Φιλία ανάμεσα στα δύο φύλα

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Έχω πεθάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
inspired dialogue.:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Εγω δεν πιστευω οτι μπορεί να δεθει φιλικά ένα κορίτσι τοοσο πολύ με ενα αγορι αλλα σίγουρα μπορουν να κανουν παρέα!Συνηθως όμως τουλαχιστον ο ένας απο τους δύο σκέφτεται και ερωτικά τον άλλον!
Παρέα ναι αλλα οχι καλλητη παρέα!!

την ίδια άποψη φέρω κι εγώ...το υπερβολικό δέσιμο ούτε καταλαβαίνει κανείς που σε μεταβαίνει εν τέλει...
ή μάλλον,καταλαβαίνει.... ^_^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Ας πω και εγώ την άποψή μου:
Πρόκειται για ένα από τα πιο αμφιλεγόμενα θέματα, που για τους περισσότερους δεν μπορεί να απαντηθεί με σιγουριά. Εγώ πιστεύω ότι σε μέσες άκρες ΔΕΝ μπορεί να υπάρξει φιλία ανάμεσα σε αγόρι και κορίτσι... Βασικά η διαχωριστική γραμμή ανάμεσα σε φιλία και κάτι παραπάνω είναι πολύ δυσδιάκριτη... Εγώ δεν καταλαβαίνω τη λογική πολλών κοριτσιών (διορθώστε με αν κάνω λάθος) ότι τα αγόρια που τις αγαπάνε, τις φροντίζουν και με τα οποία έχουν κοινά ενδιαφέροντα κατά 90% τα βλέπουν σαν "φίλους", ενώ για το "αγόρι" τους θέλουν κάτι παραπάνω... (?)
Γενικά νομίζω ότι μία σχέση για να είναι σωστή πρέπει να ξεκινήσει από μία φιλία. Μόνο τότε θα δεις τον άλλον, τα ενδιαφέροντά του, και θα μπορέσεις να τον αγαπήσεις πραγματικά...
Πιστεύω ότι οι μόνες περιπτώσεις στις οποίες κανένας από τους 2 δεν σκέφτεται τίποτα παραπάνω από φιλία είναι:
-Αν , όταν γνωρίστηκαν τα 2 άτομα , ο ένας ή και οι 2 είχαν ήδη σχέση
-Αν γνωρίστηκαν σε πολύ μικρή ηλικία (στο νηπιαγωγείο πχ)
Βασικά όταν1 αγόρι και 1 κορίτσι γίνονται κολλητοί, αναρωτιέμαι τι παραπάνω χρειάζεται για να κάνουν και "σχέση"?
Εν κατακλείδει, ισχύει κατ'εμέ ο λεγόμενος "κύκλος της αγάπης" ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Ας πω κι εγώ λοιπόν την άποψη μου. Φιλία ανάμεσα στα 2 φύλα μπορεί να υπάρξει αλλά πάντοτε βαθιά μέσα τους τα 2 άτομα θα έχουν σκεφτεί και το επόμενο στάδιο.. δεν υπάρχει περίπτωση να μην γίνει αυτό. Φιλία αυθεντική χωρίς ενδοιασμούς ανάμεσα στα 2 φύλα είναι σπάνια αλλά όχι ακατόρθωτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Margaritisole

