Φίλοι που μετανιώσατε να έχετε

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
αν εχω μετανιωσει λεει.........και ακομα ματανιωνω!!!!!!!

αι στο διαλο η παλιοκαμηλα!!!!!:D


ετσι ρε, ετσι...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mavro Provato

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
δεν μετανιώνω εύκολα, όλα εμπειρίες είναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fwteini1992

Νεοφερμένος

Η fwteini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
εγω τι να πρωτοπω...εχω μετανιωσει σχεδον για ολους μου τους φιλους...ατομα τα οποια εμπιστευεσαι και τα θεωρεις οικογενεια σου,να διαδιδουν ψευδεις φημες για σενα,να σου φερονται σαν να εισαι αορατη,να μη σου δινουν σημασια και να σε σχολιαζουν και μπροστα στα ματια σου σε αποσταση ενος μετρου...αλλα και εγω,που αποφασισα να ξυπνησω απο τον υπνο του δικαιου,τις εφτιαξα...:timoria:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sweety

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sweety αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
κ εγω εχω μετανιωσει πολυ για μια φιλη που ειχα..επειδη εχασε την "κολλητη" της μπηκε αναμεσα σε μενα κ στην κολλητη μου..κ εκεινη την εθαβε μπροστα στα ματια μου κ μου εβαζε λογια κλπ..κ υστερα μετα απο τοσο καιρο,που της εχω σταθει,που οτι κ να γινοταν εγω το μαθαινα πρωτη αυτη απομακρυνθηκε λεγοντας οτι υποτιθεται εγω την απομακρυνα..κ τωρα εχει μεινει μονη της..προσπαθω να της μιλησω καπως αλλα μετα φευγει..κ ολο το σχολειο λεει τα χειροτερα για κεινη..αλλο που δεν της το εχω πει ποτε αυτο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lita Athens

Δραστήριο μέλος

Η Lita Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 541 μηνύματα.
κι εγώ έχω μετανιώσει για μια "φιλη" που είχα από 5η δημοτικού ως και 2α γυμνασίου... στην τρίτη γυμνασίου αλλάξαμε τμήματα και με κουτσομπόλευε με άλλες....

το έμαθα και της έκοψα την καλημέρα...!:mad::mad::mad:
(είμαι πολύ αποφασιστική σε αυτά):P:P:P

επίσης, μετάνιωσα και για μια "φίλη", που είχα στο πρώτο έτος του πανεπιστημίου... στην αρχή, όλα καλά... ΑΛΛΑ, μετά (στο 2ο έτος) άρχισε να με ειρωνεύεται επειδή ... είχα τελειώσει ιδιωτικό σχολείο...:!::!::hmm::hmm:
και σε αυτήν έκοψα την καλημέρα...!:mad::mad::mad:

αυτά... ... ...
πάντως "ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΠΑΡΑ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕΣ!!!!!!!!!!" στο κάτω-κάτω κι αυτές οι απαγοητεύσεις μες τη ζωή είναι...:iagree:
-----------------------------------------
η εφαρμογή αυτής της ρήσης, εξ'άλλου μου έχει βγει και σε καλό κάποιες φορές...(όχι στον τομέα της φιλίας, ούτε των ερωτικών σχέσεων):P:):P:) στην αρχή είχα πολλές αμφιβολίες, αλλα τελικά όλα πήγαν καλά, καλύτερα απ'ότι περίμενα...!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
εγω τι να πρωτοπω...εχω μετανιωσει σχεδον για ολους μου τους φιλους...ατομα τα οποια εμπιστευεσαι και τα θεωρεις οικογενεια σου,να διαδιδουν ψευδεις φημες για σενα,να σου φερονται σαν να εισαι αορατη,να μη σου δινουν σημασια και να σε σχολιαζουν και μπροστα στα ματια σου σε αποσταση ενος μετρου...αλλα και εγω,που αποφασισα να ξυπνησω απο τον υπνο του δικαιου,τις εφτιαξα...:timoria:

