Φίλοι που μετανιώσατε να έχετε

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Έχει τύχει ποτέ να είναι κπ φίλος σας ανυπόφορος και να θέλετε να τον ξεφορτωθείτε, αλλά να μην καταλαβαίνει τπτ; Έγω και άλλοι 6 φίλοι μου δεν τον αντέχουμε πια καθώς είναι ζώον κολλητσίδα ξερόλας και σπαστικός. Το πως θα τον ξεφορτωθούμε είναι το θέμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστίνα20750

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα20750 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Πολλές φορές, αλλά νομίζω βρήκα τις φίλες που είναι πραγματικές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Na_Na_X_x_X

Νεοφερμένος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
εγώ κάνω λάθος φιλίες με ανθρώπους που δεν αξίζουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εμένα δεν μ'αρέσουν οι μεγάλες παρέες, ακριβώς για να μην γίνονται τέτοια όπως αυτό που περιέγραψε ο Μιχάλης. Οπότε δεν μου έχει τύχει να θέλω να ξεφορτωθώ κάποιον..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Στην Α' Γυμνασίου ήμουν φίλη με κάποια (είχα ήδη άλλες 3 καλές φίλες, με τις οποίες είμαι ακόμη!) και αυτή έφερνε ολόκληρο τσούρμο μαζί της, με αποτέλεσμα να γινόμαστε παρέα 15 ατόμων!!! Σιγά σιγά όμως ξεκόψαμε και τώρα είμαστε μια χαρά οι 4 μας! (Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν κάνουμε παρέα και με άλλα παιδιά!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Εγώ ήμουνα φέτος σε κάθε διάλλειμα με 5 φίλους (3 αγόρια και 2 κορίτσια) και συζητούσαμε διάφορα και λέγαμε τις απόψεις μας (είμασταν η elite της τάξης, βλέπετε) και ήταν ένας ψηλολέλεκας που κολλούσε σα βδέλα (για να σας δώσω να καταλάβετε, ΚaTaNas στύλ στο μάθημα) και μας χαλούσε τη ζαχαρένια μας... Στο τέλος συμφωνήσαμε να κάνουμε πως δεν τον ακούμε και δεν τον βλέπουμε όταν μιλάει . Έτσι τον ξεφορτωθήκαμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αυτοί παιδιά δεν λέγονται φίλοι αλλά γνωστοί.
Και είχα κάνει πολλούυυς τέτοιους στο πρώτο έτος στο πανεπιστήμιο, όπως θα κάνετε σχεδόν όλοι στο πρώτο έτος, μιας και οι γνωριμίες είναι πολύ εύκολες ενώ με ελάχιστους απο αυτούς θα ταιριάζετε πραγματικά.
Στο δεύτερο σιγά σιγά απομακρύνθηκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εχω εναν τωρα... Ειμασταν στο ιδιο σχολειο και απλα και μονο επειδη πηγα σε αλλο λυκειο ηρθε και αυτος..... τελικα ειμουν πολυ τυχερος καθος δεν καταληξαμε στην ιδια ταξη αλλα και παλι στα διαληματα οταν με βρισκει μου φορτωνετε...
παντος γενικα το ποσο ενοχλητικος ειναι δεν λεγετε, και του εχω πει καταμουτρα οτι μου την σπαει, οτι δεν θελω να κανουμε παρεα κλπ αλλα δεν καταλαβενει τπτ... Το παιζει στεναχοριμενος 1-2 μερες και μετα σαν να μην του ειπα ποτε τπτ΄...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Εγώ πήγα σε ένα σχολείο μακρία για να μην χάσω τους περισσότερους μου φίλους, τώρα για 1 είναι ξευτίλα μετα συγχωρήσεως. Σε καταλαβαίνω, έχω και εγώ ένα γνωστό κολητσίδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin20850

Νεοφερμένος

Η zanin20850 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
μόνο για μία φίλη έχω μετανοιώσει και ευτυχώς με απομάκρυνε η ίδια..όσο και αν στενοχωρέθηκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εμένα δεν μ'αρέσουν οι μεγάλες παρέες, ακριβώς για να μην γίνονται τέτοια όπως αυτό που περιέγραψε ο Μιχάλης. Οπότε δεν μου έχει τύχει να θέλω να ξεφορτωθώ κάποιον..

Ναι, δε μπορει να υπαρχει στενη και αδελφικη σχεση με τοσα ατομα. Μονο χαβαλες. Οι καλοι φιλοι ειναι ενας, αντε το πολυ δυο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Baron~

Νεοφερμένος

Ο ~Baron~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
εγώ ευτυχώς δεν έχω κάνει ποτέ φιλίες που να "απέτυχαν" γενικά δεν θεωρώ τους φίλους μου ανυπόφορους παρα την "υπογραφη" μου...;) παρ' όλα αυτα με ενοχλέι αφάνταστα να με θεωρούν φίλο τους και να λένε πράγματα πίσω μου...μόνο αυτούς δεν πάω και έχω πετύχει μ0νό μια περίπτωση μέχρι τώρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giwrgos

Νεοφερμένος

Ο Giwrgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Να σας πω την αλήθεια εμένα δεν θα μου άρεσε να με απομακρύνουν από την παρέα μου (αν και απομακρύνθηκα εγώ επειδή με άλλαξαν σχολείο:'(. Προσωπικά πιστεύω ότι φίλοι είναι μια παρέα των 4 ανθρώπων που έχουν πολύ στενές σχέσεις μεταξύ τους, ότι παραπάνω είναι απλός γνωριμία που σε κάνει να περνάς καλά για ένα μικρό χρονικό διάστημα.