Νεοφερμένος

Ο Μαργαρίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Φιλιά αληθινή δεν μπορεί να υπάρξει ας είμαστε ρεαλιστές. Πάντα μα πάντα κάποιος από τους δύο (φιλία αγόρι - κορίτσι) θα σκέφτεται ερωτικά τον άλλον. :inlove: :loveangel
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Έτσι είναι τελικά...Πολύ δύσκολα αποφεύγεις κάποιος απ' τους δύο ή και οι δύο να νιώσει/ουν διαφορετικά αργά ή γρήγορα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Έτσι είναι τελικά...Πολύ δύσκολα αποφεύγεις κάποιος απ' τους δύο ή και οι δύο να νιώσει/ουν διαφορετικά αργά ή γρήγορα.....
Εγω που δεν νιωθω τιποτα πειραζει??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
πιστέυω αληθινή και κολλητή φιλία δεν μπορεί να υπάρξει ανάμεσα στα δύο φύλα αλλά μόνο παρέα...και εγώ έχω ένα φίλο,εντός της παρέας,μιλάμε πολύ,γελάμε πάρα πολύ αλλά νομίζω ότι δεν μπορώ να ανοιχτώ περισσότερο όπως σε μία φίλη μου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefeli1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nefeli1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Ας πω και εγώ την άποψή μου:
Πρόκειται για ένα από τα πιο αμφιλεγόμενα θέματα, που για τους περισσότερους δεν μπορεί να απαντηθεί με σιγουριά. Εγώ πιστεύω ότι σε μέσες άκρες ΔΕΝ μπορεί να υπάρξει φιλία ανάμεσα σε αγόρι και κορίτσι... Βασικά η διαχωριστική γραμμή ανάμεσα σε φιλία και κάτι παραπάνω είναι πολύ δυσδιάκριτη... Εγώ δεν καταλαβαίνω τη λογική πολλών κοριτσιών (διορθώστε με αν κάνω λάθος) ότι τα αγόρια που τις αγαπάνε, τις φροντίζουν και με τα οποία έχουν κοινά ενδιαφέροντα κατά 90% τα βλέπουν σαν "φίλους", ενώ για το "αγόρι" τους θέλουν κάτι παραπάνω... (?)
Γενικά νομίζω ότι μία σχέση για να είναι σωστή πρέπει να ξεκινήσει από μία φιλία. Μόνο τότε θα δεις τον άλλον, τα ενδιαφέροντά του, και θα μπορέσεις να τον αγαπήσεις πραγματικά...
Πιστεύω ότι οι μόνες περιπτώσεις στις οποίες κανένας από τους 2 δεν σκέφτεται τίποτα παραπάνω από φιλία είναι:
-Αν , όταν γνωρίστηκαν τα 2 άτομα , ο ένας ή και οι 2 είχαν ήδη σχέση
-Αν γνωρίστηκαν σε πολύ μικρή ηλικία (στο νηπιαγωγείο πχ)
Βασικά όταν1 αγόρι και 1 κορίτσι γίνονται κολλητοί, αναρωτιέμαι τι παραπάνω χρειάζεται για να κάνουν και "σχέση"?
Εν κατακλείδει, ισχύει κατ'εμέ ο λεγόμενος "κύκλος της αγάπης" ;)
Με κάλυψες απόλυτα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina.st.

Νεοφερμένος

Η xristina.st. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
μπορεί να υπάρξει αλλα σίγουρα έστω και μια μικρή πονηρή σκέψη θα γίνει και απ τους 2!αυτό δεν σημαίνει οτι δεν είναι φίλοι!μπορεί βέβαια η φιλια να εξελιχθεί σε κατι παραπάνω!όμως μεχρι αυτό να γίνει,φιλια υπάρχει!και μιλώντας από προσωπική πήρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick9019

Νεοφερμένος

Ο nick9019 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
αυτήν την φορά η κοινή γνώμη φαίνεται να έχει την ίδια γνώμη....
αν τα πάτε τόσο καλά μαζί γιατί να μην κάνετε σχέση? Πόσες φορές ευχηθήκαμε να ήταν ο κολλητός μας κορίτσι ? (χωρίς παρεξήγηση χαχααχαχα)

by the way,ωραίο θέμα προς συζήτηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
αυτήν την φορά η κοινή γνώμη φαίνεται να έχει την ίδια γνώμη....
αν τα πάτε τόσο καλά μαζί γιατί να μην κάνετε σχέση? Πόσες φορές ευχηθήκαμε να ήταν ο κολλητός μας κορίτσι ? (χωρίς παρεξήγηση χαχααχαχα)