Τα ίδια ακριβώς και απαράλαχτα έχω βιώσει σε σχετικά πολύ μικρή ηλικία που δεν ήξερα καν τι θα πει πονηριά, ζήλια, κακία......Το χειρότερο;;;;;τους βάζεις μέσα στο ίδιο σου το σπίτι και μετά αρχίζουν και σε κατηγορούν από ζήλια σε όποιον βρουν μπροστά τους( και όταν ζεις σε μια κλειστή κοινωνία τα πράγματα είναι πολύ χειρότερα!). Ναι, μετάνιωσα για ΔΥΝΑΤΕΣ φιλίες που είχα σαν ανθρώπους της οικογένειάς μου. Και τώρα;; μην φανταστείτε ότι έχω πραγματικές φίλες... έτσι παρέα για να μην με λεν ξενέρα και απομονωμένη! Έχω κλειστεί πολύ στον εαυτό μου, δεν εμπιστεύομαι κανέναν πια και ίσως να είναι και λίγο κακό αυτό...αλλά έχω καταλάβει πλέον πως έτσι όπως μας φέρονται πρέπει κι εμείς να φερόμαστε. Βέβαια για μένα στην αρχή ήταν δύσκολο να αλλάξω συμπεριφορά απέναντι στα τόσο αντιπαθητικά άτομα που κάποτε ήταν κολλητές μου αλλά τώρα αφού άπλωσαν τα πλοκάμια της κακίας τους σε άτομα που μου έκαναν παρέα και κατάλαβα πως εξαιτίας των ψεμάτων που τους έλεγαν απομακρύνθηκαν και αυτά από κοντά μου, ούτε γεια δεν τις λεω και αυτές και τις άλλες που τους παρέσειραν και σκασίλα μου. Εύχομαι κάποια στιγμή να καταλάβουν το λάθος τους!!! Αν και τέτοιοι άνθρωποι δεν το καταλαβαίνουν και το κεφάλι τους στον τοίχο να το χτυπάν!!Ουφφφφ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lita Athens

Δραστήριο μέλος

Η Lita Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 541 μηνύματα.
πολλοί λένε ότι είναι κάπως σκληρό να "κόβεις καλημέρες", να μην ξαναμιλάς σε κάποιον ποτέ κλπ, κλπ...

όμως, τί να κάνει κανείς αν ανακαλύψει ότι οι δήθεν φίλοι του τον κουτσομπολεύουν, τον ειρωνεύονται ή τον ζηλεύουν???? να συνεχίσει να τους ανέχεται???? στο τέλος, θα τον πούν και κορόιδο!!!!

για το λόγο αυτό, έχω κι εγώ, εδώ και αρκετό καιρό, ακολουθήσει την τακτική της Kafe. δεν επιδιώκω κολλητές φιλίες, που θα κρατήσουν μια ζωή κλπ, κλπ... όχι ότι δεν θα μου άρεσε κάτι τέτοιο... θα το ήθελα... και μάλιστα θαυμάζω και όσα άτομα το έχουν!
αλλά προτιμώ να έχω απλές παρέες, για να πηγαίνουμε καμιά βόλτα και, αν διαπιστώσω ότι εκφράζονται αρνητικά για μένα, να μην πληγωθώ, παρά να έχω φιλίες ζωής, που, αν διαλυθούν, θα στεναχωρεθώ... γιατί μου έχει συμβεί....
όσον αφορά τις σχέσεις εμπιστοσύνης που χρειάζεται ένας άνθρωπος στη ζωη του, προτιμώ να εμπιστευθώ τους γονείς μου και ελάχιστους συγγενείς, που ξέρω ότι δεν θα με προδώσουν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

οΟοNantiAoOo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ναντια-βασουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 903 μηνύματα.
με 2 φιλες μου εχω τσακωθει ασχημα αλλα με η μια σε συγκριση με οσα εκανε η αλλη ειναι αγγελουδι. παρ'ολα αυτα δε μετανιωνω γιατι και με τις 2 τους περασα ωραιες στιγμες εστω και αν ηταν χτισμενες πανω σε ψεματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,848 μηνύματα.
πολλοί λένε ότι είναι κάπως σκληρό να "κόβεις καλημέρες", να μην ξαναμιλάς σε κάποιον ποτέ κλπ, κλπ...

όμως, τί να κάνει κανείς αν ανακαλύψει ότι οι δήθεν φίλοι του τον κουτσομπολεύουν, τον ειρωνεύονται ή τον ζηλεύουν???? να συνεχίσει να τους ανέχεται???? στο τέλος, θα τον πούν και κορόιδο!!!!

συμφωνώ με το παραπάνω...:no1:

στο τέλος θα μας πούνε και μαλάκες...:P

για το λόγο αυτό, έχω κι εγώ, εδώ και αρκετό καιρό, ακολουθήσει την τακτική της Kafe. δεν επιδιώκω κολλητές φιλίες, που θα κρατήσουν μια ζωή κλπ, κλπ... όχι ότι δεν θα μου άρεσε κάτι τέτοιο... θα το ήθελα... και μάλιστα θαυμάζω και όσα άτομα το έχουν!
αλλά προτιμώ να έχω απλές παρέες, για να πηγαίνουμε καμιά βόλτα και, αν διαπιστώσω ότι εκφράζονται αρνητικά για μένα, να μην πληγωθώ, παρά να έχω φιλίες ζωής, που, αν διαλυθούν, θα στεναχωρεθώ... γιατί μου έχει συμβεί....

