :P Θεωρώ ότι η ηλιθιότητα δεν έχει φύλο.
Kαι ποιος σου είπε εσένα ότι κάνουμε παρέα με μαλάκες??? :P τους φίλους τους επιλέγεις εσύ..δε βράζουν όλοι στο ίδιο καζάνι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
Kαι ποιος σου είπε εσένα ότι κάνουμε παρέα με μαλάκες??? :P τους φίλους τους επιλέγεις εσύ..δε βράζουν όλοι στο ίδιο καζάνι

Όλοι και όλες είναι καλοί-ές, μέχρι αποδείξεως του εναντίου. :P

Έχεις κάποιον πρόχειρο ; :whistle: :P ..λίγα είναι τα πράγματα που όντως "έχουν φύλο ", αλλά είναι βασικά .

Αμέ πολλούς 18χρονους με "αλάνικο" στυλ, που πήγαν και στρατό. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Te0sX

Νεοφερμένος

Ο Te0sX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Εχω βγαλει το εξης συμπερασμα.

Υπαρχουν γυναικες που θελουν και κανουν παρεα κυριως με αγορια. Ειναι συνηθως πολυ χαλαρες στις κοινωνικες τους σχεσεις, μιλανε και εκφραζονται πολυ με ανεση, ασχολουντε και με αγοριστικα θεματακια λιγο-πολυ, στυλ αθλητισμου κ.τ.λ., και σιχαινονται καποιες απο τις αθλιες συνηθιες του δικου τους φυλου, στυλ "αα πηγα για ψωνια ενα 5ωρο σημερα, δοκιμασα 25 ζευγαρια, αλλα δεν μου αρεσε τιποτα...θα παω αυριο με τον Τακη...μπλαπιπαμπλι." Ξερουν οτι δεν εχουν προβληματα με κατινιασμα και τετοιες γυναικοπαπαριες και γουσταρουν που το χιουμορ και οι συζητησεις περνούν σε πιο "αντρικα" ορια ωρες ωρες :D . Μπορω να πω με σιγουρια, οτι μεχρι στιγμης οσες εχω συναντησει, τις παω αρκετα. Απλα να τονισω οτι θεωρω πολυ σημαντικο να εχουν τουλαχιστον μια καλη φιλη, και ας μην ειναι και αυτη στην παρεα των αγοριων. Ειναι καλο να κρατουντε "υγιεις", και να μην παρα-αγοριζονται, καποιες γυναικιες πλευρες. :P

Απο την αλλη.....ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να υπαρχει ενα ΑΓΟΡΙ σε μια γυναικια παρεα....καπου υπαρχει προβλημα...ακομα και 2 να ειναι τα αγορια μεσα σε 6-7 κοριτσια...αφηστε το, κατι δεν παει καλα.... (αυτη η ισορροπια που ειπα πριν για τις γυναικες)...ο αντρας χρειαζετε περισσοτερη τεστοστερονη κοντα του για να κρατιθουν "υγιεις" καποια αντρικα "στανταρ" :p

Ξαναλεω, αυτο ειναι το συμπερασμα στο οποιο εχω καταληξει. Αυτο θεωρω σωστο, αλλα δεν σημαινει οτι ειναι κιολας. (Βασικα ολοσωστα και τελεια τα λεω ολα :P)

Ααα ξεχασα να πω για μια φιλια αναμεσα σε δυο ατομα διαφορετικου φιλου....μμμ ειναι πραγματικα πολυπλοκο. Πριν βιαστω να πεταξω ενα ξερο Οχι...φετος ετυχε να περασω τελεια με ενα-δυο κοριτσια, καθομασταν μαζι ολο το χρονο στις κατευθυνσεις, μαλωναμε γελουσαμε, τις κοροιδευα :devil: , πειραζομασταν και... μαλωναμε "διασκεδαστικα" ολη την ωρα . Αν αυτο εννοει καποιος φιλια, Ναι γινεται. Αν εννοει ομως , αγορι κοριτσι, πολλες ωρες την ημερα μαζι, μιλανε, βγαινουν για καφε μαζι, μαζι και μαζι ΣΑΝ να ηταν ατομα ιδιου φιλου....Δεν νομιζω οτι υπαρχει πραγματικη φιλια, αλλα παιζουν και αλλα ομορφα συναισθηματα στην μεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
(Βασικα ολοσωστα και τελεια τα λεω ολα :P)
Ναι όλα σωστά και τέλεια τα λες..συνέχισε :D;)

Όλοι και όλες είναι καλοί-ές, μέχρι αποδείξεως του εναντίου. :P
Εγώ γνωρίζω κάποια παιδιά που είναι πολύ αξιόλογα άτομα..τώρα σίγουρα όλοι κρύβουμε έναν κακό εαυτό που αργά ή γρήγορα θα φανεί..άμα ο άλλος σε φτάνει επανηλλημένα στα όριά σου τι θα κάνεις?!?!!??? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top