by the way,ωραίο θέμα προς συζήτηση

Γιατί πολύ απλά μπορεί να μην ταιριάζουν ερωτικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Φιλια αναμεσα στα δυο φιλα φυσικα και μπορει να υπαρξει:D
Αυτο που δε καταλαβαινω εγω ειναι γιατι πολλοι πιστευουν οτι το ενα απο τα δυο ατομα να βλεπει το αλλο και ερωτικα.Δε λεω οτι δε συμβαινει συχνα αυτο χωρις ομως να σημαινει οτι αποτελει και κανονα.
Οσο για εμενα :μου αρεσει πολυ να κανω παρεα με αγορια.Πιστευω οτι ειναι πολυ καλοι στην παρεα,στις συμβουλες και δεν εχουν αυτο το "κατινιστικο" των κοριτσιων.Δε σας κρυβω οτι κι εμενα εχει τυχει , λιγες φορες , να μου αρεσει ενας φιλος μου χωρις ομως να το εκδηλωσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Η φιλία, όπως και ο έρωτας, δεν γνωρίζουν φύλο, ηλικία, καταγωγή και χρώμα.
Θα μπορούσε να υπάρξει ανάμεσα στους οποιουσδήποτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iLoveMetal99

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Σίνδος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Εγώ έχω έναν κολλητό εδώ και 8 χρόνια, ποτέ δεν μπορέσαμε να δούμε ο ένας τον άλλον σαν κάτι παραπάνω από κολλητάρια :P . Έχω ερωτευτεί άλλα αγόρια όπως και αυτός άλλα κορίτσια. Βέβαια υπάρχουν φιλίες ανάμεσα σε αγόρι και κορίτσι που πολλές φορές καταλήγουν σε σχέσεις. Αλλά είμαι σίγουρη ότι μπορεί να υπάρξει πραγματική φιλία ανάμεσα στα 2 φύλα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Το διαχρονικό ερώτημα παραμένει όμως: Αν αισθάνεσαι κάτι παραπάνω, τι κάνεις;
-Το λες, ρισκάροντας ίσως την φιλία;
-Προσπαθείς να δεις αν όντως μπορεί να υπάρχει κάτι και κρίνεις αναλόγως;
-Συμβιβάζεσαι και δε λες τίποτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Margaritisole

Νεοφερμένος

Ο Μαργαρίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Φιλια αναμεσα στα δυο φιλα φυσικα και μπορει να υπαρξει:D
Αυτο που δε καταλαβαινω εγω ειναι γιατι πολλοι πιστευουν οτι το ενα απο τα δυο ατομα να βλεπει το αλλο και ερωτικα.Δε λεω οτι δε συμβαινει συχνα αυτο χωρις ομως να σημαινει οτι αποτελει και κανονα.
Οσο για εμενα :μου αρεσει πολυ να κανω παρεα με αγορια.Πιστευω οτι ειναι πολυ καλοι στην παρεα,στις συμβουλες και δεν εχουν αυτο το "κατινιστικο" των κοριτσιων.Δε σας κρυβω οτι κι εμενα εχει τυχει , λιγες φορες , να μου αρεσει ενας φιλος μου χωρις ομως να το εκδηλωσω.

Φιλια αναμεσα στα δυο φιλα φυσικα και μπορει να υπαρξει:D

Αυτό το αναιρείς από μόνη σου! :P Όπως τα λες παρακάτω.

Δε σας κρυβω οτι κι εμενα εχει τυχει , λιγες φορες , να μου αρεσει ενας φιλος μου χωρις ομως να το εκδηλωσω.

Παύει να είναι φιλία. Γιατί τον βλέπεις ερωτικά.

Βασικά εδώ ισχύει ο κανόνας του έρωτα: " Πάντα μα πάντα ο ένας από τους δύο θέλει" Παράδειγμα, οι "φίλοι" που σου αρέσαν δεν τους αρέσεις και το αντίθετο.

Πραγματική φιλία δεν υπάρχει. Φίλια με μία δόση έρωτα ή οτιδήποτε άλλο είναι αποδεκτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 0 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top