πάντως είναι πολύ κακό να μένουμε κλεισμένοι στον εαυτούλη μας (πρότυπο της σημερινής απάνθρωπης τηλεοπτικής κοινωνίας), κλεισμένοι στους 4 τοίχους, να έχουμε "τυπικές" σχέσεις για να νομίζουμε ότι δεν είμαστε μόνοι (κοροϊδία του εαυτού μας)....διότι στο τέλος θα καταλήξουμε και μόνοι και στα κ*λογεράματα, θα μιλάμε για την άτιμη την κοινωνία που μας έκανε απομονωμένα άτομα...κτλ...:(:'(:nono:

είναι οδυνηρό και ανήλεο, να κλείνουμε πόρτες στην κοινωνία (σε άτομα που ενδεχόμενα, μπορεί να αποδειχθούν "αληθινοί" φίλοι, καλύτεροι και από τα αδέρφια μας)...

σαφώς και υπάρχουν τομάρια και χαμένα κορμιά, που δεν αξίζουν να θεωρούνται φίλοι...όμως είναι αρκετά δύσκολο, να προεξοφλίσει κάποιος την εξέλιξη μιας τυχαίας φιλικής γνωριμίας...:hmm:

όσον αφορά τις σχέσεις εμπιστοσύνης που χρειάζεται ένας άνθρωπος στη ζωη του, προτιμώ να εμπιστευθώ τους γονείς μου και ελάχιστους συγγενείς, που ξέρω ότι δεν θα με προδώσουν....

ο λαός λέει:
«καλύτερα να έχεις αληθινούς φίλους παρά συγγενείς»
(φέτος κατάλαβα το νόημα της φράσης :()
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lita Athens

Δραστήριο μέλος

Η Lita Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 541 μηνύματα.
συμφωνώ με το παραπάνω...:no1:

στο τέλος θα μας πούνε και μαλάκες...:P



πάντως είναι πολύ κακό να μένουμε κλεισμένοι στον εαυτούλη μας (πρότυπο της σημερινής απάνθρωπης τηλεοπτικής κοινωνίας), κλεισμένοι στους 4 τοίχους, να έχουμε "τυπικές" σχέσεις για να νομίζουμε ότι δεν είμαστε μόνοι (κοροϊδία του εαυτού μας)....διότι στο τέλος θα καταλήξουμε και μόνοι και στα κ*λογεράματα, θα μιλάμε για την άτιμη την κοινωνία που μας έκανε απομονωμένα άτομα...κτλ...:(:'(:nono:

είναι οδυνηρό και ανήλεο, να κλείνουμε πόρτες στην κοινωνία (σε άτομα που ενδεχόμενα, μπορεί να αποδειχθούν "αληθινοί" φίλοι, καλύτεροι και από τα αδέρφια μας)...

σαφώς και υπάρχουν τομάρια και χαμένα κορμιά, που δεν αξίζουν να θεωρούνται φίλοι...όμως είναι αρκετά δύσκολο, να προεξοφλίσει κάποιος την εξέλιξη μιας τυχαίας φιλικής γνωριμίας...:hmm:
τί να κάνει όμως καποιος που από τους 10 φίλους του, του φέρθηκαν άσχημα οι 11????? δεν είπα να μείνουμε κλεισμένοι στον εαυτό μας, ούτε μου αρέσει αυτή η τακτική... αλλά δυστυχώς, δεν θέλω να το ρισκάρω... αν βέβαια στο μέλλον κάποια από τις φίλες μου αποδεχθεί γνήσια και ειλικρινής, τότε σίγουρα θα θεωρήσω πως πρόκειται για "φιλία ζωής", αλλά μέχρι τώρα δεν μου έχει συμβει αυτό...:(:(:(


ο λαός λέει:
«καλύτερα να έχεις αληθινούς φίλους παρά συγγενείς»
(φέτος κατάλαβα το νόημα της φράσης :()

το νόημα της τελευταίας φράσεις το ζούσα για αρκετά χρόνια... πίστεψε με .... ξέρω πολύ καλά πως είναι να μην τα πας καλά με τους συγγενείς σου και να μην φταις εσύ....