@Giwrgos :thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Baron~

Νεοφερμένος

Ο ~Baron~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Προσωπικά πιστεύω ότι φίλοι είναι μια παρέα των 4 ανθρώπων που έχουν πολύ στενές σχέσεις μεταξύ τους, ότι παραπάνω είναι απλός γνωριμία που σε κάνει να περνάς καλά για ένα μικρό χρονικό διάστημα.

@Giwrgos :thanks:

κοίτα αυτό που λες είναι ίσως απο προσωπικά βιώματα...δεν νομίζω ότι η φιλία ως ενας τόσο περίπλοκος "δεσμός" με άλλα άτομα έχει όριο σε 4 άτομα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν εχει κανενα οριο. Αλλο "φιλαρακος, γνωστος" ομως, κι αλλο "φιλος" με την ολοκληρωμενη εννοια. Με τον πρωτο κανω χαβαλε. Με τον δευτερο περναω τις διαφορες φασεις της ζωης μου. Εγω θα ελεγα οτι και το οριο που εθεσες ειναι πολυ αυξημενο. Οι φιλοι αυτοι ειναι 1-2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giwrgos

Νεοφερμένος

Ο Giwrgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Δεν εχει κανενα οριο. Αλλο "φιλαρακος, γνωστος" ομως, κι αλλο "φιλος" με την ολοκληρωμενη εννοια. Με τον πρωτο κανω χαβαλε. Με τον δευτερο περναω τις διαφορες φασεις της ζωης μου. Εγω θα ελεγα οτι και το οριο που εθεσες ειναι πολυ αυξημενο. Οι φιλοι αυτοι ειναι 1-2.
miv θα αναγκαστώ να συμφωνήσω μαζί σου :'(. Αν και είπα ακριβώς το ίδιο αν προσέξεις το βαθύτερο νόημα του ποστ μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν το περιορισες. Αυτο που καταλαβα απο το ποστ σου ηταν οτι μπορουμε να εχουμε και 20 καλους φιλους. Γι'αυτο διαφοροποιησα τη θεση μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D|m|tr|

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ορμύλια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Φίλος είναι κάποιος που θα κάνει τα πάντα για σένα. Δύσκολο να έχεις πάνω απο 2.

Όλοι οι άλλοι είναι απλώς παρέα/γνωστοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Σωστο, ακριβως αυτο ειπα. Το θα κανει τα παντα για σενα ειναι σχετικο. Κανενας ανθρωπος δε μπορει να κανει τα παντα και ειναι λαθος να το απαιτουμε απο αλλους εκτος του εαυτου μας. Ο καλος φιλος ειναι αυτος που θα ζησει μαζι σου ολες τις στιγμες και θα το κανει συμπασχοντας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The President

Νεοφερμένος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Μπορεί να απομακρύνθηκα από κάποιους φίλους μου (ή αυτοί απομακρύνθηκαν από μένα, θα σας γελάσω), αλλά ποτέ δεν μετάνιωσα για όσα περάσαμε μαζί. Και δεν μιλάω για απλούς γνωστούς που βγαίνεις και πίνεις ένα καφέ στη χάση και στη φέξη. Μιλάω για άτομα έμπιστα, που σε καταλαβαίνουν και τους καταλαβαίνεις.:friends:

Βέβαια οι άνθρωποι αλλάζουν, και έτσι φυσικό είναι να μην κάνω πια παρέα με κάποια άτομα. Το πιο πρόσφατο παράδειγμα που μπορώ να σας πω είναι ότι με την κολλητή που είχα στο γυμνάσιο δεν βγαίνουμε καθόλου τώρα πια, και το πρωί μη σας πώ ότι μόνο καλημέρα λέμε (είμαστε και σε διαφορετικό τμήμα) γιατί απλούστατα έχουμε άλλες παρέες, άλλο στυλ, άλλη νοοτροπία.
Τώρα, περίπτωση που να έχω μαλώσει με κάποιον και να μη θέλω να τον ξαναδώ μπροστά μου ενώ ήταν φίλος μου δεν μου χει τύχει (ευτυχώς).... Εννοείται ότι υπήρξαν διάφορες και παντώς είδους παρεξηγήσεις με φίλους μου, αλλά ποτέ δεν κρατούσαν....:xixi:

Οι πισόπλατες μαχαιριές και τα "θαψίματα" είναι και αυτά μέρος του "παιχνιδιού", καθώς επίσης και μια πονεμένη ιστορία, που δεν νομίζω ότι αυτό είναι το κατάλληλο θέμα για να το συζητήσουμε....:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top