παντως, κατόπιν καποιων εξελίξεων τα προβλήματα λύθηκαν και τώρα όλα είναι μια χαρά, καλύτερα απ'ότι περίμενα.... γι'αυτό και το έγραψα αυτό..
-----------------------------------------
ουυπσ!!! κάποιο λαθος έκανα και η μισή απάντησή μου γράφτηκε μέσα στο attached post...

sorry...
-----------------------------------------
αναφέρομαι στο κομμάτι από το "τί να κάνει καποιος όταν από τους 10 φίλους του τον έχουν προδώσει οι 11 .... μέχρι τώρα δεν μου έχει συμβεί αυτό"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
πάντως είναι πολύ κακό να μένουμε κλεισμένοι στον εαυτούλη μας (πρότυπο της σημερινής απάνθρωπης τηλεοπτικής κοινωνίας), κλεισμένοι στους 4 τοίχους, να έχουμε "τυπικές" σχέσεις για να νομίζουμε ότι δεν είμαστε μόνοι (κοροϊδία του εαυτού μας)....διότι στο τέλος θα καταλήξουμε και μόνοι και στα κ*λογεράματα, θα μιλάμε για την άτιμη την κοινωνία που μας έκανε απομονωμένα άτομα...κτλ...:(:'(:nono:

είναι οδυνηρό και ανήλεο, να κλείνουμε πόρτες στην κοινωνία (σε άτομα που ενδεχόμενα, μπορεί να αποδειχθούν "αληθινοί" φίλοι, καλύτεροι και από τα αδέρφια μας)...

σαφώς και υπάρχουν τομάρια και χαμένα κορμιά, που δεν αξίζουν να θεωρούνται φίλοι...όμως είναι αρκετά δύσκολο, να προεξοφλίσει κάποιος την εξέλιξη μιας τυχαίας φιλικής γνωριμίας...:hmm:
συμφωνω Νικο... θα υπαρξουν και καθηκια θα υπαρξουν ομως και καλοι ανθρωποι... και εγω εχω καει απο φιλους... εκει αναθεωρεις τη συμπεριφορα σου με τις σχεσεις σου ... εκει νιωθεις οτι κανενας στον κοσμο δεν υπαρχει τελικα που σε νιωθει και οτι ολοι ειναι καθηκια ...τελικα ομως θα βρεις ανθρωπους που σε νοιαζονται... και τελικα πολλες φορες θα γινεις καλυτερος ανθρωπος και πιο δυνατος χαρακτηρας...


ο λαός λέει:
«καλύτερα να έχεις αληθινούς φίλους παρά συγγενείς»
(φέτος κατάλαβα το νόημα της φράσης :()
εγω το εχω καταλαβει εδω και πολυ καιρο αυτο... αλλα μονο οι γονεις σου σε αγαπανε αληθινα..
οι συγγενεις...αστα να πανε.. καλιο οι φιλοι παντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,848 μηνύματα.
όμως, στο συγκεκριμένο topic, διαπίστωσα ότι φταίνε πάντα οι άλλοι (δηλ., οι φίλοι μας) για τις αποτυχημένες φιλικές σχέσεις...και ρωτάω τώρα εγώ:

μόνο οι άλλοι φταίνε; εμείς είμαστε καλύτεροι; γιατί μας αρέσει να βγάζουμε τον εαυτό μας απέξω; πάντα, στην διάλυση μιας "αληθινής" φιλίας (όπως λέτε, οι περισσότεροι) τα αίτια είναι αμφίπλευρα...

οπότε, λίγη αυτοκριτική για τις "καλοκάγαθες" πράξεις μας, δεν βλάπτει...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
πάντα, στην διάλυση μιας "αληθινής" φιλίας (όπως λέτε, οι περισσότεροι) τα αίτια είναι αμφίπλευρα...
ειναι παναθεμα τα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mavro Provato

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
όμως, στο συγκεκριμένο topic, διαπίστωσα ότι φταίνε πάντα οι άλλοι (δηλ., οι φίλοι μας) για τις αποτυχημένες φιλικές σχέσεις...και ρωτάω τώρα εγώ:

μόνο οι άλλοι φταίνε; εμείς είμαστε καλύτεροι; γιατί μας αρέσει να βγάζουμε τον εαυτό μας απέξω; πάντα, στην διάλυση μιας "αληθινής" φιλίας (όπως λέτε, οι περισσότεροι) τα αίτια είναι αμφίπλευρα...

οπότε, λίγη αυτοκριτική για τις "καλοκάγαθες" πράξεις μας, δεν βλάπτει...:)

α γεια σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
δηλαδή, σβήνεις από την μνήμη σου, αυτό το κομμάτι της ζωής σου; :hmm::(:P

Να πω την αλήθεια, κι εγώ απορώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lita Athens

Δραστήριο μέλος

Η Lita Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 541 μηνύματα.
όμως, στο συγκεκριμένο topic, διαπίστωσα ότι φταίνε πάντα οι άλλοι (δηλ., οι φίλοι μας) για τις αποτυχημένες φιλικές σχέσεις...και ρωτάω τώρα εγώ:

μόνο οι άλλοι φταίνε; εμείς είμαστε καλύτεροι; γιατί μας αρέσει να βγάζουμε τον εαυτό μας απέξω; πάντα, στην διάλυση μιας "αληθινής" φιλίας (όπως λέτε, οι περισσότεροι) τα αίτια είναι αμφίπλευρα...

οπότε, λίγη αυτοκριτική για τις "καλοκάγαθες" πράξεις μας, δεν βλάπτει...:)
δεν φταίνε μόνο οι άλλοι φυσικά!!!
κανείς δεν είναι τέλειος...
δυστυχώσ...;););)


όσον αφορά τη δεύτερη προσωπική εμπειρία που αναφέρω
για την κοπέλα που άρχισε να με ειρωνεύεται επειδή τελείωσα ιδιωτικό... τί να πώ???? εγώ πάντως δεν έκανα τίποτα για να την προκαλέσω, τουλάχιστον δεν έκανα κατι εσκεμμένο, αν είπα κάτι ΑΘΕΛΑ μου, το οποίο εκείνη θεώρησε άξιο ειρωνείας, δεν το ήθελα... πάντως αυτά που μου είπε είναι ασυγχώρητα... και συγγνώμη να ζητήσει, δεν θα το δεχθω... μόνο που δεν με έβρισε κατάμουτρα...:mad::mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,848 μηνύματα.
... πάντως αυτά που μου είπε είναι ασυγχώρητα... και συγγνώμη να ζητήσει, δεν θα το δεχθω... μόνο που δεν με έβρισε κατάμουτρα...:mad::mad::mad:

καλά, εδώ μου θυμίζεις κάτι κουτοπόνηρους αγράμματους χωριάτες που θυμώνουν και κόβουν την "καλημέρα" με άλλους συγχωριανούς τους για τα κ*λοχωράφια, ζώντας πλέον σε μια εμπόλεμη ζώνη με "κουτο-εγωϊστικό" μίσος εκατέρωθεν...και με φράσεις του στυλ: «δεν θέλω να τον/την ξαναδώ ποτέ, μέχρι να πεθάνει» και μετά από κάποια χρόνια, οι συγκυρίες της άτιμης της ζωής, "σβήνουν" τα μίση, τα πάθη και τις βαριές κουβέντες...αφήνοντας πικρία ή επανεκκίνηση νέας φιλίας (σαν να μην συνέβει τίποτα)... :P


οπότε, μεγάλη μπουκιά φάε αλλά μεγάλη κουβέντα μη λες...


....και ο Ιησούς δίδαξε την συγχώρεση...
οπότε ας μάθουμε να δίνουμε μια δεύτερη ευκαιρία στην ζωή ;)
ας μην είμαστε τόσο σκληροί προβάλλοντας τον άσχημο εαυτό μας...
κανείς δεν είναι τέλειος και αλάνθαστος...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Πως πως φταίμε κι εμείς. Όταν πχ γινόμαστε χαλί να μας πατήσουν , και συμπεριφερόμαστε με τον καλύτερό μας ευατό και πάντα υποχωρούμε αν και καταβάθος οι γνώμες διύστανται(το σκότωσα σε ορθογραφία). Γι αυτό δεν είναι όλοι οι άλλοι οι καλοί κι εμείς τα κορόιδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,848 μηνύματα.
δεν αναφέρω την περίπτωση που λες, Κατερίνα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

indiespyllak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σπύλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Δεύτερη ευκαιρία ναι...Άντε και μια τρίτη...Αλλά τι γίνεται όταν ο άλλος για τέταρτη φορά σου τη φέρνει πλαγίως ακόμα και αν του έχεις φερθεί καλύτερα απ' οποιονδήποτε;;;;:mad:....:s....:(


Και μετά σου λέει γιατί έχουμε καταντήσει τόσο καχύποπτοι....:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top